forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90"s (etaj XVI) (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-etaj-xvi-12225.html)

Antonis 10 mar 2013 08:44:25

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1233690)
Initial ma gandisem la seat ibiza, dar am fost marti la ucuresti sa vad una si am ramas dezamagita, mi se pare foarte mica si....marimea conteaza :)). Acum nu mai vreau sa merg in alte orase ca nu fac decat sa dau banii aiurea pe drum si poate nici nu cumpar nimic. Am vazut la mine in Valcea Chevrolet Aveo si ma bate gandul sa ma duc astazi sa vad cum arata de aproape. O sa il iau pe cumnatul meu ca se pricepe la masini :D



Buna iubita, ce sa fac? Sunt bine, dar tot in acelasi punct cu ingrasatul. Ma tine cateva zile cu mancatul mai consistent si apoi renunt :((.
Acum sunt intr-o pasa buna :)) - aseara am fost la restaurant cu fetele mele (au vrut sa isi scoata sefa de 8 Martie in oras :)) si pe la 12 cand am ajuns acasa am papat o felie de cozonac, iar de dimineata pe langa micul dejun am mancat si o bucata de praji. Dar momentele astea nu ma tin prea mult.
Iooooooi cat am scris...nu ma mai intrebati ce fac ca uite cat va innebunesc de cap :)) :-*

ai mai facut vreo tarta buna?

RoXyM 10 mar 2013 08:52:25

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1233691)
Bravo iubita ma bucur pentru masina...sa dea Domnul sa gasesti ceva bun si ma ma bucur ca esti intr-o pasa buna....cat priveste ingrasatul lasa nu te stresa..sigur te vei ingrasa tu!
Important cred ca este si nu numai pentru tine, pentru toti, sa fim sanatosi, cu dispozitie buna iar apoi problemutzele le rezolvam noi...nu?

Da, important e ca sunt sanatoasa dar e demoralizant sa nu am cu ce sa ma imbrac si mai ales ca arat asa imbatranita :((. Offff, capul asta al meu.....Nici in oras nu imi vine sa mai ies ca nu am haine si toti imi zic ca sunt slaba. Sper sa trec peste asta ca tot zic de cateva luni bune si...nimic. Daca nu pun ceva pe mine nici nu ma duc la mare anul asta :((, si ar fi primul an cand nu plec in concediu de cand m-am angajat.

Antonis 10 mar 2013 08:57:58

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1233693)
Da, important e ca sunt sanatoasa dar e demoralizant sa nu am cu ce sa ma imbrac si mai ales ca arat asa imbatranita :((. Offff, capul asta al meu.....Nici in oras nu imi vine sa mai ies ca nu am haine si toti imi zic ca sunt slaba. Sper sa trec peste asta ca tot zic de cateva luni bune si...nimic. Daca nu pun ceva pe mine nici nu ma duc la mare anul asta :((, si ar fi primul an cand nu plec in concediu de cand m-am angajat.

te inteleg...nici eu nu am haine tot din cauza kg...si mi-e rusine sa ma duc la mare...:((...te inteleg perfect..insa nu te demoraliza!! incearca sa vb si cu cineva care se pricepe mai bine..poate iti recomanda ceva, niste vitamine, un praf ceva sa faci un shake sa ai mai multa pofta de mancare!

RoXyM 10 mar 2013 08:58:58

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1233692)
ai mai facut vreo tarta buna?

Am facut ieri prajitura cu orez si nuci pe blat de branza :))(poti scrie exact asa pe google si vezi cum arata). A iesit buna dar cam uscata (ma asteptam sa fie asa ca efectiv nu are crema iar blatul cu branza e tare ca de tarta). Dar mie imi place. Mi-am oprit si eu 5 bucati si restul le-o duc nepoteilor.

Apropo, fete dati-mi si mie o reteta de crema tiramisu dar in care sa nu fie oua crude. Am cautat pe net si nu gasesc. Duminica viitoare ma duc la tara ca e ziua bunicii si vreau sa fac tort tiramisu ca mi-am luat 2 cutii de mascarpone la oferta :). In toate retetele se pun galbenusuri crude in mascarpone cu zahar si gata, mi se pare gretos. Ma gandeam sa fac la fel dar sa pun inainte galbenusurile pe "baie marina".

RoXyM 10 mar 2013 09:02:28

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1233694)
te inteleg...nici eu nu am haine tot din cauza kg...si mi-e rusine sa ma duc la mare...:((...te inteleg perfect..insa nu te demoraliza!! incearca sa vb si cu cineva care se pricepe mai bine..poate iti recomanda ceva, niste vitamine, un praf ceva sa faci un shake sa ai mai multa pofta de mancare!

Am inceput sa iau vitamina B complex dar la mine nu e lipsa de pofta de mancare. Mie mi-e foame mereu si mananc des dar slab pentru ca asa m-am obisnuit. E psihic, stres...ganduri...lipsa de somn-ma trezesc mereu la 4-5 dimineata. In fine....trebuie sa trec peste asta.

Antonis 10 mar 2013 10:13:47

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1233696)
Am inceput sa iau vitamina B complex dar la mine nu e lipsa de pofta de mancare. Mie mi-e foame mereu si mananc des dar slab pentru ca asa m-am obisnuit. E psihic, stres...ganduri...lipsa de somn-ma trezesc mereu la 4-5 dimineata. In fine....trebuie sa trec peste asta.

succes mult! bafta iti doresc!
eu tiramisu fac cu oua crude, nu stiu altfel :)

Danutzza 10 mar 2013 12:04:44

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
fetelor pe unde sunteti?:D

alynacrystyna 10 mar 2013 12:56:33

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
neata buna iubitele :-* :-* :-*

Moni , a fost ziua unei prietene martea trecuta si cum a fost si a mea si a inca unei prietene (in aceeasi zi cu mine) ... ne-am adunat la o petrecere :))

Roxy , pupici iubita :-*
tiramisu doar cu oua crude il fac si eu :x maaaammmmaaaaa cat imi place tiramisu :x :x
succes la masinuta , sa iti gasesti ceea ce cauti

m1rela 10 mar 2013 13:47:52

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Salutare fetelor [*8*].O duminica frumoasa va doresc :)

moni30 10 mar 2013 13:47:58

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 1233695)
Am facut ieri prajitura cu orez si nuci pe blat de branza :))(poti scrie exact asa pe google si vezi cum arata). A iesit buna dar cam uscata (ma asteptam sa fie asa ca efectiv nu are crema iar blatul cu branza e tare ca de tarta). Dar mie imi place. Mi-am oprit si eu 5 bucati si restul le-o duc nepoteilor.

Apropo, fete dati-mi si mie o reteta de crema tiramisu dar in care sa nu fie oua crude. Am cautat pe net si nu gasesc. Duminica viitoare ma duc la tara ca e ziua bunicii si vreau sa fac tort tiramisu ca mi-am luat 2 cutii de mascarpone la oferta :). In toate retetele se pun galbenusuri crude in mascarpone cu zahar si gata, mi se pare gretos. Ma gandeam sa fac la fel dar sa pun inainte galbenusurile pe "baie marina".

eu amestec mascarponele cu frisca, uneori chiar din aia la plic si nu mai pun zahar si atat, esenta de vanilie(iese ca o inghetata:x)...sau rar mai bag si cate un galbenus mai mult pt culoare...dar si eu am obsesie ca e crud acolo:P

o duminica frumoasa si de la mine
eu...astept pranzul...am bagat muschiulet in crusta la cuptor si ciuperci, mai putin si e gata>:D<>:D<>:D<>:D<
Cris, sarut mana pt cafea, ar mai merge una:)) sau un ceai
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...43290958_n.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:23:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO