forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Gimnastica&Pilates (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/)
-   -   Cate calorii arzi facand abdomene? (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/cate-calorii-arzi-facand-abdomene-2528.html)

capis 92 01 feb 2010 08:55:51

Cate calorii arzi facand abdomene?
 
>:d<as dori sa stiu cate calorii slabesc facand 20 abdomene?imi poate da cineva raspunsul va implor?:-/

mishutza 01 feb 2010 09:06:47

Re: Cate cal slabesti facînd abdomene*?
 
Abdomenel intra la Pilattes,uita-te la calculatorul de calorii.
Doar abdomenenle,chiar si cu miile,nu te vor face sa slabeste,daca asta vrei.iti vor forma insa muschii de la burtica....dar daca e grasimuta deasupra nu se vor vedea.

capis 92 01 feb 2010 09:16:54

Re: Cate cal slabesti facînd abdomene*?
 
:-odaca abdomenele nu sunt acum asa ind ce exercitii as putea face acasa ptr ca nu am timp de sala sau plimbari?*>:D<:-/eu am crey ca daca fac abd slabesc mai usor :((

mishutza 01 feb 2010 09:20:49

Re: Cate cal slabesti facînd abdomene*?
 
Pai vezi ca gaseste pe net,you tube sau vreun torent,filmulete cu you tube,zumba.
Tu ai nevoie de exercitii cardio.E tipul de sport care iti face inima sa bata mai repede.Ai grija insa cat de repede.
Poti citi aici:http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...ardio-742.html

Sheba 01 feb 2010 13:02:38

Re: Cate cal slabesti facînd abdomene*?
 
Buna! Si eu fac parte din categoria heavy :)
Ca sa poti da jos trebuie neaparat sa incluzi cardio. In special mers pe jos. La o anumita greutate nu poti face exercitii prea intense ca risti in primul rand sa supui inima unui efort mult prea mare si in al doilea rand sa-ti distrugi articulatiile.
Incepe cu jumatate de ora de mers pe jos. Eventual renunta la masina si mergi cu mijloacele de transport in comun si incepi sa mergi pe jos o statie si asa mai departe.
Tot asa treptat incearca sa mergi din ce in ce mai repede. Atentie cel putin pentru inceput trebuie sa poti vorbi in timp ce mergi asa ca nu exagera.
Apoi acasa poti face ceva exercitii de forta. Musculatura arde grasimile si in repaos deci cu cat ai mai multa si mai antrenata cu atat mai bine. Daca poti sa-ti iei niste haltere reglabile de la 0.5 la 5 kg sau ptr inceput si doua sticle de apa sunt suficiente (mai stranse la mijloc ca sa le poti apuca usor).
Cel mai bun antrenament e o combinatie de cardio si forta.

anqutz 13 apr 2010 22:10:48

Re: Cate calorii slabesti facand abdomene?
 
Eu citisem intr-o revista de culturism si fitness ca la 100 de abdomene se duc kcal de la un mar mic. Mai bine faci cardio ca sa dai burtica jos.

ali_lumi 13 apr 2010 22:15:44

Re: Cate calorii slabesti facand abdomene?
 
Abdomenele simple nu ard mare lucru...
Dar...
Pilates`ul care are mai multe combinatii de miscari , arde niste calorii frumoase;)

ddiana 03 sep 2010 16:57:41

Re: Cate calorii arzi facand abdomene?
 
cel mai usor ar fi sa faci tae-bo sau zumba ... e foarte distractiv ... sau incearca dansuri orientale . Sunt usor de executat si distractive si arzi foarte multe calorii. Gasesti pe youtube filmulete :D>:D<

maddie7 31 aug 2011 14:55:05

Re: Cate calorii arzi facand abdomene?
 
Prin abdomene nu poti face mare lucru la inceput, Trebuie sa slabesti prin alergare pe unde apyci sau pe loc desi nu prea am incredere in acest ti pd e alergare, sa urci scari, un sport in general...neaparat sa acorzi o mare importanta dietei ca sportul fara dieta sau invers nu are nici un efect...Dupa ce ai slabit poti incepe sa faci abdomene, flotari, genuoflexiuni pt ati tonifia corpul, pt ca poti fi slab/a dar tot sa ai grasime .Eu de exemplu am 1.52 cred inaltime si 49 de kg tre sa mai slabesc vreo 10 kg , pt ca desi oameni imi psun ca sunt slaba eu tom mai am grasime pe abdomen picioare si maini.. asa ca succes..

olguta030175 26 oct 2012 12:52:09

Re: Cate calorii arzi facand abdomene?
 
si eu am 1,52 si am 47 de kg si nu ma simt bine. De obicei am 45, acolo mi se pare ca arat bine. Slabesc greu pt ca am tiroida scoasa...
:((


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:06:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO