forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/)
-   -   Jurnal pentru mine (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/jurnal-mine-12711.html)

gve19rme 26 iul 2016 08:39:12

Jurnal pentru mine
 
Sunt in faza in care, pentru putinele dati in viata vreau sa imi acord timp si atentie.
Am 37,8 ani, 120kg, 1 copil, o slujba, multe persoane in jur carora le dedic timp si simt nevoia sa devin egoisata. Vreau sa ma uit la mine si sa incep sa schimb multe lucruri, nu doar aspectul fizic.
Pentru un nou inceput, PENTRU MINE!

gve19rme 26 iul 2016 08:55:58

Re: Jurnal pentru mine
 
SCHIMBARILE PENTRU ZIUA DE AZI:

-parcurs drumul spre serviciu, pe bancheta din spate impreuna cu R (diverse activitati);
- Micul dejun va deveni singura masa la care pot consuma paine/aluat- 3zile/saptamana -atazi 2 covrigi;
- Merg pe jos zilnic minim 2 km.

alina_neamt 26 iul 2016 11:39:01

Re: Jurnal pentru mine
 
Bun venit!
Uneori cei mai importanti trebuie sa fim noi, insine! Ce s-ar face cei dragi fara noi??
Vei reusi ce ti-ai propus cu perseverenta, rabdare, consecventa si incredere in visul tau! Mergi pe pasi mici, dar realizabili nu mari si greu de atins!
Mult succes! :)

gve19rme 27 iul 2016 12:49:38

Re: Jurnal pentru mine
 
Ieri am ratat mersul pe jos,capul sus si astazi e o zi.
Incerc sa ma incadrez in meniul stabilit, dar mi s-a intamplat sa gust din mancarea pregatita le cina pentru familie si sa rontai niste bake rolls fiindca imi erau la indemana.

Schimbarea pe care mi-o propun pentru ziua de astazi: PENSAT

Ceea ce sper eu este ca aceste schimbari pe care mi le propun eu zilnic sa intre in rutina

gve19rme 28 iul 2016 07:59:04

Re: Jurnal pentru mine
 
Ieri a fost o zi in care mi-a fost tot timpul foame. Am mancat aiurea, dar m-am incadrat in metabolismul bazal.

Trebuie sa mai astept cu plimbarile ce mi le-am propus. Momentan, seara cand plec de la serviciu sunt peste 30 grade.

Astazi voi avea o zi lunga, asa ca m-am gandit sa nu mai mananc acasa cina. Voi suplimenta pranzul si gustarea 2, astfel ca la cina imi voi face un ness cu lapte si multa gheata.
I'm happy: maine seara plecam la mare(doar pentru weekend)

Schimbarea de astazi: calcaie

Michelina 28 iul 2016 11:53:06

Re: Jurnal pentru mine
 
Citat:

Anterior postat de gve19rme (Post 1420250)
Ieri a fost o zi in care mi-a fost tot timpul foame. Am mancat aiurea, dar m-am incadrat in metabolismul bazal.

Trebuie sa mai astept cu plimbarile ce mi le-am propus. Momentan, seara cand plec de la serviciu sunt peste 30 grade.

Astazi voi avea o zi lunga, asa ca m-am gandit sa nu mai mananc acasa cina. Voi suplimenta pranzul si gustarea 2, astfel ca la cina imi voi face un ness cu lapte si multa gheata.
I'm happy: maine seara plecam la mare(doar pentru weekend)

Schimbarea de astazi: calcaie


Urmatoarele 2 luni sunt anuntate calduri f mari.

gve19rme 03 aug 2016 11:53:14

Re: Jurnal pentru mine
 
weekend-ul la mare a fost de vis :)... apa foarte calda astfel ca am inotat dupa pofta inimii.
Am mancat decent, zic eu: sandvis dimineata, scoici/piept de pui cu cartofi la cuptor, peste si fructe

Modificari propuse pentru aceasta saptamana:unghiute si activitati de gradinita :)

curly.light 03 aug 2016 23:22:36

Re: Jurnal pentru mine
 
Mult succes si perseverenta in ceea ce ti-ai propus! Ai mare dreptate, e important sa investesti in tine, sa ajungi la stilul de viata pe care il doresti, sa te rasfeti uneori, sa te pui in prin plan. Asta nu inseamna egoism, inseamna sa te iubesti pe tine in primul rand, pentru a ii iubi si pe cei din jur asa cum merita.
Dureaza putin pana ajungi la un stil de viata, la inceput e normal sa mai fie zile de abateri, scapari, important e ca mereu sa o iei de la capat, sa iti tii motivatia sus si sa nu uiti ce ti-ai propus! Asteptam sa ne mai scrii cum merge!:D

gve19rme 19 aug 2016 12:47:00

Re: Jurnal pentru mine
 
Iata-ma, eu cu mine si pentru mine!
Din schimbarile propuse anterior nu toate au fost respectate 100%. Le voi recapitula aici pentru sedimentare:
-paine 3ori/saptamana - 70%;
- mersul pe jos - l-am inlocuit cu diverse activitati deoarece timpul nu-mi permite (trebuie sa ajung la o anumita ora sa o iau pe R de la bunici)
- dulciuri rafinate inlocuite cu fructe65%;
- pensat, unghiute, calcaie 80%;
- activitati R: 70%.

Astazi am o noua propunere pentru mine: vinerea sa consum numai lichide (apa, cafea, compot neindulcit, ceai, supa de legume, etc). Nu am o explicatie pentru aceasta decizie. Pur si simplu astazi am avut aceasta nevoie de a bea doar lichide si nici nu am simtit ca imi lipseste ceva

Pentru ceilalti: simt nevoia sa imi amintesc de persoane care prin faptele si gandurile lor au aratat de-alungul timpului ca le pasa de mine: incep cu L(ne cunoastem din perioada facultatii si de fiecare data cand am spus ca am nevoie de ajutor a fost prezenta)

gve19rme 22 mar 2017 12:10:34

Re: Jurnal pentru mine
 
Ce pot sa fac pentru mine? sa ma uit mai des in oglinda .... o sa fac acest lucru chiar daca in acest moment nu imi place ceea ce vad


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:40:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO