forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/)
-   -   Relax and tone (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/relax-tone-2982.html)

Laviniutza 07 iun 2012 20:26:34

Re: Relax and tone
 
multumesc pentru urare:*...nici eu nu mai fol aparatul pt masaj ,doar pentru calcaie....unica solutie care mai mi-a ramas este masajul cu mana facut de mn:D....chiar acum nu demult mi-am cumparat o crema ptr vergeturi de la o farm naturista.....acum cu masaj in fiecare seara si folosind crema sper sa mai scap putin de vergeturile astea......:D

eirene21 08 iun 2012 08:35:28

Re: Relax and tone
 
Citat:

Anterior postat de Laviniutza (Post 1061986)
multumesc pentru urare:*...nici eu nu mai fol aparatul pt masaj ,doar pentru calcaie....unica solutie care mai mi-a ramas este masajul cu mana facut de mn:D....chiar acum nu demult mi-am cumparat o crema ptr vergeturi de la o farm naturista.....acum cu masaj in fiecare seara si folosind crema sper sa mai scap putin de vergeturile astea......:D

Totusi stii care este problema? Eu il puneam pe sotul meu sa-mi faca masaj si mi-a agravat problema pana m-am oprit. Daca nu este facut corect, atat miscarile gresite cat si cremele pe care le folosim pot dauna. Deci trebuie foarte multa grija, ca altfel ajungem mai rau decat eram inainte. Eu am folosit si niste creme speciale de la Elancyl, dar nu pot spune ca m-au ajutat prea mult. Sincer, cel mai repede mi s-a dus de la sport, faca foarte multe exercitii pentru picioare si in special spinning, care pentru mine a fost cel mai benefic.

Mai departe ramane la alegerea ta, si iti recomand sa studiezi bine miscarile masajului, ca sa nu agaravezi problema si apoi sa nu mai stii incotro s-o iei.

Pupici!

Laviniutza 09 iun 2012 08:27:37

Re: Relax and tone
 
ms mult:*>:D< o sa tin cont de sfaturi:*

Morgot 12 iun 2012 10:57:38

Re: Relax and tone
 
Eu l-am luat din piata cu 50 Ron.
Dupa 5 minute te dor mainile de la vibratii :)
Eu il folosesc doar pe picioare, cand am febra musculara.

Michelina 12 iun 2012 13:34:52

Re: Relax and tone
 
Eu il folosesc cam de 3 ori pe saptamana - ideal ar fi in fiecare zi dar suntprea scurte zilele - dupa ce fac sport pun crema anticelulititca - mot pe o zona si pe urma intind cu aparatul. De la sport, de la crema, de la aparat - oricum celulita a mai disparut.

Siminutza 05 iul 2012 20:00:07

Re: Relax and tone
 
Am si eu aparatul asta, dar zau daca l-am folosit de 4 ori...pur si simplu imi fuge din mana...e prea puternic.Poate daca ar mai avea iubitul timp sa-mi faca=((
Dar promit ca in seara asta macar 10 minute reusesc eu sa-l tin>:)

Tina 07 iul 2012 12:41:13

Re: Relax and tone
 
A primit mama cadou un astfel de aparat. Eu il folosesc zilnic - 15-25 minunte pe picioare si solduri cu crema hidratanta/anticelulitica. Fac asta de 2 sapt. Sigur ca importanta e dieta, dar ma mir totusi ca pielea mea pare mai neteda, celulita se vede in spatele coapselor, dar pe lateral nu.
Nu am incredere in chestii de astea, insa vad ca pare sa ajute.

Ihaveambition 30 iul 2012 16:24:03

Re: Relax and tone
 
Hello people ! >:D< Am folosit si eu aparatul cu o crema care nu parea ca ar da vreun rezultat , dar dupa cam 5 zile in care imi faceam masaj seara , am observat o diferenta :D De curand m-am apucat si de sport [asa cum pot si eu.. pentru ca am niste probleme cu un picior :((] si mi-am cumparat o alta crema , care imi lasa impresia ca ar fi muuuult mai buna :x
Sper sa functioneze si sa fie din ce in ce mai bine . [*64*]

Mult succes tuturor ! :-*

bzzz 30 iul 2012 22:19:06

Re: Relax and tone
 
Citat:

Anterior postat de Ihaveambition (Post 1102545)
Hello people ! >:D< Am folosit si eu aparatul cu o crema care nu parea ca ar da vreun rezultat , dar dupa cam 5 zile in care imi faceam masaj seara , am observat o diferenta :D De curand m-am apucat si de sport [asa cum pot si eu.. pentru ca am niste probleme cu un picior :((] si mi-am cumparat o alta crema , care imi lasa impresia ca ar fi muuuult mai buna :x
Sper sa functioneze si sa fie din ce in ce mai bine . [*64*]

Mult succes tuturor ! :-*

Ma bucur pt tine.. tine-o tot asa... Ai sa vezi ca rezultatele nu vor inceta sa apara.. singurul lucru e sa te tii de el.. nu ca mine sa-l pastrezi in cutie:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:08:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO