forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/)
-   -   Fructe in dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/dieta-south-beach/fructe-dieta-south-beach-8105.html)

dyya 10 feb 2011 21:04:23

Fructe in dieta South Beach
 
Buna fetelor :* are cv daca as introduce un fruct pe zi la SB ? adik aceleasi reguli plus mult sport dar un fruct pe zi...:o3

LicuriciColorat 10 feb 2011 22:15:31

Re: Fructe in dieta South Beach
 
la faza 2 ai voie fructe dar papate cu moderatie;)

dyya 11 feb 2011 17:19:18

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 519707)
la faza 2 ai voie fructe dar papate cu moderatie;)

stiu :) doar k ma gandeam sa tin un fel de SB cu un fruct mancat dim sau la prima gustare..k astea sunt singurele care imi iau gandul de la dulce..

LicuriciColorat 11 feb 2011 18:13:49

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de dyya (Post 521077)
stiu :) doar k ma gandeam sa tin un fel de SB cu un fruct mancat dim sau la prima gustare..k astea sunt singurele care imi iau gandul de la dulce..


poi atunci poti tine faza 2 SB:)
e oki si cum zici u,daca nu poti fara fructe o poti tine asa;)

dyya 11 feb 2011 18:21:53

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 521177)
poi atunci poti tine faza 2 SB:)
e oki si cum zici u,daca nu poti fara fructe o poti tine asa;)

ok :* vad eu cum fac..sau poate imi ofer un fruct la ctv zile cand nu ma ipot de dulce:))

adriana21 11 feb 2011 18:49:24

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de dyya (Post 521077)
stiu :) doar k ma gandeam sa tin un fel de SB cu un fruct mancat dim sau la prima gustare..k astea sunt singurele care imi iau gandul de la dulce..

Fructele nu se mananca la micul dejun,pot produce un flux mare de insulina si pofta de alti carbohidrati o sa se declanseze.E bine sa papi fructe la pranz sau cina,sau intre...Ideale sunt merele sau grefele,dar nu mai mult de unul pe zi...:)

dyya 11 feb 2011 18:55:49

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 521219)
Fructele nu se mananca la micul dejun,pot produce un flux mare de insulina si pofta de alti carbohidrati o sa se declanseze.E bine sa papi fructe la pranz sau cina,sau intre...Ideale sunt merele sau grefele,dar nu mai mult de unul pe zi...:)

multumesc de info :)>:D<
eu citisem k dim ar trb mancate..eh am sa imi ofer unul la ctv zile si imi ma ifac un jurnal pe hartie :)) k sa am cui scrie dak ma iu poftele pana uit de ele:)

LicuriciColorat 11 feb 2011 19:12:18

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 521219)
Fructele nu se mananca la micul dejun,pot produce un flux mare de insulina si pofta de alti carbohidrati o sa se declanseze.E bine sa papi fructe la pranz sau cina,sau intre...Ideale sunt merele sau grefele,dar nu mai mult de unul pe zi...:)


aici te contrazic
fructele se papa doar intre mese,si nu se combina cu alimente si nici pranzul sau cina nu se inlocuiesc cu fructe:D
eventual la micul dejun in iaurt sau lapte am mai vazut ca papa fetele;)

adriana21 11 feb 2011 19:19:59

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 521252)
aici te contrazic
fructele se papa doar intre mese,si nu se combina cu alimente si nici pranzul sau cina nu se inlocuiesc cu fructe:D
eventual la micul dejun in iaurt sau lapte am mai vazut ca papa fetele;)

In carte asa scrie...Si de combinat stiu si eu ca nu se combina,ele se consuma fie ca o masa de fructe,lucru interzis in SB, fie ca gustare...;)

LicuriciColorat 11 feb 2011 19:23:00

Re: Fructe in dieta South Beach
 
Citat:

Anterior postat de adriana21 (Post 521264)
In carte asa scrie...Si de combinat stiu si eu ca nu se combina,ele se consuma fie ca o masa de fructe,lucru interzis in SB, fie ca gustare...;)


eu zic din punct de vedere alimentar
nu e sanatos sa inlocuiesti mesele cu fructe,ca oricum nu slabesti,am mai facut si eu deastea:)))
acum depinde de teoria fiecaruia:))),eu zic ca cea mai buna alegere e la prima gustare:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:23:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO