forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am intre 100 kg si 110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg (http://forum.slabute.ro/intre-100-kg-110-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-100-110-kg-3751.html)

miha40 25 iul 2010 17:35:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Bună. Am incercat pana acum toate curele posibile si imposibile - rezultatea = 0. am ajuns la concluzia ca ceea ce-mi lipseşte e un grup de suport dar mai ales un grup căruia să-i pot spune adevărul. pentru acest lucru am ales acest forum - sa pot spune adevărul - că am 108 kg si ca am nevoie de cineva care sa ma sprijine şi sa ma certe atunci cand o iau razna. plec pe acest drum cu gandul ca voi reuşi.
miha

lucia ely 25 iul 2010 18:01:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de miha40 (Post 267105)
Bună. Am incercat pana acum toate curele posibile si imposibile - rezultatea = 0. am ajuns la concluzia ca ceea ce-mi lipseşte e un grup de suport dar mai ales un grup căruia să-i pot spune adevărul. pentru acest lucru am ales acest forum - sa pot spune adevărul - că am 108 kg si ca am nevoie de cineva care sa ma sprijine şi sa ma certe atunci cand o iau razna. plec pe acest drum cu gandul ca voi reuşi.
miha


buna miha:*:*:*
bine ai venit printre noi:*:*:*
ce dieta vrei sa urmezi?;;) sau urmezi un regim de viata sanatos?:)o dieta personalizata? sport faci?:)
ne scrii meniu tau de ieri si de azi?;;)
mult succes iti doresc >:D<
pupici:*:*:

IuliaMP 25 iul 2010 18:34:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de miha40 (Post 267105)
Bună. Am incercat pana acum toate curele posibile si imposibile - rezultatea = 0. am ajuns la concluzia ca ceea ce-mi lipseşte e un grup de suport dar mai ales un grup căruia să-i pot spune adevărul. pentru acest lucru am ales acest forum - sa pot spune adevărul - că am 108 kg si ca am nevoie de cineva care sa ma sprijine şi sa ma certe atunci cand o iau razna. plec pe acest drum cu gandul ca voi reuşi.
miha

Bine ai venit! >:D<
Suntem aici alaturi de tine sa te incurajam si sa te certam daca e cazul!;)
Daca ai tinut pana acum mai multe diete inseamana ca ai experienta si ne poti impartasi din experientele tale. Abia astept sa ne spui mai multe despre tine!

sunshine 25 iul 2010 20:21:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de miha40 (Post 267105)
Bună. Am incercat pana acum toate curele posibile si imposibile - rezultatea = 0. am ajuns la concluzia ca ceea ce-mi lipseşte e un grup de suport dar mai ales un grup căruia să-i pot spune adevărul. pentru acest lucru am ales acest forum - sa pot spune adevărul - că am 108 kg si ca am nevoie de cineva care sa ma sprijine şi sa ma certe atunci cand o iau razna. plec pe acest drum cu gandul ca voi reuşi.
miha

Aici cu siguranta gasesti grupul dorit. Te certam daca e nevoie, dar eu sincer sper ca nu va fi nevoie.
Inceara o dieta personalizata, cu ce alimente iti plac tie, si mananci in limita caloriilor de la necesarul de calorii de aici Necesar zilnic de calorii - Calculator calorii - Slabute.ro dar evident renuntand la fast food, prajeli, paine in exces , dulciuri. Nu trebuie sa renunti la toate deodata, ci pe rand, astfel incat sa nu simti ca esti la dieta. Acele lucruri nu sunt sanatoase si de aceea nu le papi! Asta ar trebui sa fie gandirea.
Trebuie macar sa ai o activitate usoara, de 3 ori pe saptamana, faci ce miscare iti place tie: sa dansezi, sa mergi,sa te plimbi cu bicicleta:)

Eu iti urez succes!

monique81 25 iul 2010 22:12:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de miha40 (Post 267105)
Bună. Am incercat pana acum toate curele posibile si imposibile - rezultatea = 0. am ajuns la concluzia ca ceea ce-mi lipseşte e un grup de suport dar mai ales un grup căruia să-i pot spune adevărul. pentru acest lucru am ales acest forum - sa pot spune adevărul - că am 108 kg si ca am nevoie de cineva care sa ma sprijine şi sa ma certe atunci cand o iau razna. plec pe acest drum cu gandul ca voi reuşi.
miha

buna si bine ai venit,nici ca puteai nimeri mai bine,aici ai parte de tot sprijinul de care ai nevoie,trebuie doar sa vrei,si sa ne spui cate ceva despre tine...sport,alimentatie...>:D<

miha40 26 iul 2010 18:20:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Vă multumesc pentru incurajari si pentru primirea calda pe care mi-aţi făcut-o.
....păi să începem: am incercat cam tot ce se gaseste pe piata în materie de cure de slabire - diete, medicamente, putin dar foarte putin sport; am obtinut rezultate cu dieta Catalin Crisan - am slabit 12 kg - am tinut doar dieta fără sport am intrerupt dieta pentru ca am intrat intr-o perioada foarte agitata - am sustinut un examen important pentru mine si am plecat intr-o alta localitate, am stat la hotel - destul de greu sa gaseşti alimentele potrivite. Am incercat apoi cu superslim - a inceput sa mearga - am slabit intr-o saptamana 3 kg numai ca se intampla ceva la nivel emotional - aveam simptome de depresie combinate cu pierderi de memorie - uitam unele cuvinte uzuale - şi atunci am decis sa intrerup.
am citit pe forum de cura disociata de o zi - in fiecare zi un singur fel de aliment - mi se pare rezonabil de tinut- aşa ca astazi am mancat mere si pepene şi in plus am mers timp de 30 de minute in pas lejer - de fapt am vizionat pe youtube programul walking şi am lucrat impreuna cu antrenoarea.
cam asta este planul meu. am nevoie de cineva care sa fie la curent cu ceea ce fac si sa ma traga de maneca atunci cand am tendinta de a ma opri - pentru ca stiu ca pot sa fac lucrul asta. inca o data vă multumesc.
va pup
Miha

IuliaMP 26 iul 2010 19:43:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de miha40 (Post 268276)
Vă multumesc pentru incurajari si pentru primirea calda pe care mi-aţi făcut-o.
....păi să începem: am incercat cam tot ce se gaseste pe piata în materie de cure de slabire - diete, medicamente, putin dar foarte putin sport; am obtinut rezultate cu dieta Catalin Crisan - am slabit 12 kg - am tinut doar dieta fără sport am intrerupt dieta pentru ca am intrat intr-o perioada foarte agitata - am sustinut un examen important pentru mine si am plecat intr-o alta localitate, am stat la hotel - destul de greu sa gaseşti alimentele potrivite. Am incercat apoi cu superslim - a inceput sa mearga - am slabit intr-o saptamana 3 kg numai ca se intampla ceva la nivel emotional - aveam simptome de depresie combinate cu pierderi de memorie - uitam unele cuvinte uzuale - şi atunci am decis sa intrerup.
am citit pe forum de cura disociata de o zi - in fiecare zi un singur fel de aliment - mi se pare rezonabil de tinut- aşa ca astazi am mancat mere si pepene şi in plus am mers timp de 30 de minute in pas lejer - de fapt am vizionat pe youtube programul walking şi am lucrat impreuna cu antrenoarea.
cam asta este planul meu. am nevoie de cineva care sa fie la curent cu ceea ce fac si sa ma traga de maneca atunci cand am tendinta de a ma opri - pentru ca stiu ca pot sa fac lucrul asta. inca o data vă multumesc.
va pup
Miha

Pai de asta suntem noi aici / sa te tragem de maneca, sa te intrebam si sa te incurajam!>:D<;;)
De fapt cred ca fiecare dintre noi a venit aici cu acelasi scop!:P
Si eu am tinut candva dieta disociata si am avut si rezultate... nu mai stiu exact cat am slabit dar oricum rezultatele au fost vizibile. Eu am tinut atunci dieta disociata cu cate trei zile lapte, 3 zile fructe/legume si 3 zile carne.
Ulterior - la ceva timp - m-am lasat de fumat si cam in acelasi timp m-a acaparat o depresie urata ...ufffff............Rezultatul ?! x-(In vreo 8 luni m-am ingrasat aproape 30 de kg. Si acum incerc sa ajung la o valoare cat de cat normala...:)
Da ma incurajez singura uneori si imi spun ca daca am reusit sa ma las de tigari pot sa fac orice!!!;)

astra17 26 iul 2010 20:04:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 268356)
Pai de asta suntem noi aici / sa te tragem de maneca, sa te intrebam si sa te incurajam!>:D<;;)
De fapt cred ca fiecare dintre noi a venit aici cu acelasi scop!:P
Si eu am tinut candva dieta disociata si am avut si rezultate... nu mai stiu exact cat am slabit dar oricum rezultatele au fost vizibile. Eu am tinut atunci dieta disociata cu cate trei zile lapte, 3 zile fructe/legume si 3 zile carne.
Ulterior - la ceva timp - m-am lasat de fumat si cam in acelasi timp m-a acaparat o depresie urata ...ufffff............Rezultatul ?! x-(In vreo 8 luni m-am ingrasat aproape 30 de kg. Si acum incerc sa ajung la o valoare cat de cat normala...:)
Da ma incurajez singura uneori si imi spun ca daca am reusit sa ma las de tigari pot sa fac orice!!!;)


Si eu! Si eu! :x:x M-am lasat de tigari acu 4 ani si daca am facut asta pot sa fac orice.
Subscriu!

;;);;)
Am primit doi motanasi [*115*]. Asta ca sa-mi ia gandul de la dulciuri :))) cu cat sunt ei de draguti. :))

IuliaMP 27 iul 2010 17:51:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Vad ca nu mai e nimeni pe aici!!
Ce faceti fetelor?! Ati plecat toate in vacanta?

sunshine 27 iul 2010 18:44:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Cum merge Iulia?:)

Eu inca nu am plecat , dar am asa un gand pt un weekend la mare:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:19:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO