forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/va-bucura-general-cadourile-costisitoare-sau-micile-gesturi-6668.html)

ali_lumi 13 oct 2010 18:24:51

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 364361)
nu imi plac cadourile ieftine :(.... prefer o iesire undeva decat un cadou ieftin ;(

Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 364361)

stiu suna materialist.. prietenele mele nu au avut ff multi bani dar se adunau si imi luau la un loc.. cel putin de 120 RON....daca as primi de ziua mea o pereche de cercei de argint m-as supara..

Te ai supara ok , pana aici am inteles.
Dar ai arata supararea ?
te ai putea stapanii sa nu o arati >?

Sabine_28 13 oct 2010 18:54:16

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Buna intrebare, pentru mine nu conteaza valoarea, imi plac cel mai mult cadourile neasteptate, de genul celor pe care le aduce cineva cand se intoarce din concediu. Nu conteaza ca e un breloc sau ceva ce poate chiar mai am, important e ca acea persoana s-a gandit la mine.

De ziua de nastere nu primesc cadouri de la familie, doar bani, asta pt ca i-am facut mamei scandal ca nu mi-a placut ce mi-a luat cand am implinit 14 ani si de atunci s-a jurat ca nu-mi mai cumpara...si e mai bine asa:))#:-s

De asemenea imi place f mult sa fac cadouri, dar in general fac cadouri utile, ma gandesc cam ce i-ar trebui pers respective, ce i-ar placea....evit sa iau ceva care imi place mie, dar stiu ca acelei pers nu i-ar placea.

Pana la urma conteaza si de la cine primesti cadoul, pentru ca, decat sa primesc ceva pretios de la o pers care nu conteaza, mai bine primesc ceva mai ieftin de la cineva drag.

Bine, spun asta pt ca n-am primit vreun mertan de la cine stie ce Fat Frumos:D:))

onetotilia 13 oct 2010 19:08:48

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 364488)
Mi se pare materialsm, no offense. Nu imi imaginez cum m-as putea supara pt ca primesc un cadou care nu e destul de valoros. Atunci daca am prieteni care nu au o situatie materiala stralucita ce sa fac sa renunt la ei ca sa nu fiu pusa in situatia de a primi cadouri necostisitoare de la ei sau sa zic adunati-va mai multi si puneti bani sa-mi luati un cadou ca lumea?


nu am spus ca as si arata supararea sau ca as face fete fete... doar pt ca e ceva ieftin... as zambi.. spune multumesc si dar nu mi-ar placea... in liceu nu am primit mereu cadouri scumpe dar detesc sa primesc o bluza de pe piata... sau nush ce casuta de portelan... de ziua mea... imi stiu prietenele si stim ce ne place si ce nu ne place si mereu am facut asa.. deci nu se pune problema ca le-as fi zis... adunati bani si luati-mi ceva mai scump..... iar de la iubit.. sincer nu pot sa accept cadouri de gen : cercei de 10 euro... sau stiu eu ce jucarie de plus... si de valentine inimioare de plus.. prefer o iesire la o prajitura... cadouri fara nici o ocazie nu am nici un fel de problema :)

zuzi 13 oct 2010 20:04:01

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
imi plac micile atentii ca si cadourile costisitoare:),cred ca toate santem fericite cand santem apreciate dar,m-as simti foarte rau sa primesc o mica atentie de la o persoana care stiu ca isi permite si in incurcatura sa primesc un cadou costisitor de la o persoana care stiu ca face sacrificii sa traiasca de azi pe maine.asta e parerea mea.:-*

Stefanie 13 oct 2010 20:30:11

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
@onetotilia:ai fost crescuta in puf de cand erai mica?:) si rasfatata cu cadouri scumpe?:)
Legat de cadouri ,pot spune ca ma bucur mult mai tare atunci cand primesc un cadou "hand-made" sa zic asa.Prefer lucrurile in care cineva si-a pus amprenta personala .Anul trecut de ziua mea ,am primit de la o prietena foarte buna un tablou exact cum imi doream (cu instrumente chirurgicale,cu o tenta de Miami Ink :)) ) si in acelasi timp un parfum foarte scump de la maica-mea .Nu pot spune cat de drag imi este acel tablou ,il laud tot timpul :x.Este piesa de rezistenta din camera mea .

anqutz 13 oct 2010 21:17:48

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Otilia, un lucru iti zic. Poti sa ai un iubit care sa iti ia cercei de 10 euro si sa te iubeasca precum ochii din cap si altul care iti cumpara diamante dupa ce vine de la *****.

ali_lumi 13 oct 2010 21:21:43

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 365006)
Otilia, un lucru iti zic. Poti sa ai un iubit care sa iti ia cercei de 10 euro si sa te iubeasca precum ochii din cap si altul care iti cumpara diamante dupa ce vine de la *****.

:)):)) Era sa mi inghit guma la faza asta :))

andra_aly 13 oct 2010 21:22:21

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 365006)
Otilia, un lucru iti zic. Poti sa ai un iubit care sa iti ia cercei de 10 euro si sa te iubeasca precum ochii din cap si altul care iti cumpara diamante dupa ce vine de la *****.

Prefer prima varianta. b-) #:-s

Stefanie 13 oct 2010 21:39:38

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 365006)
Otilia, un lucru iti zic. Poti sa ai un iubit care sa iti ia cercei de 10 euro si sa te iubeasca precum ochii din cap si altul care iti cumpara diamante dupa ce vine de la *****.

Buna, buna asta :))

onetotilia 13 oct 2010 21:41:07

Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?
 
nu am fost crescuta in puf deloc... parintii mei au o situatie modesta...normala as spune... am muncit de mica.. insa pe mine mama a incercat sa ma faca sa arat ca provin dintr-o familie foarte instarita... de mica am fost imbracata foarte elegant si doar pantofi de piele.... mie nu imi plac chestiile ieftine.. daca primesc ceva care nu arata ieftin... ma bucur.. dar sa fim seriosi cum arata o camasa de 30 de lei?? am fost in liceu de fite.. a trebuit sa ma imbrac pe masura... desi nu mi-am permis intotdeauna...


am avut un iubit la care ii cumparam cadouri si haine pt ca il iubeam si imi era rusine sa ies la plimbare cu el... avea o functie destul de buna intr-o companie si un salar pe masura.. pt romania.. si ca si cadou de ziua mea de 18 ani mi-a luat un MP3 player cu baterie.. de maxim 60 de lei... pentru cand am implinit jumate de an mi-a luat un inel de argint atat de urat.... si mare... il purtam doar cand eram cu el sa nu se simta prost.. si apoi in toamna am fost la cules porumb si l-am pierdut :)) ce m-am bucurat..

nu ma astept la masini si apartamente... inele cu diamant.... si aur ... dar daca primesc o geanta vreau sa fie una de calitate... piele.. cum am primit de la iubitul meu :) superba.. si nu a fost extraordinar de scumpa... 60 de euro.. de ex.. acum cand merg in ro eu nu primesc cadouri dar sincer nici nu fac pentru ca nu imi place sa cumpar chestii ieftine.. si nu vreau sa cheltuiesc bani pentru prietenele mele de la care nu mai primesc cadouri prefer sa ii iau lui mami chestii pe care stiu ca si le-ar dori ... prefer sa le duc cate o cutie de praline de ff buna calitate...

prefer ceva mic si de ff buna calitate decat ceva mare si prost.. nu imi plac cadourile simbolice ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:28:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO