forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am intre 110 kg si 120 kg (http://forum.slabute.ro/intre-110-kg-120-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg (http://forum.slabute.ro/intre-110-kg-120-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-110-120-kg-3752.html)

Slabuta 01 iun 2010 12:49:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de MissAle (Post 206445)
Sunt de acord Irina. Clar ca ma bag. O motivatie in plus e mereu bine-venita. Uite, mie mi-a recomandat medicul din Italia, ca intamplator am facut niste analize acolo, sa consum paste pe baza de porumb. As vrea sa imi spuneti daca ati folosit si cum v-ati simtit... Mie personal mi se par cam prea bogate caloric... au cam 370/ 100g.

Cele mai bune paste sunt cele din grau dur sau integrale :)
Dar nu trebuie exagerat cu ele, o data pe saptamana merge dar nu zilnic :) si doar in combinatie cu legume, fara carnita sau sosuri grase :)

greeneyes 03 iun 2010 09:07:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Salut!
Sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru. >:D<Am 120 kg fix si de astazi m-am hotarat sa iau masuri; tot astazi v-am descoperit si pe voi ...deja ziua de astazi mi se pare mai frumoasa.:)
De vreo saptamana ma informez referitor la diverse diete si pot spune ca sunt incantata de Rina;astfel ca astazi: pepene galben ora 6(ma trezesc foarte devreme); banana+kiwi ora 11; salata+gratar de pui ora14; idem ora 19
Poate imi recomandati ceva miscare pe care as putea sa o fac acasa(in momentul de fata nu cred ca as face fata sa merg la sala)
Succes tuturor!

Irina Costas 04 iun 2010 12:30:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Bine ai venit in clubul grasutelor care vor sa slabeasca!
Referitor la dieta,eu zic pt incepu sa nu fortezi organismul cu o dieta,incearca doar sa elim din alimentatie produsele cu cont caloric mare, si sa nu mai mananci dupa ora 18,o perioada pana se obisnuieste org,mai tarziu poti incerca o dieta in functie depreferintele tale.
Spor la slabit si te asteptam cu noutati!

maryanne88 04 iun 2010 15:08:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Bine ai venit green eyes!!! :)
Vadca avem cam aceleasi kilograme.. Eu am inceput de astazi regimul Dunkan si o sa fac sport acasa [pana ajung la 100 kg nu cred ca o sa fac ceva f complex] .
Spor la slabit!! :)
te pup

greeneyes 04 iun 2010 15:33:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Multumesc pentru primire si pentru sugestiile primite!
Mi-am facut un jurnal si invat sa utilizez optiunile acestui site! e fantastic, nu credeam ca este asa usor sa-ti calculezi caloriile, sa-ti faci un meniu echilibrat si mai ales sa gasesti atata sustinere!
Deja ma bucur sa vad ca nu sunt singura si ca am pe cine sa intreb atunci cand cred ca am nevoie!

greeneyes 04 iun 2010 15:56:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
fetelor intrebare: ce faceti voi cand trebuie sa gatiti pt familie/prieteni?
eu am un sot gurmand ,care nu cred ca vrea sa intre si el la dieta...:D

MissAle 04 iun 2010 16:04:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Buna fetelor! eu sunt in continuare la dieta... Nu m-am lasat, pentru ca ma simt foarte bine. Ca sa zic asa, nu tin pp-zis o dieta, ci doar am renuntat la produsele care ingrasa si ma limitez la un nr mic de calorii... nu depasesc in nicio zi 1500kcal papate.
In seara asta am cel mai mare hop al dietei mele, pentru ca am banchetul de sfarsit de facultate si... sincer o sa-mi fie foarte greu... dar sper sa depasesc momentul prin multe iesiri la dans.:-D

greeneyes 04 iun 2010 16:12:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Miss Ale sa ai o petrecere reusita si sa dansezi cat mai mult(ca doar si asa se ard caloriile:).
Avem cam aceeasi greutate, sper sa reusim sa ne bucuram impreuna de cat mai multe kg pierdute!

maryanne88 04 iun 2010 18:07:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de greeneyes (Post 209906)
Miss Ale sa ai o petrecere reusita si sa dansezi cat mai mult(ca doar si asa se ard caloriile:).
Avem cam aceeasi greutate, sper sa reusim sa ne bucuram impreuna de cat mai multe kg pierdute!

Distractie placuta Ale draga >:D<
Te asteptam cu povestioare de la banchet.

Green eyes stiu cat de greu e sa gatesti pentru altii cat esti tu la dieta. Spre rusinea mea , cand a venit prietenul meu la mine m-am ingrasat 4 kg :"> . El a slabit unul si a mancat mult mai mult :)).. Nah, depinde de organism.
Poti incerca sa faci mancarea cu mai putine calorii. Eu de exemplu nu mai folosesc porc , doar pui si peste. Carnea de pui o degresez intotdeauna..
Nu folosi mult ulei. Incearca sa nu faci prajeli [pentru ca daca te tenteaza ceva sa nu fie gras :D]
Te astept si la Jurnalul meu sa vorbim.
Te pup >:D<

Irina Costas 05 iun 2010 12:31:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Grea incercare cand trebuie sa gatim pt familie,eu am un sot sportiv caruia trebuie sa-i gatesc si dulciuri pe langa mesele principale,si la un dulce nu prea rezisti si incalc dieta,ce sa fac ca mi-e o pofta=P~


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:30:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO