forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta cu fructe si legume (http://forum.slabute.ro/dieta-fructe-legume/)
-   -   Cura cu grepfruit (http://forum.slabute.ro/dieta-fructe-legume/cura-grepfruit-8340.html)

alyy 27 feb 2011 17:47:07

Cura cu grepfruit
 
Este o cura foarte comoda ce dureaza 16 zile.Se incepe cu un fruct pe zi,a doua zi consumi 2 fructe,a treia zi 3 fructe (de grepfrut bineinteles) si tot asa pana ajungi la 8 bucatii pe zi.Consumi 2 zile consecutive cate 8 fructe apoi descresti numarul lor pana ajungi la 1 fruct pe zi ca la inceput.
Ai voie sa mananci:
  • legume de orce fel (crude sau fierte)
  • fructe
  • carne de pasare sau peste (fiarta sau la gratar)
  • cereale integrale
  • lapte degresat
  • cafea indulcita cu miere
  • 2 felii de paine pe zi
ESTE INTERZIS:
  • carnea de porc
  • slanina
  • mezeluri
  • unt,margarina
  • smantana
  • bomboane
  • ciocolata
In cele 16 zile se slabeste 6 kg (in functie de organism),mai ales in talie

alyy 27 feb 2011 17:48:08

Re: Cura cu grepfrut
 
am gasit cura intr-o revista si mama a inceput-o de astazi,voi ce parere aveti de cura aceasta?

alyy 27 feb 2011 17:49:42

Re: Cura cu grepfrut
 
am uitat sa scriu ca si alcoolul este interzis in aceste 16 zile,si se bea 2 cani de ceai depurativ pe zi

LicuriciColorat 27 feb 2011 18:18:10

Re: Cura cu grepfrut
 
hey
cred ca asta e prima dieta de care am auzit eu(avem vreo 13 ani pe atunci) cand o prietena mi mare s'a dus la casting pt modele si ia dat dieta asta cica sa mai slabeasca(fata oricum era scandurica)
bineinteles ca a renuntat la ea,cine poate manca 8 grefe pe zi totusi,mie si 3 mi se par multe dapoi 6-7-8
eu nu cred ca e o dieta prea grozava,grefa e oki,ajuta la slabit dar nu as recomanda mai mult de 2 pe zi:)

Sabine_28 27 feb 2011 18:46:05

Re: Cura cu grepfrut
 
Buna,

In primul rand ca o dieta care "se lauda" cu 6 kg in 16 zile :-o nu este una sanatoasa. Cura aceasta seamana cu cea cu lamai,.
Eu una nu as recomanda-o, pana la urma doar un stil de viata sanatos poate aduce rezultate de durata, si nu o dieta minune.

alyy 27 feb 2011 19:36:33

Re: Cura cu grepfrut
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 547382)
hey
cred ca asta e prima dieta de care am auzit eu(avem vreo 13 ani pe atunci) cand o prietena mi mare s'a dus la casting pt modele si ia dat dieta asta cica sa mai slabeasca(fata oricum era scandurica)
bineinteles ca a renuntat la ea,cine poate manca 8 grefe pe zi totusi,mie si 3 mi se par multe dapoi 6-7-8
eu nu cred ca e o dieta prea grozava,grefa e oki,ajuta la slabit dar nu as recomanda mai mult de 2 pe zi:)

mie nu imi place grepfrut,dar mamei mele ii plac foarte mult,ea vre s-o tina si vroiam sa aud niste pareri,mersi:-*

alyy 27 feb 2011 19:37:49

Re: Cura cu grepfrut
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 547405)
Buna,

In primul rand ca o dieta care "se lauda" cu 6 kg in 16 zile :-o nu este una sanatoasa. Cura aceasta seamana cu cea cu lamai,.
Eu una nu as recomanda-o, pana la urma doar un stil de viata sanatos poate aduce rezultate de durata, si nu o dieta minune.

multumesc mult de raspuns,am sa-i spun si mamei mele,poate o sa incerce altceva :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:43:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO