forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Sali Aerobic in Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/sali-aerobic-iasi-12212.html)

meda 14 feb 2010 11:21:53

Sali Aerobic in Iasi
 
Buna,
Si eu am inceput lupta cu kilogramele.
Imi doresc sa fac aerobic si doresc informatii despre o sala din Iasi unde sa existe program si pentru incepatori. Mi-am facut abonament undeva insa la prima sedinta nu am rezistat decit 10 minute. Ritmul era prea alert si eu nu am stiut cum sa imi dozez efortul pentru a putea rezista pina la sfirsit.
Va multumesc pentru orice informatie despre o sala sau despre cum sa incep sa practic aerobicul.

sunshine 14 feb 2010 16:02:38

Re: aerobic incepatori iasi
 
Citat:

Anterior postat de meda (Post 86975)
Buna,
Si eu am inceput lupta cu kilogramele.
Imi doresc sa fac aerobic si doresc informatii despre o sala din Iasi unde sa existe program si pentru incepatori. Mi-am facut abonament undeva insa la prima sedinta nu am rezistat decit 10 minute. Ritmul era prea alert si eu nu am stiut cum sa imi dozez efortul pentru a putea rezista pina la sfirsit.
Va multumesc pentru orice informatie despre o sala sau despre cum sa incep sa practic aerobicul.

de ce nu incepi intai sa faci acasa? faci asa usor, in ritmul tau, cauta aici pe site..gasesti destule filmulte cu sport , lejere chiar., si dupa ce capeti un pic de experienta, atunci sa mergi la sala.
oricum nu e rentabil sa platesti un abonament la sala si sa profiti de el doar 10 min

meda 14 feb 2010 17:20:36

Re: aerobic incepatori iasi
 
Multumesc pentru sfat.

dorutza 14 feb 2010 19:57:25

Re: aerobic incepatori iasi
 
Citat:

Anterior postat de meda (Post 86975)
Buna,
Si eu am inceput lupta cu kilogramele.
Imi doresc sa fac aerobic si doresc informatii despre o sala din Iasi unde sa existe program si pentru incepatori. Mi-am facut abonament undeva insa la prima sedinta nu am rezistat decit 10 minute. Ritmul era prea alert si eu nu am stiut cum sa imi dozez efortul pentru a putea rezista pina la sfirsit.
Va multumesc pentru orice informatie despre o sala sau despre cum sa incep sa practic aerobicul.

daca tot ai abonament la sala poti merge pe banda rulanta
incepi cu viteza 4, 5 si apoi tot avansezi si in viteza si si in timp.
sau pe bicicleta eliptica
capeti rezistenta si asa
si mersul este foarte bun.

dar si acasa e foarte fain. faci ce vrei tu, in ritmul tau, te imbraci cum vrei, si nu tie rusine de nimeni.

lallykutza 15 feb 2010 09:53:50

Re: aerobic incepatori iasi
 
Buna.Si eu sunt din Iasi si as vrea sa merg la o sala de aerobic.am nunta in mai si vreau sa dau vreo 10kg jos.poti sa imi zici si mie unde ai fost?
Multumesc mult!

Spiridus 14 ian 2011 10:12:09

Re: aerobic incepatori iasi
 
Citat:

Anterior postat de lallykutza (Post 87598)
Buna.Si eu sunt din Iasi si as vrea sa merg la o sala de aerobic.am nunta in mai si vreau sa dau vreo 10kg jos.poti sa imi zici si mie unde ai fost?
Multumesc mult!

Casa de piatra!

t22stefania 09 dec 2012 07:02:24

Re: aerobic incepatori iasi
 
Buna ,

mai merge cineva la sala? Ceva activitate pentru fetele din Iasi exista?Nu vad pe nimeni mai mereu si nu am cu cine vb :(

erasmine 09 ian 2013 13:35:31

Re: aerobic incepatori iasi
 
Citat:

Anterior postat de t22stefania (Post 1188146)
Buna ,

mai merge cineva la sala? Ceva activitate pentru fetele din Iasi exista?Nu vad pe nimeni mai mereu si nu am cu cine vb :(

Buna! ce-i drept, rareori intru aici...la slabutele din Iasi ca am mai scris in trecut si nu mi-a raspuns nimeni...atunci mi-am cautat alte grupuri. despre sala..sunt multe acu si in Iasi...ai de unde alege.Acu urmezi vreo dieta? ne putem ajuta? :)

Teona 17 feb 2013 17:46:05

Aerobic in Iasi?
 
Fetelor, apelez si eu la voi, slabutele din Iasi in principal, ca sa ma ajutati sa iau o hotarare. Vreau sa-mi fac un abonament pentru aerobic si, in zona unde locuiesc eu - Gara Mare - Billa - ar fi cam doua posibilitati "demne" de luat in calcul:
1. Unirea Spa, unde abonamentul e de 115 lei pe luna
2. Master San, undeva pe Petru Rares....nu stiu alte informatii despre ei, dar sunt foarte aproape de mine, as face cam 2 minute pana acolo. Aici una din instructoare este Marcela...de la Betty Club:-s despre ea am auzit pareri pro si contra...dar asta acum cativa ani...

A fost vreuna dintre voi la oricare din cele 2 sali?
Am cautat pe net pareri despre cele doua locatii dar rezultatele au fost cam saracute...asa ca orice informatie ar fi binevenita...nu vreau sa dau banii intr-un loc in care imi va fi pe urma lehamite sa merg:-s
PS: Sper ca nu se va considera ca le fac reclama sau ceva de genul asta, vreau doar cateva pareri ca sa ma hotarasc odata#:-s...va puteti referi la ei si cu initiale daca vreti sau nume de cod...:D, eu voi intelege. Va multumesc :x

erasmine 18 feb 2013 08:59:24

Re: Aerobic in Iasi?
 
Citat:

Anterior postat de Teona (Post 1224635)
Fetelor, apelez si eu la voi, slabutele din Iasi in principal, ca sa ma ajutati sa iau o hotarare. Vreau sa-mi fac un abonament pentru aerobic si, in zona unde locuiesc eu - Gara Mare - Billa - ar fi cam doua posibilitati "demne" de luat in calcul:
1. Unirea Spa, unde abonamentul e de 115 lei pe luna
2. Master San, undeva pe Petru Rares....nu stiu alte informatii despre ei, dar sunt foarte aproape de mine, as face cam 2 minute pana acolo. Aici una din instructoare este Marcela...de la Betty Club:-s despre ea am auzit pareri pro si contra...dar asta acum cativa ani...

A fost vreuna dintre voi la oricare din cele 2 sali?
Am cautat pe net pareri despre cele doua locatii dar rezultatele au fost cam saracute...asa ca orice informatie ar fi binevenita...nu vreau sa dau banii intr-un loc in care imi va fi pe urma lehamite sa merg:-s



PS: Sper ca nu se va considera ca le fac reclama sau ceva de genul asta, vreau doar cateva pareri ca sa ma hotarasc odata#:-s...va puteti referi la ei si cu initiale daca vreti sau nume de cod...:D, eu voi intelege. Va multumesc :x


Buna Teona. Am vazut ca esti in cautarea unei sali si m-am gandit sa-ti dau o mana de ajutor. daca poate fi numita asa. Nu stiu nimic despre Master San.Eu am abonament la Unirea. Instructorii sunt super ok mai ales Sorin (scoate untul din tine ) dar din pacate este f aglomerat. pentru toate activitatile ai nevoi de programare pe care trebuie sa o faci cu o zi inainte si daca nu suni pana in 13 nu prea mai ai sanse sa prinzi loc. Spre ex. eu de vreo sapt nu am mai prins loc la Pilates.eu as merge la cea mai apropiata sala.sunt convinsa ca indiferent de instructor, daca vrei sa muncesti o faci :)
Sper sa itit fiu de ajutor :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:37:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO