forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Slabute nocturne, adunati-va! (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/slabute-nocturne-adunati-va-9777.html)

miras 21 iul 2011 09:54:35

Slabute nocturne, adunati-va!
 
pentru ca eu sunt la calculator si dupa ora 22, nu am companie si sunt pierduta in lumea slabutelor m am gandit sa creez un loc unde sa ne intalnim.
poate sunteti si voi ca si mine si nu aveti somn, dar ati dori sa mai stati de vorba despre dieta, exercitii, sau orice altceva ca sa va treaca timpul. sper sa fie printre voi slabute nocturne ca si mine...

Adina14 21 iul 2011 10:28:02

re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Foarte buna ideea ;) Aseara cautam sa vad cine mai misca pe aici pe forum dar de unde ca eram singura-cuc prin grupurile mele :))

miras 21 iul 2011 11:36:53

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
si euuuuu!!! nu am somn seara si deobicei lumea e in patut deja si doarme sau cine stie ce face, ce eu nu fac, doar as face... :))
ma bucur ca esti nocturna, poate ne scriem si deseara! sper...

Animis23 21 iul 2011 12:31:01

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Si eu sunt nocturna in general, daca nu e iubitul la mine acasa, deci va voi urmari! :D

Adina14 21 iul 2011 12:38:36

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Sigur ne scriem si deseara ;) Voi lua cina mai tarziu in seara asta, cred ca pe la 7-8 deci trebuie sa ma culc mai tarziu ..:d Plus ca mai am cateva programe de sport de facut si dupa ce sa fac decat sa cotrabai pe aici pe site? :)) >:D<

Luli 21 iul 2011 12:54:08

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Si eu sunt nocturna :)) de cand cu vacanta...si tot singura :-s o sa va vizitez si eu :D

Adina14 21 iul 2011 13:04:05

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Super fetelor; acum de-abea astept sa vina noaptea :)) Am pregatit deja cateva subiecte de discutat :>

LicuriciColorat 21 iul 2011 13:20:22

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 730654)
Super fetelor; acum de-abea astept sa vina noaptea :)) Am pregatit deja cateva subiecte de discutat :>



Debea astept sa vad ce subiecte propui:>
Uneori si eu mai bantui formul seara si sunt aparent singurica:)))

niko21 21 iul 2011 13:58:06

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
slabutselorr si eu ma inscriu :D

;;)

miras 21 iul 2011 14:01:36

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
'ai de mine! m am asteptat sa nu vina nimeni, cand colo uiteeee cataaaa lumeeee! :D
vai ce ma bucur :))

Adina14 21 iul 2011 18:39:16

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Gata, de-acum nu mai suntem singurele ;;) Hihi, ce ma bucur :x

alecsutzza 21 iul 2011 21:12:18

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
fetelor si eu cotrobai noptile pe aici...cand nu ma ia somnu de la caldurax-(.....oricum sunt obisnuita sa mananc pe la 8 si sa ma bag in pat pe la 12 asa ca nu pot decat sa ma bucur ca ati deschis acest subiect:D

Adina14 21 iul 2011 21:28:52

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Daa, e groaznic si cu caldura asta..Bine ca aici la mine ploua de cateva zile :)
Ce spuneti slabutelor, intram in tura de noapte?:))

miras 21 iul 2011 21:38:23

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
fetili :P eu tocmai am baut o cafea fara cofeina :)) dar s ar putea sa aiba efect. sper ca sunteti pe aici si mai tarziu. adina, unde esti?

Adina14 21 iul 2011 21:42:02

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Sunt chiar aici, prezenta la datorie b-) Eu am baut o cana de ceai de capsuni :x Pai si mai poti dormi mai tarziu daca ai baut acum cafea? ;))

Alexik 21 iul 2011 21:43:53

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Eu incerc sa ma uit la un fillm da tot bazaie messul8->cred ca o sa ies de pe el.
Si astept sa vina dimineataaa:D

Adina14 21 iul 2011 21:46:00

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Alex, ce film? ;;)
De ce astepti sa vina dimineata?Ce-ai de gand sa papi la MD?:)) :>

Alexik 21 iul 2011 21:50:10

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731276)
Alex, ce film? ;;)
De ce astepti sa vina dimineata?Ce-ai de gand sa papi la MD?:)) :>

Hmm:D e mai mult un serial( englezesc , de epoca:">:x) Cranford:D
Tot painica cu lapte:))..iar dupa ma duc sa ma pensez si ma opresc la o covrigarie sa-mi iau o paine mai dietetica(ma rog , asa mi-a zis o pr :))ca e integrala sau ceva de genul).:DSper sa-mi placa:P
Btw , nu ma cantaresc maine ma cantaresc abia marti(cand plec la mare) ca sa vad cu cat m-am ingrasat cand vin de la mare:P.
Si mi-am dat seama de ce stagnezzz:PNectarina bate-o vinaa!Azi am avut iar meniul aiurea..De maine trebuie sa fac ceva ca sa nu mai exagerez:P

Adina14 21 iul 2011 21:53:42

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 731283)
Hmm:D e mai mult un serial( englezesc , de epoca:">:x) Cranford:D
Tot painica cu lapte:))..iar dupa ma duc sa ma pensez si ma opresc la o covrigarie sa-mi iau o paine mai dietetica(ma rog , asa mi-a zis o pr :))ca e integrala sau ceva de genul).:DSper sa-mi placa:P
Btw , nu ma cantaresc maine ma cantaresc abia marti(cand plec la mare) ca sa vad cu cat m-am ingrasat cand vin de la mare:P.
Si mi-am dat seama de ce stagnezzz:PNectarina bate-o vinaa!Azi am avut iar meniul aiurea..De maine trebuie sa fac ceva ca sa nu mai exagerez:P

Ah, suna fain :)
Ma gandeam eu ca de-asta astepti tu asa cumintica dimineata ;))
Nu o sa te ingrasi cine stie ce; sa incerci sa fii totusi cat mai activa ;)
De ce tocmai de la nectarine? :-/

Alexik 21 iul 2011 21:56:47

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731293)

Ah, suna fain :)
Ma gandeam eu ca de-asta astepti tu asa cumintica dimineata ;))
Nu o sa te ingrasi cine stie ce; sa incerci sa fii totusi cat mai activa ;)
De ce tocmai de la nectarine? :-/

Ahh..am facut poza la buletin si eram nepensata acum vreo 3 zile!!daca nu m-am gandit la timp:))si le lasasem sa mai creasca sa-mi dea o forma mai buna8->
Pentru ca pe langa painea pe care o mananc mananc si 3 nectarine8->...de ex azi am mancat una seara:-</+2 pranz..si-am mai mancat si-o felie de paine neagra..

Adina14 21 iul 2011 22:01:51

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 731297)
Ahh..am facut poza la buletin si eram nepensata acum vreo 3 zile!!daca nu m-am gandit la timp:))si le lasasem sa mai creasca sa-mi dea o forma mai buna8->
Pentru ca pe langa painea pe care o mananc mananc si 3 nectarine8->...de ex azi am mancat una seara:-</+2 pranz..si-am mai mancat si-o felie de paine neagra..

Oh, si l-ai primit deja?
Hm..Si iti ies cam multi carbo, nu?Incearca macar sa nu le mai mananci seara nectarinele si nici imediat dupa pranz; cel mai bine e sa le papi la G1 ;) Eu zic ca poti sa mananci si paine dimineata si nectarine la G1 dar apoi nu cred ca ar mai fi SB2 daca faci asa, nu?

Alexik 21 iul 2011 22:05:04

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731302)


Oh, si l-ai primit deja?
Hm..Si iti ies cam multi carbo, nu?Incearca macar sa nu le mai mananci seara nectarinele si nici imediat dupa pranz; cel mai bine e sa le papi la G1 ;) Eu zic ca poti sa mananci si paine dimineata si nectarine la G1 dar apoi nu cred ca ar mai fi SB2 daca faci asa, nu?

Nu , asta e.. E fff multa lume si-mi vine abia pe 16 august..daca mai stateam o zi trecea de 18 august si-mi amana examenul teoretic.
Daaa.:D cam prea multi:))..eu vreau sa am cal 100-110 dar nu prea reusesc zilele astea:(am sarit de 2 ori la 150..nu-mi arata ca-i mult la cat am mancat dar mi se pare mie:-<
pai mananc dimineata paine+ nctarina..da nu stiu..:-?dc mananc si seara..incerc maine sa vad cum fac..

Adina14 21 iul 2011 22:10:00

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 731308)
Nu , asta e.. E fff multa lume si-mi vine abia pe 16 august..daca mai stateam o zi trecea de 18 august si-mi amana examenul teoretic.
Daaa.:D cam prea multi:))..eu vreau sa am cal 100-110 dar nu prea reusesc zilele astea:(am sarit de 2 ori la 150..nu-mi arata ca-i mult la cat am mancat dar mi se pare mie:-<
pai mananc dimineata paine+ nctarina..da nu stiu..:-?dc mananc si seara..incerc maine sa vad cum fac..

Oh, bine ca te-ai dus la timp :-s
Pai nr de carbo depinde intotdeauna de nr de calorii ingerate dar m-am uitat acum peste meniurile tale si am vazut ca bei cam mult lapte.Nu e prea bine nici asa fiindca lactatele duc la stagnare.Incearca sa te limitezi la 100-150 ml mai ales daca bei zilnic.
Sa nu papi si seara [-( Produce aciditate in stomac si implicit foame.Vrei sa stai cu poftele-n gat la 11 noaptea apoi?!

miras 21 iul 2011 22:10:04

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
cafeaua mea era fara cofeina :P
cum ceai de capsuni?

Adina14 21 iul 2011 22:11:39

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731315)
cafeaua mea era fara cofeina :P
cum ceai de capsuni?

Aah :D
Ceai de capsuni :-?? L-am luat din supermarket si tare fericita am fost ca l-am prins in sfarsit.Am mai incercat pana acum de visine, o adevarata minunatie 8->

miras 21 iul 2011 22:13:23

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
eu am stagnat ultimele 2 zile, nu prea am facut miscare, dar spre bucuria mea nu mi s a modificat in sus, asa ca azi am bagat bici ca nebuna la treapta 3 si ultima. sunt curioasa maine cat imi arata cantarul.

Alexik 21 iul 2011 22:14:22

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731313)

Oh, bine ca te-ai dus la timp :-s
Pai nr de carbo depinde intotdeauna de nr de calorii ingerate dar m-am uitat acum peste meniurile tale si am vazut ca bei cam mult lapte.Nu e prea bine nici asa fiindca lactatele duc la stagnare.Incearca sa te limitezi la 100-150 ml mai ales daca bei zilnic.
Sa nu papi si seara [-( Produce aciditate in stomac si implicit foame.Vrei sa stai cu poftele-n gat la 11 noaptea apoi?!


Da ,si cum nu-s fotogenica mi-a facut biata femeie vreo 3 poze si face.:|Nu inteleg dc nu iese da eu eram"8-| nu sunt fotogenica:-<"
250 ml e mult?:-?Uneori il beau zilnic..alteori nu:P.Oricum:D maine ma limitez la 200 ml si poate ajuns sa-mi iau biscuiti dita:Dacum ca am gem dietetic facut de mama:))

Inceerc:)) de maine..iar mi-am pierdut controlul..

miras 21 iul 2011 22:14:37

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
sunt naturale? eu mai demult luasem niste ceai de fructe de padure, arata de parca am baut tus rosu.

miras 21 iul 2011 22:15:29

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
si mie imi place laptele, mai ales in shake uri :x

Alexik 21 iul 2011 22:18:17

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731327)
si mie imi place laptele, mai ales in shake uri :x

Ihii:x cat lapte am baut eu de cand ma stiu:))..Oricum:D de mult n-am mai gustat laptele de vaca din piata cu cate grasimo o fi avand:))as vrea totusi sa-l mai gust:D
E bun si asta de vanilie dar nah .."amintirile ma chinuiesc..amintirile ma rascoleesc:-""

miras 21 iul 2011 22:19:00

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
cum lapte cu vanilie?

Adina14 21 iul 2011 22:20:00

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731321)
eu am stagnat ultimele 2 zile, nu prea am facut miscare, dar spre bucuria mea nu mi s a modificat in sus, asa ca azi am bagat bici ca nebuna la treapta 3 si ultima. sunt curioasa maine cat imi arata cantarul.

Te cantaresti zilnic?
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 731323)

Da ,si cum nu-s fotogenica mi-a facut biata femeie vreo 3 poze si face.:|Nu inteleg dc nu iese da eu eram"8-| nu sunt fotogenica:-<"
250 ml e mult?:-?Uneori il beau zilnic..alteori nu:P.Oricum:D maine ma limitez la 200 ml si poate ajuns sa-mi iau biscuiti dita:Dacum ca am gem dietetic facut de mama:))

Inceerc:)) de maine..iar mi-am pierdut controlul..

Asa am patit si eu :))
Mai mie mi se pare cam mult pentru dieta fiindca laptele are si el destui carbo.
Wow, ce tare :x Cum l-a facut?;;)

Citat:

Anterior postat de miras (Post 731325)
sunt naturale? eu mai demult luasem niste ceai de fructe de padure, arata de parca am baut tus rosu.

Sunt la plic :) Deh, poate nu sunt ele asa sanatoase dar la naiba, eu le ador :)) Tea- that's my guilty pleasure, I know :">

Alexik 21 iul 2011 22:21:31

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731332)
cum lapte cu vanilie?

Lapte de soia cu gust de vanilie:D

Adina14 21 iul 2011 22:21:58

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Ce tare ai fost Alex cu versurile alea =)) Bine spus :>

miras 21 iul 2011 22:22:52

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
eu beau ceaiuri de plante, poate daca ai pune fructe intrun ceai aromat, sau ghimbir? lamaita cu ghimbir? maine incerc si ti zic cum e :))
ma cantaresc zilnic, vreau sa vad ce si cum, altfel mi se pare ca ma stradui degeaba si am multe kile de dat jos.

Alexik 21 iul 2011 22:24:33

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731333)


Asa am patit si eu :))
Mai mie mi se pare cam mult pentru dieta fiindca laptele are si el destui carbo.
Wow, ce tare :x Cum l-a facut?;;)

Am uitat de o saptamana ca inca sunt la dieta:))Eu ma crred deja la mentinere desi mai am pana acolo8-}
Pai in loc de zahar a pus fructoza cam 300 de gr:D si cam atat:-?.:))Ca ea punea numai caisele si zaharul..
Daca s;a oferit , nu puteam sa o refuz:">.De curand am aflat ca ma da exemplu soramii ca fac sport si mananc sanatos..! WOW:))Eu exemplu?!:))

Adina14 21 iul 2011 22:25:03

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 731340)
eu beau ceaiuri de plante, poate daca ai pune fructe intrun ceai aromat, sau ghimbir? lamaita cu ghimbir? maine incerc si ti zic cum e :))
ma cantaresc zilnic, vreau sa vad ce si cum, altfel mi se pare ca ma stradui degeaba si am multe kile de dat jos.

Suna super :x Mi-am mai pus din cand in cand putina lamaie in ceaiuri dar nu prea des ca ajungeam sa o mananc apoi :)) :">
Cred ca si eu as recurge la asta daca as avea cantar 8-> Eh, lasa ca se duc repede si kg astea ;)

Alexik 21 iul 2011 22:26:13

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 731339)
Ce tare ai fost Alex cu versurile alea =)) Bine spus :>

:">


In legatura cu ceiurile.Ah:D abia astept sa incep pregatirile la engleza si sa-mi dea profa ceai englezesc cu lapteee:x
Ce bine mai stie sa faca ceaurile!cu tot felul de arome:))

Adina14 21 iul 2011 22:27:30

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 731341)
Am uitat de o saptamana ca inca sunt la dieta:))Eu ma crred deja la mentinere desi mai am pana acolo8-}
Pai in loc de zahar a pus fructoza cam 300 de gr:D si cam atat:-?.:))Ca ea punea numai caisele si zaharul..
Daca s;a oferit , nu puteam sa o refuz:">.De curand am aflat ca ma da exemplu soramii ca fac sport si mananc sanatos..! WOW:))Eu exemplu?!:))

Aww ce dragut din partea ei!Pai tu de ce nu poti sa fii data drept exemplu?:P
Pai atunci eu zic sa iti calculezi caloriile pt gem fiindca s-ar putea sa te inseli cu ele ( si eu am patit-o cand mi-am facut dulceata de cirese; desi doar le fiersesem fara zahar, fructoza, nimic aveau vreo 160 de calorii/100g ).

miras 21 iul 2011 22:27:44

Re: Slabute nocturne, adunati-va!
 
alexik, unde mergi la mare? si mie mi e dor de mare :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:38:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO