forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/)
-   -   Ghidul slabutelor "avansate" (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/ghidul-slabutelor-avansate-12579.html)

Vuvuzela 11 sep 2014 12:59:26

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1360868)
Frica trece treptat, abia dupa ce incepi sa mananci normal si vezi ca nu te ingrasi. :) ia-ti inima in dinti si incearca :)

Cuaj, gaina, ca te tai :))

deadcountess 11 sep 2014 13:04:20

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de Vuvuzela (Post 1360876)
Cuaj, gaina, ca te tai :))

~:>~:>
=)) Ceva de genul :) ti-am zis, stiu cum e, dar o sa fie bine >:D<

Vuvuzela 11 sep 2014 13:13:42

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1360877)
~:>~:>
=)) Ceva de genul :) ti-am zis, stiu cum e, dar o sa fie bine >:D<

Sa stii ca in ziua in care m-am dus la sala am mancat si prajitura. Era de Sf Maria si am avut sarbatoriti la munca si nu prea am avut incotro. Pofta era mare.

deadcountess 11 sep 2014 13:18:08

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de Vuvuzela (Post 1360879)
Sa stii ca in ziua in care m-am dus la sala am mancat si prajitura. Era de Sf Maria si am avut sarbatoriti la munca si nu prea am avut incotro. Pofta era mare.

Din partea mea e perfect ok, eu nu prea sunt pro diete restrictive gen low carb sau mai stiu eu ce, de fapt nu prea agreez restrictiile in general :)) Dupa mine orice e ok cat timp se mananca cu bun simt (adica o prajitura si nu cinci)

Vuvuzela 11 sep 2014 13:53:43

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1360880)
Din partea mea e perfect ok, eu nu prea sunt pro diete restrictive gen low carb sau mai stiu eu ce, de fapt nu prea agreez restrictiile in general :)) Dupa mine orice e ok cat timp se mananca cu bun simt (adica o prajitura si nu cinci)

Si daca prajitura nu e in fiecare zi nu cred ca e asa grav.

eliza david 11 sep 2014 13:55:24

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
E foarte ok, mie mi se pare ca e chiar indicat ca din cand in cand sa ne mai facem cate o pofta. Alfel o iei razna :))

Vuvuzela 11 sep 2014 14:01:20

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 1360895)
E foarte ok, mie mi se pare ca e chiar indicat ca din cand in cand sa ne mai facem cate o pofta. Alfel o iei razna :))

Asa am auzit si eu ca face bine sa mai ciugulesti din cand in cand cate ceva. Scad frustrarile provocate de regim. Banuiesc ca s-a dus si mama ei de prajitura la sala, de urcat pe cantar nu ma mai urc pana sambata, asa ca...

deadcountess 11 sep 2014 15:08:53

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de Vuvuzela (Post 1360894)
Si daca prajitura nu e in fiecare zi nu cred ca e asa grav.

Nu-i nici un stres :)


Citat:

Anterior postat de Vuvuzela (Post 1360896)
Asa am auzit si eu ca face bine sa mai ciugulesti din cand in cand cate ceva. Scad frustrarile provocate de regim. Banuiesc ca s-a dus si mama ei de prajitura la sala, de urcat pe cantar nu ma mai urc pana sambata, asa ca...

Pe mine restrictiile m-au stricat de am ajuns obsedata de fiecare bucatica pe care o bagam in gura. Acum mananc normal, adica ce am chef, dar cu bun simt :)

Vuvuzela 11 sep 2014 15:16:48

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1360900)
Nu-i nici un stres :)




Pe mine restrictiile m-au stricat de am ajuns obsedata de fiecare bucatica pe care o bagam in gura. Acum mananc normal, adica ce am chef, dar cu bun simt :)

Exact asa am ajuns eu din cauza restrictiilor. Adica stiu ca nu am voie ceva si daca mananc ma obsedeaza la maxim. Si poate nu se intampla nimic si e totul numai in capul meu pt ca stiu ca nu am voie aia, ca nu m-am atins de anumite alimente in timpul regimului (pe care le consideram interzise) si acum mi se pare ca se depun instantaneu.

eliza david 11 sep 2014 16:02:37

Re: Ghidul slabutelor "avansate"
 
practic nici eu nu mai pot tine dieta. eu zic ca tin, dar de fapt nu e :)
daca imi zici ca n-am voie x aliment, mor dupa el. ma trezesc noaptea si poftesc la ala. daca imi zici ca pot sa mananc ce vreau in cantitati mici, e foarte bine. de cele mai multe ori nici nu mai am nevoie de porcarii:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:42:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO