forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   La povesti (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/povesti-12082.html)

elene94 01 nov 2012 19:39:05

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1165180)

elene, bine ai venit la noi in casuta
te servim imediat cu o cafea, si asteptam sa ne spui despre tine


>:D<>:D<

îți mulțumesc frumos, tocmai ce am savurat un ceai verde:> ține de cafea acum pe seară
Eu sunt Elene, am 18 ani și sunt a 12a, principala și majora mea grijă de peste un an e -suprinzător, nu kilogramele, asta e a2a- facultatea, despre care mă interesez chiar și acum, în timp ce scriu pe slăbuțe. Mă stresează atât de tare subiectul ăsta.. și tot caut de luni și luni..și tot mă interesez..și mă consumă groaznic, e primul lucru din viată mea, mă trezesc și adorm cu el în gând. Mă macină ideea de a alege prost, de a regreta. Mi-am dorit extraordinar să studiez în strainătate și am adunat diplome cu activități extrașcolare în timpul liceului +medii mari, dar am ratat șansa de a pleca în usa pt că nu am dat SAT din probleme financiare, pe care nu mai am timp să îl dau, și deja regret... In UK tot caut burse și nu găsesc, iar părinții nu își permit să mă susțină cu mai mult de 200 euro pe lună.

Fetelor am scris aici mult, dar asta e ceea ce mă frământă pe mine, pe perioadă luuungă, lungă. Ma seacă, și îmi sabotează diata pe toate părțile, fiindcă mă stresează.
Nu îmi găsesc scopul de a exista sincer:-?? toate facultățile astea și tâmpenii inventate de oameni pt a ne complica viața, dar ce e viața? Probabil vârsta e de vină pt întrebările astea, dar chiar nu îmi găsesc locul nicăieri, nu am niciun rost. Doar țin diete și supraviețuiesc..și nici asta nu fac așa cum trebuie..

Mă iertați dacă am adus pesimism aici, dar asta e 'povestea' mea.
Vă pup și vă doresc să vă iubiți și să aveți încredere în voi; totul ar trebui să decurgă de la sine de acolo..

azra 01 nov 2012 19:41:55

Re: La povesti
 
buna seara fetelor,am aparut si eu pe aici..
azi am fost cu treaba cam toata ziua,mai o cumparaturica,apoi curatenie generala si gateala ca maine seara imi vin musafirii si vreau sa-i primesc cat mai frumos..urmeaza peste vreo juma de ora sa-mi fac sportul si apoi leneveala..
o seara frumoasa!!

supermire83 01 nov 2012 19:42:13

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1165329)
[SIZE=4]

Mai bine decat cele din comert;)
Ah..magazinele din iTalia..:xcum de nu a gasit iubi al tau pe plac?sau e mofturos?:D
Va pup,fetele,o seara frumoasa!>:D<:-*

Mult mai bine sa stii...ca ala din comert are foarte multe calorii si e plin de porcari...asa ca mai bine il fac eu
Nu e mofturos, dar are o idee in cap, si deaia nu am prea gasit
te pupicesc:-*>:D<

VentoFreddo 01 nov 2012 19:47:00

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1165344)
Seara buna...daca e vb de gasca noua, ma alatur si eu. Floricel noi cred ca ne stim de pe un alt site, si chiar daca nu a mai ramas nimic de el...am regasit aici o parte din fetele de acolo.
Vin cu un ceai cald...

Bine ai venit!Yamm,ce bun,ceai de iasomie:xmie imi place mult iasomia,ca floare,si am mai si baut pe la bar asa ceva,bunut;;)
Eu sunt Emy!;)
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1165351)
îți mulțumesc frumos, tocmai ce am savurat un ceai verde:> ține de cafea acum pe seară
Eu sunt Elene, am 18 ani și sunt a 12a, principala și majora mea grijă de peste un an e -suprinzător, nu kilogramele, asta e a2a- facultatea, despre care mă interesez chiar și acum, în timp ce scriu pe slăbuțe. Mă stresează atât de tare subiectul ăsta.. și tot caut de luni și luni..și tot mă interesez..și mă consumă groaznic, e primul lucru din viată mea, mă trezesc și adorm cu el în gând. Mă macină ideea de a alege prost, de a regreta. Mi-am dorit extraordinar să studiez în strainătate și am adunat diplome cu activități extrașcolare în timpul liceului +medii mari, dar am ratat șansa de a pleca în usa pt că nu am dat SAT din probleme financiare, pe care nu mai am timp să îl dau, și deja regret... In UK tot caut burse și nu găsesc, iar părinții nu își permit să mă susțină cu mai mult de 200 euro pe lună.

Fetelor am scris aici mult, dar asta e ceea ce mă frământă pe mine, pe perioadă luuungă, lungă. Ma seacă, și îmi sabotează diata pe toate părțile, fiindcă mă stresează.
Nu îmi găsesc scopul de a exista sincer:-?? toate facultățile astea și tâmpenii inventate de oameni pt a ne complica viața, dar ce e viața? Probabil vârsta e de vină pt întrebările astea, dar chiar nu îmi găsesc locul nicăieri, nu am niciun rost. Doar țin diete și supraviețuiesc..și nici asta nu fac așa cum trebuie..

Mă iertați dacă am adus pesimism aici, dar asta e 'povestea' mea.
Vă pup și vă doresc să vă iubiți și să aveți încredere în voi; totul ar trebui să decurgă de la sine de acolo..

E multa amaraciune in povestea ta,si nu ai de ce sa-ti ceri scuze,deaia a deschis Flori aceasta casuta,sa vorbim despre orice ne sta la suflet..si te inteleg perfect,intr-un fel iti joci viitorul,pacat ca in tara asa a noastra copiii destepti dar fara posibilitati financiare nu sunt ajutati deloc sau mai deloc..=((Sper sa gasesti ceva pe placul tau,orice ai alege o sa vezi ca iti va da satisfactii pe viitor,chiar daca nu reusesti sa pleci din tara acum,fa o facultate aici,straluceste in ceea ce faci,si iti vei lua revansa mai tarziu,gasindu-ti un loc de munca asa cum ai visat,oriunde in lumea asta:-*:-*
Te simt f suparata si stresata,asa rau imi pare..esti la varsta la care nu ar trebui sa ai atatea griji pe umeri:(
Te pup si te imbratisez tare,sunt sigura ca vei fi bine!>:D<:-*

VentoFreddo 01 nov 2012 19:48:38

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1165355)
buna seara fetelor,am aparut si eu pe aici..
azi am fost cu treaba cam toata ziua,mai o cumparaturica,apoi curatenie generala si gateala ca maine seara imi vin musafirii si vreau sa-i primesc cat mai frumos..urmeaza peste vreo juma de ora sa-mi fac sportul si apoi leneveala..
o seara frumoasa!!

Hello,Gaby:D
Ce musafiri,ce musafiri?:D sa nu zici ca mama:-o:x:x:x

azra 01 nov 2012 19:55:42

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1165363)

Hello,Gaby:D
Ce musafiri,ce musafiri?:D sa nu zici ca mama:-o:x:x:x

nu Emi,nu mami,ea mai la sfarsitul lunii
vine Diana cu Dragos,si unchiu,si sta pana duminica dupa amiaza:D

VentoFreddo 01 nov 2012 20:00:30

Re: La povesti
 
waa,o sa ai casa plina:xce frumos..Unde ii culci pe toti?:P:))

azra 01 nov 2012 20:03:37

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1165371)
waa,o sa ai casa plina:xce frumos..Unde ii culci pe toti?:P:))

ii trimit la tine:))
daaaa,mai dormim?sta 2 zile si vin sa le doarma??stam la povesti:))

elene94 01 nov 2012 20:15:30

Re: La povesti
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1165361)


E multa amaraciune in povestea ta,si nu ai de ce sa-ti ceri scuze,deaia a deschis Flori aceasta casuta,sa vorbim despre orice ne sta la suflet..si te inteleg perfect,intr-un fel iti joci viitorul,pacat ca in tara asa a noastra copiii destepti dar fara posibilitati financiare nu sunt ajutati deloc sau mai deloc..=((Sper sa gasesti ceva pe placul tau,orice ai alege o sa vezi ca iti va da satisfactii pe viitor,chiar daca nu reusesti sa pleci din tara acum,fa o facultate aici,straluceste in ceea ce faci,si iti vei lua revansa mai tarziu,gasindu-ti un loc de munca asa cum ai visat,oriunde in lumea asta:-*:-*
Te simt f suparata si stresata,asa rau imi pare..esti la varsta la care nu ar trebui sa ai atatea griji pe umeri:(
Te pup si te imbratisez tare,sunt sigura ca vei fi bine!>:D<:-*

Sunt o persoană destul de veselă în față tocmai pentru că nu îmi place să vorbesc despre problemele mele niciodată (sunt de părere că dacă le împărtășesc, mai mult le ofer importanță și ele iau amploare), dar aici mă simt mai liberă să mă exprim și fie.. asta e în căpușorul meu, puțini știu asta. Dacă mă duc la univ în Buc sper să mă încadrez bine, să îmi fac prieteni adevărați și să mă leg sentimental de persoane care să mă facă să înțeleg(adică un semn) că am făcut bine că am rămas în capitală, și neapărat o să îmi iau un an abroad prin Erasmus, să văd ce am pierdut și să profit de experiență. Până atunci, keep trying:Dnu mă dau bătută.

Și dacă problemele nu pot fi depășite prin vorbăraie, atunci măcar să le las la o parte din discuție. În privința pasiunilor pot să spun că iubesc să sculptez:x aș iubi să lucrez în așa ceva, să creez obiecte de decor sau utile(tacâmuri), dar unde aș putea face asta în România? Așa că, fată practică, m-am gândit să înaintez și m-am hotărât să aplic mai departe în domeniul informaticii, la care mă pricep și învăț ușor, am experiență în olimpiadă așa că nu mă aventurez pe domeniu necunoscut. În același timp iubesc psihologia, dar iar, unde mă angajez în Ro? Totuși, ar fi minunat să fac un master de Inteligență Artificială, care îmbină informatica și psihologia, și am obs că există unul la noi la Buc, la univ.
Mai iubesc și să scriu enorm..și mi-am propus de ani de zile să scriu o carte. Nu mă laud, dar chiar mă pricep la scris, mi-au spus-o profesoara de română și prietenii, îmi dau seama și eu prin comparație cu lucrările celorlalți, dar am tot amânat cartea pe principiul "nu am un subiect destul de special pe care să se bazeze ". Și încă nu am:-??..nu am avut experiențe extraordinare în viață. Incă aștept inspirația Divină..cartea o voi scrie eu , într-o zi.
Îmi place să citesc lecturi despre om, jurnale ale marilor personalități, meditații, îmi place să cunosc natura umană, poate asta e încercarea mea disperată de a mă regăsi, pentru că eu am o problemă mare cu scopul meu în viață și cu "Ce caut eu aici?", și de aici rezultă indiferența față de majoritatea lucrurilor birocratice și a regulilor aiurea..fie. Și d-asta probabil gonesc după "ce e corect", speriată să nu greșesc, într-un fel mă caut pe mine..tati mi-a spus în legătură cu plecatul în sua: "Unde tot fugi? Tu nu-ți găsești locul, n-ai stare".

Ce să mai spun despre mine, îmi place extraordinar să călătoresc și să cunosc oameni și culturi..îmi plac oamenii în general, gândirea și frumusețea lor; îmi doresc să cunosc mulți oameni. Îmi plac cei mici în special, și am un vis ascuns de a înființa propria grădiniță privată (am căutat să obțin fonduri europene și să deschid una în loc să plec la facultate, dar nu am scos-o la capăt). Sunt familistă. Ofer dragoste dar cu reticență, fiindcă știu să citesc oamenii și le observ nepăsarea. Și nu în ultimul rând, încerc să mă iubesc pe mine, cât mai mult, pt că asta îmi lipsește.

Ah..mă simt mai descărcată după ce am scris atât.
Fetelor, mi-ar plăcea să aflu și eu mai multe despre voi: ce vă place și ce urâți, care sunt pasiunile voastre? Care e viața voastră în afara stresului dietei, ce vă face să râdeți în hohote?

rozica1965 01 nov 2012 20:42:48

Re: La povesti
 
Buna seara!!!! Am venit si eu in vizita,daca ma primiti!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:44:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO