forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Gimnastica&Pilates (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/)
-   -   Zumba (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/zumba-761.html)

Sheba 05 feb 2010 13:14:17

Re: Zumba
 
Eu am facut o ora de proba si mi s-a parut super distractiv. Spre deosebire de altele gen step care ma plictisesc de nu mai stiu de mine....
Dar din pacate spatele nu ma tine ca sunt exact miscarile care nu le pot face ptr zona lombara... sigh...

alexa.stan 05 feb 2010 13:19:29

Re: Zumba
 
Buna Sheba,

Cred ca si inceput cu in timp cam mare, inearca sa faci zumba incepatori. Si ai mare grije la pozitie. Acum daca ai o problema medicala. Mai bine faci exercitiile pe care ti le-a recomandat medicul.

morticia32 15 feb 2010 09:43:44

Re: Zumba
 
buna dimineata

tocmai ma uitam la razvan&dani, si am vazut o doamna care este antrenoare de zumba undeva in bucruesti. nu conteaza unde, deoarece este mult prea departe de casa mea. cert este ca am googalit, ca orice om modern ( :D ). si fetelor am dat peste voi.in primul rand va multumesc ca sunteti aici, deja am incercat programul de 11 minute, a scos 3 % tutun din mine, si chinezescul de aseara :))

sper sa pot descarca pe rand toate programele puse de alexa.stan. am dat deja download, dar merge extraordfinar de greu. mi-ar placea sa te adaug in lista de yahoo. sunt sigura ca acolo ar merge mai repede.

alexa.stan 15 feb 2010 21:19:36

Re: Zumba
 
Citat:

Anterior postat de morticia32 (Post 87595)
buna dimineata

tocmai ma uitam la razvan&dani, si am vazut o doamna care este antrenoare de zumba undeva in bucruesti. nu conteaza unde, deoarece este mult prea departe de casa mea. cert este ca am googalit, ca orice om modern ( :D ). si fetelor am dat peste voi.in primul rand va multumesc ca sunteti aici, deja am incercat programul de 11 minute, a scos 3 % tutun din mine, si chinezescul de aseara :))

sper sa pot descarca pe rand toate programele puse de alexa.stan. am dat deja download, dar merge extraordfinar de greu. mi-ar placea sa te adaug in lista de yahoo. sunt sigura ca acolo ar merge mai repede.

Buna,

Din pacate nu putem face schimb de date personale, abea dupa ce amandoua inplinim 1000 de mesaje scrise. :)). Nu merge mai repede nici pe yahoo. pt ca sunt foarte mari. pe yahoo. tot linkurile alea ti le-as da ca sa descarci.

Eu te sfatuiesc sa ai rabdare, merita.

Sau sa faci exercitiile direct de aici:

http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...tori-2431.html
http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...sati-2432.html
http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...-abs-2438.html

Si dupa ce te simti mai pregatita poti face si:
http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...pido-2430.html

Eu nu am apucat sa fac pana acum, este mult prea rapid pentru mine.

Spor.

Si multa bafta la slabit.

raluca80ma 29 mai 2010 16:47:27

Zumbaaaaaaaaaaaaaaaa
 
buna fetelor, sunt inca o grasuta :), inca port kg acumulate in sarcina, desi minunea mea are deja 10luni si 3 sapt..ma rog..asta e, dar vreau sa impartasesc cu voi descoperirea mea...zumba
sincer...URASC sa fac sport, si stiu ca este mai greu sa slabesti fara sport, dar ma incapatanam sa nu fac miscare, desi urmam o dieta care necesita sport..asta pana cand , intamplator am pus mana pe CD cu ZUMBA...il ador pe Beto si gasca lui....eu fac zilnic acum cel putin 50 min zumba, si mi se pare ca ma ajuta sa scap de kg ''nesimtite'' pe care la car in spate
recomand calduros zumba celor care urasc sa fac sport...fitness...jogging..bla bla bbla
pt ca nu simti ca faci sport, ci ca dansezi si te simti bine
va pup si succes la diete si zumba

LicuriciColorat 29 mai 2010 17:39:46

Re: Zumbaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Citat:

Anterior postat de raluca80ma (Post 203982)
buna fetelor, sunt inca o grasuta :), inca port kg acumulate in sarcina, desi minunea mea are deja 10luni si 3 sapt..ma rog..asta e, dar vreau sa impartasesc cu voi descoperirea mea...zumba
sincer...URASC sa fac sport, si stiu ca este mai greu sa slabesti fara sport, dar ma incapatanam sa nu fac miscare, desi urmam o dieta care necesita sport..asta pana cand , intamplator am pus mana pe CD cu ZUMBA...il ador pe Beto si gasca lui....eu fac zilnic acum cel putin 50 min zumba, si mi se pare ca ma ajuta sa scap de kg ''nesimtite'' pe care la car in spate
recomand calduros zumba celor care urasc sa fac sport...fitness...jogging..bla bla bbla
pt ca nu simti ca faci sport, ci ca dansezi si te simti bine
va pup si succes la diete si zumba


hey:)
important e sa faci ce-ti place
zumba,tae-bo sau fitness atata timp cat il practici cu placere si nu il faci ca trebuie,cand astepti ora sa faci sport,fie el dans,e super
cel mai fain la zumba din cate am vazut e ca orce dans,te misti din toate incheieturile deci lucreaza toti muschii:x

corydona 29 mai 2010 22:49:56

Re: Zumba
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 54030)
Buna Luna,

Nu stiam de programele astea de zumba, sunt si eu fan inrait, am favut zumba cam 4 luni, adica decand am descoperit-o pana in vara cand am avut nunta, si dupa am lasat sportul.

Super tare.Abea astept sa-mi mearga netul mai bine ca sa le pot vedea pe toate.

Multumim.

fffffffff......si eu ador zumba......numai k nu o practik...intr-o seara am stat intreaga noapyte si am admirat miscarile acestui tip de dans........as vrea mult sa merg la o sala fitness unde sa fac si eu zumba cu grupul.....imi inkipui ca ar fi f. plakut.....dar nu prea cred ca voi reusi.........daca ceva av anunt........dar ziceti-mi voi care av okupati mergeti la sali sau faceti de sine statator?

Slabuta 31 mai 2010 11:54:49

Re: Zumba
 
Citat:

Anterior postat de corydona (Post 204245)
fffffffff......si eu ador zumba......numai k nu o practik...intr-o seara am stat intreaga noapyte si am admirat miscarile acestui tip de dans........as vrea mult sa merg la o sala fitness unde sa fac si eu zumba cu grupul.....imi inkipui ca ar fi f. plakut.....dar nu prea cred ca voi reusi.........daca ceva av anunt........dar ziceti-mi voi care av okupati mergeti la sali sau faceti de sine statator?

Eu fac acasa in fata monitorului :)

raluca80ma 01 iun 2010 11:34:08

Re: Zumba
 
si eu la fel.....si cel mai important pt mine e ca nu ma plictisesc...recomand cu caldura zumba:x

grasuta88 26 mai 2011 11:47:46

Re: Zumba
 
I love zumba, il fac zilnic:x

iulia9 12 nov 2011 17:57:21

zumba
 
Buna slabutelor.
Am si eu o intrebare: ' daca fac zumba de 4 - 5 ori pe saptamana ( 40- 50 de minute sedinta) si reduc dulciurile, painea si nu mai mananc dupa 18:00 in cat timp pot scapa de 5 - 6 kg?( mai exact de grasimea de pe abdomen?) .a slabit cineva cu zumba?:-/
ps: pana acum am slabit cu tae-bo..dar m-am lasat ca ,m-am plictisit.

ella 78 13 nov 2011 09:26:27

Re: zumba
 
Citat:

Anterior postat de iulia9 (Post 843660)
Buna slabutelor.
Am si eu o intrebare: ' daca fac zumba de 4 - 5 ori pe saptamana ( 40- 50 de minute sedinta) si reduc dulciurile, painea si nu mai mananc dupa 18:00 in cat timp pot scapa de 5 - 6 kg?( mai exact de grasimea de pe abdomen?) .a slabit cineva cu zumba?:-/
ps: pana acum am slabit cu tae-bo..dar m-am lasat ca ,m-am plictisit.

Buna Iulia:-*.Eu iubesc zumba:x:x:x:x...fac si eu cu placere oricind...parerea mea, desi nu ma pricep prea tare:">, e ca zumba facut cum spui tu 4-5 ori pe saptamina reducind dulciuri,piine si nu mai papi dupa 6 seara o sa te ajuta sa slabesti...orice activitate fizica ajuta la arderea caloriilor si deci ajuta si la slabit:>.Eu una fac taebo si zumba si sunt foarte multumita de rezultate:x.Programul meu e luni taebo abs,marti zumba,miercuri-exercitii picioare+fese:>>:),joi zumba,vineri taebo pt alte grupe de muschi...nu le fac niciodata pe aceleasi,asa nu obisnuiesc muschii b-) cu miscarile sii lucreeez de mama lor:-o:D.Programul il schimb in functie de starea mea:P...am 16 gb de exercitii..am de unde alege:-/:D...Doamne cit am scris:-o sper sa nu te deranjeze;;):D si iti urez slabire cit mai usoara si foarte sanatoasa.Pupicei:-*:-*:-*>:D<

mvthebest 13 nov 2011 09:31:21

Re: zumba
 
Citat:

Anterior postat de iulia9 (Post 843660)
Buna slabutelor.
Am si eu o intrebare: ' daca fac zumba de 4 - 5 ori pe saptamana ( 40- 50 de minute sedinta) si reduc dulciurile, painea si nu mai mananc dupa 18:00 in cat timp pot scapa de 5 - 6 kg?( mai exact de grasimea de pe abdomen?) .a slabit cineva cu zumba?:-/
ps: pana acum am slabit cu tae-bo..dar m-am lasat ca ,m-am plictisit.

Slabim cu orice sport,orice miscare. Conteaza doar sa facem.
Zumba este un ''sport'' distractiv si eficient... Nici nu-ti dai seama cum trece timpul atunci cand faci.
Cel mai bine este sa combini sporturile :zumba,aerobic,tae-bo,etc asa nu te ve-i plictisi... :)

MARYNELA 14 ian 2012 18:53:36

Re: Zumba
 
Salut ! Sunt noua pe forum si vreau sa va zic ca Zumba e intradevar Suuper. Eu am descarcat de pe net un program complex de Zumba ( echivalentul a 2 Cd uri ) care e foarte solicitant. Transpiri si in acelasi timp ....inveti sa dansezi. E dragut fiindca in prima parte face o initiere in pasii de Zumba. Pentru inceput e bine daca rezistati sa faceti in ritm alert cam 15 minute...Rezultatele se vad cam dupa 2 saptamani.

PrintZzY 11 aug 2012 20:47:36

Re: Zumba
 
Transformation weightloss with Zumba - YouTube
Motivatie:>

lulus07 11 aug 2012 21:19:14

Re: Zumba
 
Citat:

Anterior postat de MARYNELA (Post 900953)
Salut ! Sunt noua pe forum si vreau sa va zic ca Zumba e intradevar Suuper. Eu am descarcat de pe net un program complex de Zumba ( echivalentul a 2 Cd uri ) care e foarte solicitant. Transpiri si in acelasi timp ....inveti sa dansezi. E dragut fiindca in prima parte face o initiere in pasii de Zumba. Pentru inceput e bine daca rezistati sa faceti in ritm alert cam 15 minute...Rezultatele se vad cam dupa 2 saptamani.

Ce program si de unde l-ai luat?

PrintZzY 17 aug 2012 10:09:54

Re: Zumba
 
Muzica pentru zumba;;)
Zumba Music & Fitness Vol.03 - YouTube


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:49:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO