forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Unde veti petrece Craciunul? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/unde-veti-petrece-craciunul-1904.html)

Slabuta 16 nov 2010 10:40:47

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 404884)

Anul asta o sa petrec Craciunul in familie, ca de obicei. Insa acum va fi mai frumos, pentru ca e primul Craciun alaturi de sotul meu :x
Nu-mi pot inchipui sa-l petrec in alta parte, parca nu l-as simti la fel daca as fi la munte, spre exemplu. N-am fost niciodata, deci nu stiu :)
De revelion insa, o sa mergem la o cabana ;;)

Slabuta, vin parintii la tine sau mergi tu la ei?>:D<

Da, tu ai un Craciun special in acest an ;;):x
Nu mai spun de zona voastra, este foarte frumoasa. :)

O sa mergem noi, nimic nu se compara cu acasa:x
De Revelion fiind si ziua mea, categoric o fac acasa. :D

Au mai fost ani in care de Craciun am mai plecat pe undeva, dar de Revelion nu prea, aveam musafiri. :))

Adella 16 nov 2010 10:44:57

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Ce frumos subiectul ..deja nu mai pot de dor:-s noi vom merge acasa la mine ,sa petrecem cu familia de la Tulcea:x,Pastele la Targoviste ,Craciunul la Tulcea;;)
E un sentiment atat de profund si ne aduce amandurora atata liniste:x

FlorentinaHN 16 nov 2010 10:47:38

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Voi lucra din pacate. Vor veni insa parintii mei in Bucuresti, asa ca pot sa spun ca-l petrec cu familia. Daca mai ramane ceva timp liber poate ies in oras cu cei 2-3 prieteni care vor ramane in Capitala (sau care sunt din Buc). Insa de Revelion....... :D

riky 16 nov 2010 11:16:51

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Ah, era sa uit...Am un punct in plus pt Craciun...E si ziua mea onomastica....:)) deci un motiv in plus sa fiu intre prieteni si familie sa petrec si sa primesc, evident, muulte cadouri. CADOURIII de-aia astept.

deadcountess 16 nov 2010 12:06:13

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
N-am votat ca nu se potrivea nici o varianta. Vom petrece Craciunul singuri ca doi cuci si cu gandul la cei dragi din tara :(

Adella 16 nov 2010 12:08:36

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 405044)
N-am votat ca nu se potrivea nici o varianta. Vom petrece Craciunul singuri ca doi cuci si cu gandul la cei dragi din tara :(

:(:(Off imi pare rau ..insa si noi cred ca facem Revelionul tot ca doi cuci:))

Alina82 16 nov 2010 12:18:49

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 405044)
N-am votat ca nu se potrivea nici o varianta. Vom petrece Craciunul singuri ca doi cuci si cu gandul la cei dragi din tara :(

Eu sincer sper sa fie asa...adik sa stau eu cu iubi si sa vb toata seara de cei de aks:DPt k anul trecut am facut cu sefii mei si asa nu imi place dar nah nici sa ii refuz nu puteam si dak ma invita nici anul asta nu o sa ii pot refuza pt k ei stiu k suntem singuri si s-ar simti jigniti....dar mai am o luna si sa ma rog la cel de sus sa plece astia pe undeva si eu sa stau linistita cu iubi:D

deadcountess 16 nov 2010 12:59:32

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 405070)
Eu sincer sper sa fie asa...adik sa stau eu cu iubi si sa vb toata seara de cei de aks:DPt k anul trecut am facut cu sefii mei si asa nu imi place dar nah nici sa ii refuz nu puteam si dak ma invita nici anul asta nu o sa ii pot refuza pt k ei stiu k suntem singuri si s-ar simti jigniti....dar mai am o luna si sa ma rog la cel de sus sa plece astia pe undeva si eu sa stau linistita cu iubi

Pai...de cat cu sefii...mai bine ca doi cuci :)).Atata ca parca de sarbatori simt cel mai tare lipsa familiei, cand suntem numai noi nici nu mai facem brad ca parca nu are nici un farmec.:(

deadcountess 16 nov 2010 13:01:39

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 405049)
:(:(Off imi pare rau ..insa si noi cred ca facem Revelionul tot ca doi cuci:))

Ei, om supravietui noi, ar trebui sa apreciez ca avem ocazia sa fim doi cuci ca in ultimii doi ani am avut garda de Craciun asa ca a ramas un cuc singur acasa cu o tona de mancare pe care nici n-a mai avut chef sa o scoata din frigider si sa o insire pe masa.

Alina82 16 nov 2010 13:03:07

Re: Unde veti petrece Craciunul?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 405124)
Pai...de cat cu sefii...mai bine ca doi cuci :)).Atata ca parca de sarbatori simt cel mai tare lipsa familiei, cand suntem numai noi nici nu mai facem brad ca parca nu are nici un farmec.:(

Asa e...si eu simt cel mai acut lipsa familiei si a prietenilor de sarbatori:(Dar la brad nu renunt nici batuta...e drept k nu e acelasi lucru k atuni cand eram aks...dar makr asa mai inveselesc atmosfera :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:11:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO