forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90" s (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-881.html)

Rrush 04 iul 2010 22:11:32

Re: Rina 90" s
 
aa si supa aceea de la sfarsitul pranzului e ok daca strecor supa de varza si beau asa?

nicoleta100 04 iul 2010 22:54:38

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de Rrush (Post 240619)
aa si supa aceea de la sfarsitul pranzului e ok daca strecor supa de varza si beau asa?

salutare LAVINIA:x BINE TE-AM GASIT!
eu de obicei fac supa din aceia slasica (fierb morcovi ,patrunjel,o pulpita ,o ceapa micuta,sare ,piper)si dupa ce fierbe o strecor si beau (in restul de supa pun taitei si papa sotul)
SUPA DE VARZA nu am facut niciodata ,am facut ciorba acra cu bulion si otet (asa ii place la sotul meu),deci nu stiu ce sa te sfatuiesc .aaa ...ba da ...scrie in carte ca poti sa iti faci dintr-un cubulet din acela concentrat 300 ml supa (doar pui apa la fiert si cand fierbe pui uncubulet de supa si gata!)
pupici:x

nicoleta100 04 iul 2010 22:57:37

Re: Rina 90" s
 
DACA nu esti prietena cu carnea poti sa papi oua sau branza sau iaurt (dar daca mananci sa zicem la pranz branza + salata acelasi lucru trebuie sa mananci si seara!).nu ai voie sa le combini!

Rrush 04 iul 2010 23:08:05

Re: Rina 90" s
 
Bine te-am gasit Nico! >:D<
:-? mama face un fel de supa dietetica de varza si ma gandeam ca e ok daca strecor pt ca pune si alte legume cand o face :-? am sa incerc si asa si daca nu merge atunci faci din cubulete.
Maine pap iaurt :D sau shunca slaba pot? si cu o salata

nicoleta100 04 iul 2010 23:16:18

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de Rrush (Post 240662)
Bine te-am gasit Nico! >:D<
:-? mama face un fel de supa dietetica de varza si ma gandeam ca e ok daca strecor pt ca pune si alte legume cand o face :-? am sa incerc si asa si daca nu merge atunci faci din cubulete.
Maine pap iaurt :D sau shunca slaba pot? si cu o salata

EU cred ca e buna supa pe care o face mama ta! doar sa o strecori!

ZIUA DE PROTEINE
PRÂNZ: alegeţi între carne de pasăre, vită, porc, iepure, curcan, vânat, peşte, fructe de mare, tofu (brânză din soia) sau proteine de origine vegetală. ■ Pe lângă proteinele alimentare, preparaţi multă salată proaspătă sau alte legume, xii ■ la abur, înăbuşite sau sote - cât mai sunt încă crocante. Şi nu uitaţi: o felie de pâine şi 0,3 litri de supă simplă, dacă doriţi. Beţi supa la sfârşitul mesei. Nu combinaţi diferitele tipuri de proteine alimentare (carne şi lactate, carne şi ouă sau lactate şi ouă).
UITE ce scrie in carte despre ziua de proteine ,deci nu stiu ce sa zic de sunca slaba,dar iaurt ai voie sigur!
eu nu am mancat niciodata sunca ,dar am mamcat carne de pui,ton in suc propriu,sau omleta +salata de cruditati,peste la gratar ...
si eu am maine zi de proteine si am decis sa imi fac omleta simpla+salata de rosii si castraveti:)
sper ca ti-am fost de folos!

Rrush 04 iul 2010 23:23:53

Re: Rina 90" s
 
da da! multumesc >:D<
mie cea mai grea zi imi pare asta de proteine

nicoleta100 05 iul 2010 07:07:14

Re: Rina 90" s
 
http://www.e-felicitari.net/watermar...ec15c9f11e.jpg

frumoasa 05 iul 2010 08:22:29

Re: Rina 90" s
 
Buna dimineata, slabutelor!!
de azi am reinceput si eu cura dupa o pauza de 3 saptamani, sper sa reusesc 2 kg intr-o luna.Planul meu cam asta este, sa tin din nou o luna doar, sper sa reusesc cele 2 kg care ma incurca, iar apoi sa fac tot posibilul sa ma mentin, nu ca data trecuta. Cine ma poate ajuta cu sfaturi pt mentinere, va astept cu drag! Aurora, multumesc ca ai gasit schema, o astept cind ai putin timp.
O saptamana cit mai usoara tuturor si cu cit mai multe kg jos!!!

yulyka 05 iul 2010 09:31:33

Re: Rina 90" s
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 240587)
Eu ti-o recomand cu caldura! cred ca mie mi se potriveste!
Poti sa ti o serie de 4 zile din rina's90 (proteine,amidonuri,carbohidrati,vitamine)si iti vei da seama cum te simti si vei lua o hotarare.
te pup
sa ne anunti ce ai hotarat!:)

mersi nicoleta...incep de azi:-*:-*

yulyka 05 iul 2010 12:23:08

Re: Rina 90" s
 
am si eu o intrebare:in aceasta dieta se consuma supa in fiecare zi?


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:56:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO