forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Cat timp petreceti pe Slabute? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/cat-timp-petreceti-slabute-10575.html)

aussie_girl 10 nov 2011 05:00:36

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Hi Slabuta,

Eu sunt aici de 2 ani si ceva. Am avut cateva perioade in care am disparut..insa intoarcerea a fost mereu ceva la genul:"ok, ma intorc....acasa". Am invatat destul de mult despre diete si nutritie de aici dar se pare ca inca sunt la capitolul "invat" ..capitolul "aplic" mai in viitor!!:D
Petrec in general cam 4-5 ore pe zi (in zilele lucratoare) in weekend destul de putin..sau chiar deloc.
Poate ca unele dintre voi se intreaba de ce intru daca de slabit nu slabesc.. M-am gandit si eu, si am pus pe hartiuta cam in felul urmator:
- site-ul Slabute are clasa!! Quality, Quality..Quality!!! Fiind plecata de multi ani din tara si ducand dorul conversatiilor in limba romana..am frecventat cateva site-uri de discutii..dar inevitabil se ajungea la o situatie penibila, la injurii..jigniri, corectii de limba...care scrie mai corect, care e mai incult.. Site-ul slabute reprezinta o comunitate care impune RESPECT! "impune" prin imagine, prin purtarea exceptionala celor ce l-au creat si a celor ce il mentin...este un loc unde te simti liber, respectat..apreciat pentru ceea ce esti in acest virtual si ce spui ca esti in real...Deci..calitate, clasa..
Am legat prietenii frumoase aici, am intalnit minunate suflete care au pierdut ore din timpul lor..zile..sa ma ajute si sa ma sustina..personal! Revin deci..si spun: Calitate!!!
Scriu si citesc in limba romana..(nu ca nu as putea citi carti in romaneste...dar e altfel) aici cu voi, simt fetele din Romania si de cele mai multe ori ma transpun acolo..pentur ca imi e dor, imi e dor de ..acolo...imi place sa intalnesc si pe cele"rupte din radacini.." ca mine asa, sa realizez ca nu sunt singrua care sufera dupa acasa..sau dupa eugeniile minunate.. ;) :) ..

...Si uite-asa intr-o zi, cand am intrat..si site-ul nu a mers..am realizat ce inseamna sa fii dependent!!! Cred ca am intrat din minut in minut in acea zi ca sa vad daca merge. Nu aveam nimic de spus, nu aveam nimic de declarat..dar doream sa stiu..ca sunteti acolo, ca existati..si ca atunci cand vreau ma pot intoarce la slabute!! so..cam asta!!


..si poate intr-o zi am sa pierd si kilogramele ce le port cu mandrie!! ;) :)

Merci Slabuta si merci Vadmin si merci tuturor slabutelor ce sustin, si ajuta.

..am scris mult..ca de obicei.. :) :)

basalic gina 10 nov 2011 11:11:42

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Hello Slabuta,
Eu am intrat de putin timp in aceasta comunitate nici macar o luna de zile nu am dar din momentul in care m`am inscris si am decis sa deschid si un subiect marea majoritate a timpul il petrec la pc deci implicit si pe slabute:*Eu fiind casnica si trezindu ma dis de dimineata deschid calculatorul ...intru pe slabute si pana seara aici ma aflu( mai dau un refresh mai citesc un subiect, arunc un ochi pe meniuri si deasemenea imi scriu si eu of-urile) Aici incerc sa invat sa imi schimb modul de viata, modul de a gandi referitor la diete si kg in plus din povestile slabutelor.... deasemenea ma uit cu mare drag la albumele slabutelor care au reusit dar si la celalalte care incearca din rasputeri sa ajunga la "mal" eu fiind una dintre ele....sper cu ajutorul vostru sa redevin o invingatoare....pupicei

andrylici 11 nov 2011 17:39:14

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Eu m-am inregistrat de curand si nu credeam ca o sa intru zilnic pe aici. Am gasit multe informatii de ajutor, idei de diete si nu in ultimul rand, o comunitate care se sustine reciproc. Nu m-am mai simtit atat de motivata de foarte mult timp si acesta este si meritul vostru.

pinksirena 11 nov 2011 21:14:33

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Eu sunt conectata la iPhone non stop...si la calculator numai slabute.ro vezi...sotul deja e gelos :D

Slabuta 11 nov 2011 21:25:46

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 841198)


Da Slabuto, sa stii ca ma poti considera o fana inraita a site`ului :)) Fara alte site`uri de socializare sau messenger pot sta si saptamani intregi, dar fara Slabute nu pot nici o zi. Mii de multumiri tie si lui VAdmin pentru ca ati creat acest site! >:D<

Roxii chiar scriam in jurnal ca am fost surprinsa sa constat ca sunt unele slabute care inca putin si ma vor depasi la timpul petrecut in comunitate :D Si te vizam inclusiv si pe tine :P

Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 841172)
Si eu cand ajung acasa imi verific totul+slabute si la fel ca Roxii ..uneori in weekend ajung la ore bune:))

Alexik tu te inscrii in acelasi club cu Roxii. :)>:D<

marina19 11 nov 2011 21:28:20

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 843120)


Roxii chiar scriam in jurnal ca am fost surprinsa sa constat ca sunt unele slabute care inca putin si ma vor depasi la timpul petrecut in comunitate :D Si te vizam inclusiv si pe tine :P



Alexik tu te inscrii in acelasi club cu Roxii. :)>:D<


si eu la fel sunt :))..ce pot sa zic :))))
>:D<

Alexik 11 nov 2011 21:30:46

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 843120)





Alexik tu te inscrii in acelasi club cu Roxii. :)>:D<

Sigur sigur;;)>:D<

Slabuta 11 nov 2011 21:48:59

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 841203)
Hi Slabuta,

Eu sunt aici de 2 ani si ceva. Am avut cateva perioade in care am disparut..insa intoarcerea a fost mereu ceva la genul:"ok, ma intorc....acasa". Am invatat destul de mult despre diete si nutritie de aici dar se pare ca inca sunt la capitolul "invat" ..capitolul "aplic" mai in viitor!!:D
Petrec in general cam 4-5 ore pe zi (in zilele lucratoare) in weekend destul de putin..sau chiar deloc.
Poate ca unele dintre voi se intreaba de ce intru daca de slabit nu slabesc.. M-am gandit si eu, si am pus pe hartiuta cam in felul urmator:
- site-ul Slabute are clasa!! Quality, Quality..Quality!!! Fiind plecata de multi ani din tara si ducand dorul conversatiilor in limba romana..am frecventat cateva site-uri de discutii..dar inevitabil se ajungea la o situatie penibila, la injurii..jigniri, corectii de limba...care scrie mai corect, care e mai incult.. Site-ul slabute reprezinta o comunitate care impune RESPECT! "impune" prin imagine, prin purtarea exceptionala celor ce l-au creat si a celor ce il mentin...este un loc unde te simti liber, respectat..apreciat pentru ceea ce esti in acest virtual si ce spui ca esti in real...Deci..calitate, clasa..
Am legat prietenii frumoase aici, am intalnit minunate suflete care au pierdut ore din timpul lor..zile..sa ma ajute si sa ma sustina..personal! Revin deci..si spun: Calitate!!!
Scriu si citesc in limba romana..(nu ca nu as putea citi carti in romaneste...dar e altfel) aici cu voi, simt fetele din Romania si de cele mai multe ori ma transpun acolo..pentur ca imi e dor, imi e dor de ..acolo...imi place sa intalnesc si pe cele"rupte din radacini.." ca mine asa, sa realizez ca nu sunt singrua care sufera dupa acasa..sau dupa eugeniile minunate.. ;) :) ..

...Si uite-asa intr-o zi, cand am intrat..si site-ul nu a mers..am realizat ce inseamna sa fii dependent!!! Cred ca am intrat din minut in minut in acea zi ca sa vad daca merge. Nu aveam nimic de spus, nu aveam nimic de declarat..dar doream sa stiu..ca sunteti acolo, ca existati..si ca atunci cand vreau ma pot intoarce la slabute!! so..cam asta!!


..si poate intr-o zi am sa pierd si kilogramele ce le port cu mandrie!! ;) :)

Merci Slabuta si merci Vadmin si merci tuturor slabutelor ce sustin, si ajuta.

..am scris mult..ca de obicei.. :) :)

Buna Camelia. :)

Tu esti inregistrata foarte aproape de inceputul acestei comunitati... eram atunci o mana de oameni, imi aduc aminte cum am discutat la tine in jurnal despre una-alta... si la un moment dat ai zis ca vei merge la o nunta... din pacate, nu te-am mai vazut ceva timp dupa acea nunta... dar cand ai revenit, mi-a parut bine. :) ma gandeam eu ca nu te vei lasa asa usor... si de atunci stiu... 'daca nu o vad pe Camelia cateva zile nu este un motiv de ingrijorare... va reveni cu siguranta...' :)

Ca sa-ti spun sincer... ideea de baza Slabute.ro nu sta in sutele de kilogramele slabite.. intr-adevar, kilogramele slabite sunt o masura de cuantificare a rezultatelor obtinute de slabute... insa, in realitate... s-a vrut si se vrea crearea unei comunitati, care sustine alegerea unui stil de viata sanatos, cu oameni de calitate, informatii impartiale si ajutor reciproc...

Mesajul pe care l-ai scris este unul dintre acelea care imi spune ca, ceea ce am creat in ultimii 3 ani (Slabute), a meritat.

Astfel de cuvinte aduc o bucurie pentru toti cei care sunt implicati si depun efort zilnic ca sa pastreze Slabute asa cum il cunoasteti. Apreciem foarte mult oamenii care ne inteleg si ne ajuta in efortul de a o pastra asa.

Te pup.>:D<

Roxii 11 nov 2011 23:41:14

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 843120)


Roxii chiar scriam in jurnal ca am fost surprinsa sa constat ca sunt unele slabute care inca putin si ma vor depasi la timpul petrecut in comunitate :D Si te vizam inclusiv si pe tine :P

Wow, nu stiam cate ore am dar ma bucur ca sunt asa de multe;;) :x Chiar imi face placere sa stau aici, cu voi:x

nussa 12 nov 2011 10:30:17

Re: Cat timp petreceti pe Slabute?
 
Buna ! Si eu petrec 1-2 ore zilnic.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:37:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO