forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/)
-   -   Rina 90"s (etaj XVI) (http://forum.slabute.ro/dieta-rina-90s/rina-90-s-etaj-xvi-12225.html)

moni30 19 aug 2013 20:41:43

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de igrama (Post 1290806)
Buna fetele!
Am revenit si eu!
Va pup pe toate!

te pupam si noi, Iolanda:-*
asteptam pozici din vacanta....ce frumos o fi fost in grecia:x

Danutzza 19 aug 2013 21:37:01

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Seara buna dragele mele:*...asa de dor i-mi este de voi:),eu sunt tot acasa in ro,construim casa si sunt super ocupata si stresata ,plus ca toata ziua alerg dupa copii...abea astept sa merg in gr sa-mi intru in ritm;),sunt ff fericita ca in aproape o luna nu am + desii am cam mancat una alta:">:D
va pup pe toate>:D<
noapte buna :-*:-*:x

igrama 20 aug 2013 08:26:34

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1290880)
te pupam si noi, Iolanda:-*
asteptam pozici din vacanta....ce frumos o fi fost in grecia:x

Buna dimineata!

Da! A fost super frumos, ddar acum e deja amintere.
Azi m-am intors la servici, dar parca nu-mi gasesc locul.
Si pana la 15.00 mai este fffff mult:((

Antonis 20 aug 2013 08:51:30

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Buna dimineata fetele!
o saptamana usoara!>:D<

Anita Luca 20 aug 2013 08:52:35

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Buna dimineata si de la mine!
O zi frumoasa sa aveti!:-*

Antonis 20 aug 2013 08:53:43

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Anita Luca (Post 1290931)
Buna dimineata si de la mine!
O zi frumoasa sa aveti!:-*

cum te mai simti Anita?

Anita Luca 20 aug 2013 09:15:40

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1290932)
cum te mai simti Anita?

Cam tot la fel...insa, am inceput sa ma obisnuiesc cu starile, ma mai doare usor stomcaul cum vomit, in ctinuare nu am pofta de nici o mancare, ciugulesc cate ceva doar ca trebuie. Burtica incepe sa se vada:x, am slabit 3 kg jumate, astea sigur le voi recupera in scurt timp dupa ce nu mi va mai fi rau....
Am vazut ca mergi sa faci eco morfo-fetala 4d, la cat timp se recomanda sa se faca asta sau trebuie stabilit cu medicul asta?
Tu cum esti?

Antonis 20 aug 2013 09:25:33

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Anita Luca (Post 1290938)
Cam tot la fel...insa, am inceput sa ma obisnuiesc cu starile, ma mai doare usor stomcaul cum vomit, in ctinuare nu am pofta de nici o mancare, ciugulesc cate ceva doar ca trebuie. Burtica incepe sa se vada:x, am slabit 3 kg jumate, astea sigur le voi recupera in scurt timp dupa ce nu mi va mai fi rau....
Am vazut ca mergi sa faci eco morfo-fetala 4d, la cat timp se recomanda sa se faca asta sau trebuie stabilit cu medicul asta?
Tu cum esti?

eu acum fac eco aia care se face intre 22-24 de saptamani-morfo fetala cred ca ii zice la noi si e 3D... tu acum ar trebui pe la 12 saptamani sa faci prima eco- nu stiu cum se cheama la noi-este aceea pentru depistarea sindromului Down si alte malformatii plus niste analize de sange.
Eu astea le-am facut cand a zis doctora mea, am mers la clinica unde lucreaza ea si le-am facut cu ea si cu un alt doctor, care cica ar fi mai priceput in directia asta.
De abia astept sa ma duc miercuri...
Eu ma simt bine...cu exceptia unei dureri permanente in partea dreapta sus, stomacul se pare este...cum mananc ceva ma doare...si retin apa...am picioarele mereu cam umflatele...ce sa-i faci!!!
Trec toate...Tu mai ai un pic...sunt sigura ca dupa ce trec primele 3 luni o sa fii mai bine..ai sa vezi!

Anita Luca 20 aug 2013 09:35:12

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Antonis (Post 1290942)
eu acum fac eco aia care se face intre 22-24 de saptamani-morfo fetala cred ca ii zice la noi si e 3D... tu acum ar trebui pe la 12 saptamani sa faci prima eco- nu stiu cum se cheama la noi-este aceea pentru depistarea sindromului Down si alte malformatii plus niste analize de sange.
Eu astea le-am facut cand a zis doctora mea, am mers la clinica unde lucreaza ea si le-am facut cu ea si cu un alt doctor, care cica ar fi mai priceput in directia asta.
De abia astept sa ma duc miercuri...
Eu ma simt bine...cu exceptia unei dureri permanente in partea dreapta sus, stomacul se pare este...cum mananc ceva ma doare...si retin apa...am picioarele mereu cam umflatele...ce sa-i faci!!!
Trec toate...Tu mai ai un pic...sunt sigura ca dupa ce trec primele 3 luni o sa fii mai bine..ai sa vezi!

Am inteles!
da stiu de asta la 12 sapt ca e f importanta, analize deja am facut un set nu stiu ce mai trebuie facut, ce am facut eu sunt pt depistare hiv, probleme hepatice, vdrl, ca. mg, examen urina si inca o gramada care nu stiu sa ti spun ce sunt ca toate au prescurtari:)
Am auzit ca daca bei ceai de soc ajuta la eliminarea apei din organism, ma gandsc ca poti incerca.
E bine ca nu ti e rau ca iti zic e groaznic sa fi asa ca mine:(
Lasa ca dupa ce i vedem in brate uitam tot ce a ne-a necajit pe perioada sarcinii:):-*

Antonis 20 aug 2013 09:43:57

Re: Rina 90"s (etaj XVI)
 
Citat:

Anterior postat de Anita Luca (Post 1290944)
Am inteles!
da stiu de asta la 12 sapt ca e f importanta, analize deja am facut un set nu stiu ce mai trebuie facut, ce am facut eu sunt pt depistare hiv, probleme hepatice, vdrl, ca. mg, examen urina si inca o gramada care nu stiu sa ti spun ce sunt ca toate au prescurtari:)
Am auzit ca daca bei ceai de soc ajuta la eliminarea apei din organism, ma gandsc ca poti incerca.
E bine ca nu ti e rau ca iti zic e groaznic sa fi asa ca mine:(
Lasa ca dupa ce i vedem in brate uitam tot ce a ne-a necajit pe perioada sarcinii:):-*

Beau ceai iubita...dar nu ma ajuta ff tare..beau ceai de gravide de la firma Fares, l-am luat din romania de la farmacie...insa aici e ff cald si cica nu ajuta nici kestia asta, insa m-am obisnuit deja pentru ca eu am inceput sa retin apa de ceva vreme..sper ca si la cantar o parte sa fie apa :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:07:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO