forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/)
-   -   Cafeneaua de la miezul noptii! (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/cafeneaua-miezul-noptii-3400.html)

Liviutzza 09 apr 2010 00:48:37

Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Cele care sufera ca si mine de insomnie:D sunt asteptate aici:)la o mica barfa despre diete si multe altele:D

Liviutzza 09 apr 2010 00:49:32

Re: cafeneaua de la miezul noptii!
 
Sper sa mai fie cineva pe aici:))pe mine m-a apucat gatitul,asa ca am bagat la cuptor:)Si acum bantui pe aici:D

CezaraCezarului 09 apr 2010 01:07:22

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 142105)
Sper sa mai fie cineva pe aici:))pe mine m-a apucat gatitul,asa ca am bagat la cuptor:)Si acum bantui pe aici:D

Liviuta mai sunt si eu pe aici, desi nu promit sa mai raman, ma cam asteapta patul si un curs dis de dimineata. Insa de obicei inainte de 2 nu ma culc, sunt un fel de bufnita ce si-ar dori sa poata sa fie ciocarlie. :)) Vad ca tu esti harnicuta, ma voi uita maine sa vad ce ai gatit. ;;) Somn usor si spor la bantuit! (cu grija la fantomele de rigoare, desigur) >:D<

Liviutzza 09 apr 2010 01:09:47

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 142106)
Liviuta mai sunt si eu pe aici, desi nu promit sa mai raman, ma cam asteapta patul si un curs dis de dimineata. Insa de obicei inainte de 2 nu ma culc, sunt un fel de bufnita ce si-ar dori sa poata sa fie ciocarlie. :)) Vad ca tu esti harnicuta, ma voi uita maine sa vad ce ai gatit. ;;) Somn usor si spor la bantuit! (cu grija la fantomele de rigoare, desigur) >:D<

:((si tu pleci:(Cred ca o sa ma pun si eu in pat,poate adorm:)o sa pun maine poza cu ce am gatit:)e din Monti:)si e super delicios:D >:D<>:D<Somn usor!

andra_aly 11 apr 2010 22:25:59

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Unde sunt slabutele care nu au somn? hai, la raport fetelor:D

mykydutza 11 apr 2010 22:27:47

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 145984)
Unde sunt slabutele care nu au somn? hai, la raport fetelor:D

eu aici suunt:)seara buna ce faceti?

andra_aly 11 apr 2010 22:30:00

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 145986)

eu aici suunt:)seara buna ce faceti?

Buna seara myky>:D< eu stau pe aici, urmaresc ce e nou:D si mai trag cu ochiul la nebunii de pe antena 1 ca se uita buni a mea:P
nu prea am somn ca am dormit azi. dar v-a trebui sa ma pun la nani ca maine lucrez toata ziua

ras_cristalin 11 apr 2010 22:33:02

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Si eu sunt, mai migalesc la licenta :)
Mai am putin, dar mi-am pierdut din avant, pentru ca am lucrat mai toata ziua...

mykydutza 11 apr 2010 22:33:16

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
si eu ma mir ce liniste e pe aici...:(ma duc si eu putin la tv:)pup

andra_aly 11 apr 2010 22:38:11

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 145988)
Si eu sunt, mai migalesc la licenta :)
Mai am putin, dar mi-am pierdut din avant, pentru ca am lucrat mai toata ziua...

pai asa este, cand esti pe ultima suta de metri parca iti pierzi din rabdare. vrei sa termini cat mai repede

Liviutzza 11 apr 2010 22:41:23

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Si eu sunt pe aici:D ce faceti fetelor?:D

andra_aly 11 apr 2010 22:44:45

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Pai vad ca e cam liniste pe forum. si am venit sa fac galagie aici sa va trezesc:P

Liviutzza 11 apr 2010 22:46:03

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 145997)
Pai vad ca e cam liniste pe forum. si am venit sa fac galagie aici sa va trezesc:P

:D:D Eu n-am somn:(mi-am cam stricat programul in ultima vreme:(ce ai mai facut?Ce mai papi?mai tii vreo dieta?

andra_aly 11 apr 2010 22:49:08

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 145998)
:D:D Eu n-am somn:(mi-am cam stricat programul in ultima vreme:(ce ai mai facut?Ce mai papi?mai tii vreo dieta?

pai si eu azi mi-am stricat somnul ca am dormit dupa masa. deci iti dai seama ca altfel dormeam la ora asta ca maine merg la munca:P
am fost obosita ca azi noapte am adomrit la 5 fara 20 dimineata. si m-am trezit la 11. nu mi-am implinit somnul:D
pai am incercat sa mananc mai sanatos dupa saptamanile astea 2 haotice cand mi-am facut de cap. de maine o sa intru la normal. saptamana trecuta a fost asa de "acomodare" dupa pasti:D
sunt multumita oricum ca burtica e mai supla si ma vad mai slaba orikum ca inainte. deci, merita eforturile mele:D

Liviutzza 11 apr 2010 22:52:36

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146001)

pai si eu azi mi-am stricat somnul ca am dormit dupa masa. deci iti dai seama ca altfel dormeam la ora asta ca maine merg la munca:P
am fost obosita ca azi noapte am adomrit la 5 fara 20 dimineata. si m-am trezit la 11. nu mi-am implinit somnul:D
pai am incercat sa mananc mai sanatos dupa saptamanile astea 2 haotice cand mi-am facut de cap. de maine o sa intru la normal. saptamana trecuta a fost asa de "acomodare" dupa pasti:D
sunt multumita oricum ca burtica e mai supla si ma vad mai slaba orikum ca inainte. deci, merita eforturile mele:D

Bravo!Asa te vreau!Eu m-am ingrasat:(De maine o dau pe proteine,si pe sport!Cat mai mult!2 saptamani nu mai mananc carbo deloc!Mi-am luat bilete ptr Roma:D pe 20 august sunt acolo:D

andra_aly 11 apr 2010 22:55:03

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146003)
Bravo!Asa te vreau!Eu m-am ingrasat:(De maine o dau pe proteine,si pe sport!Cat mai mult!2 saptamani nu mai mananc carbo deloc!Mi-am luat bilete ptr Roma:D pe 20 august sunt acolo:D

si cat stai?>:D< poate ne vedem:D
ei, nu mai fi supi, ca trece>:D< te indrepti tu:)

Liviutzza 11 apr 2010 22:56:21

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146004)

si cat stai?>:D< poate ne vedem:D
ei, nu mai fi supi, ca trece>:D< te indrepti tu:)

Pai pana pe 26 o sa stau:D Am de gand sa vizitez klumea:DO sa fiu cazata intr-un camping:D e in afara Romei:D mi-a placut ca au piscina:))

andra_aly 11 apr 2010 22:57:41

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146005)
Pai pana pe 26 o sa stau:D Am de gand sa vizitez klumea:DO sa fiu cazata intr-un camping:D e in afara Romei:D mi-a placut ca au piscina:))

cum se cheama si ce zona este:D

Liviutzza 11 apr 2010 23:01:33

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Tiber Camp,e pe via Tiberina km 1400,Rome(Prima Porta)
Asa scrie!Cica fac 45 de minute pana in centrul Romei!

andra_aly 11 apr 2010 23:03:47

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146012)
Tiber Camp,e pe via Tiberina km 1400,Rome(Prima Porta)
Asa scrie!Cica fac 45 de minute pana in centrul Romei!

e destul de aproape de mine. si daca nu ma insel e campingul care a dat anunt la ziar ca angajeaza oameni. vroia iubi sa ne angajam. dar eu inca faceam scoala de soferi.
dar vi cu masina?

Liviutzza 11 apr 2010 23:06:12

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146014)

e destul de aproape de mine. si daca nu ma insel e campingul care a dat anunt la ziar ca angajeaza oameni. vroia iubi sa ne angajam. dar eu inca faceam scoala de soferi.
dar vi cu masina?

Nu nu,nici nu am permis:(Vin cu avionul!Oricum am facut ieri rezervarea,si azi am sunat sa vorbesc cu ei!O sa vina am ei sa ma i-a de la aeroport si cica in timpul zilei de la 8 dimineata pana la 11 seara ofera autobuze gratuite din jumate in jumate de ora pentru a ajunge la Prima Porta sa iei trenul pentru Roma!Mi-a placut ca arata frumos,au piscina,iarba verde:D si e suuuper ieftin!SUPER IEFTIN:))))

andra_aly 11 apr 2010 23:07:53

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146016)
Nu nu,nici nu am permis:(Vin cu avionul!Oricum am facut ieri rezervarea,si azi am sunat sa vorbesc cu ei!O sa vina am ei sa ma i-a de la aeroport si cica in timpul zilei de la 8 dimineata pana la 11 seara ofera autobuze gratuite din jumate in jumate de ora pentru a ajunge la Prima Porta sa iei trenul pentru Roma!Mi-a placut ca arata frumos,au piscina,iarba verde:D si e suuuper ieftin!SUPER IEFTIN:))))

fain asa:D stiu unde e. nu faci mult din prima porta. sunt legaturi bune;) sa speram ca sunt seriosi.:D

Liviutzza 11 apr 2010 23:09:22

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146017)

fain asa:D stiu unde e. nu faci mult din prima porta. sunt legaturi bune;) sa speram ca sunt seriosi.:D

Pe site-ul de unde am prenotat eu,sunt si parerile persoanelor care au fost acolo!Si erau numai pareri bune,deci sunt seriosi:D O sa ma coste 15 euro pe noapte:))Ce spui de asta?:))

andra_aly 11 apr 2010 23:09:41

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:N...010/03/tea.jpg fetelor fac cinste cu un ceai verde. eu acum il savurez. mi l-am facut pe la 8 dar am uitat de el.:P
si asa nu am somn, mai beau si ceai verde;))

andra_aly 11 apr 2010 23:10:43

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146019)
Pe site-ul de unde am prenotat eu,sunt si parerile persoanelor care au fost acolo!Si erau numai pareri bune,deci sunt seriosi:D O sa ma coste 15 euro pe noapte:))Ce spui de asta?:))

:-o super. si cu cine mergi?:D

Liviutzza 11 apr 2010 23:11:40

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146024)

:-o super. si cu cine mergi?:D

Cu fratemiu si cu o prietena:DVrem sa vizitam si sa ne relaxam:D

andra_aly 11 apr 2010 23:12:54

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146026)
Cu fratemiu si cu o prietena:DVrem sa vizitam si sa ne relaxam:D

super;)dar tu ai mai fost la roma? ca de nu eu fac pe ghid:P

Liviutzza 11 apr 2010 23:14:51

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146027)

super;)dar tu ai mai fost la roma? ca de nu eu fac pe ghid:P

Am mai fost,dar nu pot sa zic ca o cunosc:)Stiu sa vorbesc limba si ma descurc:D dar tu poti sa faci pe ghidul daca ai timp si chef:D ca eu nu ma supar!Chiar mi-ar placea sa ne cunoastem:D>:D<>:D<

andra_aly 11 apr 2010 23:18:06

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146029)
Am mai fost,dar nu pot sa zic ca o cunosc:)Stiu sa vorbesc limba si ma descurc:D dar tu poti sa faci pe ghidul daca ai timp si chef:D ca eu nu ma supar!Chiar mi-ar placea sa ne cunoastem:D>:D<>:D<

si mie>:D< macar asa pot sa ma mandresc ca conosc si eu o slabuta. ca si asa mi-e ciuda pe fete ca fac a 2a intalnire:D

Liviutzza 11 apr 2010 23:20:24

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146031)

si mie>:D< macar asa pot sa ma mandresc ca conosc si eu o slabuta. ca si asa mi-e ciuda pe fete ca fac a 2a intalnire:D

Nici eu nu pot sa ma duc la intalnire:(Rusine sa imi fie ca sunt in Romania!Am un program horror de incarcat:(Am de studiu la greu luna asta!:(Nici nu vreau sa ma gandesc ca ma apuca durerea de cap:-s
Offf abia astept vacanta:D si mai ales sa merg la Roma si la Paris:D De asta tre sa slabesc:))Am mai ales si camping cu piscina,deci daca nu vin slaba macar de 57 de kg sa ma iei de par da?:))

andra_aly 11 apr 2010 23:21:46

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146033)
Nici eu nu pot sa ma duc la intalnire:(Rusine sa imi fie ca sunt in Romania!Am un program horror de incarcat:(Am de studiu la greu luna asta!:(Nici nu vreau sa ma gandesc ca ma apuca durerea de cap:-s
Offf abia astept vacanta:D si mai ales sa merg la Roma si la Paris:D De asta tre sa slabesc:))Am mai ales si camping cu piscina,deci daca nu vin slaba macar de 57 de kg sa ma iei de par da?:))

ei, lasa ca e bine si mai putin. nu te iau de par, eventual te plimb peste tot sa facem sport:D

Liviutzza 11 apr 2010 23:25:38

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146034)

ei, lasa ca e bine si mai putin. nu te iau de par, eventual te plimb peste tot sa facem sport:D

Am pus Pariu cu fratemiu pe 10 milioane:))Ca pana pe 15 iulie nu mai calc stramb cu dieta:))Daca ma prinde cu mata in sac tre sa platesc:))Daca ma tin de treaba ma plateste el pe mine:))Si daca slabesc 15 kg pana iulie tre sa imi de-a alti 10 milioane:))deci ma imbogatesc:))

andra_aly 11 apr 2010 23:28:17

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146035)
Am pus Pariu cu fratemiu pe 10 milioane:))Ca pana pe 15 iulie nu mai calc stramb cu dieta:))Daca ma prinde cu mata in sac tre sa platesc:))Daca ma tin de treaba ma plateste el pe mine:))Si daca slabesc 15 kg pana iulie tre sa imi de-a alti 10 milioane:))deci ma imbogatesc:))

faina afacere:))

Liviutzza 11 apr 2010 23:32:32

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146036)

faina afacere:))

Da:))Daca o castig eu e faina:))Ca daca nu:)))Tre sa platesc,n-am ce face!>:D<Deci un motiv in plus sa ma tin de treaba!Cu ocazia asta mi-am luat si cantar azi,sa ma monitorizez si sa vad totul negru pe alb,sa nu ma mai pacalesc singura:))

andra_aly 11 apr 2010 23:40:36

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146037)
Da:))Daca o castig eu e faina:))Ca daca nu:)))Tre sa platesc,n-am ce face!>:D<Deci un motiv in plus sa ma tin de treaba!Cu ocazia asta mi-am luat si cantar azi,sa ma monitorizez si sa vad totul negru pe alb,sa nu ma mai pacalesc singura:))

normal:D atunci ai grija sa nu ramai cu buzunarul gol;))

Liviutzza 11 apr 2010 23:42:03

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146041)

normal:D atunci ai grija sa nu ramai cu buzunarul gol;))

Da Clar!:D Ce faci te pui la somnic?:D

andra_aly 11 apr 2010 23:43:59

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146042)
Da Clar!:D Ce faci te pui la somnic?:D

Inca nu, ca ma uit cu un ochi la tv ca se uita buni la un film pe antena 1 si cu un ochi pe forum;)) e 12 noaptea si eu nu dorm:(( si dimineata la 6 jumate sunt in picioare:-s
tu te pui la nani?

Liviutzza 11 apr 2010 23:48:50

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 146044)

Inca nu, ca ma uit cu un ochi la tv ca se uita buni la un film pe antena 1 si cu un ochi pe forum;)) e 12 noaptea si eu nu dorm:(( si dimineata la 6 jumate sunt in picioare:-s
tu te pui la nani?

Nu!Nici eu!Mi-am facut un masaj anticelulitic!Stiai ca celulita doare?Eu am cam multa si ma doare rau!Am cazut pe ganduri:(Mi-e frica de controlul de maine:(Stii ce ma gandeam?Daca Doamne fere,o sa imi zica,ca tre sa iau o pauza de la sport,o sa fac exercitii de pilates care sa nu imi solicite genunchiul si o sa ma duc de 3 ori pe saptamana la masaj!Oare e ok?:(Tocmai cand aveam planuri mari cu sportul am probleme cu piciorul asta tampit:(

andra_aly 11 apr 2010 23:53:32

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 146045)
Nu!Nici eu!Mi-am facut un masaj anticelulitic!Stiai ca celulita doare?Eu am cam multa si ma doare rau!Am cazut pe ganduri:(Mi-e frica de controlul de maine:(Stii ce ma gandeam?Daca Doamne fere,o sa imi zica,ca tre sa iau o pauza de la sport,o sa fac exercitii de pilates care sa nu imi solicite genunchiul si o sa ma duc de 3 ori pe saptamana la masaj!Oare e ok?:(Tocmai cand aveam planuri mari cu sportul am probleme cu piciorul asta tampit:(

Nu iti mai fa ganduri negre. stai linistita ca poate nu e ceva grav. si oricum, daca iti zice sa nu te fortezi pentru ceva timp iti recomand pilatesul. e foarte bun si ala;) sau abdomene:)
asa ca nu te ingrijora inainte de a afla ce si cum. fi calma si optimista:)
si eu stiam ca celulita doare. de la colege. e foarte bun masajul

CezaraCezarului 11 apr 2010 23:55:23

Re: Cafeneaua de la miezul noptii!
 
Fetelor, intru si eu pe fuga in cafenea, sorb o gura de ceai de tei (ca sa pot dormi bine) si va urez o noapte frumoasa. Lasati toaaate grijile in seama somnului, le rezolva macar pret de cateva ore. Va pup, vise dulci.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:40:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO