forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Parfumul preferat (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/parfumul-preferat-4226.html)

flaviadragomir 28 iun 2011 13:43:10

Re: Parfumul preferat
 
Bunaa. Ce faceti?

Imi plac mult parfumurile:x Vara asta am primit 2 parfumuri care miros fooaarte fain : un Golden Touch de la C-trhu si un Hippy Soul de la BU. Ambele sunt de vara asa. Cel de la C-thru e mai de seara, mai elegant. Vi-le recomand cu placere. Voi le-ati incercat?:D

flaviadragomir 28 iun 2011 13:49:26

Parfumuri de vara
 
Am deschis acest topic pentru cele care iubesc parfumurile :x Ar fi frumos sa vorbim despre parfumurile pe care le folositi in aceasta vara si ce a mai aparut pe piata. Personal, am descoperit un BU Hippy Soul si un C-trhu Golden Touch..noroc de prietenii care mai ofera cadouri:D Ambele miros superb:x Voi ce preferinte aveti? Ati incercat aceste 2 parfumuri?

Rocsanna25 28 iun 2011 14:05:50

Re: Parfumuri de vara
 
Buna Flavia!!!! Imi place subiectul...eu sunt Roxana. Acum am un Calvin Klein In2u si Avon Slip into...super!!! Imi mai place Paco Rabanne Black XS si Givenchy Very Irresistible Sensual !!! De e vara sau iarna agreez aceeasi aroma dulce acrisoara. Nu am avut BU sau C-thru...de nici un fel!

flaviadragomir 30 iun 2011 12:59:48

Re: Parfumul preferat
 
Buna Roxana. Imi pare bine:) Intr-un timp, chiar am vrut sa incerc si eu parfumul asta de la Givechy, dar m-am luat cu altele.:D Oricum, iti recomand parfumurile noi de la BU si C-thru cu mare placere.

Apropo, dupa ce criteriu iti cumperi parfumurile? Dupa miros sau in functie de brand?:D

Michelina 30 iun 2011 14:08:08

Re: Parfumul preferat
 
Dior - Hypnotic Poison

blum 30 iun 2011 14:54:44

Re: Parfumul preferat
 
noa- cacharel:) vara
diamonds-armani iarna
iar intre (primavara-toamna ) folosesc un chanel no.5 eau premiere ( nu-l confundati cu clasicul no 5).

Rocsanna25 01 iul 2011 00:32:50

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de flaviadragomir (Post 705965)
Buna Roxana. Imi pare bine:) Intr-un timp, chiar am vrut sa incerc si eu parfumul asta de la Givechy, dar m-am luat cu altele.:D Oricum, iti recomand parfumurile noi de la BU si C-thru cu mare placere.

Apropo, dupa ce criteriu iti cumperi parfumurile? Dupa miros sau in functie de brand?:D

Dupa miros...cu siguranta!!!!Si in functie de pret....nu arunc cu banii pe fereastra!!! Nu-s dispusa sa dau mai mult de 30 lire pt un parfum!!!!

miras 17 iul 2011 23:59:25

Re: Parfumul preferat
 
mie mi a placut de la avon perceive, inainte sa l strice. l au facut albastru si i au schimbat ambalajul, acum l au refacut transparent, are alt ambalaj, dat tot nu i perceive pe care l stiu eu.
mi a placut midnight poison dior, acum sta, de la craciun, probabil inca mult si bine pentru ca nu ma mai multumeste.

pinksirena 30 iul 2011 15:44:46

Re: Parfumul preferat
 
Prin altele cele mai originale parfumri sunt Voile de Jazmin de la BVLGARI(pe timp de vara) si BVLGARI-asa se cheama(pe timp de iarna)

pinksirena 30 iul 2011 15:48:51

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 226369)
Si eu sunt mare fan givenchy :x ange au demon sau very iresistible
In rest eu am / avut asa
baby phat by kimora lee simons ( a fost din sua , si nu l-am vazut pe la noi ) dar e floral` fresh .
Escada moon sparkle
Gucci rush
bvlgari ( cel albastru simplu ) (ador parfumul acela )
celine dion - sensational
si nu in ultimul rand far away avon , si pret a porter.

Si bineneteles ca lista poate continua ... $ sa fie :))

si eu ador parfumul albastru de la bulgari,il folosesc numai la ocazii si raman cu mirosul toata ziua si toata noaptea...

jigodela 31 iul 2011 22:43:58

Re: Parfumul preferat
 
eu mai am putin dintr-o sticluta de ange ou demon fleur d'oranger.. a fost extraordinar :x culmea ca ange ou demon normal nu-mi place. din pacate nu l-am mai vazut in magazine. Acum vreau sa-mi iau ori summer- kenzo ori weekend - burberry dar inclin spre primul pentru ca weekend am mai avut si ma plictisesc repede :D a si am ramas indragostita de feerie - van cleef & arpels dupa ce mi-a adus cineva din afara o mostra.. l-am vazut si pe la noi mai recent, dar mi-a stat mintea-n loc cand m-am uitat la pret :| =((

ella 78 31 iul 2011 22:55:39

Re: Parfumul preferat
 
J'adore ametesc de placere cind il simt:D

anamariaff 03 aug 2011 12:26:18

Re: Parfumul preferat
 
Nina Ricci - sticla aia rosie in forma de mar e pe primul loc dupa care urmeaza:
Spotligt, Herve Lejere, Up to you si cam atat. Si parfumul barbatesc cu care m/as da si eu tot timpul (dar nu ma lasa al meu sa i/l consum:D) este Michael Schumacher II.

aanniiee 03 aug 2011 18:26:34

Re: Parfumul preferat
 
Miracle by Lancome[*46*]

Vuvuzela 25 aug 2011 17:33:50

Re: Parfumul preferat
 
Poeme de la Lancome

loralin 25 aug 2011 17:55:52

Re: Parfumul preferat
 
1-Diamonds-Armani
2-Violetta d'italia-Siretta Firenze
3-Little black dress-Avon

Anycyk90 25 aug 2011 18:00:26

Re: Parfumul preferat
 
Christina Aguilera - By Night

Vuvuzela 25 aug 2011 18:01:15

Re: Parfumul preferat
 
Uitasem, mai e un parfum marfa de la Oriflame - Volare se numeste, nu stiu daca se mai fabrica.

Sand 25 aug 2011 18:11:37

Re: Parfumul preferat
 
Mie imi plac alea aspre, mai sport. Sa fie oricum de fapt numai dulce gretos sa nu fie. Tresor de la Landcome e preferatul meu insa l-am facut cadou cuiva si am ramas fara. Nu mai folosesc parfum deloc, mai ales ca aici fiind vara eterna tot anul....se evapora si dispare imediat dupa ce mi-am dat cu el. Si isi mai schimba si mirosul de la caldura asa ca nu mai pot sa folosesc. E ca si cum l-as arunca pe fereastra si pe parfum si pe bani.

Asa ca acum folosesc un fel de spray cu apa de toaleta care miroase a pepene, ananas, papaya sau mango. Este super tare, refreshing si foarte slab ca miros. Tre' sa-mi dau mereu cu el, e foarte mic recipientul. Cumpar un fel de mostre mici de tot extrem de ieftine, oarecum promotionale si sunt foarte multumita cu ele.

bzzz 26 aug 2011 10:07:42

Re: Parfumul preferat
 
Mie imi plac parfumurile fresh.. de la cele dulci ma ia instant durerea de cap.. Ca parfumuri imi plac davidoff cool whater , pret'a porte ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:35:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO