forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am intre 100 kg si 110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-100-110-kg-3751.html)

IuliaMP 08 iun 2011 09:39:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Buna dimineata dragutelor! Sa aveti o zi racoroasa si fara ispite!

Citat:

Anterior postat de cristina ccc (Post 681477)
Buna ziua, imi pare rau ca nu prea ajung sa scriu dar sunt foarte ocupata. O veste buna am mai dat jos 200 grame. Sunt date jos si nu puse la loc asta e foarte bine. Merg la tae-bo si credetima ma simt foarte bine si asta ma ajuta foarte mult. Ar trebui in caz ca nu mergeti si voi sa vedeti ce bine te simti dupa o ora de tae-bo. Eu numai cu gandul ca trebuie sa merg deseara nu mai mananc ca sa ma pot indoi si dupa acea ora nici atata nu-mi trebuie mancare. Am mai pacatuit si eu cu mancarea dar tot am dat jos ceva. Incet si sigur. Sunt foarte bucuroasa cu fiecare 100 gr data jos. Sunt cea mai grasa de la tae-bo, am avut emotii la inceput foarte mari, mi-a fost rusine fiind cea mai voluminoasa dar a trecut, mi-am spus ca asta e primul pas spre a deveni mai slabuta asa cum am scris sa ma vada toata lumea cum arat si cand merg la gimnastica sar toate de pe mine dar nu ma mai intereseaza. Asta e un motiv suficient de puternic sa slabesc, rusinea de a fi grasa plus ca cel mai important lucru e ca doresc sa fac un copil si obezitatea m-a cam opreste plus ca bine stiti am probleme si cu glanda. Dar daca tot fac tratament si costa destul de mult de ce sa arunc banii degeaba? Mai bine profit ca nu ma doare sa fac si gimnastica. Trebuie sa luptam sa aratam si noi bine si sa ne imbracam in fustite cand ne plimbam copilasii. Glumesc, inainte sa ma marit mai umblam in fustita ca eram slabuta dar acuma de unde atata fericire. La revedere si sper ca v-am motivat si pe voi sa vreti sa slabiti in continuare si ca v-am dat energie. Mergeti la sport, e cel mai sanatos lucru, sa nu va fie lene sa mergeti.

Cristina ma bucut mult pentru tine ca reusesti sa faci sport! Eu sincer nu ma simt in stare si stiu ca si anul trecut abia dupa ce am scazut cu vro 2 kg sub 100 m-am simtit mai bine si am reusit sa fac mai multa miscare. Am de vreun an niste programele cu tae-bo dar mi se par complicate, adica nu reuseam nici anul trecut sa fac mai mult de 20 de minute din unul care parea mai simplu. Am si niste videoclipuri cu zumba dar eu sunt un anti-talent la dans si ma chinui cumplit si nu reusesc nimic sa fac din ele.
Cel mai bine m-am impacat cu start-walking si cred ca ca o sa reiau programul de 3 mile sau pe cel de 4 mile de indata ce ma voi simti ceva mai bine.

Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 681494)
neatza fetelor>:D<>:D<
cristina, asa frumos ai scris de tae-bo ca mai ca-mi vine si mie sa ma apuc:)):)):)), dar n-am curaj sa merg la sala si nici mobilitate prea mare;;);;);;);;), eu fac pe acasa ce pot
va pup o zi buna sa aveti:-*:-*

Lasa Vera ca o sa reusim si noi sa facem ceva sport! Nici eu nu am curaj sa merg la sala dar nici posibilitati financiare de a plati un abonament, iar in ultimul timp nu ma pot lauda nici cu mobilitatea, dar incerc ca in decursul urmatoarelor 2-3 saptamani (cel mai tarziu pana la sfarsitul lunii) sa fac si eu ceva mai multa miscare, sa reiau macar programele de start-walking sau sa merg zilnic la plimbare cel putin 1 ora.

Iubimic 08 iun 2011 09:58:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Buna fetelor,

Sunt relativ noua. Acum fix doi ani am intrat si mi-am deschis un jurnal in care "imi promiteam marea cu sare" nu m-a tinut mult, drept urmare am vazut ca acel jurnal este inchis. (As vrea sa mai pot posta acolo dar nu stiu daca mai este posibil.) Drept urmare am ajuns de la 88 de kg la 104.3 poate am avut si mai mult vara asta. Acum totul s-a schimbat. Am ajuns la limita si nu se mai poate. Cum am constientizat??? O poza m-a ajutat sa vad cruda si groaznica realitate. Realitate care pur si simplu mi-a taiat pofta de mancare nesanatoasa. Daca ar fi dupa mine nu as mai manca nimic, dar stiu cat de importanta este mancarea in procesul acesta de slabire. Alaturi de mancare aliatul cel mai mare este miscarea, m-as apuca acum sa alerg sa fac det oate dar stiu ca trebuie sa o iau pas cu pas. Pentru a ma asigura ca nu ma voi mai opri, pana ce nu imi voi atinge greutatea ideala pentru varsta si inaltimea mea.

Vineri mi-am luat cantar cu afisare digitala si tot vineri am hotarat ce voi face in continuare. De vineri pana acum am dat jos 2.6 kg. Usor, usor trebuie sa ajung acolo unde imi doresc.

Cu sprijinul vostru si cu multa ambitie voi ajunge acolo.

Sper ca ma primiti printre voi la fel de calduros ca acum 2 ani.

Va multumesc anticipat.

IuliaMP 08 iun 2011 11:25:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de Iubimic (Post 681705)
Buna fetelor,

Sunt relativ noua. Acum fix doi ani am intrat si mi-am deschis un jurnal in care "imi promiteam marea cu sare" nu m-a tinut mult, drept urmare am vazut ca acel jurnal este inchis. (As vrea sa mai pot posta acolo dar nu stiu daca mai este posibil.) Drept urmare am ajuns de la 88 de kg la 104.3 poate am avut si mai mult vara asta. Acum totul s-a schimbat. Am ajuns la limita si nu se mai poate. Cum am constientizat??? O poza m-a ajutat sa vad cruda si groaznica realitate. Realitate care pur si simplu mi-a taiat pofta de mancare nesanatoasa. Daca ar fi dupa mine nu as mai manca nimic, dar stiu cat de importanta este mancarea in procesul acesta de slabire. Alaturi de mancare aliatul cel mai mare este miscarea, m-as apuca acum sa alerg sa fac det oate dar stiu ca trebuie sa o iau pas cu pas. Pentru a ma asigura ca nu ma voi mai opri, pana ce nu imi voi atinge greutatea ideala pentru varsta si inaltimea mea.

Vineri mi-am luat cantar cu afisare digitala si tot vineri am hotarat ce voi face in continuare. De vineri pana acum am dat jos 2.6 kg. Usor, usor trebuie sa ajung acolo unde imi doresc.

Cu sprijinul vostru si cu multa ambitie voi ajunge acolo.

Sper ca ma primiti printre voi la fel de calduros ca acum 2 ani.

Va multumesc anticipat.

Bine ai revenit atunci! Noi te asteptam cu mare drag sa ne povestesti despre evolutia ta!
In ceea ce priveste jurnalul ar trebui sa ii scrii un mesaj Slabutei sa vezi daca mai poate fi reactivat. Si eu am avut jurnalul blocat si Slabuta m-a ajutat.
Ai dreptate totul trebuie sa evolueze treptat si caloriile trebuie sa le scazi treptat si tot asa si cu sportul.
Ei si pentru ca avem de parcurs cam acelasi drum, astept cu interes sa mai discutam despre dieta si altele si altele!!

Iubimic 08 iun 2011 11:31:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 681822)
Bine ai revenit atunci! Noi te asteptam cu mare drag sa ne povestesti despre evolutia ta!
In ceea ce priveste jurnalul ar trebui sa ii scrii un mesaj Slabutei sa vezi daca mai poate fi reactivat. Si eu am avut jurnalul blocat si Slabuta m-a ajutat.
Ai dreptate totul trebuie sa evolueze treptat si caloriile trebuie sa le scazi treptat si tot asa si cu sportul.
Ei si pentru ca avem de parcurs cam acelasi drum, astept cu interes sa mai discutam despre dieta si altele si altele!!


Multumesc frumos pentru primire Iulia. Sper sa pot posta in Jurnalul meu. Voi vorbi cu Slabuta.
Voi posta meniul meu de ieri si putem discuta pe baza lui.

Iubimic 08 iun 2011 11:38:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Cum am spus acesta este meniul meu din data de 07.06.2011

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:00
Lapte UHT degresat 0.1%, Fulga, 250ml - 80 calorii
Apa plata, 600ml - 0 calorii
Gustare 1, ora 10:00
Panite felii crocante graham, Nutrizzia, 30g - 98 calorii
Iaurt dietetic, Covalact, 375g - 105 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Prânz, ora 13:30
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Ardei gras galben, 100g - 27 calorii
Panite felii crocante graham, Nutrizzia, 22.5g - 74 calorii
Mozzarella, Sole, 150g - 374 calorii
Gustare 2, ora 16:30
Baton Fibrobar-R, Redis, 60g - 278 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Mar Ionatan, 150g - 78 calorii
Cina, ora 20:15
Supa din piept pui, 350ml - 140 calorii
Gustare 3, ora 22:00
Mar Ionatan, 150g - 78 calorii
Apa plata, 1000ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1332 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 15min - 80 calorii
Mers, 10min/km, 70min - 400 calorii
Gimnastica, 25min - 182 calorii
Metabolism bazal - 1783 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2445 calorii

IuliaMP 08 iun 2011 14:45:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Ca si numar de calorii mi se pare foarte bun. In schimb nu imi placeca ia mancat prea putin la micul dejun si cred ca ar fi trebuit ceva mai multe proteine. Sper ca si fetele cu mai multa experienta sa isi spuna parerea.
Si nu in cele din urma ai toata admiratia mea pentru activitatea fizica!
Daca mergi tota asa / fara abateri mari/, eu sunt convinsa ca o sa iti atingi targhetul incel mai scurt timp posibil!

Iubimic 08 iun 2011 15:01:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Nu am apucat sa iau micul dejun acasa. Am baut o cana de lapte si am fugit la munca. Acolo abia la 10.00 am "completat" micul dejun. Cat despre activitatea fizica mi-am propus si de duminica am si reusit sa merg zilnic 5-6 km, la pas alert. Si apoi sa incep un program de alergare.
Sincer in momentul asta nimic nu ma tenteaza. Poza de care am mentionat anterior mi-a pus "capac" cum se spune. Sper sa ma tina asa mereu. Cand voi avea pofta de ceva "interzis" sa-mi amintesc de poza.:)

Iulia iti multumesc mult pentru sfat si pentru ca imi esti alaturi.

IuliaMP 08 iun 2011 20:08:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Impreuna trebuie neaparat sa reusim. Eu nu am fotografii .. poate m-ar ajuta si pe mine una! Cine stie!
Cat de spre tentatii ... ma lupt din greu cu ele ... si tocmai pentru ca nu am voie sa mananc dulciuri mi se face asa o poftaaaa... in special de produse de patiserie si de inghetata. Rezist eu ce rezist pana pe la vreo 4-5 dar dupa aia sint terminata. Asa ca azi am dat iama in inghetata (ma gandesc eu totusi ca e mai avantajoasa decat macedoniile sau fornetti pentru ca are doar 23 carbo/glucide la 100 de grame )

barbuta 08 iun 2011 20:17:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 681110)
Atunci hai sa incercam impreuna sa nu mai renuntam. Probabil ca si tu- la fel ca mine- nu esti suficient motivata.
Tu de ce vrei sa slabesti? Care sunt motivele reale care te pot ajuta sa nu renunti?

buna iulia motive sint multe dar in primul rind nu ma mai suport eu si decind a venit caldura ma simt ff rau nu pot sa respir bine si am palpitatii:(:(>:D<>:D<

IuliaMP 09 iun 2011 07:18:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 682467)
buna iulia motive sint multe dar in primul rind nu ma mai suport eu si decind a venit caldura ma simt ff rau nu pot sa respir bine si am palpitatii:(:(>:D<>:D<


Buna dimineata dragutelor s sa aveti o zi frumoasa si fara ispite!
Asta da, ar trebui sa te meotiveze sa nu mai renunti. Hai ca de data asta o sa reusim noi!

http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=247


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:08:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO