forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   A fi sau nu o femeie independenta? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/sau-nu-femeie-independenta-6882.html)

Slabuta 28 oct 2010 21:57:52

A fi sau nu o femeie independenta?
 
Ce parere aveti slabutelor? :)
Va place independenta sau nu?

Sau cate putin din fiecare? :)

Sand 28 oct 2010 22:28:54

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 383912)
Ce parere aveti slabutelor? :)
Va place independenta sau nu?

Sau cate putin din fiecare? :)

Ce intelegi printr-o femeie independenta? Sa aiba o cariera si un serviciu/venit propriu? In sensul asta?

Slabuta 28 oct 2010 22:33:55

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 383942)
Ce intelegi printr-o femeie independenta? Sa aiba o cariera si un serviciu/venit propriu? In sensul asta?

In cazul acestui subiect, da, m-am referit la a avea un serviciu/cariera, venit proriu. :)

deadcountess 29 oct 2010 09:42:41

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Da, clar, sunt pentru.
Nu m-ar deranja foarte tare nici sa traiesc pe banii sotului, adica ar fi ok daca ar plati el toate cheltuielile casei, dar imi place mult sa fac cadouri, si daca as folosi banii lui pe asa ceva m-as simti prost.

anqutz 29 oct 2010 11:37:00

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Sunt clar pro. De ani de zile stau singura si am invatat sa ma descurc de una singura. La ft putine treburi in casa am nevoie de un barbat si asta pt ca nu am cele mai moderne dotari, pt ca altfel ma puteam lipsi. :P In privinta banilor, eu sunt pro independenta financiara, mi-ar fi rusine si chilotii de pe mine sa-i iau din banii lui. :"> Mai bine am banii mei, daca vreau ceva imi cumpar, daca vreau sa il suprind cu ceva il surprind fara sa ii cer bani in avans.

ali_lumi 29 oct 2010 11:39:26

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Sunt undeva la mijloc as putea spune. Categoric, oricarui femeie ii place sa fie independenta, dar depinde si de situatie.

Alina82 29 oct 2010 12:44:42

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Eu nush sincer ce sa raspund...adik sunt independenta de pe la 16 ani...mama s-a imbolnavit si cum banii nu ajungeau mai faceam teme pe bani,mai faceam curat pe la cunostintele mai avute...deci aminceput de mik sa imi castig banii mei...si cum am terminat scoala munk...munk si iar munk...m-am obisnuit sa fiu independenta si sa am banii mei...eu spun k mi-ar place si sa stau aks si sa ma intretina sotul....dar sincer nush dak chiar as putea sta la mana lui...chiar dak e un om minunat si stiu k nu mi-ar spune niciodata nik...cred k m-am obisnuit prea tare cu independentza:)

LicuriciColorat 29 oct 2010 13:46:13

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
da sunt pro independenta
bunica mea casnica fiind ii spunea mamei:'tu sa muncesti,sa ai banii tai,ca de nimeresti unu deala de face mutre la orce,apoi viata grea o sa ai'...asa ca mama a lucrat si a dus bani in casa de tanara
eu sunt la fel,consider ca pana si ciorapii tra sa mi i'au din banii mei,nu as suporta sa stau pe banii lui,sa'i dau explicatii ce si cum,eu stiu ca indiferent cat de bun ar fii el m'ar considera o intretinuta si nu suport gandu asta
visu meu de mica era asta:' sa plec din orasu natal(in strainatete visam),sa fac ceva cu viata mea(o cariera),sa castig bani,sa'mi iau o masina si dupaia sa fac casa si familie'
deci clar nu cred ca cineva imi v'a schimba vreodata prioritatea:'de a face bani eu singura'(nu spun,poate v'oi ajunge o intretinuta nu stiu unde te duce viata sau ce greutati te ajung sa fii nevoita sa stai,dar acum nu ma gandesc la posibilitatea asta-poate sunt naiva-tata zice ca sunt vise de pustoaica dar eu vreau sa'mi demostrez ca pot)

amy0404 29 oct 2010 13:47:50

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Sunt de parere ca o femeie trebuie sa fie independenta din acest punct de vedere. Viata iti ofera multe surprize si nu trebuie sa te lasi pe mana nimanui.
Am trecut prim ambele faze. Am avut si banii mei, dar am stat si fara venit. Cel mai bine m-am simtit cand stiam ca si eu contribui cu ceva.

dara 29 oct 2010 23:50:06

Re: A fi sau nu o femeie independenta?
 
Independenta, dar stiind ca pot redeveni oricand, facand aceleasi lucruri, nu m-ar deranja sa-mi iau orice din banii lui. Nu stiu daca as fi putut de la inceput sa stau si sa nu verific eu ca pot...dar acum stiind ca pot, din plin, nu m-ar deranja sa se schimbe situatia.
Iar ca preocupari care sa ma pasioneze imi pot gasi extrem de usor un voluntariat, ba chiar mi-ar placea si mi-as dori :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:38:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO