forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrasare (http://forum.slabute.ro/ingrasare/)
-   -   Un nou jurnal...o noua viata - princess95 (http://forum.slabute.ro/ingrasare/nou-jurnal-noua-viata-princess95-8533.html)

CrisetenO 03 apr 2011 13:40:48

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Salut, scumpete!

Tocmai am venit inapoi de la biserica. Cum ti-a mers? Ce si cat ai mancat la pranz?

La noi e o zi superba, canta afara pasarelele si e o caldura de poti sa faci plaja in curte. Vecina mea a iesit in fata casei cu o carte ca sa citeasca! Eu ma duc acusi la o prietena sa o vizitez. Tu ce mai faci?

Te pup dulce, toate panzele sus!

Cu mult drag,
Cristina

PS: Iti multumesc mult pentru increderea pe care mi-o acorzi, sunt sigura ca impreuna vom reusi!

princess95 03 apr 2011 15:05:59

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna [*zambet-larg*]...deci la pranz am avut 250 ml de ciorbita din magazin [*12*]
dar am facut-o foarte slaba:D:D:D
Apoi akum am venit de la plimbare [*ciclism*]cu mami am fost cu bicicleta cam 45 min
e cam frig la noi azi[*140*]...Acum am venit si am baut un ceai cu lamaie caci am inghetat[*124*].....Vreau sa ma apuc de istorie[*68*]akum....
Voi ce mai faceti????[*24*]
PS.Cristina de ce esti atit de departe,as vrea sa ne putem vedea[*122*]

CrisetenO 03 apr 2011 15:17:59

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 604848)
Buna [*zambet-larg*]...deci la pranz am avut 250 ml de ciorbita din magazin [*12*]
dar am facut-o foarte slaba:D:D:D
Apoi akum am venit de la plimbare [*ciclism*]cu mami am fost cu bicicleta cam 45 min
e cam frig la noi azi[*140*]...Acum am venit si am baut un ceai cu lamaie caci am inghetat[*124*].....Vreau sa ma apuc de istorie[*68*]akum....
Voi ce mai faceti????[*24*]
PS.Cristina de ce esti atit de departe,as vrea sa ne putem vedea[*122*]

Pai astept sa vad cum mananci restul de pranz, acum ca ai baut ciorba, mai ales daca ti-e frig. Gandeste-te un pic la topicul meu cu anorexia si alimentatia sanatoasa: frigul e un semn de foame, chiar daca tie nu ti-e foame! Nu e bine sa te umpli cu lichid, desi si mie imi place foarte mult ceaiul cu lamaie.

Deci, as dori ca la ora 17 sa mananci asa: 200 g legume la cuptor, cu salata din rosii, masline, castraveti, ardei si frunze (cum am zis mai devreme, dar poti pune o rosie in minus) si o felie de paine cu pate vegetal.

Si dupa 2-3 ceasuri faci niste sport (aspiri prin casa de exemplu). OK? Hai sa-ti numaram kcal pe ziua de azi:

479 kcal la micul dejun -- hai sa le facem 480 ca e mai usor asa
50 kcal la pranz -- ciorba
75 kcal (legume) + 80 kcal (salata) + 80 kcal (felie paine neagra) + 20 kcal (pate vegetal)

Asta fac in total 785 kcal pe ziua de azi. Nu-i asa ca imi faci placerea sa papi cum trebuie la cina? Sa vezi ca te vei simti bine si usoara maine! :x>:D<

Cu mult drag,

Cristina

princess95 03 apr 2011 15:19:50

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
incerkam[*76*]

princess95 04 apr 2011 05:35:28

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Neata[*evantai*]
MD
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:15
Fulgi de ovaz, Natur, 25g - 89 calorii, 3.7 proteine, 1.9 grasimi, 0 colesterol, 14.1 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Biscuiti de ovaz cu fructe, Franzeluta, 30g - 132 calorii, 1.6 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 20 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Portocale, 50g - 24 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sodiu, 4.7 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 245 calorii, (mic)5.8 proteine, 7 grasimi, 0 colesterol, (mult)40 carbohidrati, 3.6 fibre, 0 sodiu, 5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1228 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1228 calorii

cE SPUNETI????


Alexandra Andreea 04 apr 2011 06:14:44

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna dimineatza draga mea! >:D<

Imi place foarte tare micul tau dejun! :x Si eu tocmai am baut un suc de portocale!!! Dar pe restul zilei de ce nu ai postat ceea ce ai mancat?

Te pup dulce :-*

CrisetenO 04 apr 2011 09:00:22

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Salut Nadea!

Ce sa zic? Eu zic ca incerci sa ma inseli, ca nu mi-ai zis ce ai mancat ieri seara. Cred ca nu ai mancat nimic, asa e? Nu uita ca nu ai voie mai putin de 775 kcal! Deci: ce ai mancat ieri seara?

Eu inteleg ca tie ti-e teama de mancare: e chestia cu anorexia pe care inca o ai. Insa trebuie sa-ti dai seama ca nu poti sa mananci asa de putin. Crede-ma: nu te vei ingrasa! Ai spus ca vrei sa incerci planul de bataie cum l-am scris eu. Asta inseamna chiar sa mananci cele 800 kcal!

Hai sa ne punem de acord: cand nu ajungi la 775 kcal pana la ora 19:30 seara, punem o penalizare: trebuie sa mananci o felie mare de paine cu margarina si gem si o cana de cacao cu apa fierbinte. Asta nu e o pedeapsa: pur si simplu incerc sa te fac sa ajungi la cele 800 kcal la care te-ai angajat. Ok?

Ah, si te rog spune-ne intotdeauna exact cat mananci si cand (doar nu vrem si nici nu putem sa-ti facem nimic!) Cu mult drag,

Cristina

PS: MD e foarte bun, bravo tie! Dar astept si restul meniului ;)

Sarita 04 apr 2011 15:12:17

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna Nadea!
Daca ai stii cat m-am bucurat cand am vazut mesajult tau>:D< eu ti-am mai scris dar nu mi-ai raspuns:( credeam ca esti suparata sau ai patit ceva....
Ma bucur ca ai revenit printre noi si iti postezi meniul.
Micul dejun mi se pare satios, bravo! asta da;) acele mere erau prea putin.
Sa vedem...la pranz ce ai papat, ai putea sa papi ceva legume ca banuiesc ca iti cam lipsesc vitaminele dupa asa o perioada grea si ai mai putea sa papi si ceva carnita sau soia, pentru proteine;)
De asemenea m-as bucura daca as vedea in meniul tau un pahar de lapte sau un iaurtel:) bine?
Apropo...de ce ai lipsit atat?ai fost ocupata cu scoala?
Succes in continuare si nu uita ca ne ai pe noi!>:D<
Daca cumva simti ca esti pe cale sa ai o criza, scrie-ne si ai sa te mai linistesti, bine printesa?;;)

princess95 04 apr 2011 18:44:27

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Cristina sorry te voi askulta de akum:((:((:((:((:((
am dat-o in bara azi
si n-am putut varsa nu esea nik din mn:((:((:((:((:((
gata te askult promitmmmmmmmmmmmm
NU MAI VREAU KRIZE
SUNT DISPERATA
am dat-o in bara caci mama iarasi ma presat dimineata ,dar m-am inteles ku ea

princess95 04 apr 2011 18:45:14

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
cRIs te askult,,,,promit ,,,,NU VREAU KRIZE:((:((:((:((:((
asa ca voi esi din asta


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:30:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO