forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Parfumul preferat (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/parfumul-preferat-4226.html)

LicuriciColorat 20 iun 2010 19:00:45

Parfumul preferat
 
Ma gandeam acum ca mi se termina parfumul si vroiam sa vad cu ce se parfumeaza Slabutele?>:D<
mi imi plac parfumurile fine,de obicei care au in amestec si vanilie:)
De exp mi-a placut mult:
-signature by victoria beckham
-pierre cardine pour femme
-faraway avon
-naomi campbell cat deluxe with kisses
le-am pus in ordinea preferintelor

codynutza 20 iun 2010 19:14:19

Re: Parfumul preferat
 
mie imi place:
- armani, diamonds
- dior, je t`aime
- dior, miss cherie
- givenchy, ange au demon

primele 3 le am acum...ultimul l-am avut:x:x:x depinde ce gama iti place...daca preferi spicy sau dulce...cred ca primul si ultimul pot fi incadrate la spicy si al doilea si al treilea sunt mai mult de ocazie. mie nu mi se pare ca se pot folosi zi de zi, fiind putin mai dulci.:D

ali_lumi 20 iun 2010 19:26:21

Re: Parfumul preferat
 
Si eu sunt mare fan givenchy :x ange au demon sau very iresistible
In rest eu am / avut asa
baby phat by kimora lee simons ( a fost din sua , si nu l-am vazut pe la noi ) dar e floral` fresh .
Escada moon sparkle
Gucci rush
bvlgari ( cel albastru simplu ) (ador parfumul acela )
celine dion - sensational
si nu in ultimul rand far away avon , si pret a porter.

Si bineneteles ca lista poate continua ... $ sa fie :))

LicuriciColorat 20 iun 2010 20:24:57

Re: Parfumul preferat
 
dada givenchy:x.... imi amintesc ca am avut o mostra de la el parca parfumul Hot,de 1ml:))) deci un plic si m-am dat de 3 ori cu el si toata casa mirosea dupa mine:)),dar e cam scump,cand v-oi fii pe bani mei vreau sa investesc in 2-3 parfumuri de calitate:x
momentan ma multumesc cu cele un pic peste 100lei:D

sakura 20 iun 2010 20:46:04

Re: Parfumul preferat
 
in ordine?

-chanell no.5 (am avut esenta de parfum..mi-s ramas sticluta care si acum miroase:x
)
- pret a porter (classic....si vechi parfumelul dar il ador)
- si in prezent..sunt la a 8-a sticla de chalon albastru..e ieftin, miroase bine (dupa preferintele mele) si dureaza.

LicuriciColorat 20 iun 2010 20:48:10

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 226421)
in ordine?

-chanell no.5 (am avut esenta de parfum..mi-s ramas sticluta care si acum miroase:x
)
- pret a porter (classic....si vechi parfumelul dar il ador)
- si in prezent..sunt la a 8-a sticla de chalon albastru..e ieftin, miroase bine (dupa preferintele mele) si dureaza.


nu neaparat
am zis eu asa sa le scriu in ordine:)))
chalon albastru?
n-am auzit de el:D
o sa intreb si eu pe aici pe la magazine sa vad cum miroase
poate descopar un parfum interesant:x
cam cat costa?:D

sakura 20 iun 2010 21:02:13

Re: Parfumul preferat
 
mie mi-l aduce cineva din franta (ca sa stiu sigur ca e original) si costa 5 euro. nu stiu daca se gaseste si prin magazine. probabil sa fie:)

LicuriciColorat 20 iun 2010 21:05:54

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 226449)
mie mi-l aduce cineva din franta (ca sa stiu sigur ca e original) si costa 5 euro. nu stiu daca se gaseste si prin magazine. probabil sa fie:)


aaa:D ma gandeam ca e pe la noi
probabil al tau din franta nu se compara cu al nostru din magazine daca o fii:))

lory 20 iun 2010 21:25:00

Re: Parfumul preferat
 
Acum folosesc D&G L`eau The one, l-am primit cadou, dar m-a nimerit caci imi place cum miroase.
Inainte aveam Cavalli - Pink, si Dior - Pur Poison.
Urmatorul pe lista e Christina Aguilera, miroase bestial :X

CezaraCezarului 20 iun 2010 21:30:45

Re: Parfumul preferat
 
Sunt multe. Dar voi mentiona prima oara niste note pe care le caut in toate parfumurile: scortisoara, mosc, lemn de cedru, nucsoara, trandafir, vanilie, iasomie, lamaie, tamaie. Asadar - cat mai oriental. Preferatele mele sunt: Kenzo Jungle Elephant, Kenzo Amour, Opium (YSL), Tendre poison si Midnight poison (Dior), Back XS (Paco Rabanne), Intense (Hugo Boss), Dune (Dior). Si cam atat ca parfumurile bune sunt si... scumpe! :))

LicuriciColorat 20 iun 2010 21:32:54

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 226497)
Sunt multe. Dar voi mentiona prima oara niste note pe care le caut in toate parfumurile: scortisoara, mosc, lemn de cedru, nucsoara, trandafir, vanilie, iasomie, lamaie, tamaie. Asadar - cat mai oriental. Preferatele mele sunt: Kenzo Jungle Elephant, Kenzo Amour, Opium (YSL), Tendre poison si Midnight poison (Dior), Intense (Hugo Boss), Dune (Dior). Si cam atat ca parfumurile bune sunt si... scumpe! :))


bine zis:))
bune,dar scumpe rau:))
ma gandesc sa economisesc niste bani(deja am o gramada pe lista) sa imi iau si eu un parfum mai de calitate
cred ca miros absolut bestial:x

sunshine 20 iun 2010 21:45:16

Re: Parfumul preferat
 
mie imi place carolina herrera, sexy, nina ricci, si CK - euphoria

Roxana 20 iun 2010 22:32:17

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 226454)
aaa:D ma gandeam ca e pe la noi
probabil al tau din franta nu se compara cu al nostru din magazine daca o fii:))

Il poti gasi si in supermarketurile Lidel (daca sunt si in tara ) .A avut si sora mea mai demult si miroase ok.
http://images01.olx.ro/ui/2/50/94/37194694_7.jpg

LicuriciColorat 21 iun 2010 08:42:44

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 226609)
Il poti gasi si in supermarketurile Lidel (daca sunt si in tara ) .A avut si sora mea mai demult si miroase ok.
http://images01.olx.ro/ui/2/50/94/37194694_7.jpg


merci mult Roxana
eu nu am supermarketu ala in oras la mine:))
eu stau in capat de tara:))

lory 21 iun 2010 13:19:02

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 226609)
Il poti gasi si in supermarketurile Lidel (daca sunt si in tara ) .A avut si sora mea mai demult si miroase ok.

nu ii lidl in ro, dar mi se pare ca am vazut parfumul pe rafturile din supermarket :-/

deadcountess 21 iun 2010 14:15:06

Re: Parfumul preferat
 
Nu stiu, oi fi eu mai sarita de pe fix :-/ dar nu-mi place nici un parfum de firma. Mi se pare ca toate au un miros prea puternic, ametitor. N-am folosit parfum multi ani la rand, pana am primit un Giordani White Gold . Or fi avand poate dreptate cei care spun ca e parfum de duzina, dar mie mi se pare si elegant si destul de discret.

anqutz 21 iun 2010 16:17:53

Re: Parfumul preferat
 
1. Ange ou Demon - Givenchy
2. Hypnose - Lancome
3. Amor Amor - Cacharel

LicuriciColorat 21 iun 2010 16:36:22

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 227237)
Nu stiu, oi fi eu mai sarita de pe fix :-/ dar nu-mi place nici un parfum de firma. Mi se pare ca toate au un miros prea puternic, ametitor. N-am folosit parfum multi ani la rand, pana am primit un Giordani White Gold . Or fi avand poate dreptate cei care spun ca e parfum de duzina, dar mie mi se pare si elegant si destul de discret.


da e super
si u l-am avut:x
mi-am amintit de el:x chiar mi-a placut:x

LicuriciColorat 21 iun 2010 16:36:59

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 227356)
1. Ange ou Demon - Givenchy
2. Hypnose - Lancome
3. Amor Amor - Cacharel


pff toate il laudati pe Ange ou Demon
o sa ma duc sa vad cum miroase
si poate economisesc sa il cumapr si eu:D

aryana24 22 iun 2010 11:14:40

Re: Parfumul preferat
 
parfumul preferat-Angel au demon
Eternity moment(CALVIN KLEIN)

rosemary 22 iun 2010 11:20:31

Re: Parfumul preferat
 
1. Nina Ricci - Love by Nina
2. Lacoste - Touch of Pink
3. Victoria Beckham - Signature

iuliagabriela 22 iun 2010 11:28:15

Re: Parfumul preferat
 
Miss Dior Cherie :)

erato 22 iun 2010 12:47:11

Re: Parfumul preferat
 
Ange ou demon e unul din parfumurile mele preferate. Eu am slabiciunea parfumurilor, asa ca am multe, mi se pare ca parfumul ma defineste ca femeie, imi defineste starea. De aceea, imi place sa ma parfumez, in functie de anotimp, de moment, de felul cum sunt imbracata, de felul cum ma simt. Asa ca imi aleg parfumul asa cum imi aleg si hainele cu care ma imbrac in ziua respectiva. Am toata gama: de la fresh/florale la cele cu arome orientale. Cred ca am vreo 20 de parfumuri, unele neatinse, inca n-am avut starea sa le port. Asa fac si cu hainele;)

denyssa 22 iun 2010 13:38:49

Re: Parfumul preferat
 
eu in prezent folosesc Armani Sensi,Diamonds,Cityglam.mai imi place si Princess de la Vera Wang,Rose Absolue de la Yves Rocher si So Elixir tot de la Yves Rocher.Cam acestea sunt preferintele mele...

LicuriciColorat 07 iul 2010 19:11:46

Re: Parfumul preferat
 
Cred ca ar trebui sa editez lista:D de parfumuri preferate:D
mi-am luat parfumul lolita lempicka e pur si simplu adorabil:x,vanilie,mosc,iris:x:x m-am indragostit de el:x
iar luna viitoare intentionez sa imi achizitionez si Amor Amor-Cacharel imi place si asta super mult:x

sakura 07 iul 2010 19:28:30

Re: Parfumul preferat
 
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/

Flori V. 07 iul 2010 19:52:46

Re: Parfumul preferat
 
Si eu am Lolita Lempika... dar e cam tare pentru mine vara.
Acum folosesc Versace - Bright Crystal, Paco Rabbane - Ultraviolet si Nina Ricci - Premier Jour :D. Mai ales ca sotul meu le aduce :x

LicuriciColorat 07 iul 2010 19:57:24

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/


sincer momentan cum sunt inca pe alocatie si ma intretin parintii .....din magazine nu pt ca ce imi place mie e cam 2-3milioane(bani vechi)
dar mie mi le-a adus cineva din strainatate cu pret mai mic :D

dar consider ca da merita
oricum am facut niste calcule si chiar merita,adica o femeie cand miroase bine e altceva.
mie nu imi place sa nu se simta parfum(nu sa dea pe spate sau sa nu poata sta lumea de vb cu mine,dar sa se simta asa finut:D)

ali_lumi 12 iul 2010 13:08:13

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/

Pai iti dai seama ca daca le cumpar nu le cumpar pe toate odata.
Unele din parfumuri sunt aduse din sua de taicamiu ( pt ca acolo locuieste ) si cand vine in tara ii mai adaug un parfum pe lista de cadouri ;))
Si 2 la mana daca mi place FOARTE mult un parfum , strang bani si mi-l cumpar.

erato 12 iul 2010 15:18:01

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/

Nu mi se par o gramada de bani pt ca e o mare diferenta intre un parfum de duzina si un parfum original. In afara mirosului diferit, e vorba si de persistenta. Un parfum original e suficienta o pulverizare in zona pe care doresc sa o scot in evidenta, iar la un parfum de duzina poti sa dai si 10 pulverizari, ca peste cel mult o ora nu se mai simte nimic. De cele mai multe ori, cand un lucru este de calitate, este mai scump, dar si dureaza mai mult. Si mai e o vorba dupa care eu ma ghidez: sunt prea saraca sa-mi cumpar lucruri de proasta calitate.

ali_lumi 30 iul 2010 12:11:57

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de rosemary (Post 228192)
1. Nina Ricci - Love by Nina
2. Lacoste - Touch of Pink
3. Victoria Beckham - Signature

Si eu sunt moarta dupa VB - signature:xChiar sapt trecuta mi l am cumparat:)

cristiniq 30 iul 2010 13:01:04

Re: Parfumul preferat
 
Eu m-am indragostit in mod iremediabil de Little Black Dress de la Avon! Din intamplare, m-am procopsit cu acest parfumel odata si nu il mai pot lasa, mai ales ca, pentru prima data in existenta, sot a sesizat ca ma dau cu un parfum. Imi luam: The One D&G, ceva de la Hermes, in fine, mai multe...
Acum m-am ales si cu un Far Away, tot Avon, sa vedem cum ne place;)

ali_lumi 30 iul 2010 13:03:10

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 272625)
Eu m-am indragostit in mod iremediabil de Little Black Dress de la Avon! Din intamplare, m-am procopsit cu acest parfumel odata si nu il mai pot lasa, mai ales ca, pentru prima data in existenta, sot a sesizat ca ma dau cu un parfum. Imi luam: The One D&G, ceva de la Hermes, in fine, mai multe...
Acum m-am ales si cu un Far Away, tot Avon, sa vedem cum ne place;)

Far away ramane in top 3 preferatele mele. Are un miros tare elegant , persitent:)

cristiniq 30 iul 2010 13:08:56

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 244619)
da voi va permiteti sa aruncati o gramada de bani pe parfumuri de astea asa scumpe?:-/


Sakura, sti ce zic eu?
Se gasesc, in anumite farmacii, esente ale acestor parfumuri extrem de scumpe. Eu imi luam Davidhoff,1-3 ml de esenta si ma tinea minim jumatate de an. Mi le dadeau vanzatoare in sticlute cu roll-on si trebuie sa aplici pe piele foarte-foarte putin!
Uite, chiar am sa ma mai interesez de chestia asta, desi mi-am gasit parfumul preferat, nu strica sa am un mic stoc acolo, nu? Sa sti ca te anunt de cum aflu ceva.

cristiniq 30 iul 2010 13:11:17

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 272629)
Far away ramane in top 3 preferatele mele. Are un miros tare elegant , persitent:)


Serios? Ma faci sa ma duc acum sa ma dau!

cristiniq 30 iul 2010 13:21:58

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 272637)


Serios? Ma faci sa ma duc acum sa ma dau!


M-am dus, m-am dat si te inteleg perfect. E un deliciu...

Alina82 30 iul 2010 23:29:14

Re: Parfumul preferat
 
In primul rand mie imi place Moschino Couture si Cheap&Chic,poi D&G ala rosu si poi imi plac de la avon far away,today si little black dress de la oriflame giordani ala auriu dar si cel white mi-a placut si aici in Italia pt ca sincer in Romania nush daca sunt exista o gama de cosmetice Aqualina care sunt ieftine dar au niste mirosuri placute sau cel putin mie imi plac :)

blondi 31 iul 2010 08:36:36

Re: Parfumul preferat
 
1. cacharel - noa :x :x :x
2 .nina ricci - premier jour
3. lancome - o de lancome.

Armanda 31 iul 2010 19:57:10

Re: Parfumul preferat
 
1 Gucci 2
2 Versace New Woman
3 Loris Azzaro Visit
4 Giorgio Armani Mania
5 Adidas Pure Lightness
6 Jaguar
:x

Sabine_28 31 iul 2010 21:01:31

Re: Parfumul preferat
 
N-am o ordine a preferintelor :)
J'adore de la Dior
Noa Perle- Cacharel
Ricci Ricci- Nina Ricci
Bright& Noir Crystal- Versace


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:04:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO