forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Dieta Rina's 90 II -Mentinerea- (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/dieta-rinas-90-ii-mentinerea-8687.html)

alynacrystyna 03 apr 2011 09:17:17

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
neata si aici scumpele mele!!! :-*:-*:-*

tinac 03 apr 2011 09:52:06

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604337)
neata si aici scumpele mele!!! :-*:-*:-*

Neatza scumpa mea, tie si tuturor rinistelor mele dragi.
Sunteti pe aici careva ? ca vreau sa va atasez un tabel cu schema Rina 2 mentinere, poate ii gasim pana la urma rationamentul, ca tare aiurea mi se pare mentinerea asta.
Asa ca.... deschid tema de zebtareri pe baza acestui tabel.>:D<:-*

alynacrystyna 03 apr 2011 09:54:49

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604401)

Neatza scumpa mea, tie si tuturor rinistelor mele dragi.
Sunteti pe aici careva ? ca vreau sa va atasez un tabel cu schema Rina 2 mentinere, poate ii gasim pana la urma rationamentul, ca tare aiurea mi se pare mentinerea asta.
Asa ca.... deschid tema de zebtareri pe baza acestui tabel.>:D<:-*

neata iubita>:D<:-*:-*>:D<!!!! in sfarsit mai da cineva pe aici..ca numai am monologat pe aici:))
trebuie sa ii dam de cap pana la urma:-*

ginutza1988 03 apr 2011 09:56:23

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Neata fetelor :-*

alynacrystyna 03 apr 2011 10:00:05

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604412)
Neata fetelor :-*

neata iubita!!!:-*:-*:-*

tinac 03 apr 2011 10:03:27

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604412)
Neata fetelor :-*

Neatza iubita si scumpa mea >:D<:-*

tinac 03 apr 2011 10:05:37

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Ati copiat fisierul atasat mai sus ? Cum tot nu intelegeam rationamentul etapei de mentinere m-am gandit sa vad mai schematic succesiunea zilelor si combinatia celor 4 elemente. Voi ce ziceti ? are vreun rationament toata treaba asta ? Ori cum sa aplicam mentinerea asta ?

ginutza1988 03 apr 2011 10:06:51

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Stiti ce nu inteleg eu? zice ca dupa prima parte trebuie tinuta mentinerea...si p urma reluata dak vrem ... dar in afara ca nu e ordinea zilelor obligatorie...restul se poate tine la fel...

ginutza1988 03 apr 2011 10:08:54

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604433)
Ati copiat fisierul atasat mai sus ? Cum tot nu intelegeam rationamentul etapei de mentinere m-am gandit sa vad mai schematic succesiunea zilelor si combinatia celor 4 elemente. Voi ce ziceti ? are vreun rationament toata treaba asta ? Ori cum sa aplicam mentinerea asta ?

vad ca nu prea combina amidon cu carbo..doar in ziua 36...cel mai mult se mananca proteine si amidon...disociate pe mese sau pe zile.... si vitaminele se tin separat..doar in 2 zile se mananca seara

vikyfg 03 apr 2011 10:13:13

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Neata si aici Rinistele mele dragi>:D<>:D<>:D<mie tabelul mi se pare ok ca deh este o dieta si vrea o disciplina ;););)eu ce am inteles din mentinere din ce am citit eu ca nu se mai respecta pe zile deci poti papa 2 mese disociate pe zi dar in retete eu nu observ sa amestece deci ramane la fel numai ca poti manca ;)exact asa cam cum este facut tabelul buna treaba Tina>:D<

tinac 03 apr 2011 10:18:40

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604444)
vad ca nu prea combina amidon cu carbo..doar in ziua 36...cel mai mult se mananca proteine si amidon...disociate pe mese sau pe zile.... si vitaminele se tin separat..doar in 2 zile se mananca seara

Da, asa e scumpa
Ce zici de succesiunea zilelor ? Vei tine asa sau iti faci una personalizata?

tinac 03 apr 2011 10:20:13

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604455)
Neata si aici Rinistele mele dragi>:D<>:D<>:D<mie tabelul mi se pare ok ca deh este o dieta si vrea o disciplina ;););)eu ce am inteles din mentinere din ce am citit eu ca nu se mai respecta pe zile deci poti papa 2 mese disociate pe zi dar in retete eu nu observ sa amestece deci ramane la fel numai ca poti manca ;)exact asa cam cum este facut tabelul buna treaba Tina>:D<

Am muncit ceva la el ieri dar trebuia sa-l fac ca sa-mi dau seama cat de cat cum merg zilele la mentinere >:D<:-*

ginutza1988 03 apr 2011 10:30:40

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604467)

Da, asa e scumpa
Ce zici de succesiunea zilelor ? Vei tine asa sau iti faci una personalizata?

La mine e mai greu sa tin cum e in tabel...si nici nu prea as vrea...adik cel putin ziua de vitamine o sa o tin tot la 4 zile pentru ca mai vreau sa slabesc...
pranzul o sa-l tin ca in prima parte...in aceiasi ordine pentru ca sunt la serv si mancam toti..si cum tine si seful Rina...:|...iar seara o sa pap ceva mai usor...si o sa ma axez pe iaurturi...fructe...sau mai disociez in functie de ce mai gatesc :D

tinac 03 apr 2011 10:34:13

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604495)
La mine e mai greu sa tin cum e in tabel...si nici nu prea as vrea...adik cel putin ziua de vitamine o sa o tin tot la 4 zile pentru ca mai vreau sa slabesc...
pranzul o sa-l tin ca in prima parte...in aceiasi ordine pentru ca sunt la serv si mancam toti..si cum tine si seful Rina...:|...iar seara o sa pap ceva mai usor...si o sa ma axez pe iaurturi...fructe...sau mai disociez in functie de ce mai gatesc :D

Inteleg iubita, si eu ma mai gandesc pana vineri cand incep, pe 8 aprilie, vad eu ce schema voi aplica, fie ordonata, ori poate mai dezordonata....:))
Si eu as mai slabi putin, nu mult insa ca la mine nu mai merge mai mult de 3-4 kg. Nu arat nici cum mai slaba.:))

ginutza1988 03 apr 2011 10:38:00

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604503)

Inteleg iubita, si eu ma mai gandesc pana vineri cand incep, pe 8 aprilie, vad eu ce schema voi aplica, fie ordonata, ori poate mai dezordonata....:))
Si eu as mai slabi putin, nu mult insa ca la mine nu mai merge mai mult de 3-4 kg. Nu arat nici cum mai slaba.:))

eu teoretic pe 9 ar trebui sa intru la mentinere...dar pe 10 am ultima zi de vitamine...pe care nu stiu daca o mai tin ca o sa fiu la munte si mi-ar fi mai usor cu mentinerea...eu m-am hotarat cum tin...sper sa functioneze :)
mie nu mi-ar strica inca 6-7 kg in minus..ca am de unde :D :P

alynacrystyna 03 apr 2011 10:40:32

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
mno asam..ma scuzati am avut ceva treaba...:D
tina foarte bun tabelul tau...dar iti da si mult de munca..adica tre sa te gandesti in fiecare zi ce tre sa papi azi...trebuie sa avem prezenta o chestie: suntem la mentinere, disocierea se face pe mese..deci ramane la alegerea noastra cum combinam alimentele....daca la pranz avem proteine, clar la cina tre sa avem altceva sau daca vrem tot proteine. de ex, in carte scrie ca prima zi e de proteine la pranz si in a 2a, de amidonuri..poate eu nu vreau amid in ziua aia, si am pofta tot de proteine sau de niste paste :)) (carbo) ....nu trebuie sa exageram cu carbo, mai ales la cina....o data la 4 zile cina carbo e bine..in rest sa le disociem cum ne place noua...si o data la 4 zile vitaminele, sau la 6 cum scrie si acolo...sau ar mai fi o chestie, sa mergem 4 zile pe proteine la pranz (pranz/cina) : prot/prot , prot/amid, prot/carbo, prot/fructe , si a 5a zi vitamine, dupa sa incepem cu amidonuri la pranz..si tot asa....eu stiu..habar nu am...

ginutza1988 03 apr 2011 10:44:16

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604511)
mno asam..ma scuzati am avut ceva treaba...:D
tina foarte bun tabelul tau...dar iti da si mult de munca..adica tre sa te gandesti in fiecare zi ce tre sa papi azi...trebuie sa avem prezenta o chestie: suntem la mentinere, disocierea se face pe mese..deci ramane la alegerea noastra cum combinam alimentele....daca la pranz avem proteine, clar la cina tre sa avem altceva sau daca vrem tot proteine. de ex, in carte scrie ca prima zi e de proteine la pranz si in a 2a, de amidonuri..poate eu nu vreau amid in ziua aia, si am pofta tot de proteine sau de niste paste :)) (carbo) ....nu trebuie sa exageram cu carbo, mai ales la cina....o data la 4 zile cina carbo e bine..in rest sa le disociem cum ne place noua...si o data la 4 zile vitaminele, sau la 6 cum scrie si acolo...sau ar mai fi o chestie, sa mergem 4 zile pe proteine la pranz (pranz/cina) : prot/prot , prot/amid, prot/carbo, prot/fructe , si a 5a zi vitamine, dupa sa incepem cu amidonuri la pranz..si tot asa....eu stiu..habar nu am...

cu cina carbo ai fff mare dreptate...e suficienta o data la 4 zile...nici nu comentam de paste :)) :)) :)) ... ideea cu 4 zile aceiasi categorie la pranz e ffffff interesanta...chiar m-ar tenta sa o tin...dar nu am cum x-( ... ca saliveaza ala langa mine x-(

alynacrystyna 03 apr 2011 10:44:54

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604507)
eu teoretic pe 9 ar trebui sa intru la mentinere...dar pe 10 am ultima zi de vitamine...pe care nu stiu daca o mai tin ca o sa fiu la munte si mi-ar fi mai usor cu mentinerea...eu m-am hotarat cum tin...sper sa functioneze :)
mie nu mi-ar strica inca 6-7 kg in minus..ca am de unde :D :P

e destul daca ti a4a zi de fructe si zilele de apa dupa ce gatam cu concursu :D
o sa slabesti si in lunile astea...>:D<si tu la fel tina...plus ca faceti si sport..si o sa ajute si mai mult :-*

tinac 03 apr 2011 10:45:46

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Da, parca e mai complicat acum, la prima faza aveam strict succesiunea si tare ne-am invatat cu ea, acum fiecare poate combina dupa cum i se potriveste mai bine. E adevarat ca dupa tabel daca te tii, e mult prea complicat si greu de urmat, Zic si eu:))

tinac 03 apr 2011 10:48:09

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604522)
e destul daca ti a4a zi de fructe si zilele de apa dupa ce gatam cu concursu :D
o sa slabesti si in lunile astea...>:D<si tu la fel tina...plus ca faceti si sport..si o sa ajute si mai mult :-*

:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:" >:">:">:">:">:">:">:">
eu am cam dat-o pe tanjeala cu sportu :">:">:">:">

ginutza1988 03 apr 2011 10:50:04

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604524)
Da, parca e mai complicat acum, la prima faza aveam strict succesiunea si tare ne-am invatat cu ea, acum fiecare poate combina dupa cum i se potriveste mai bine. E adevarat ca dupa tabel daca te tii, e mult prea complicat si greu de urmat, Zic si eu:))

e putin cam complicat cum e in carte
in prima faza aveam strict succesiunea...da intr-un fel e bine si la mentinere ca nu trebuie sa astepti nu stiu cate zile sa-si faci o pofta...(asa cum a zis si Alynutza)....cum facem acum...momentan :D

ginutza1988 03 apr 2011 10:57:37

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604522)

e destul daca ti a4a zi de fructe si zilele de apa dupa ce gatam cu concursu :D
o sa slabesti si in lunile astea...>:D<si tu la fel tina...plus ca faceti si sport..si o sa ajute si mai mult :-*

dap...dupa ce intram toate la mentinere o sa stabilim o zi...eu chiar sper sa mai slabesc...acum vine si caldura si ies in parc la alergat :P

vikyfg 03 apr 2011 10:59:58

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Eu am zis cand o sa vina mentinerea am sa tin pranzul cum e acum pe zile si seara am sa le combin un pic cum ar fi proteine la pranz seara ori o salata ori un orez ceva simplu sau un iaurt:):):):)a doua zi amidonuri la pranz si seara iar o alegere de a mea a treia zi carbo la pranz si seara iar aleg eu a 4 zi fructe toata ziua si de la capat APA as vrea sa tin si eu dar sa se termine concursul;););)

ginutza1988 03 apr 2011 11:06:49

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604541)
Eu am zis cand o sa vina mentinerea am sa tin pranzul cum e acum pe zile si seara am sa le combin un pic cum ar fi proteine la pranz seara ori o salata ori un orez ceva simplu sau un iaurt:):):):)a doua zi amidonuri la pranz si seara iar o alegere de a mea a treia zi carbo la pranz si seara iar aleg eu a 4 zi fructe toata ziua si de la capat APA as vrea sa tin si eu dar sa se termine concursul;););)

deci momentan suntem 2 care vom tine asa >:D<>:D< .... de apa am zis k poate tinem toate in aceiasi zi :-*:-*:-*

vikyfg 03 apr 2011 11:10:27

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604546)
deci momentan suntem 2 care vom tine asa >:D<>:D< .... de apa am zis k poate tinem toate in aceiasi zi :-*:-*:-*

Da de ce nu ar fi super sa ne completam;)

alynacrystyna 03 apr 2011 11:17:30

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604524)
Da, parca e mai complicat acum, la prima faza aveam strict succesiunea si tare ne-am invatat cu ea, acum fiecare poate combina dupa cum i se potriveste mai bine. E adevarat ca dupa tabel daca te tii, e mult prea complicat si greu de urmat, Zic si eu:))

ai dreptate iubita, e mai greu dupa tabel...e o disociere...ramane la alegerea noastra cum le combinam, doar sa nu exageram pe tema "cina carbo" ;)
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 604529)

:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:">:" >:">:">:">:">:">:">:">
eu am cam dat-o pe tanjeala cu sportu :">:">:">:">

apai sincer nici eu nu am mai prea avut chef...trag de mine sa il fac..dar lasa ca te apuci tu iar :-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604533)
e putin cam complicat cum e in carte
in prima faza aveam strict succesiunea...da intr-un fel e bine si la mentinere ca nu trebuie sa astepti nu stiu cate zile sa-si faci o pofta...(asa cum a zis si Alynutza)....cum facem acum...momentan :D

numai la carbo ne sta capu :)):)):))
Citat:

Anterior postat de ginutza1988 (Post 604538)
dap...dupa ce intram toate la mentinere o sa stabilim o zi...eu chiar sper sa mai slabesc...acum vine si caldura si ies in parc la alergat :P

clar ..si sa tinem toate o data ziua de apa :x
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604541)
Eu am zis cand o sa vina mentinerea am sa tin pranzul cum e acum pe zile si seara am sa le combin un pic cum ar fi proteine la pranz seara ori o salata ori un orez ceva simplu sau un iaurt:):):):)a doua zi amidonuri la pranz si seara iar o alegere de a mea a treia zi carbo la pranz si seara iar aleg eu a 4 zi fructe toata ziua si de la capat APA as vrea sa tin si eu dar sa se termine concursul;););)

foarte bine asa....>:D<:-*>:D<

vikyfg 03 apr 2011 11:25:04

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 604558)

ai dreptate iubita, e mai greu dupa tabel...e o disociere...ramane la alegerea noastra cum le combinam, doar sa nu exageram pe tema "cina carbo" ;)

apai sincer nici eu nu am mai prea avut chef...trag de mine sa il fac..dar lasa ca te apuci tu iar :-*:-*:-*

numai la carbo ne sta capu :)):)):))

clar ..si sa tinem toate o data ziua de apa :x

foarte bine asa....>:D<:-*>:D<

Ma duc afara ver-o ora:-*:-*:-*

alynacrystyna 03 apr 2011 11:32:05

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604565)
Ma duc afara ver-o ora:-*:-*:-*

plimbarica placuta!!! >:D<:-*:-*:-*:-*>:D<

ginutza1988 03 apr 2011 11:33:39

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 604565)
Ma duc afara ver-o ora:-*:-*:-*

plimbare placuta >:D<:-*

bully 04 apr 2011 07:51:28

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Dragele mele, drage, am citit mare parte din ce ati scris, si imi exprim si eu o parere. Fructele seara, nu prea sunt indicate, medicii nutritionisti nu le recomanda, pentru ca ele contin mult zahar, care se cam depune. Mai bine optati seara pentru o salata , sau o cina usoara formata din legume, lactate semi-degresate. Parerea mea ;););):-*:-*:-*:-*

Verandreea 04 apr 2011 07:59:02

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de bully (Post 605673)
Dragele mele, drage, am citit mare parte din ce ati scris, si imi exprim si eu o parere. Fructele seara, nu prea sunt indicate, medicii nutritionisti nu le recomanda, pentru ca ele contin mult zahar, care se cam depune. Mai bine optati seara pentru o salata , sau o cina usoara formata din legume, lactate semi-degresate. Parerea mea ;););):-*:-*:-*:-*

perfect de acord cu tine;)
la cat timp vrei sa ti ziua de vitamine?

alynacrystyna 04 apr 2011 08:22:55

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
neata si aici fete dragi!!! :-*:-*:-*
atunci vom opta pentru ceva mai lejer seara..multumim anca..orice parere e binevenita :-*:-*
si cum ai zis tu, in etajul5, nu e asa complicata mentinerea..chiar deloc...daca la pranz mergi pe ceva..la cina tre sa schimbi si tot asa...:-*

vikyfg 04 apr 2011 08:31:30

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Neata si aici :-*:-*:-*cred ca pana la urma noi facem mentinerea comlicata:D:D:Dpt ca e normal fiecare o vede intr-un fel stai sa ajungem noi aici si o aranjam noi si pe asta:-*:-*:-*:-*

alynacrystyna 04 apr 2011 08:47:48

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
neata iubita si aici:-*:-*!!! nu e deloc complicata sa stii...eu de la inceput m-am dus pe schema asta: daca la pranz pap proteine clar la cina tre sa pap altceva...si tot asa..mesele trebuie sa difere intre ele..sau se pot si asemana....cea mai simpla logica :D

vikyfg 04 apr 2011 08:51:31

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Eu am sa mi-o fac si mai simpla ;););)o tin pe zile la pranz si seara am sa pap ceva simplu o salata un iaurt un orez si gata a 4 zi ramne fructe si cand o sa pot si ziua de apa si gata asa nu am sa am probleme cate zile de proteine si cate de carbo :P :P

tinac 04 apr 2011 09:14:25

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Neatza iubitelor si aici. Eu inca sunt nehotarata ce varianta voi alege. Mai am insa putin pana vineri sa ma hotarasc>:D<:-*

alynacrystyna 04 apr 2011 10:14:14

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de vikyfg (Post 605761)
Eu am sa mi-o fac si mai simpla ;););)o tin pe zile la pranz si seara am sa pap ceva simplu o salata un iaurt un orez si gata a 4 zi ramne fructe si cand o sa pot si ziua de apa si gata asa nu am sa am probleme cate zile de proteine si cate de carbo :P :P

daca te uiti asa am zis si eu in urma cu o pagina...:P

alynacrystyna 04 apr 2011 10:14:51

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 605819)
Neatza iubitelor si aici. Eu inca sunt nehotarata ce varianta voi alege. Mai am insa putin pana vineri sa ma hotarasc>:D<:-*

buna iubita si aici!!!!:-*:-*:-*
ai timp sa te hotarasti:x

tinac 04 apr 2011 11:49:12

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 605934)
buna iubita si aici!!!!:-*:-*:-*
ai timp sa te hotarasti:x

Ce papi azi iubita, in a 2-a zi de mentinere?

alynacrystyna 04 apr 2011 11:52:40

Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-
 
Citat:

Anterior postat de tinac (Post 606086)

Ce papi azi iubita, in a 2-a zi de mentinere?

a 3a iubita :D
pai la pranz..proteine :D ...ma dau pe lactate..si la cina as papa niste cartofi la cuptor :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:57:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO