forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Inainte de sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/)
-   -   Simptome sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/simptome-sarcina-3666.html)

rose rose 22 dec 2010 14:17:52

Re: Simptome sarcina
 
Era o emisiune pe Discovery Travel & Living cu "nu stiam ca sunt insarcinata" dar tot parca mi se pare putin cam exagerat. :-o
De ce iti pui intrebarea tocmai la 3 luni? Adica nici un test pozitiv desi nici cm nu si-a facut aparitia?

deadcountess 22 dec 2010 15:38:06

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 445993)
Era o emisiune pe Discovery Travel & Living cu "nu stiam ca sunt insarcinata" dar tot parca mi se pare putin cam exagerat. :-o
De ce iti pui intrebarea tocmai la 3 luni? Adica nici un test pozitiv desi nici cm nu si-a facut aparitia?

Trei luni e termenul limita pt intreruperea unei sarcini nedorite, si ma intrebam cam care ar fi sansele sa nu fie descoperita la timp. Da, ma gandeam la situatia nici un test pozitiv eventual si ciclu peste sarcina (se mai intampla dar totusi sa se intample de mai multe ori mi se pare destul de improbabil)

Ideea mi-a venit cand am aflat ca o cunostiinta are un copil pt ca nu a descoperit sarcina la timp.

rose rose 23 dec 2010 08:19:28

Re: Simptome sarcina
 
Asa este; ar putea cineva sa spuna ca un cm peste sarcina se mai intampla dar doua? Totusi sunt persoane care nu au cm regulat si nu au cum sa sesizeze din pacate. :(

De cand m-am intors din concediu s-a mai dereglat de la 25 la 31 de zile (ultimele 3 luni la 31 mi-a tot venit). Sunt curioasa luna asta cum va fi ca m-au luat durerile mai devreme...asa cum era inainte (macar sa nu-mi vina chiar de revelion cand ar fi a 31-a zi). Ma enerveaza ca tocmai acum cand m-am hotarat si eu ca vreau un puiut s-a schimbat cm si nu mai stiu exact cand sa calculez. :-/

dorutza 24 dec 2010 08:18:03

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 446450)
Asa este; ar putea cineva sa spuna ca un cm peste sarcina se mai intampla dar doua? Totusi sunt persoane care nu au cm regulat si nu au cum sa sesizeze din pacate. :(

De cand m-am intors din concediu s-a mai dereglat de la 25 la 31 de zile (ultimele 3 luni la 31 mi-a tot venit). Sunt curioasa luna asta cum va fi ca m-au luat durerile mai devreme...asa cum era inainte (macar sa nu-mi vina chiar de revelion cand ar fi a 31-a zi). Ma enerveaza ca tocmai acum cand m-am hotarat si eu ca vreau un puiut s-a schimbat cm si nu mai stiu exact cand sa calculez. :-/

pai atunci nu ma calcula nimic. doar fa ce trebuie facut.. b-)

dorutza 29 dec 2010 10:38:22

Re: Simptome sarcina
 
daca totul merge bine vom avea un bebe in august 2011. sarcina e la inceput dar pentru stadiul in care este totul este bine si sper sa decurga totul bine.

simtomele principale au fost: intarzierea ciclului, dureri abdominale si balonare

absenta mentruatiei - DA

sanii se umfla ca in perioada cu pricina DA , dar acest simptom a aparut mai tarziu dupa ce deja stiam ca sunt insarcinata

durerile abdominale DA astea au fost cele care m-au ingrijorat cel mai mult, imi era frica de o extrauterina. am avut 2 saptamani de dureri pana acum, dar parca dau semne ca trec desi inca n-am apucat saiau medicamentele prescrise de medic (durerile astea le-am confundat cu cele de la ciclu dar dupa ce am realizat ca nu imi mai vine, mi-am dat seama ca sunt cu totul altfel, cel putin in cazul meu- usturimi, intinderi, intepaturi) durerile astea m-au facut sa nu am forta deloc in mine, uneori abia ma ridicam de pe scaun sau din pat, ma intorceam de pe o parte pe alta foarte greu, nu eram in stare sa ridic o sticla de 2 l de apa, si am injurat toate gropile din orasul asta pentru ca daca mergeam cu masina le simteam la o intensitate maxima

stari de voma si de greata NU

stari de somnolenta ridicata NU dar parca incep sa apara

urinare "exagerata"... NU inca nu

greata de la mirosuri Nu dimpotriva imi plac toate mirosurile placute.. parfumurile ma inebunesc acuma, le ador

ameteli NU

lipsa poftei de mancare- asta nu stiu daca e simtom dar eu il experimentez din plin. nu mi rau, nu vomit, dar nici nu prea mi se face inspre mancare.. deocamdata :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:25:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO