forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/)
-   -   Consecintele slabirii (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/consecintele-slabirii-3493.html)

alinutza656 27 mai 2010 11:50:14

Re: Consecintele slabirii
 
Consecintele slabirii.....pe langa faptul ca pielea de pe abdomen se intinde parca ar fi modelino cand stau intinsa pe pat, nu mai am nici sanii au plecat cam de tot plus ca s-au cam lasat:(:(

cristiniq 27 mai 2010 13:49:19

Re: Consecintele slabirii
 
In concluzie: strangem cureaua, punem ban pe ban si...ne operam:o3?

cristiniq 29 mai 2010 21:33:50

Re: Consecintele slabirii
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 200786)
Numai cu laser se scapa de ele. De fapt, se estompeaza si numai cat inca sunt roz si nu s-au facut alb sidefii. Nu te da cu crema nuantaotare, am vazut pe pielea unei prietene, o sa arati tarcata.

Voi fi exact ca pisica de Cheshire din Alin in tara minunilor:-o. De ce mi-a fost teama nu am scapat:(!

alinutza656 23 iun 2010 11:38:54

Re: Consecintele slabirii
 
:(O noua consecinta pe care o resimt este caderea parului.Imi cade mult prea mult si nu stiu ce sa fac.Am folosit o crema de la kallos care mi-a folosit un timp insa acum nu are decat un efect de stralucire.V-ati confruntat cu aceasta problema si ce e de facut? Imi cade foarte mult dupa ce ma spal pe cap si cand ma pieptan.:(De cateva zile gasesc fire prin pat

deadcountess 23 iun 2010 12:59:42

Re: Consecintele slabirii
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 229311)
:(O noua consecinta pe care o resimt este caderea parului.Imi cade mult prea mult si nu stiu ce sa fac.Am folosit o crema de la kallos care mi-a folosit un timp insa acum nu are decat un efect de stralucire.V-ati confruntat cu aceasta problema si ce e de facut? Imi cade foarte mult dupa ce ma spal pe cap si cand ma pieptan.:(De cateva zile gasesc fire prin pat

Cum ai slabit? Ai urmat ceva regim foarte sever?
Eu am slabit peste 20kg in adolescenta si n-am avut nici o problema cu parul.
Cremele din magazine nu au efect contra caderii parului (produse care intr-adevar contin ingrediente active contra caderii parului se gasesc la farmacii)
Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, ca sa determini cauza.

strawberry 23 iun 2010 13:43:49

Re: Consecintele slabirii
 
pe mine nu ma deranjeaza ca se lasa sanii cand stau intinsa in pat. erau asa si inainte sa ma apuc de Rina si m-am obisnuit. aveam alt fix cu sanii: unul era mai mare decat celalalt, dar acum nu ma mai stresez. sunt frumoasa asa cum sunt ;;) si toate suntem asa cum ne-a dat Dumnezeu!
am vergeturi. cateva liniute mai putin vizibile (inainte erau rosii de tot) pe burtica, la abdomen, dar au inceput sa dispara. stiu ca nu o sa dispara de tot, dar macar nu se mai vad asa rau.
nu recomand operatia. nu e o solutie. nu am incercat si nici nu am de gand >:)

alinutza656 23 iun 2010 15:13:12

Re: Consecintele slabirii
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 229375)
Cum ai slabit? Ai urmat ceva regim foarte sever?
Eu am slabit peste 20kg in adolescenta si n-am avut nici o problema cu parul.
Cremele din magazine nu au efect contra caderii parului (produse care intr-adevar contin ingrediente active contra caderii parului se gasesc la farmacii)
Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, ca sa determini cauza.

Nu am slabit foarte rapid ci in 5 luni 13 kilograme.Ma gandesc ca asta e motivul :(
Ori ori fi alte cauze hormonale...o sa ma interesez si sa fac si niste analize.Ms ms

deadcountess 23 iun 2010 15:34:39

Re: Consecintele slabirii
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 229514)
Nu am slabit foarte rapid ci in 5 luni 13 kilograme.Ma gandesc ca asta e motivul :(
Ori ori fi alte cauze hormonale...o sa ma interesez si sa fac si niste analize.Ms ms

Mai bine du-te la medic, ca sunt sanse mari sa nu fie de la slabit :(

alinutza656 24 iun 2010 09:13:38

Re: Consecintele slabirii
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 229530)
Mai bine du-te la medic, ca sunt sanse mari sa nu fie de la slabit :(

O sa incerc.....stii ca atunci cand e vorba de medic ajungem mai greu.Multumesc de sfat>:D<

deadcountess 24 iun 2010 09:51:15

Re: Consecintele slabirii
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 230267)
O sa incerc.....stii ca atunci cand e vorba de medic ajungem mai greu.Multumesc de sfat>:D<

Da, dar aici e vorba de par :P asa ca fugi ;). Cu cat mai repede incepi tratamentul cu cat mai bine.

Poate ar fi bine sa renunti o perioada la vopsit si produse de styling (in caz ca folosesti).
>:D<Succes. Sper sa se rezolve.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:10:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO