forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jocuri pe forum (http://forum.slabute.ro/jocuri-forum/)
-   -   Jocuri ca sa uitam de pofte (http://forum.slabute.ro/jocuri-forum/jocuri-ca-uitam-pofte-9985.html)

chubbyela 12 aug 2011 02:13:53

Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Buna SLABUTELOR!>:D<

M-am tot gandit sa fac tot felul de chestii ca sa mai uit de pofte si de ispite.Asa ca,sport am facut..dar cat sa faci? ca te epuizeaza o data si-o data.Sa ma uit la filme?Da.Am facut si asta...Dar parca as vrea sa fac altceva..De plimbat cu prietenii nu am cum ca sunt la bunici si nu am niciun prieten prin preajma.Sa ies singura?neaaah...Sa ascult muzica?Toata ziua fac asta..Ce sa fac?

Ei bine,ce-ar fi sa ne jucam impreuna?:->
Eu propun un joc/marturisire.

Trebuie sa ziceti cel putin un lucru care va place foarte mult si e iesit din comun.Sau ceva ce v-ar placea sa faceti si sare cu mult bariera normalului.

De exemplu:Mie imi place sa imi necajesc prietenii ca apoi sa ii fac sa planga si dupa sa ii iau in brate sa ii pup..Ciudat nu?
Sau..Mie imi plac castravetii murati cu inghetata de vanilie(chiar imi plac!!yuumy:X)


Voua,fetelor ce va place?

Va rog sa propuneti si alte jocuri si haideti sa ne ferim impreuna de ispite b-)

VA PUP SI VA ASTEPT LA JOACA :*


simocasandra 12 aug 2011 11:00:03

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
poi iesit din comun la mine e k asa manca in continu si mias dori sa slabesc cea nu e realist deloc......sau k am mancat cremes cu mar k naveam o lingurita la sc bineintels e alceva nu stiu ce sa zic :)>:D<nu cred k fac ceva mai iesit din comun

dupy 12 aug 2011 12:53:00

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
aiii ce`mi placee::x

poii, ce imi place mie si mi se zice ca e ciudat:)))

imi place migala, si sa ma joc cu mancarea, parca e mai gustoasa:))
nu ma refer in sensul musdar, de copil de 3 ani..
de ex, o data in tp ce mancam o inghetata la cornet, am vazut pe masa fulgi de porumb..si am inceput sa aleg fulgi de porumb mari si sa-i folosesc pe post de "cupe" pt inghetata:))) si luat asa cate putin cu fulgul si papam..
sauu cand mananc numai fulgi imi place sa ii grupez:))) iau in mana 7-8 fulgi si ii fac perechi, dupa marime. un fel de sandwich, doar ca fara umplutura:)) sau daca raman 3fulgi de aceeasi marime, fac trenulet si ii bag asa in gura:)))

sii mai amestec tampanii dupa cum ma apuca:-? uneori iese ciudatel:))) aseara am amestecat iaurt degresat+tarate de ovaz+seminte de in+susan+mac. Iesea delicios fara mac, ala a fost ciudatel acolo:)))
ce nu am incercat si am auzit ca-i super bun..mustar cu oua fierte:D o sa incerc diseara sau maine:>

cam asa cu "ciudatelile" mele culinare/alimentare :D

loralin 12 aug 2011 13:11:12

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
cel mai ciudata combinatie din farfuria mea a fost..paine cu ceapa si halva..si culmea e ca mi-a si placut:))

Pumpkin 12 aug 2011 14:10:01

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 757697)
ce nu am incercat si am auzit ca-i super bun..mustar cu oua fierte:D o sa incerc diseara sau maine:>

Vaaaai :D Ouale cu mustar sun buuuuune :D Mai ales daca sunt tari:D
Ciudateniile mele? hmm.. acum la dieta nu prea mai am, dar inainte mancam sticksuri sau popcorn cu finetti, taitei nefierti, paine cu ketchup picant si piper pe deasupra :))

aanniiee 12 aug 2011 14:37:48

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Eu mancam inghetata cu cartofi prajiti,dar acum nu le mai mananc deloc :>

aanniiee 12 aug 2011 14:38:23

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Si imi plac broastele:x

Roxii 12 aug 2011 16:36:21

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Ciudateniile mele:-?Hmm:-?De cand ma stiu incerc tot felul de ciudatenii..de exemplu am o manie sa imi bag ace in piele...in limba..peste tot:))si faza e ca nu ma doare deloc:))Sau sa sting chibrite in gura,sa torn gaz in pumnul inchis si sa dau apoi cu o bricheta foc:))Cat despre obiceiuri culinare...eu am unul total ciudat:))Mananc mancare de pisici/caini:))As mai propune eu un joc(mai sus ai spus ca putem veni cu idei noi)in care sa spunem ce ticuri/obiceiuri ciudate avem:D

coco23 12 aug 2011 18:20:22

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Roxii, mancare de pisici/caini? Pe bune:)) cum asa, alea cate calorii mai au?:P.

Eu mananc dovlecel crud, ras:)
Sfecla cruda, rasa:)
Nu stiu daca sunt ciudatenii:P unii s-au mai mirat de salate ca astea:))

Sarita 12 aug 2011 19:07:04

Re: Jocuri ca sa uitam de pofte
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 758145)
Roxii, mancare de pisici/caini? Pe bune:)) cum asa, alea cate calorii mai au?:P.

Eu mananc dovlecel crud, ras:)
Sfecla cruda, rasa:)
Nu stiu daca sunt ciudatenii:P unii s-au mai mirat de salate ca astea:))

Si eu papam mancare de pisici cand eram mica...voiam sa fiu pisicuta pentru ca iubeam acele animalute.
Ciudatenii? Vreau sa am buzele mai subtiri si toata lumea imi zice ca sunt ciudata din cauza asta:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:09:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO