forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Slabute nocturne, adunati-va! (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/slabute-nocturne-adunati-va-9777.html)

Luli 22 iul 2011 00:11:17

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731463)
luli, tu ai preferinte?

Nu cred ca am o preferinta. Adica... "mi se pune pata" pe cate o culoare sau pe cate o combinatie de culori dar se schimba mereu. Acum am ceva cu albastrul azuriu,turcoaz si rosu aprins sau baby pink cu piersica. (poate peste 3 saptamani o sa le gasesc hidoase si o sa imi placa alte culori si alte combinatii)

miras 22 iul 2011 00:12:11

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
avem deja 8 pagini =)) chiar nu m am asteptat sa ne adunam cateva.. am crezut ca nu va raspunde nimeni :))

Adina14 22 iul 2011 00:14:05

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731461)
te inteleg perfect. prima mea pereche de sosete portocalie era de iarna, din bumbac. am puratat o pana nu am mai putut o tese pe calcai.

aww, ce dragut ;)) :x
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 731462)
Cred ca nu trebuie sa incerci nimic :)) culorile exista de cand lumea si pamantul si esti influentat de ele inca de bebelus. Acum depinde, pe langa starea emotionala naturala pe care ti-o dau culorile, exista si o stare sa zicem dobandita. De exemplu negrul: poate fi o culoare sumbra, inspaimantatoare, insa de asemenea si simbolul elengantei(little black dress). Albul poate reprezenta puritate si inocenta insa si un alb al sanatoriului. Cred ca toate culorile sunt importante si folosite acolo unde este nevoie pot declansa senzatii puternice.

Mie sincer mi-e teama sa experimentez chestia cu schimbatul culorilor sumbre in favoarea celor vii chiar daca presupune schimbarea starii de spirit in bine.Sosetele nu ies in evidenta; cel putin eu le ascund si stiu ca nu le vede nimeni insa altfel nu as putea sa port culori deschise.Mi se pare ca as iesi prea mult in evidenta.Insa sunt de acord cu cele spuse de tine mai sus; culorile potrivite iti pot da diferite stari de spirit in diferite situatii, momente..

Adina14 22 iul 2011 00:15:54

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Cum am spus; geniala ideea cu subiectu' asta "nocturn" ;)) ;)

Luli 22 iul 2011 00:17:53

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731469)


Mie sincer mi-e teama sa experimentez chestia cu schimbatul culorilor sumbre in favoarea celor vii chiar daca presupune schimbarea starii de spirit in bine.Sosetele nu ies in evidenta; cel putin eu le ascund si stiu ca nu le vede nimeni insa altfel nu as putea sa port culori deschise.Mi se pare ca as iesi prea mult in evidenta.Insa sunt de acord cu cele spuse de tine mai sus; culorile potrivite iti pot da diferite stari de spirit in diferite situatii, momente..

Nu incerc sa le combin nici eu la vestimentatie, as arata ca un semafor :)) Acolo lucrurile stau diferit. Nu ma imbrac neaparat cu o culoare pentru ca imi place, ci pentru ca ma avantajeaza si exprima ceea ce trebuie sa exprime in tinuta mea(norocul meu ca sunt foarte alba si mi se potrivesc toate culorile)

miras 22 iul 2011 00:18:33

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
de ce ai iesi in evidenta? e mult mai placut la vedere sa vezi pe cineva colorat imbracat decat in negru de exemplu, sau bej. culoarea creaza veselie.

Luli 22 iul 2011 00:20:53

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731472)
de ce ai iesi in evidenta? e mult mai placut la vedere sa vezi pe cineva colorat imbracat decat in negru de exemplu, sau bej. culoarea creaza veselie.

Nu si cand amesteci 3-4 culori aprinse in ecuatie :)) sau de exemplu rosul meu aprins cu albasru azur, chiar daca imi plac culorile, nu le vad in vestimentatie, sunt mult pre puternice, cel putin pentru mine.

miras 22 iul 2011 00:25:33

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
ei si? se poate deduce personalitate. cu toate uniformele din romania, eu zic ca asa un aspect e binevenit.

miras 22 iul 2011 00:27:10

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
mie mi s a facut foame... ce are daca mananc niste fasole verde?:))

Adina14 22 iul 2011 00:28:19

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 731471)
Nu incerc sa le combin nici eu la vestimentatie, as arata ca un semafor :)) Acolo lucrurile stau diferit. Nu ma imbrac neaparat cu o culoare pentru ca imi place, ci pentru ca ma avantajeaza si exprima ceea ce trebuie sa exprime in tinuta mea(norocul meu ca sunt foarte alba si mi se potrivesc toate culorile)

Nu spun ca toate culorile vii ar trebui combinate.Atunci da, chiar semafor as iesi :))
In princpiu asta se intampla; culorile trebuie sa exprime anumite sentimente.Insa ce se intampla atunci cand noi practic le fortam acele sentimente, schimbandu-ne brusc "coloritul"?Mai sunt sentimentele mele aceleasi?
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731472)
de ce ai iesi in evidenta? e mult mai placut la vedere sa vezi pe cineva colorat imbracat decat in negru de exemplu, sau bej. culoarea creaza veselie.

Asa este, stiu.Dar eu una mereu m-am ascuns prin culorile mele desi mi-ar placea sa schimb asta.

eva 9 22 iul 2011 00:28:27

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731475)
mie mi s a facut foame... ce are daca mananc niste fasole verde?:))

nu nu, da-o naibii... hai ca mai e putin pana la MD.. ia o gura de apa... si inca una si inca una... si tot asa :P

Luli 22 iul 2011 00:29:14

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731474)
ei si? se poate deduce personalitate. cu toate uniformele din romania, eu zic ca asa un aspect e binevenit.

Mda...romania, romania pana si la cromatica este o uniforma. Daca X designer a spus ca vara asta se va purta rosu carmin, cu siguranta 80% dintre fete vor avea acea culoare.

Adina14 22 iul 2011 00:29:53

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Si eu stau cu sticla de apa langa mine :)) Si mie mi-e foame dar nu, nu primim nimic pana la MD!!!

eva 9 22 iul 2011 00:31:22

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 731478)
Mda...romania, romania pana si la cromatica este o uniforma. Daca X designer a spus ca vara asta se va purta rosu carmin, cu siguranta 80% dintre fete vor avea acea culoare.

Luli, ai citit cumva Lorelei, cartea lui Ionel Teodoreanu?

miras 22 iul 2011 00:31:32

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
da sau ba, am mancat cateva fire de fasole verde. vreo 6. sunt fussilini sau cum s o chemand.

Luli 22 iul 2011 00:33:51

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731476)

Nu spun ca toate culorile vii ar trebui combinate.Atunci da, chiar semafor as iesi :))
In princpiu asta se intampla; culorile trebuie sa exprime anumite sentimente.Insa ce se intampla atunci cand noi practic le fortam acele sentimente, schimbandu-ne brusc "coloritul"?Mai sunt sentimentele mele aceleasi?

Asa este, stiu.Dar eu una mereu m-am ascuns prin culorile mele desi mi-ar placea sa schimb asta.

Din moment ce tu ai ales o anumita culoare, este clar ca te atrage, deci starea ta este oricum schimbata. Daca insa este impusa o culoare(de exemplu pe strada vezi o cladire rosie toata) da, iti va schimba starea de spirit intr-o masura mai mare sau mai mica, depinde cat de puternica este starea ta in momentul acela.

eva 9 22 iul 2011 00:34:00

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731481)
da sau ba, am mancat cateva fire de fasole verde. vreo 6. sunt fussilini sau cum s o chemand.

pai lasa le naiba de fusilini ca-s pacatoase la ora asta:P

eva 9 22 iul 2011 00:35:52

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 731482)
Din moment ce tu ai ales o anumita culoare, este clar ca te atrage, deci starea ta este oricum schimbata. Daca insa este impusa o culoare(de exemplu pe strada vezi o cladire rosie toata) da, iti va schimba starea de spirit intr-o masura mai mare sau mai mica, depinde cat de puternica este starea ta in momentul acela.

adica daca ai o stare de durere in fund poti sa vezi curcubee si tot acolo o sa te doara... pe mine ma atrage o anumita nuanta de albastru inchis.. si petrolul

jeny2105 22 iul 2011 00:36:07

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
mai primiti o nocturna in gasca voastra?? :">

Luli 22 iul 2011 00:36:41

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 731480)
Luli, ai citit cumva Lorelei, cartea lui Ionel Teodoreanu?

Da am citit-o. Mie mi s-a spus de micuta Lulu, numele meu este Loredana. Apoi am citit cartea si mi s-a parut superba.

App fetelor....si mie mi-e foame, si am mancat azi o groaza :-s dar beau apa , numar pana la 5 si inspir adanc :))

miras 22 iul 2011 00:37:08

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
eva, ma uit in jurnalul tau la pisicile disciplinate :))

Adina14 22 iul 2011 00:37:36

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 731482)
Din moment ce tu ai ales o anumita culoare, este clar ca te atrage, deci starea ta este oricum schimbata. Daca insa este impusa o culoare(de exemplu pe strada vezi o cladire rosie toata) da, iti va schimba starea de spirit intr-o masura mai mare sau mai mica, depinde cat de puternica este starea ta in momentul acela.

Hm..Interesanta concluzia ta :-?

Luli 22 iul 2011 00:40:16

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 731484)
adica daca ai o stare de durere in fund poti sa vezi curcubee si tot acolo o sa te doara... pe mine ma atrage o anumita nuanta de albastru inchis.. si petrolul

:))) exact! Sunt culori frumoase, chiar daca sunt inchise.

Adina14 22 iul 2011 00:40:22

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 731484)
adica daca ai o stare de durere in fund poti sa vezi curcubee si tot acolo o sa te doara... pe mine ma atrage o anumita nuanta de albastru inchis.. si petrolul

Ce tare ai fost :))
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 731486)
mai primiti o nocturna in gasca voastra?? :">

Primim, primim ;) ;))

eva 9 22 iul 2011 00:40:31

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 731486)
mai primiti o nocturna in gasca voastra?? :">

bine ai venit draga jeny... si eu aparuta cu 5 min inaintea ta :)):))

Citat:

Anterior postat de miras (Post 731488)
eva, ma uit in jurnalul tau la pisicile disciplinate :))

pai da :x:x disciplina auzi!! lasa fusilinele alea ca au raie!!!!:-o:-o

miras 22 iul 2011 00:43:11

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
inca o nocturna! ieeeeee! ieri credeam ca sunt singura.

Luli 22 iul 2011 00:45:13

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Eu de cand sunt in vacanta ma culc numai pe la ore tarzii si ma trezesc pe la 12 :)) eu la ora 1-2 iau micul dejun :)) iar la 7-8 cina.

jeny2105 22 iul 2011 00:47:30

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
voi ce faceti cand vii foame la o ora atat de tarzie? ca eu umblu k leul in cusca :(

Adina14 22 iul 2011 00:47:34

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Fetelor, eu va parasesc caci nu-mi permit sa imi iau MD-ul mai tarziu de 9 si vreau sa dorm totusi vreo 6-7 ore :))
Va pupacesc >:D< Ne vedem maine seara :> Noapte buna :-*

eva 9 22 iul 2011 00:49:29

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 731498)
voi ce faceti cand vii foame la o ora atat de tarzie? ca eu umblu k leul in cusca :(

eu recunosc ca mai rontai migdale crude.. :(
dar incerc sa nu mai bag nimic in gura cu minim 3 ore inainte sa bag cornul in perna

jeny2105 22 iul 2011 00:50:42

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
aha...deci e cam vremea de mic dejun :D

eva 9 22 iul 2011 00:50:46

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731499)
Fetelor, eu va parasesc caci nu-mi permit sa imi iau MD-ul mai tarziu de 9 si vreau sa dorm totusi vreo 6-7 ore :))
Va pupacesc >:D< Ne vedem maine seara :> Noapte buna :-*

somnisor Adina [*8*]

Luli 22 iul 2011 00:51:41

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 731498)
voi ce faceti cand vii foame la o ora atat de tarzie? ca eu umblu k leul in cusca :(

Eu imi fac meniul in fiecare zi si daca l-am stabilit pai asa ramane batut in cuie, nu mai mananc nimicaltceva. M-ai beau apa(oricum mi-e sete de mor de la caldura) mai respir si trec peste.

jeny2105 22 iul 2011 00:52:08

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
noapte buna Adinuta ;)

eva 9 22 iul 2011 00:54:31

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 731504)
Eu imi fac meniul in fiecare zi si daca l-am stabilit pai asa ramane batut in cuie, nu mai mananc nimicaltceva. M-ai beau apa(oricum mi-e sete de mor de la caldura) mai respir si trec peste.

Luli mie mi a schimbat viata cartea aia... daca as avea posibilitatea s o mai citesc... ce fericita as fi

jeny2105 22 iul 2011 00:56:23

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
eu nu sunt de foarte mult timp la regim, si deacea nu am stabilit un meniu, incerc doar sa ma abtin de la toate produsele interzise...de azi am inceput sa-mi calculezi caloriile si chiar a fost foarte bine in jur de1000, dar acum mii foame si nu stiu cum sa fac sa nu bag ceva in gura...

Luli 22 iul 2011 00:57:13

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 731506)
Luli mie mi a schimbat viata cartea aia... daca as avea posibilitatea s o mai citesc... ce fericita as fi

Si prietenul meu a fost la fel de miscat de carte, el mi-a recomandat-o. A zis TREBUIE ;)) si am citit-o, si m-a impresionat.

eva 9 22 iul 2011 00:58:31

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 731507)
eu nu sunt de foarte mult timp la regim, si deacea nu am stabilit un meniu, incerc doar sa ma abtin de la toate produsele interzise...de azi am inceput sa-mi calculezi caloriile si chiar a fost foarte bine in jur de1000, dar acum mii foame si nu stiu cum sa fac sa nu bag ceva in gura...

pai jeni ce consideri tu ca sunt alimente interzise?
un meniu de 1000 de calorii e foarte gresit si nesanatos, daca mi permiti... incearca unul de 1200 sa te incadrezi cumva la o limita sanatoasa

miras 22 iul 2011 00:58:43

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
eu am mancat la 19, e 1. sunt 6 ore de atunci. voi incerca sa mananc un pic mai tarziu pentru ca azi mi e foame. pana azi nu mi a fost.
pana ieri am mancat vreo 500 gr la ultima masa, azi mai putin si acum mi e foame.

eva 9 22 iul 2011 01:00:13

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
mira?? da tu unde umbli?:P
lasa fusilinele alea..ca acu venim dupa tine :)):)) cu bataita !!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:47:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO