forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/)
-   -   La o vorba pe inserat (http://forum.slabute.ro/discutii-diverse-teme/vorba-inserat-1083.html)

Slabuta 14 sep 2010 23:23:49

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 328809)

Noapte buna si aici:)
slabuta, tu ai intrat pe "silent"?b-)

Noapte buna fetelor :-*>:D<

Nu eram pe silent, imi faceam meniul pentru azi ca sa il postez la concurs :D

andra_aly 14 sep 2010 23:26:05

Re: La o vorba pe inserat
 
Va zic si eu noapte buna aici ca mai stau maxim 10 min si la nani cu mine. ca tot atrziu ma pun sa fac nani. dar maine ma trezesc dereme asa ca macar pana la 12 sa adormb-)
Nbuna>:D<

andra_aly 03 oct 2010 21:31:26

Re: La o vorba pe inserat
 
Buna seara fetele? nu veniti o vorba, ca de mult nu am mai vb? cum ati petrecut in weekend?
aduc si un ceai cu mine:)
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...2hELBArEZJ4sk=

onetotilia 03 oct 2010 21:33:02

Re: La o vorba pe inserat
 
buna andra.. eu vin la o vorba pe inserat :)

cu vesti bune si rele :) :( ... vestea buna e ca am luat examenul cu 93% iar vestea rea e ca nu mai suport situatia de aici....

onetotilia 03 oct 2010 21:33:49

Re: La o vorba pe inserat
 
tuu?? cum ai petrecut weekendul? slabuto :)

Liviutzza 03 oct 2010 21:34:29

Re: La o vorba pe inserat
 
Vin si eu cu voi:)Otilia ce ai patit mamy?Daca vrei sa iti descarci sufletelul noi suntem aici sa te sprijinim>:D<>:D<

andra_aly 03 oct 2010 21:35:01

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351507)
buna andra.. eu vin la o vorba pe inserat :)

cu vesti bune si rele :) :( ... vestea buna e ca am luat examenul cu 93% iar vestea rea e ca nu mai suport situatia de aici....

Buna scumpa:-* felicitari!!!>:D<
Pai ce s-a intamplat=((? te-ai certat iarasi cu bart?:(

andra_aly 03 oct 2010 21:36:33

Re: La o vorba pe inserat
 

Eu azi am stat acasa, am gatit, am facut ordine dimineata pe la incaltaminte(am aruncat un tomberon de ala mare plin cu, cutii:))), apoi am stat cu iubi:x
bine, am facut si boacane:P

onetotilia 03 oct 2010 21:37:16

Re: La o vorba pe inserat
 
cu bart ma cert din cauza parintilor lui... :( ma simt ca si o sluga.... efectiv, eu trebuie sa vin de la scoala.. la amiazi.. spala vasele (taica-so se uita la tv) .. merg la munca 6 ore.. vin acasa la 8 seara spala iar vasele cu bart.. ei pleaca la o cafea.. sau la scoala de caini.... si tot deastea...

andra_aly 03 oct 2010 21:38:43

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351514)
cu bart ma cert din cauza parintilor lui... :( ma simt ca si o sluga.... efectiv, eu trebuie sa vin de la scoala.. la amiazi.. spala vasele (taica-so se uita la tv) .. merg la munca 6 ore.. vin acasa la 8 seara spala iar vasele cu bart.. ei pleaca la o cafea.. sau la scoala de caini.... si tot deastea...

Of ce nasol:( pai de ce nu vb si el cu ei?=((
Iti dai seama, esti si tu obosita#:-s
Acum trebuie sa fi draguta, dar nici sa te trateze ca o slugax-(
bart ce zice?:-/

onetotilia 03 oct 2010 21:39:51

Re: La o vorba pe inserat
 
adica pentru mine nu exista o singura zi in care sa nu spal vasele de 2 ori.... pana acum taica-so nu ma deranja... insa a inceput sa ma treteze ca si cum daca eu is acolo eu is ca si o sluga.. daca bart o sa zica ceva o sa mi-o puna tot mie in carca... si mai rau va fi...

Liviutzza 03 oct 2010 21:41:09

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351514)
cu bart ma cert din cauza parintilor lui... :( ma simt ca si o sluga.... efectiv, eu trebuie sa vin de la scoala.. la amiazi.. spala vasele (taica-so se uita la tv) .. merg la munca 6 ore.. vin acasa la 8 seara spala iar vasele cu bart.. ei pleaca la o cafea.. sau la scoala de caini.... si tot deastea...

offf:(eu greu cand sunt parintii la mijloc,de ce nu incerci sa le spui ce simti?Asta intr-un mod frumos?Sau de ce nu va mutati singurei?

onetotilia 03 oct 2010 21:41:20

Re: La o vorba pe inserat
 
bart incearca sa fie acolo langa mine.. dar simt ca nici pe el nu il mai suport cateodata.... acum nu stiu daca v-am spus.. am vesti bune cu actele... cu siguranta pana in ianuarie am actele :) daca nu mai repede :)

onetotilia 03 oct 2010 21:43:10

Re: La o vorba pe inserat
 
liviuzza... incercam.. doar ca al meu are o casa... asta in care stam si ai lui s-au mutat cu el inainte sa vin eu aici.... asa si acum casa e de vanzare am avut deja niste vizitatori... casa e imensa... cu magazie si tot felul.. si e si scumpa... 320000 euro... si astea se dau mai greu... nu ne permitem sa platim si casa si chirie...

andra_aly 03 oct 2010 21:43:13

Re: La o vorba pe inserat
 
b-) Ce oameni:-s ar trebui sa le dai deoparte vasele murdare si sa iti ffaci treaba tu. nu ii mai baga in seamax-( la urma urmei sa isi angajeze servitoare...daca vor sa stea ca printiib-)
off...te cred ca nu mai suporti. nu stiu cum esti tu, eu pun la suflet imediat:-s deci nu stiu daca as rezista mai mult de o sapatamana:(

onetotilia 03 oct 2010 21:45:14

Re: La o vorba pe inserat
 
crede-ma ca de multe ori efectiv izbugnesc in plans... unde nu ma vede nimenea..... dar ne iubim prea mult si am tras prea mult pana acum ca sa dau cu piciorul la tot...

Liviutzza 03 oct 2010 21:45:57

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351522)
liviuzza... incercam.. doar ca al meu are o casa... asta in care stam si ai lui s-au mutat cu el inainte sa vin eu aici.... asa si acum casa e de vanzare am avut deja niste vizitatori... casa e imensa... cu magazie si tot felul.. si e si scumpa... 320000 euro... si astea se dau mai greu... nu ne permitem sa platim si casa si chirie...

Te inteleg perfect:(Dar incearca sa vezi partea buna a lucrurilor:)Dupa ce vindeti casa scapati de ei nu?Nu te certa cu el,ptr ca daca deja ajungi sa simti ca nu il mai suporti o sa fie si mai rau si nu are rost sa fie tensiune intre voi mai ales daca nu e el vinovat:DFii optimista o sa treci si peste asta!Sunt nesimtiti,dar ei ce fac toata ziua?freaca menta?

andra_aly 03 oct 2010 21:47:51

Re: La o vorba pe inserat
 
Ma bucur ca sunt vesti bune in legatura cu actele>:D< offf... o sa mai dureze pana sa va mutati amandoi:( ca e totusi mai greu sa vinzi o casa atat de mareee.
dar casa cum de e a lui bart? nu parintii i-au lasat-o?:-/ chestia asta nu am inteles:P

andra_aly 03 oct 2010 21:49:06

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351525)
crede-ma ca de multe ori efectiv izbugnesc in plans... unde nu ma vede nimenea..... dar ne iubim prea mult si am tras prea mult pana acum ca sa dau cu piciorul la tot...

Te cred scumpa:-* >:D< suntem alaturi de tine:-*
Si te inteleg...
incearca sa fii calma cu iubi, si pe ei ignora-i. daca comenteaza ceva, le spui in fata ca nu esti slugax-(

onetotilia 03 oct 2010 21:53:28

Re: La o vorba pe inserat
 
cam da... sunt in pensie.. au peste 60 de ani.. (l-au avut tarziu ca Bart are 23 de ani)

ei asta fac toata ziua : se trezesc, mananca citesc ziarul, se uita la tv, merg la cafele apoi mananca din nou.. eu cu maica-sa spal vasele ... (eu ajung la 1 ei mananca la 12 deci asteapta sa vin sa spele vasele ca sa nu faca EL nimic)... apoi ea gateste gras pt ei eu nu mananc de cele mai multe ori si fac separat pt mine si bart...apoi taica-so se uita la tv, eu trebuie sa spal vasele din nou... nu conteaza ca eu vin de la munca tot randul meu e.... apoi se uita la tv......sau merg la baruri de batrani sau la scoala de caini....

ideea e.. daca veau sa ma uit la tv nu pot decat cand ei sunt plecati... in baie la 8 dimineata trebuie sa fie libera ca EL trebuie sa petreaca 30 minute in baie ... daca ma joc cu catelusa mea... de ce fac galagie.... daca ne trezim la 10 in weekend de ce nu ne trezim mai devreme.... cand fac dush sa nu fie apa mai calda de 35 de grade.... si sa nu fac dus mai tarziu de 8 seara... cand fac pipi sa utilizez doar o bucatica de hartie.... si muuuuuuuuuuulete alte cacaturi deastea....scuze vocabularul...

andra_aly 03 oct 2010 21:56:45

Re: La o vorba pe inserat
 
Offf... pai e mai rau ca la scoala de corectie. x-( tare nasol...:-/ sunt chiar al naibi rau.dar in rest se comporta frumos, iti vb? sau te trateaza ca pe o straina?:-/
e tare nasol sa traiesti cu asa oameni sub acelasi acoperis:-

onetotilia 03 oct 2010 21:57:53

Re: La o vorba pe inserat
 
bart cand a terminat scoala a hotarat sa isi ia o casa cu spatiu mare ca sa isi inceapa o mica firma de electrice... atunci parintii lui s-au hotarat sa isi vanda casa deoarece bart era singur si s-ar fi descurcat destul de greu.... si asa ca s-au mutat cu el.... si i-au dat si lui bart 100000 de euro.. bani pe care o sa ii primeasca inapoi cand se vinde casa... atunci bart si-a luat un job foarte bn si a renuntat la ideea de a-so deschide propria firma pt ca nu a mai avut suficienti bani... pt ca a investit in casa... binenteles creeind confort de care beneficiaza aproape doar parintii lui.... si uite asa.. daca am avea sa le dam inapoi 100000 de euro le-am putea spune zburati... dar cum nu ii avem... nu putem...

Liviutzza 03 oct 2010 21:58:15

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351534)
cam da... sunt in pensie.. au peste 60 de ani.. (l-au avut tarziu ca Bart are 23 de ani)

ei asta fac toata ziua : se trezesc, mananca citesc ziarul, se uita la tv, merg la cafele apoi mananca din nou.. eu cu maica-sa spal vasele ... (eu ajung la 1 ei mananca la 12 deci asteapta sa vin sa spele vasele ca sa nu faca EL nimic)... apoi ea gateste gras pt ei eu nu mananc de cele mai multe ori si fac separat pt mine si bart...apoi taica-so se uita la tv, eu trebuie sa spal vasele din nou... nu conteaza ca eu vin de la munca tot randul meu e.... apoi se uita la tv......sau merg la baruri de batrani sau la scoala de caini....

ideea e.. daca veau sa ma uit la tv nu pot decat cand ei sunt plecati... in baie la 8 dimineata trebuie sa fie libera ca EL trebuie sa petreaca 30 minute in baie ... daca ma joc cu catelusa mea... de ce fac galagie.... daca ne trezim la 10 in weekend de ce nu ne trezim mai devreme.... cand fac dush sa nu fie apa mai calda de 35 de grade.... si sa nu fac dus mai tarziu de 8 seara... cand fac pipi sa utilizez doar o bucatica de hartie.... si muuuuuuuuuuulete alte cacaturi deastea....scuze vocabularul...

:-o Doamne iarta-ma fata draga,pai te inteleg ca nu ai cum sa suporti asa ceva...aici nu e vorba doar de spalat vase,ca de ar fi doar asta ar fi simplu!Sunt al naibii de nesimtiti oamenii astia,si am folosit un cuvant dragut!Solutia ar fi sa faci pe nesimtita si sa nu speli decat vasele tale si ale iubitului..si daca comenteaza le spui franc in fata ca nu esti sluga nimanui,fii ca ei,ce naiba ca altfel iti consuma nervii..iubitul tau cum rezista sa nu le zica nimic?Esti foarte blanda..eu pana acum INSTRUCTIE faceam cu ei!ofofof>:D<>:D<>:D<>:D<

onetotilia 03 oct 2010 21:59:23

Re: La o vorba pe inserat
 
ei au impresia ca e normal cum se comporta.. pt ca nu am aratat niciodata ca ma deranjeaza.... doar ca de borbit taica-so a inceput sa imi vorbeasca destul de nasol.. probabil ca si inainte vorbea la fel dar nu intelegeam eu...

andra_aly 03 oct 2010 21:59:48

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351538)
bart cand a terminat scoala a hotarat sa isi ia o casa cu spatiu mare ca sa isi inceapa o mica firma de electrice... atunci parintii lui s-au hotarat sa isi vanda casa deoarece bart era singur si s-ar fi descurcat destul de greu.... si asa ca s-au mutat cu el.... si i-au dat si lui bart 100000 de euro.. bani pe care o sa ii primeasca inapoi cand se vinde casa... atunci bart si-a luat un job foarte bn si a renuntat la ideea de a-so deschide propria firma pt ca nu a mai avut suficienti bani... pt ca a investit in casa... binenteles creeind confort de care beneficiaza aproape doar parintii lui.... si uite asa.. daca am avea sa le dam inapoi 100000 de euro le-am putea spune zburati... dar cum nu ii avem... nu putem...

Inteleg. practic, parintii lui ar fi nimeni in drum fara elx-( si au si nesimtirea sa se comporte asa cu tine- bine asta e normal. ca esti prietena lui. ca ma gandesc ca pe el nu il trateaza uratb-)

onetotilia 03 oct 2010 22:07:23

Re: La o vorba pe inserat
 
ai fi surprinsa se vezi ca incearac sa traga si pilea de pe el..... si sunt la fel si cu el sa va zic.. :

gaz , curent, apa, telefon, internet, tv cablu, tv digitala, toate le plateste bart + rata la banca = 1400 euro / luna

el are un salar de 1700 + eu ce am inceput sa mai castig cate 500...

ei impreuna au pensii de 2200 euro.... mereu se plang ca nu au bani ca ei cumpara mancare ... nu cumpara un suc pt noi, fructe (imi aduce cate 4 mere dar eu merg in fiecare luni si imi fac poviziile) si mancare cumpara doar ceea ce vor ei sa faca.....si ce le place lor.... merg de cel putin 7 ori /saptamana la un bar sau ceva... si apoi vin si zic lui bart ca nou cum de nu iesim... abia reusim sa ne descurcam cu banii sa platim una-alta.. si eu care nu platesc costuri le e usor... si acum de cand e casa de vanzare va spun ca situatia s-a schimbat complet.... sunt mult mai agitati si nervosi... o chirie decenta e 600 de euro..fara costuri...

onetotilia 03 oct 2010 22:10:40

Re: La o vorba pe inserat
 
eu cand plimb catelusa mea plimb si catelul... ea plimba doar catelul ei... ca cica sa il antreneze....

Liviutzza 03 oct 2010 22:11:09

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351549)
ai fi surprinsa se vezi ca incearac sa traga si pilea de pe el..... si sunt la fel si cu el sa va zic.. :

gaz , curent, apa, telefon, internet, tv cablu, tv digitala, toate le plateste bart + rata la banca = 1400 euro / luna

el are un salar de 1700 + eu ce am inceput sa mai castig cate 500...

ei impreuna au pensii de 2200 euro.... mereu se plang ca nu au bani ca ei cumpara mancare ... nu cumpara un suc pt noi, fructe (imi aduce cate 4 mere dar eu merg in fiecare luni si imi fac poviziile) si mancare cumpara doar ceea ce vor ei sa faca.....si ce le place lor.... merg de cel putin 7 ori /saptamana la un bar sau ceva... si apoi vin si zic lui bart ca nou cum de nu iesim... abia reusim sa ne descurcam cu banii sa platim una-alta.. si eu care nu platesc costuri le e usor... si acum de cand e casa de vanzare va spun ca situatia s-a schimbat complet.... sunt mult mai agitati si nervosi... o chirie decenta e 600 de euro..fara costuri...

Offff mai Otilia astia sunt ca,capusele:(Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta,gandeste-te doar ca dupa o sa fi-ti liberi si o sa faceti tot ce doriti voi..:D>:D<>:D<>:D
:D<>:D<:P

onetotilia 03 oct 2010 22:12:02

Re: La o vorba pe inserat
 
am primit vesti proaste si din romania... municul meu e in agonie :( probabil ca, curand va trebui sa merg la inmormantare... a cazut la pat de 1 saptamana :(

andra_aly 03 oct 2010 22:12:13

Re: La o vorba pe inserat
 
:-o Eu stiu ce e frumos sa iti ajuti parintii. dar deja isi bat jocb-):-s
cred ca si de aia se comporta tot mai urat. ca stiu ca nu mai e mult si tre sa se mute:-/
dar eu va zic sa aveti grija cand vine cineva sa va vada casa sa nu bage bete in roate:-s

andra_aly 03 oct 2010 22:14:14

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351553)
am primit vesti proaste si din romania... municul meu e in agonie :( probabil ca, curand va trebui sa merg la inmormantare... a cazut la pat de 1 saptamana :(

Imi pare rau Oti:( offf...numai probleme:(
parca ziceai ca mergi o saptamana in tara. te-ai hotarat?
eu sper sa se rezolve toata situatia asta:-s esti tanara, numerita sa iti mananci nervii cu niste "obositi" de nesimtitib-):-s

onetotilia 03 oct 2010 22:14:44

Re: La o vorba pe inserat
 
liviutzza.. traiesc cu speranta asta in fiecare zi :) si stiu ca singuri care vor regreta ceva vor fi ei :) maica-sa mi-a interzis sa raman gravida.. asta de curand... am avut niste proble me natura ginecologica( o simpla cistita si am fost la medic) doamne cat s-a ambalat si a inceput sa ma intrebe ca ce metpda folosim anti-babys

andra_aly 03 oct 2010 22:16:22

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351557)
liviutzza.. traiesc cu speranta asta in fiecare zi :) si stiu ca singuri care vor regreta ceva vor fi ei :) maica-sa mi-a interzis sa raman gravida.. asta de curand... am avut niste proble me natura ginecologica( o simpla cistita si am fost la medic) doamne cat s-a ambalat si a inceput sa ma intrebe ca ce metpda folosim anti-babys

:-o:-ob-) Cum adica ti-a interzis? da ce, e normala la minte? :-o

onetotilia 03 oct 2010 22:16:49

Re: La o vorba pe inserat
 
merg doar in cazul in care decedeaza bunicul meu... le-am spus si lor vestea.. la care am zis ca va trebui sa merg si ea a zis ca poate nu trebuie sa ma duc.. sa il intreb pe tata cum ar vrea... am fost WHAT?

onetotilia 03 oct 2010 22:17:27

Re: La o vorba pe inserat
 
a zis ca in situatia asta va fi doar mai greu si ca bart e prea tanar :))

Liviutzza 03 oct 2010 22:18:55

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351557)
liviutzza.. traiesc cu speranta asta in fiecare zi :) si stiu ca singuri care vor regreta ceva vor fi ei :) maica-sa mi-a interzis sa raman gravida.. asta de curand... am avut niste proble me natura ginecologica( o simpla cistita si am fost la medic) doamne cat s-a ambalat si a inceput sa ma intrebe ca ce metpda folosim anti-babys

hahahaha ce buna e gluma asta:))mai fato...da tu esti prea calma:)De ce nu o iei frumos pe mamy lui la o discutie ca intre fete si ii explici cum sta treaba?Gata baiatul mamii e al tau de acum..ii spui frumos ca tu poti sa ramai gravida cand ai chef nu e problema ei...auzi la ea:))Eu cred ca nu te suporta altfel nu imi explic ce naiba are in cap!Am si eu o socrella de asta bolnavioara..dar dupa cateva certuri...pardon scandaluri..a invatat cine e sefa:)))

andra_aly 03 oct 2010 22:19:43

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351561)
a zis ca in situatia asta va fi doar mai greu si ca bart e prea tanar :))

Doamne:-s ce oamnei. pai ce se baga ei nu stiu... pana la urma e decizia voastra.
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351559)
merg doar in cazul in care decedeaza bunicul meu... le-am spus si lor vestea.. la care am zis ca va trebui sa merg si ea a zis ca poate nu trebuie sa ma duc.. sa il intreb pe tata cum ar vrea... am fost WHAT?

:-o Si acolo e ca in It? doamne ce oameni:-s

onetotilia 03 oct 2010 22:22:44

Re: La o vorba pe inserat
 
chestia e ca le place de mine.... eu ce va spun voua nu le spun lor.. fac cum e sa fie mai bine, sa nu se iste probleme, si certuri.... pana cand ne mutam la casa noastra ...ceea ce urasc mai mult e sa fiu ipocrita dar nu am ce face... mi-ar face viata si mai grea daca mas certa cu ei ...

onetotilia 03 oct 2010 22:23:50

Re: La o vorba pe inserat
 
mai vor si sa vina in Ro de craciun NO WAY............ i-am spus la bart sa le scoata ideea sta din cap...

andra_aly 03 oct 2010 22:24:36

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 351566)
chestia e ca le place de mine.... eu ce va spun voua nu le spun lor.. fac cum e sa fie mai bine, sa nu se iste probleme, si certuri.... pana cand ne mutam la casa noastra ...ceea ce urasc mai mult e sa fiu ipocrita dar nu am ce face... mi-ar face viata si mai grea daca mas certa cu ei ...

Le place de tine? :-/ pai cred si eu , te trateaza ca pe Cenusereasa:-s dar o sa vada ei can o sa va mutati.
Te inteleg... vrei sa eviti certuri, dar nici sa te imbolnavesti cu nervii:-s x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:20:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO