forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Dieta Rina's 90 II -Mentinerea- (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/dieta-rinas-90-ii-mentinerea-8687.html)

ginutza1988 03 apr 2011 10:50:04

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604524)
Da, parca e mai complicat acum, la prima faza aveam strict succesiunea si tare ne-am invatat cu ea, acum fiecare poate combina dupa cum i se potriveste mai bine. E adevarat ca dupa tabel daca te tii, e mult prea complicat si greu de urmat, Zic si eu:))

e putin cam complicat cum e in carte
in prima faza aveam strict succesiunea...da intr-un fel e bine si la mentinere ca nu trebuie sa astepti nu stiu cate zile sa-si faci o pofta...(asa cum a zis si Alynutza)....cum facem acum...momentan :D

ginutza1988 03 apr 2011 10:57:37

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604522)

e destul daca ti a4a zi de fructe si zilele de apa dupa ce gatam cu concursu :D
o sa slabesti si in lunile astea...>:D<si tu la fel tina...plus ca faceti si sport..si o sa ajute si mai mult :-*

dap...dupa ce intram toate la mentinere o sa stabilim o zi...eu chiar sper sa mai slabesc...acum vine si caldura si ies in parc la alergat :P

vikyfg 03 apr 2011 10:59:58

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Eu am zis cand o sa vina mentinerea am sa tin pranzul cum e acum pe zile si seara am sa le combin un pic cum ar fi proteine la pranz seara ori o salata ori un orez ceva simplu sau un iaurt:):):):)a doua zi amidonuri la pranz si seara iar o alegere de a mea a treia zi carbo la pranz si seara iar aleg eu a 4 zi fructe toata ziua si de la capat APA as vrea sa tin si eu dar sa se termine concursul;););)

ginutza1988 03 apr 2011 11:06:49

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604541)
Eu am zis cand o sa vina mentinerea am sa tin pranzul cum e acum pe zile si seara am sa le combin un pic cum ar fi proteine la pranz seara ori o salata ori un orez ceva simplu sau un iaurt:):):):)a doua zi amidonuri la pranz si seara iar o alegere de a mea a treia zi carbo la pranz si seara iar aleg eu a 4 zi fructe toata ziua si de la capat APA as vrea sa tin si eu dar sa se termine concursul;););)

deci momentan suntem 2 care vom tine asa >:D<>:D< .... de apa am zis k poate tinem toate in aceiasi zi :-*:-*:-*

vikyfg 03 apr 2011 11:10:27

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604546)
deci momentan suntem 2 care vom tine asa >:D<>:D< .... de apa am zis k poate tinem toate in aceiasi zi :-*:-*:-*

Da de ce nu ar fi super sa ne completam;)

alynacrystyna 03 apr 2011 11:17:30

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604524)
Da, parca e mai complicat acum, la prima faza aveam strict succesiunea si tare ne-am invatat cu ea, acum fiecare poate combina dupa cum i se potriveste mai bine. E adevarat ca dupa tabel daca te tii, e mult prea complicat si greu de urmat, Zic si eu:))

ai dreptate iubita, e mai greu dupa tabel...e o disociere...ramane la alegerea noastra cum le combinam, doar sa nu exageram pe tema "cina carbo" ;)
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604529)

:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:" >:">:">:">:">:">:">:">
eu am cam dat-o pe tanjeala cu sportu :">:">:">:">

apai sincer nici eu nu am mai prea avut chef...trag de mine sa il fac..dar lasa ca te apuci tu iar :-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604533)
e putin cam complicat cum e in carte
in prima faza aveam strict succesiunea...da intr-un fel e bine si la mentinere ca nu trebuie sa astepti nu stiu cate zile sa-si faci o pofta...(asa cum a zis si Alynutza)....cum facem acum...momentan :D

numai la carbo ne sta capu :)):)):))
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604538)
dap...dupa ce intram toate la mentinere o sa stabilim o zi...eu chiar sper sa mai slabesc...acum vine si caldura si ies in parc la alergat :P

clar ..si sa tinem toate o data ziua de apa :x
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604541)
Eu am zis cand o sa vina mentinerea am sa tin pranzul cum e acum pe zile si seara am sa le combin un pic cum ar fi proteine la pranz seara ori o salata ori un orez ceva simplu sau un iaurt:):):):)a doua zi amidonuri la pranz si seara iar o alegere de a mea a treia zi carbo la pranz si seara iar aleg eu a 4 zi fructe toata ziua si de la capat APA as vrea sa tin si eu dar sa se termine concursul;););)

foarte bine asa....>:D<:-*>:D<

vikyfg 03 apr 2011 11:25:04

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604558)

ai dreptate iubita, e mai greu dupa tabel...e o disociere...ramane la alegerea noastra cum le combinam, doar sa nu exageram pe tema "cina carbo" ;)

apai sincer nici eu nu am mai prea avut chef...trag de mine sa il fac..dar lasa ca te apuci tu iar :-*:-*:-*

numai la carbo ne sta capu :)):)):))

clar ..si sa tinem toate o data ziua de apa :x

foarte bine asa....>:D<:-*>:D<

Ma duc afara ver-o ora:-*:-*:-*

alynacrystyna 03 apr 2011 11:32:05

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604565)
Ma duc afara ver-o ora:-*:-*:-*

plimbarica placuta!!! >:D<:-*:-*:-*:-*>:D<

ginutza1988 03 apr 2011 11:33:39

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604565)
Ma duc afara ver-o ora:-*:-*:-*

plimbare placuta >:D<:-*

bully 04 apr 2011 07:51:28

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Dragele mele, drage, am citit mare parte din ce ati scris, si imi exprim si eu o parere. Fructele seara, nu prea sunt indicate, medicii nutritionisti nu le recomanda, pentru ca ele contin mult zahar, care se cam depune. Mai bine optati seara pentru o salata , sau o cina usoara formata din legume, lactate semi-degresate. Parerea mea ;););):-*:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:25:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO