forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Unde veti petrece Craciunul? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/unde-veti-petrece-craciunul-1720.html)

Slabuta 07 nov 2009 19:23:36

Unde veti petrece Craciunul?
 
Unde va place sa petreceti Craciunul? :)

Slabuta 07 nov 2009 19:24:45

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Eu aleg familia, imi place sa gatesc de Craciun si fac tot felul de bunatati. :) chiar daca nu sunt o mare bucatareasa :D

alabala 07 nov 2009 20:09:22

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 48085)
Eu aleg familia, imi place sa gatesc de Craciun si fac tot felul de bunatati. :) chiar daca nu sunt o mare bucatareasa :D


subscriu >:D<

Creizilup 08 nov 2009 09:51:49

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 48085)
Eu aleg familia, imi place sa gatesc de Craciun si fac tot felul de bunatati. :) chiar daca nu sunt o mare bucatareasa :D

;)) Esti cumva capricorn?
Si pentru noi Craciunul este o sarbatoare pe care ne place sa o petrecem in familie...Pentru ca ii vedem atat de rar, clipele acelea ni se pare ca trec atat de repede si nu ne vine sa mai plecam de acasa ;;)

Slabuta 08 nov 2009 13:41:26

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 48136)
;)) Esti cumva capricorn?
Si pentru noi Craciunul este o sarbatoare pe care ne place sa o petrecem in familie...Pentru ca ii vedem atat de rar, clipele acelea ni se pare ca trec atat de repede si nu ne vine sa mai plecam de acasa ;;)

da, un capricorn :D

Slabuta 19 dec 2011 18:20:47

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Unde veti petrece Craciunul anul acesta? :)
V-ati gandit la ceva special?...
Ce planuri v-ati facut pentru 2012 :)

happygirldiana 19 dec 2011 18:47:20

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Buna,Slabuta!
Eu o sa petrec Craciunul, ziua, acasa cu sora mea. Doar noi doua, parintii nostrii fiind plecati in strainatate. Probabil sa vina si prietenii nostri sa luam pranzul impreuna. Seara de Craciun o sa o petrec la serviciu, din pacate...La ceva special ma gandisem, dar cand am aflat ca lucrez in seara asta speciala...am renuntat la idee.

Planurile mele pentru 2012?Hmm...in primul rand as vrea sa ma disciplinez ceva mai mult in ceea ce priveste dieta, sa aplic reguli pe care le aplicam si la care am renuntat din cauza programului haotic capatat si sa reusesc sa ma pastrez slabuta(pentru ca sigur voi ajunge acolo) pentru ca sub nicio forma nu mai vreau sa ating pragul disperarii cu peste 80 de kg!
Apoi, vreau sa fac scoala de soferi:">, poate ne ajuta Dumnezeu(pe mine si iubi) sa ne mutam impreuna in sfarsit!
Mi-ar placea ca in 2012 sa fiu mai buna, cu toata lumea si cu mine, sa imi vizitez bunicii mai des pentru ca sunt batrani si....nu se stie niciodata...
Mai pe scurt, in 2012 vreau sa pun in practica toate planurile care in 2011 s-au dus pe apa sambetei, vreau sa ma si distrez si sa simt ca sunt tanara, pentru ca in 2011 m-am cam limitat..am cam uitat ce e distractia, din pacate....am atatea si atatea in cap, atatea planuri incat nu mi-ar ajunge o zi sa le pot spune...Urma alege, cu Dumnezeu alaturi, o sa reusesc!

Si inca ceva, o dorinta mare pentru 2012 as avea, dar din pacate nu se poate indeplini curand: sa vina parintii acasa, sa fim mereu cu ei, sa nu mai fie nevoiti sa plece:(

Tu, Slabuta?Ce planuri ai?

GCM 19 dec 2011 18:57:41

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Craciunul e cam singura sarbatoare care ne strange pe toti laolalta. E o sarbatoare a familie, pe care o voi petrece cu cei dragi. Vom imparti cadouri, asta in ajun de Craciun, apoi vom incepe sa vizitam bunica, singura pe care o mai am,unchii si matusile(asta impreuna cu mama, tata si prietenul) iar in a doua zi, vom face acelasi lucru, dar la rudele prietenului...
Dar pana atunci, ne rugam pentru cativa fulgi de nea.

happygirldiana 19 dec 2011 19:01:02

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 880614)
Craciunul e cam singura sarbatoare care ne strange pe toti laolalta. E o sarbatoare a familie, pe care o voi petrece cu cei dragi. Vom imparti cadouri, asta in ajun de Craciun, apoi vom incepe sa vizitam bunica, singura pe care o mai am,unchii si matusile(asta impreuna cu mama, tata si prietenul) iar in a doua zi, vom face acelasi lucru, dar la rudele prietenului...
Dar pana atunci, ne rugam pentru cativa fulgi de nea.

Ce frumos, COdruta...Aproape te invidiez....De cand nu am mai avut familia unita de Craciun...:( Incep sa fiu melancolica, asa sunt de obicei in perioada asta.
Bine macar ca de pAsti ne vedem si noi cu parintii....Si apoi...bine ca nu sunt singura, o am pe sorela si pe iubi.La bunici nu putem merge....:(

GCM 19 dec 2011 19:07:09

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 880615)

Ce frumos, COdruta...Aproape te invidiez....De cand nu am mai avut familia unita de Craciun...:( Incep sa fiu melancolica, asa sunt de obicei in perioada asta.
Bine macar ca de pAsti ne vedem si noi cu parintii....Si apoi...bine ca nu sunt singura, o am pe sorela si pe iubi.La bunici nu putem merge....:(

Anul trecut pe vremea asta, surpriza...lucram 12 cu 24..si surpriza, am facut acelasi lucru...plecam dupa 12 h de noapte la bunica, ajungeam tarziua acasa, dimineata fugeam iar la munca si seara dupa alte 12 h de munca, venea iubi sa ma ia de la munca sa mergem la el(el locuind in alta localitate)...si a doua zi ma aducea direct la munca, tura de noapte...A fost primul meu an de munca, aveam nici 2 luni, si m-am resemnat, dar nu regret. Astazi, fabrica la care lucrez e oprita deocamdata, asa ca nu lucram decat program de zi 8h de luni pana vineri...si chiar daca pot petrece sarbatorile in familie, se simte drastic la salariu, nu tu spor de noapte, duminici platite, dar vb omului...nu lepoti avea pe toate. Orice am avea, niciodata nu vom fi multumiti. Bucura-te ca ai unde lucra, si nu iti pierde speranta ca anul ce vine va fi unul mult mai prosper.
Apropo...pt 2012 si eu mi-am propus sa ma mut cu puiu.;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:47:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO