forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Disociata (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/)
-   -   disociata-varianta 47958216zxy45s (http://forum.slabute.ro/dieta-disociata/disociata-varianta-47958216zxy45s-1063.html)

mad24 24 aug 2009 09:04:18

disociata-varianta 47958216zxy45s
 
am gasit urmatoarea dieta pe net:

LUNI - cartofi fierti + putina sare (mancati de cite ori va e foame, cit puteti, fara restrictii)
MARTI - muschi de vita fiert ( e mai moale)
MIERCURI - toata ziua numai grepfruit (alb sau rosu)
JOI - iaurt (orice fel, dar daca e dietetic , mai bine)
VINERI - peste fript sau fiert
SAMBATA - iaurt + 2 oua fierte (iaurt cit vreti)
DUMINICA - carne de pui fiarta

si m am hotarat sa o tin o sapt pentru ca:
1) in ultimul timp am papat prea dezordonat si asa poate ma invat minte
2)imi era pofta de cartofi fierti si azi am ocazia sa ma satur
3)am mai tinut anul trecut un fel de disociata si mi a mers bine( am recuperat doar 1kg intr o luna in conditiile in care ingurgitam cel putin un snickers pe zi)

acum sa vedem ce o sa iasa

am uitat sa va zic:
-se recomanda sa se ia cate o pastila de vitamine zilnic:-s. din motive obiective;
-se bea doar apa plata 2l zilnic(eu o sa beau si ceai verde neindulcit);
-cea care a postat o sustine ca se slabesc cam 5kg (sa zicem ca 2 st glicogen+apa, pe care eu nu le mai am de mult, deci sper la vreo 3, din care sa fie vreo 1,5 de grasime pura?);
-dieta nu se tine mai mult de o saptamana; se poate relua dupa cel putin 2 sapt pauza;

intentionez ca in aceasta sapt sa ma axez pe exercitiile de forta, ca sa nu pierd prea mult muschiulet:D, cardio mai usor ca oricum nu prea cred ca o sa am destula energie

a, da si o sa inlocuiesc carnea de vita cu pui ca eu nu gust asa ceva:P


ce parere aveti, fetelor?

mishutza 24 aug 2009 09:26:35

Re: disociata-varianta 47958216zxy45s
 
Pai Mada,o disociata care ii da corpului tau intr-o zi doar proteine,intr-o zi doar carbohidrati,si mai promite si slabit de 5 kg pe saptamna imi face o impresie foarte proasta:))

mad24 24 aug 2009 09:45:56

Re: disociata-varianta 47958216zxy45s
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 21045)
Pai Mada,o disociata care ii da corpului tau intr-o zi doar proteine,intr-o zi doar carbohidrati,si mai promite si slabit de 5 kg pe saptamna imi face o impresie foarte proasta:))


m am gandit eu ca asa o sa zici...

in ce priveste alea 5 kg, nu prea imi vine sa cred ca o sa le slabesc. am zis mai sus de ce.

stii, mishutza, tre sa vezi pe pielea ta ca altfel nu te inveti minte. am nevoie de o schimbare ca nu mi mai place deloc de mine( a se citi de felul in care mananc) k altfel st o dragutza:P

mishutza 24 aug 2009 09:51:40

Re: disociata-varianta 47958216zxy45s
 
Pai si daca nu iti place felul cum mananci,de ce nu incerci sa il schimbi in bine,nu in rau.Eu ma gandesc ca dupa o saptamana mananci asa,apoi nu dai raita la frigider?
Bafta oricum,si doar o saptamana sa te tina.

mad24 24 aug 2009 09:56:01

Re: disociata-varianta 47958216zxy45s
 
o sapt ca o sa mi ajunga!

eu functionez mai ciudat... adica nu merge faza ca azi ma las de ciocolata, maine de biscuiti, asa ca renunt la tot deodata si mi e mai usor.

dc incerc sa pap sanatos in adevaratul sens al cuvantului si vad ceva bun zic ca o bucatica n are ce sa mi faca si bucatica se face o bucata si tot asa..

mad24 24 aug 2009 09:59:20

Re: disociata-varianta 47958216zxy45s
 
cu ocazia asta, o sa incerc si cartofii prajiti fara ulei:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:13:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO