forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Fast-Food (http://forum.slabute.ro/fast-food/)
-   -   Cat de des mananci fast-food? (http://forum.slabute.ro/fast-food/cat-des-mananci-fast-food-2160.html)

Slabuta 09 ian 2010 13:59:52

Cat de des mananci fast-food?
 
Am vazut ca azi s-a discutat despre fast-food, si m-am gandit sa fac acest sondaj :)

raluka 09 ian 2010 14:26:25

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
la fast-fooduri nu am mai fost din august...mergeam cam o data-de doua ori pe luna:(

alex011 09 ian 2010 15:23:39

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Acum vreo 6 ani nu stiam eu chiar multe despre substantele pe care le folosesc astia de la fastfood si ce efecte pot avea asupra organismului ... ma duceam de vreo 2..5 ori pe luna, parea normal, atmosfera, frumos, igienic, gustos ... totul ca la carte. Intre timp am vazut mai multe lucruri despre efectele secundare legate de aceste restaurante si am inceput sa ma mai interesez de una si alta. Am constatat ca aceste alimente pot provoca obezitate, probleme cu colesterolul si nu mai stiu ce probleme pe care inca nici ei nu le inteleg de multe ori. Pentru a creste profitul si productia, este logic sa incerce sa optimizeze si sa mai scada din costuri ... in plus, sa vanda la asa scara, trebuie cumva sa accelereze cresterea vitelor, deci furnizorii de carne trebuie sa dopeze putin vitele alea :) ... ca sa mai revii la ei, trebuie sa-ti mai puna un potentiator sau ceva ca sa-ti placa, etc. ... si de aici incep toate problemele ... problemele noastre. Acum ma duc cam o data la 2..3 luni, tot au reusit sa ma faca putin dependent, dar nu ma dau eu asa de usor :) ...

Liviutzza 09 ian 2010 18:18:37

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Pana acum o luna am avut proasta inspiratie sa mananc fast food zilnic cred!Vreau sa va zic,ca intr-o luna jumate cam asa am pus aproximativ 8 9 kg pe mine!Plus ca am baut Cola zero,cica nu are calorii....dar la mine s-a dovedit contrariul...parca am fost inconstienta!Acum o sa trebuiasca sa muncesc enorm sa dau acele kg jos..nu mai spun de durerile de stomac si celelalte!Ganditzi-va bine fetelor inainte sa intratzi in fast food,am ajuns la concluzia ca mai bine itzi prajesti acasa o bucatzica de carne daca chiar nu mai rezisti..decat sa mananci toate e-urile si chimicalele de acolo,plus ca faci economie!(*)

Adelayde 25 ian 2010 16:56:32

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Eu nu am mancat fast food dar au avut grija de mine prajiturelele..mancatul noaptea ..etc:)

sunshine 25 ian 2010 17:03:08

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
rareori trec pe la fast food, si cand ajung imi place sa mananc inghetata, sau o placinta cu visine

Extasssy 25 ian 2010 17:03:57

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
defapt e cam o data la 1-2 luni...

alexa.stan 25 ian 2010 17:11:09

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Eu dau pe acolo foarte rar. Poate doar daca sutul vrea sa pape, si imi aleg salata. Dar se intampla o data la 2-3 luni. Eu am bifat niciodata.

anqutz 25 ian 2010 18:26:54

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
De la fast-food m-am ingrasat. Mancam, in medie, de 4-5 ori pe saptamana cate un meniu mare. O data, cand eram racita, am mancat 2 meniuri mari de Mc si 2 placinte o data si tot imi mai era foame. Va dati seama ce aport caloric am avut zilele alea. Ca dulciuri nu prea mancam.

De anul acesta am zis ca nu mai pun fast-food in gura deloc. Nu o pica cerul pe mine daca nu mananc junk-food. Eventual mai beau o cola dietetica si gata, nu vreau sa ma intorc de unde am plecat.

ema5288 25 ian 2010 21:06:22

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
destul de rar zic eu. 1-2ori/luna si atunci in caz de stricta necesitate


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:41:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO