forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Inainte de sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/)
-   -   Simptome sarcina (http://forum.slabute.ro/inainte-sarcina/simptome-sarcina-3666.html)

Slabuta 28 apr 2010 19:01:09

Simptome sarcina
 
Slabutelor care sunteti insarcinate sau ati fost deja, ce siptome clare, dupa voi, v-au aratat ca sunteti insarcinate? :)

ali_lumi 28 apr 2010 19:10:02

Re: Simptome sarcina
 
Slabuta ... din nefericire am primit si eu o veste proasta de la o prietena foarte buna aseara, si este insarcinata ...Si nu este deloc happy.
Simptomele ei au inceput de samabata seara cu:
Stari de lesin
stari de voma
Pofte nebune de fel de fel de mancaruri in miezul noptii
(este fumatoare )si pur si simplu numai suporta mirosul de tigara , a vomat dupa ce a fumat una.
Orice miros de mancare ii facea rau, gem friptura la cuptor cu usturoi, pai mi-a zis cand a " izbito" mirosul direct la wc sa dus:(.
Iar in ultimele 2 sapt , ii crescusera sanii si burtica.
Iar dovada cea mai mare a fost aseara . sa dus lafarmacie si-a luat un test, si cand am sunat-o seara ce sa aflu, plangea in hohote:( ca au iesit 2 liniute......TRist dar adevarat.

ianna 28 apr 2010 20:49:53

Re: Simptome sarcina
 
depinde de la caz la caz

eu de ex nu-mi amintesc sa fi avut vreun semn...in afara de faptul ca ma balonasem si nu-mi venea ...dar eu am stiut din seara in care s-a intamplat minunea ca am ramas...efectiv asa am simtit....si nici macar nu eram la ovulatie atunci ;))

alte cazuri

stari de voma si de greata

absenta mentruatiei - desi nu e obsolut obligatoriu

sanii se umfla ca in perioada cu pricina...chiar se simte o oarecare presiune

durerile abdominale si nu numai ...exact ca la ciclu...uneori chiar mai puternice dar nu le simti ca o "forfaiala" ci mai mult ca lovituri...intinderi....

stari de somnolenta ridicata (vai da...asta am avut... dormeam toata ziulica si noaptea !)

urinare "exagerata"...adica mai mult decat ai face in mod normal...eu daca nu dormeam facem pipi:))

greata de la mirosuri

ameteli

andra_aly 28 apr 2010 20:53:25

Re: Simptome sarcina
 
Slabuta fetele ti-au raspuns cam ce si cum dar eu acum te intreb. :D
s-a intamplat minunea?;;)

Slabuta 28 apr 2010 20:53:43

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 169242)
depinde de la caz la caz

eu de ex nu-mi amintesc sa fi avut vreun semn...in afara de faptul ca ma balonasem si nu-mi venea ...dar eu am stiut din seara in care s-a intamplat minunea ca am ramas...efectiv asa am simtit....si nici macar nu eram la ovulatie atunci ;))

alte cazuri

stari de voma si de greata

absenta mentruatiei - desi nu e obsolut obligatoriu

sanii se umfla ca in perioada cu pricina...chiar se simte o oarecare presiune

durerile abdominale si nu numai ...exact ca la ciclu...uneori chiar mai puternice dar nu le simti ca o "forfaiala" ci mai mult ca lovituri...intinderi....

stari de somnolenta ridicata (vai da...asta am avut... dormeam toata ziulica si noaptea !)

urinare "exagerata"...adica mai mult decat ai face in mod normal...eu daca nu dormeam facem pipi:))

greata de la mirosuri

ameteli

Ce sensibila esti Ianna :D Interesant ce simti :) Probabil ai o siguranta :)

Slabuta 28 apr 2010 20:54:56

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 169255)
Slabuta fetele ti-au raspuns cam ce si cum dar eu acum te intreb. :D
s-a intamplat minunea?;;)

Nu :)) doar eram curioasa :D
Am citit azi din curiozitate niste articole, si ma gandeam ca de la "sursa" e mai adevarat de aflat, decat din articole :)

andra_aly 28 apr 2010 20:56:59

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 169262)


Nu :)) doar eram curioasa :D
Am citit azi din curiozitate niste articole, si ma gandeam ca de la "sursa" e mai adevarat de aflat, decat din articole :)

:P ma gandeam deja departe eu. doamne ce imaginatie bogata am ;))

Slabuta 28 apr 2010 20:58:07

Re: Simptome sarcina
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 169273)

:P ma gandeam deja departe eu. doamne ce imaginatie bogata am ;))

Presimteam eu ca o sa ma intrebati :))
Nu poate omul sa fie curios :))

alexa.stan 28 apr 2010 21:06:41

Re: Simptome sarcina
 
Fetele,

Si eu ca si Ianna, Am stiut din momentul ala, si adoua zi am fost direct in farmacie sa-mi iau acid folic. Apoi au inceput simtomele specifice: somnolenta, oboseala exagrata, dureri de spare, ca cateva saptamani, s-au intarit sani. Si ma topisem langa niste hainute de bebe.

Dar cum la mine era o obisnuinta sa intarzie, am aspeptat cam 14 zile, apoi, am zis "mi chiar nu vrea sa dea nici un semn???" si am facut testul.

Cam asa a fost la mine.

Si Fetele bucurativa cand vine minunea asta!!!!!!!!!!!!!!!!! Este cel mai fumos moment din viata, credeti-ma.

ianna 28 apr 2010 21:09:47

Re: Simptome sarcina
 
:))eu am fost asa de speriata ca nici barbatului n-am vrut sa-i zic:))...si in afara de parinti si barbat, evident, vestea sarcinii am dat-o cam dupa 4 luni...ca mi-era teama sa nu pierd sarcina si apoi sa primesc tot felu de "imi pare rau"...


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:00:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO