forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 1) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-1-a-8176.html)

rozica1965 19 feb 2011 17:40:09

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Citat:

Anterior postat de cristinelae (Post 533129)
iti multumesc NEMO pt sfaturile primite,se pare ca tu esti f bine informata in legatura cu pastilele,si e f bine ca ne spui si noua,oricum eu de cand am citit dieta am hotarat sa nu iau pastile.Cat despre mezeluri,nu prea le consum,insa ieri aveam o pofta nebuna de crenvusti,deci pt mine e mai mult un rasfat.In general gatesc la cuptor.aseara am trisat iar,am mancat un mar,imi era atat de pofta de un fruct,incat nu am rezistat,dar nu cred ca e prea mare tragedie.Azi e exact o sapt de cand tin dieta,si deja pantalonii imi vin largi in spate.nu m-am mai cantarit,mai stau cateva zile,am si dus cantarul de acasa,pt ca devenisem obsedata de el,ma cantaream de 4 ori pe zi,asa ca am ales sa ma cantaresc o data pe sapt.Sapt asta mi-a fost usor sa tin dieta,sotul a fost plecat afara,azi se intoarce,de acum e mai greu,dar nu renunt,merg mai departe.De la 1 martie m-am hotarat sa alerg.sper sa tina vremea cu mine.va pup pe toate..

Buna Cristinela....vezi ca Nemo este barbat,daca nu stiai....e tartorele site-ului...>:)>:)>:)>:)

Nemo 19 feb 2011 17:49:41

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Citat:

Anterior postat de Sandra23 (Post 533797)
nu am citit niciunde, poate ma puteti ajuta. este permis amidonul de porumb? si daca da in ce cantitate, eu sunt in faza a doua

Da, in faza 2 se numara printre alimentele "tolerate".:P
Nu-l folosi zilnic, iar in zilele in care il utilizezi, incearca sa ramai in limita a 2 linguri rase.

Nemo 19 feb 2011 17:50:27

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 533800)
Buna Cristinela....vezi ca Nemo este barbat,daca nu stiai....e tartorele site-ului...>:)>:)>:)>:)



Nu mai atrag atentia nimanui cu amanuntul asta, m-am obisnuit..:D
Am incercat sa pun un avatar mai macho acolo, dar se pare ca nu merge totdeuna. :)

andreear21 19 feb 2011 19:21:31

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
multumesc nemo de raspuns

maryanne88 20 feb 2011 00:07:43

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Buna tuturor.. cam putini la ora asta :P :)) ..
Vad ca multi tineti dieta asta.. :) eu tin disociata de 2 zile , de maine incep zilele de proteine..
Ce retete mai light aveti ? :p

marianaghi 20 feb 2011 12:35:42

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
buna ziua tuturor
sunteti tot in wikend ?
cred ca perseverenta mea da roade, am vazut la cantar 0.500 , sa ms bucur?
credeam ca si varsta imi face probleme, cred ca sant cea mai.....
aseara am fost la un chef si mi-a placut cum m-am incadrat in haine
a inceput sa-mi placa ce vad.....fericire
am trecut pe langa un tort cu mare greutate...

belisimad 20 feb 2011 12:41:45

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Citat:

Anterior postat de marianaghi (Post 534753)
buna ziua tuturor
sunteti tot in wikend ?
cred ca perseverenta mea da roade, am vazut la cantar 0.500 , sa ms bucur?
credeam ca si varsta imi face probleme, cred ca sant cea mai.....
aseara am fost la un chef si mi-a placut cum m-am incadrat in haine
a inceput sa-mi placa ce vad.....fericire
am trecut pe langa un tort cu mare greutate...

FELICITARI Maria [*76*] ,noi tot in week'end :x
Nemo FELICITARI [*76*] pentru noul ticker ,eu sunt tot plecata n'am apucat sa ma cantaresc ;;)

balanuta mihaela 20 feb 2011 13:25:29

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Buna ziua tuturor.Felicitari Nemo pentru noilor kg,spor la slabit in continuare.
eu nu am cantarul acasa,si nu ma pot cantari,iar au trecut 2 zile fara sport,am mers pe jos dar nu 30 de minute,sunt putin dezamagita de mine.
Tinky mult curaj la dentist,eu avem probleme inainte de a ma apuca de dieta,deci ma gandesc ca acum este mai rau.
Acum plec de acasa am sa intru diseara sa vad ce ati mi postat.
Va pup si va urez o duminica frumoasa.

andra71 20 feb 2011 13:51:59

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
FELICITARI NEMO!!!!!:-bd:-bd[*66*][*66*]

dayanna 20 feb 2011 16:44:07

Re: Regimul Dukan (partea 1)
 
Buna tuturor.M-am hotarta sa incep dieta asta (am vazut cat a slabit Nemo cu ea ).Eu am o gramada de kilograme de data jos.Incerc sa ma documentez si singura dar cred ca o sa am o gramada de intrebari.Sper sa nu va deranjez prea tare :">. Eu am iaurt cu 01% grasime .E ok sau trebuie sa fie 0%fara grasime?Pupiciiii:x>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:01:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO