forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rapida (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/)
-   -   Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile (http://forum.slabute.ro/dieta-rapida/dieta-japoneza-3-kg-3-zile-1000.html)

Daphne 12 aug 2009 15:20:27

Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Ziua 1 : 250 g orez ce se fierbe in apa timp de 20 de min. si ajunge o cantitate de 550 g; se imparte in portii si se mananca pe tot parcursul zilei; se poate adauga zeama dintr-o lamaie de cc 100-150g

Daphne 12 aug 2009 15:41:15

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Ziua 1 si 3: 250 g orez ce se fierbe in apa timp de 20 de min. si ajunge o cantitate de 550 g; se imparte in cate portii doresti si se mananca pe tot parcursul zilei; se poate adauga zeama dintr-o lamaie de cc 100-150g.
Ziua 2 : 500-600 g peste la gratar, fiert sau conserva; se poate adauga zeama dintr-o lamaie de cc 100-150g.

Lichide : minim 2 l de apa
ceai verde maxim 3 cani/ zi
dimineata innainte de masa 250 l apa calda cu sucul din 20 g lamaie

Eu azi sunt in a 3-a zi asa ca maine o sa va spun rezultatele!

Chivereanu cristina 12 aug 2009 22:20:36

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Este eficienta aceasta dieta?Chiar da rezultate?

Daphne 13 aug 2009 12:37:07

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Eu am slabit fix 1 kg! Eu zic ca e bn daca tinem cont de greutatea pe care o am! Dar am intampinat cateva probleme : nu am fost la tron in aceste 3 zile!
Acum sa vad daca imi pot mentine greutatea...Trebuie sa mananc tot putine calorii dar nu stiu cate... Mi s-a spus ca pot sa adaug in fiecare zi cate 100 cal pana ajung la calriile pe care doresc sa le consum zilnic.

Maria.Florian 13 aug 2009 15:56:23

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
De maine incep si eu dieta asta:X>:D<

Daphne 14 aug 2009 10:28:43

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Dupa parerea mea se mananca f putine calorii pe zi si nu cred ca e recomandata decat in cazul in care esti la cura dar nu mai slabesti de ceva timp, sau la ultimile Kg.
Eu am consumat intre 550 -680 calorii. Si dupa dieta trebuie sa-ti mentii kg si trebuie sa mananci tot in jurul acestor calorii. Eu aseara m-am simtit slabita ! Am spus ca o sa pap dupa cura 7 zile aproximativ 600 cal, urmatoarele 7 zile 700 cal s.a.m.d. 800...900...1000 cal.
Imi este f frica sa nu pun kg la loc dc mananc 1100 de cal pe zi!

Iar ieri am mancat 1138 de calori!
Astazi o sa pap in jur de 600 de cal! Sa vad dc reusesc!

BOGDAN 15 aug 2009 19:00:21

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Vezi ca e prea putin 600kcal. Daca o tii asa risti sa te imbolnavesti.
Mananca mai mult si creste si intensitatea activitatii fizice si o sa fie mult mai bine.
Sora-mea a lesinat o data de la o dieta... a apucat-o ameteala si s-a scurs asa pe perete. I-a dat maica-mea doua palme si un pahar de apa rece si si-a revenit.

BOGDAN 15 aug 2009 19:02:49

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Nu mai tineti dieta japoneza ca va imbolnaviti. Mancati echilibrat si respectati nr. de calorii ce va este indicat de calculatorul de calorii si o sa vedeti ca este bine.:)

nicol30 27 aug 2009 13:14:40

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
foarte bine le-ai zis Bogdan....hmmm....vor sa se imbolnaveasca !

Daphne 03 sep 2009 12:54:26

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Eu mi-am mentinut kg dat jos!!!!!!!!!!!!!!!!! Si nu am putut sa mananc asa cum mi-am propus 600 cal/saptamana 1, 700 cal/ sapt 2 etc ca erau f putine calorii si am papat injur de 1000-1200 cal/ zi!
In timpul dietei nu ti se face foame ....
Asa ca parti negative la dieta asta sunt urmatoarele :
- ce faci ca sa-ti mentii greutatea pe care ai dat-o jos;
- nu te duci la tron in timpul dietei ; asa ca ceva ar trebui modificat, adaugat;

PS : AM 7.8 KG DE GRASIME IN CORP , adica e f bn!

Sunt sfaturi bune Bogdan! Dar si cu sportul cica e bn sa ai o activitate constanta nu azi sa faci 4 ore si dupa 3 zile o ora . Deasemenea este indicat sa nu stai la sala mai mult de 2 ore pentru intervine oboseala si plictiseala ( dupa ce vi de la munca exemplu 9 ore sa mai stai 4 ore la sala, mai punem doar 3 ore de stat treaz ca sa putem dormi 8 => ce faci in acele 3 ore? mancare,curatenie, spalat, calcat, drum casa-munca , munca-sala ) . Astea sunt explicatiile simpliste ( pe intelesul tuturor ) ale unor antrenori de fitness si aerobic cum poate devenii sportul o corvoada nu o metoda de relaxare si bunastare fizica!

Slabuta 04 sep 2009 14:09:23

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de Daphne (Post 24815)
Eu mi-am mentinut kg dat jos!!!!!!!!!!!!!!!!! Si nu am putut sa mananc asa cum mi-am propus 600 cal/saptamana 1, 700 cal/ sapt 2 etc ca erau f putine calorii si am papat injur de 1000-1200 cal/ zi!
In timpul dietei nu ti se face foame ....
Asa ca parti negative la dieta asta sunt urmatoarele :
- ce faci ca sa-ti mentii greutatea pe care ai dat-o jos;
- nu te duci la tron in timpul dietei ; asa ca ceva ar trebui modificat, adaugat;

PS : AM 7.8 KG DE GRASIME IN CORP , adica e f bn!

Sunt sfaturi bune Bogdan! Dar si cu sportul cica e bn sa ai o activitate constanta nu azi sa faci 4 ore si dupa 3 zile o ora . Deasemenea este indicat sa nu stai la sala mai mult de 2 ore pentru intervine oboseala si plictiseala ( dupa ce vi de la munca exemplu 9 ore sa mai stai 4 ore la sala, mai punem doar 3 ore de stat treaz ca sa putem dormi 8 => ce faci in acele 3 ore? mancare,curatenie, spalat, calcat, drum casa-munca , munca-sala ) . Astea sunt explicatiile simpliste ( pe intelesul tuturor ) ale unor antrenori de fitness si aerobic cum poate devenii sportul o corvoada nu o metoda de relaxare si bunastare fizica!

Buna Daphne si felicitari, in primul rand, pentru ca kg pierdute si in al doilea rand pentru mentinere :)

Tu de unde ai aflat cate kg de grasime ai in corp? Ca parca m-as duce si eu sa testez :D

Creizilup 05 sep 2009 09:23:34

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 25274)
Buna Daphne si felicitari, in primul rand, pentru ca kg pierdute si in al doilea rand pentru mentinere :)

Tu de unde ai aflat cate kg de grasime ai in corp? Ca parca m-as duce si eu sa testez :D

Sunt in farmacii niste aparate care iti masoara grasimea corporala. Eu n-am avut curajul, am zis sa nu ma sperii ;))

Slabuta 05 sep 2009 12:39:03

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 25695)
Sunt in farmacii niste aparate care iti masoara grasimea corporala. Eu n-am avut curajul, am zis sa nu ma sperii ;))

in oricare dintre farmacii?
si cat costa?

Creizilup 05 sep 2009 14:09:12

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Nu in oricare...in astea mai actualizate (cea in care l-am vazut eu se numea Top Pharm parca ). Sincer, n-am intrebat cat costa dar aparatul respectiv zici ca era unul din ala pe care il vezi prin salile se sport:)) Initial am crezut ca asta si este:)) :">

Daphne 09 sep 2009 15:13:12

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Eu am facut in Carrfour, in Constanta! Exista un aparat dintracesta ce apartine unui cabinet medical ce este amplasat acolo si langa el sta un doctor. Arata ca un aparat de fitness intradevar!

alabala 16 dec 2009 16:10:11

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Eu sunt in a treia zi de dieta si am dat jos peste 2 kg ...maine ma gandesc sa continui cu peste sa vad cat ma tine ...afara de nervi n-am nimic :))sunt k si nu prea mi-e foame .......

andrei alina 18 ian 2010 21:55:06

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
SALUT....sunt alina.....si abia astept sa incep si eu dieta asta....sunt chiar curioasa....dupa ce o voi termina am sa va scriu....pup....

andrei alina 18 ian 2010 21:59:58

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
:-*salut...sunt foarte curioasa daca e asa cum spune dieta,....3kg in 3 zile....ar fi super....dupa dieta va scriu rezultatele ....pupici>:D<

Slabuta 21 ian 2010 22:51:31

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de andrei alina (Post 66799)
SALUT....sunt alina.....si abia astept sa incep si eu dieta asta....sunt chiar curioasa....dupa ce o voi termina am sa va scriu....pup....

Citat:

Anterior postat de andrei alina (Post 66803)
:-*salut...sunt foarte curioasa daca e asa cum spune dieta,....3kg in 3 zile....ar fi super....dupa dieta va scriu rezultatele ....pupici>:D<


Alina nu iti trebuie dieta asta, este destul de drastica ;)

ema5288 22 ian 2010 13:39:02

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de andrei alina (Post 66803)
:-*salut...sunt foarte curioasa daca e asa cum spune dieta,....3kg in 3 zile....ar fi super....dupa dieta va scriu rezultatele ....pupici>:D<

dieta asta o poti folosi doar pentru f putine zile!! altfel o sa ajungi sa cazi pe strada.
pentru diete mai lungi si pt un numar mare de kg chiar nu se recomanda

bravo slabuta!!!
fii mereu pe pozitie si cearta-ne daca o luam aiurea:D

Adelayde 25 ian 2010 16:54:25

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Eu as putea pune pariu ca daca nu mananc absolut nimic 3 zile nu slabesc 3kg deci nu are rost sa imi bat capul :-j:))

lovemyself 05 mar 2010 19:09:55

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Buna tuturor:)
Sunt noua pe acest forum..vreau sa ma alatur si eu voua..
Am vazut cate ceva despre dieta japoneza..demaine vreau si eu sa o tin..cine mi se alatura?
As vrea sa o tin mai mult de 3 zile..dar am sa vad cat am sa rezist..tare as fi incantata daca as primi niste sfaturi de la cei/cela care au tinut-o:D
Multumesc anticipat si va doresc o zi buna tuturor[*1*]

lovemyself 08 mar 2010 09:28:37

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
La multi ani tuturor femeilor..sanatate si multe realizari va doresc[*53*]
Eu sunt in a treia zi de dieta..nu am respectat cantitatile de acolo..nici nu mi-am propus..mi se pare sinucidere curata sa mananci doar 500 de g de peste!
Asa ca am mancat atat cat mi-a trebuit dra nu am exagerat totusi cu aceste cantitati..max 800 g peste si vreo 350 g orez..iar orezul l-am amestecat cu putina zaharina lichida de la diamant si cu un praf de scortisioare..a mers lux[*6*]
Vreau sa tin dieta asta toata saptamana..eventual mai adaug o zi de fructe..
Stiu ca e o dieta cam restrictiva dar eu i-au si vitamine si minerale tocmai pt a supkini deficitul din alimentatie..si ceredeti-ma ca nu m-a luat cu ameteli sau anemii..
Plus ca eu beau si cafea..in ziua de peste nu o indulcesc deloc ca acest indulcitot am vazut ca re si ceva fructoza..asa ca lichidul asta il folosesc doar in ziua de orez..
Mult succes la toata lumea cu blestematele aste a de kilograme in plus:P

alecsg24 06 mai 2010 14:37:36

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Salut. Sunt nou pe aici. Am incercat si eu acest gen de diete hipocalorice, dar intotdeauna dupa ce reuseam sa slabesc 3-4 kg in 3 zile le puneam imediat la loc. Acum incerc o dieta cat mai echilibrata si sa incerc sa respect numarul de calorii. Am renuntat la abonamentul RATB si merg pe jos la birou. 4 km dus, 4 km intors. (incerc sa aplic metoda din vacanta in Italia unde mergeam zilnic pe jos, nu muream de foame si totusi reusisem sa slabesc 5 kg in 18 zile).

lovemyself 06 mai 2010 22:17:07

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de alecsg24 (Post 177642)
Salut. Sunt nou pe aici. Am incercat si eu acest gen de diete hipocalorice, dar intotdeauna dupa ce reuseam sa slabesc 3-4 kg in 3 zile le puneam imediat la loc. Acum incerc o dieta cat mai echilibrata si sa incerc sa respect numarul de calorii. Am renuntat la abonamentul RATB si merg pe jos la birou. 4 km dus, 4 km intors. (incerc sa aplic metoda din vacanta in Italia unde mergeam zilnic pe jos, nu muream de foame si totusi reusisem sa slabesc 5 kg in 18 zile).

Buna:)
Felicitari ca ai renutat la astfel de diete drastice..la fel am facut si eu..dat jos rapid ceva kg care bineinteles ca inseamna doar apa in nici un caz grasime si ceva masa musculara.
Mult succes pe drumul pe care l-ai inceput,cu rabdare vei avea cu siguranta rezultatele dorite;)

DoarEu 21 feb 2011 15:22:08

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
nu mai tineti dieta asta, va rog :( am tinut-o si eu anul trecut din prostie, si da, am dat 3 kg jos, dar le-am pus la loc + inca 2...deci nu e buna, nicio dieta ce promite astfel de realizari nu e buna.
Mult mai bine e sa ai o alimentatie sanatoasa, tot timpul, si sport!>:D<

alecsya 05 mar 2011 22:01:22

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
apa calda cu lamaie pe stomacul gol cam ce efecte are? ma intereseaza pt ca am cursuri dimineata. daca ma intelegeti....si tin neaparat sa ajung la ele:). sper sa aiba rezultate, ma chinui de mult sa scap de 3 4 kg

deadcountess 07 mar 2011 10:14:32

Re: Dieta japoneza- 3 kg in 3 zile
 
Citat:

Anterior postat de alecsya (Post 557950)
apa calda cu lamaie pe stomacul gol cam ce efecte are? ma intereseaza pt ca am cursuri dimineata. daca ma intelegeti....si tin neaparat sa ajung la ele:). sper sa aiba rezultate, ma chinui de mult sa scap de 3 4 kg

principalul efect ar fi riscul de ulcer...
exista metode mai sanatoase chiar daca ai cursuri dimineata :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:45:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO