forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/raport-mentinere-ventofreddo-11795.html)

losefat 21 aug 2012 08:04:13

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1115592)
Raportul pe azi:
md-o cana de lapte cu cafea
pranz-iepure cu sos,carne de porc prajita,cicoare fiarta,2 pahare de vin(unu rosu,unu alb).
cina-prune
e gresit fructe la cina,pentru fetele care mai citesc pe aci..nu faceti ca mine:Pdoar ca eu vreau sa le termin,azi am mai avut..
maine am in program:(nu stiu daca intru)
md-lapte cu cafea
pranz-somon afumat,rosii,cicoare sau spanac,vin alb
cina-inca nu stiu,mergem la restaurant,gasesc eu ceva Monty acolo:>:>

Vai, dar suna delicios!
Da-mi adresa sa vin la tine...daca imi gatesti asa bine...ma mut la tine pana slabesc! :))
Cat despre fructe la cina...da stiu si eu ca nu e k...dar eu iubescfructele, le-as manca oricand...imi place tare pranzul...yammmy

Exp 21 aug 2012 08:11:45

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Bonjour!

Felicitari pentru mentinere. M-ai dat gata cu iepurele :-)))) Nu am astfel de veleitati. Recunosc, la specialitati nu ma pricep, dar mi-ar placea sa gust [*zambet-larg*]

Succes in continuare si imbratisari virtuale pentru Cami (daca poti)!
Pupici,
Cristina

azra 21 aug 2012 09:21:19

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
neata Emilush
felicitari pt kg slabite si mentinere cat mai usoara..
pupici cu lipici:D

VentoFreddo 21 aug 2012 19:05:21

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
buna jurnalule,nu am ce sa raportez azi ca am mancat ce am scris de ieri..doar ca la pranz nu am avut cicoare,doar rosii,somon afumat,vin alb si in plus o felie de pesmet (fresella).
azi am fost numa treaba treaba si iar treaba,amr 2 zile:P peste o ora iesim la restaurant,maine raportez ce am mancat.
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 1115695)
neatza vento! >:D<>:D<
felicitari pt slabit si multa bafta cu mentinerea >:D<

Buna Vera,multumesc din suflet!:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1115700)
Vai, dar suna delicios!
Da-mi adresa sa vin la tine...daca imi gatesti asa bine...ma mut la tine pana slabesc! :))
Cat despre fructe la cina...da stiu si eu ca nu e k...dar eu iubescfructele, le-as manca oricand...imi place tare pranzul...yammmy

:)) no..eu gatesc somonu afumat:Pin sensul ca-l iau din confectie si il asez pe farfurie,ornat cu rosii:)) :D De gatitul iepurelui se ocupa sotul:>te lingi pe degete cu adevarat..aici se numeste coniglio alla cacciatore(iepure vanatoresc),e una din carnurile fara grasime aproape deloc,si e si delicios:xeu il ador;;)(bine,hai..si pe sot..da in principal pe iepure=)) ).
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1115708)
Bonjour!

Felicitari pentru mentinere. M-ai dat gata cu iepurele :-)))) Nu am astfel de veleitati. Recunosc, la specialitati nu ma pricep, dar mi-ar placea sa gust [*zambet-larg*]

Succes in continuare si imbratisari virtuale pentru Cami (daca poti)!
Pupici,
Cristina

Buna,Cristina,hai ca mai ai putin pana la 300 si iti trimit mailul ei.Cred ca e in concediu ceva,ca imi pare in automat la mailul ei ca ar biroul inchis,revine in septembrie:-/
I-am scris si Emmei mai sus,e delicios iepurele.La inceput nu prea mancam pt ca il vizualizam:Padica asa,un iepuras pufos si dragalas,si nu reuseam sa mananc..pe urma m-am gandit sa nu fiu ipocrita,ca si puii sunt dragalasi..si curcaneii..si toate animalutele..atunci daca nu sunt vegetariana o sa mananc si orice carne,ca nu le ucid eu:(cu filozofia asta anul trecut am mancat si carne de cal:-ob-)
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1115781)
neata Emilush
felicitari pt kg slabite si mentinere cat mai usoara..
pupici cu lipici:D

Multumesc iubita>:D<Pupicii ti-i restituiesc acuma:-*:-*,lipiciul cand ajung acasa:))

Exp 21 aug 2012 20:28:32

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna Emy!

Am trecut pe la tine pentru ca imi place sa iti citesc meniurile si in general imi place stilul optimist pe care-l percep :-) Astazi am descarcat de la Slabute tot ce am gasit despre Monty si m-am apucat de studiat.....zici ca sunt in sesiune, peste 300 pagini! Per total, principiile mi se par de bun simt. Daca oamenii ar fi respectat de la bun inceput anumite asocieri, probabil ca nu ar exista probleme cu greutatea decat in cazurile grave, patologice. Foarte interesant conceptul, corect dpdv medical si echilibrat. Practic nu te restrictioneaza ci te invata cum sa combini alimentele si ce alimente sa alegi...ce este bun si ce este nociv. De multe ori m-am intrebat cum naiba francezii care sunt atat de gurmanzi si mananca atat de mult nu se ingrasa. Acum mie clar...pentru ca stiu sa manance! Cred ca ar fi o buna cale de urmat si pentru mine, mai ales ca exista si variante in care pot inlocui carnea...sau macar sa limitez consumul ei.

In concluzie- sunt "ochi si urechi" la jurnalul si la meniurile tale... :):):)
Seara placuta si te asteptam cu drag acasa,

Cristina

floricica0vesela 21 aug 2012 22:52:18

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
buna Emi
ma bucur sa citesc ca ai ajuns din nou unde ti-ai dorit. felicitari
inseamna ca si noi restul mai avem o sansa :D


multa bafta la mentinere >:D<

yana42 22 aug 2012 21:54:45

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Bună seara Emy>:D<>:D<
Felicitări pentru reuşită, pentru ambiţie şi perseverenţă...
Un buchet de flori de la surioare...[*53*][*53*][*53*]
Ieri m-am întâlnit cu cea mică... cu Ella
Nu vrei să spun unde ne-am întâlnit ....la doctor:D:D:D
Şi-a făcut programare pe la ora 4 şi la 5 când trebuia să ne întâlnim, îmi spune că mai are încă trei 3 persoane în faţa ei şi că mai durează ...să ne întâlnim altă dată... Ei... m-am enervat şi m-am dus la ea să-i ţin companie....la coadă la medic...:> dacă ar fi trebuit să aştept acolo pentru mine ... îţi dai seama că nu stăteam x-(
Aşa că am stat acolo la poveşti cam o oră ... şi cum ne hlizeam noi aşa, parcă ne ştiam de când lumea, ne atrage o acritură atenţia să râdem mai încet, că se supără doamna doctor ...:>Noroc că n-am mai stat mult şi am plecat...
Şi-am aterizat la o terasă... şi-am mai stat şi acolo vreo oră...şi-am băut ceva... :-s... hai să-ţi spun...:-s un frape cu frişcă şi ciocolată....care arată demenţial ...şi a fost şi bestial ... :):)
Şi culmea tehnologiei, nu am avut şi noi un aparat foto la noi...:D m-am chinuit eu cu telefonul meu antic...şi acum nu pot să le descarc în PC... x-(
Tu când vii în Românica ...? Poate ne auzim... măcar la tel. Cât stai aici ?
.......Am vorbit şi cu cea mare;)... era cam supărată cu tatăl ei, pentru că nu se simte deloc bine:(
Pupici , o seară bună.

salexandre 24 aug 2012 11:47:17

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Emy drum bun!

Felicitari :)

VentoFreddo 26 aug 2012 19:54:51

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Buna seara,drag jurnal.In sfarsit scriu din casuta mea draga:DAm ajuns acasa(in Ro) joi,23 august,de atunci tot ma tratez:(ca de obicei,m-a nenorocit aerul conditionat..am plecat sanatoasa si am ajuns teapana de mijloc,gat,cu dureri de gat si ureche(punctul meu slab mereu):(Si am la treburi..dar deja am reusit de atunci sa fac deja multe:)De mancat ultima saptamana a fost cam haotica,cum era de asteptat...familia a facut cate o party in fiecare seara,ca de obicei nu am putut sa refuz desi m-am axat pe carnuri l gratar..dar ammai scapat si la bere si azi la mamaliga(cu peste):">De maine nu mai avem partyuri destea,mancam acasa si ne reluam obiceiurile sanatoase mediterane,mai ales ca am in gradina o gramada de legume bio:x(mama sa traiasca!):rosii de multe feluri,ardei gras,vinete,dovlecei,:xmorcov:x,verdeturi,pepeni(g albeni si rosii),varza,ardei iuti,busuioc etc.
Zilele atea au trecut ca un fel de vartej,asa cu dureri de mijloc,tot nu am putut sa ma dezlipesc de zapacitul meu de nepotel,care ma iubeste de nu mai poate si eu la fel pe el:x
Pe cantar inca nu am curaj sa ma urc,sa treaca o saptamana de dieta si numar daunele dupa aia:-s
meniul de azi:
md-3 prune+cafea decoff
pranz-crap gratar cu sos de usturoi si rosii coapte,caras gratar,2 bulgarasi mamaliga,un pahar bere,o mana seminte neprajite,muulta apa minerala.
cina-pepene galben din gradina proprie(cu rosu nepermise la Monty)
Mi-a fost dor de fetele de aici.;;)
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1116183)
Buna Emy!

Am trecut pe la tine pentru ca imi place sa iti citesc meniurile si in general imi place stilul optimist pe care-l percep :-) Astazi am descarcat de la Slabute tot ce am gasit despre Monty si m-am apucat de studiat.....zici ca sunt in sesiune, peste 300 pagini! Per total, principiile mi se par de bun simt. Daca oamenii ar fi respectat de la bun inceput anumite asocieri, probabil ca nu ar exista probleme cu greutatea decat in cazurile grave, patologice. Foarte interesant conceptul, corect dpdv medical si echilibrat. Practic nu te restrictioneaza ci te invata cum sa combini alimentele si ce alimente sa alegi...ce este bun si ce este nociv. De multe ori m-am intrebat cum naiba francezii care sunt atat de gurmanzi si mananca atat de mult nu se ingrasa. Acum mie clar...pentru ca stiu sa manance! Cred ca ar fi o buna cale de urmat si pentru mine, mai ales ca exista si variante in care pot inlocui carnea...sau macar sa limitez consumul ei.

In concluzie- sunt "ochi si urechi" la jurnalul si la meniurile tale... :):):)
Seara placuta si te asteptam cu drag acasa,

Cristina

Buna,Cristina,tarziu iti raspund,dar inainte de plecare nu am mai intrat aici,in jurnalul meu,din lipsa de timp:-*Te-ai decis la vreo dieta?Monty e intr-adevar permisiv,slabesti mai lent decat cu alte diete,dar sanatos,pentru ca te privezi doar de chestiile cu adevarat nocive:)>:D<
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1116269)
buna Emi
ma bucur sa citesc ca ai ajuns din nou unde ti-ai dorit. felicitari
inseamna ca si noi restul mai avem o sansa :D


multa bafta la mentinere >:D<

Floricica mea iubita,sper ca ma citesti,tare dor mi-a fost de tine:x,o sa recuperez si la gasca acolo,poate ai dat mai multe detalii,sunt f curioasa ce mai faci,cum mai e viata ta de grecoaica,unde mai muncesti etc etc:DIti multumesc de urari,dar am emotii acuma pt cantar:P
Citat:

Anterior postat de yana42 (Post 1116865)
Bună seara Emy>:D<>:D<
Felicitări pentru reuşită, pentru ambiţie şi perseverenţă...
Un buchet de flori de la surioare...[*53*][*53*][*53*]
Ieri m-am întâlnit cu cea mică... cu Ella
Nu vrei să spun unde ne-am întâlnit ....la doctor:D:D:D
Şi-a făcut programare pe la ora 4 şi la 5 când trebuia să ne întâlnim, îmi spune că mai are încă trei 3 persoane în faţa ei şi că mai durează ...să ne întâlnim altă dată... Ei... m-am enervat şi m-am dus la ea să-i ţin companie....la coadă la medic...:> dacă ar fi trebuit să aştept acolo pentru mine ... îţi dai seama că nu stăteam x-(
Aşa că am stat acolo la poveşti cam o oră ... şi cum ne hlizeam noi aşa, parcă ne ştiam de când lumea, ne atrage o acritură atenţia să râdem mai încet, că se supără doamna doctor ...:>Noroc că n-am mai stat mult şi am plecat...
Şi-am aterizat la o terasă... şi-am mai stat şi acolo vreo oră...şi-am băut ceva... :-s... hai să-ţi spun...:-s un frape cu frişcă şi ciocolată....care arată demenţial ...şi a fost şi bestial ... :):)
Şi culmea tehnologiei, nu am avut şi noi un aparat foto la noi...:D m-am chinuit eu cu telefonul meu antic...şi acum nu pot să le descarc în PC... x-(
Tu când vii în Românica ...? Poate ne auzim... măcar la tel. Cât stai aici ?
.......Am vorbit şi cu cea mare;)... era cam supărată cu tatăl ei, pentru că nu se simte deloc bine:(
Pupici , o seară bună.

Multumesc iubita!:-*Uite acu sunt in Ro,maine trec sa-mi incar telefonul sau sa imi iau alta cartela,o sa-ti dau MP cu nr;)
:)) numai voi puteati sa va intalniti asa:PSper ca Ellutza e ok:-ssi ca afost o vizita de rutina:)
:)) imi imaginez babele>:)Ma bucur pt voi,sper sa mai fie in tara Ella maine,o sa o sun,nu mai stiu cand a zis ca pleaca in Ita:-/
Stiu de Cami,sper din suflet sa fie ok tatal ei..tare e greu cand esti departe de cei dragi la nevoie:(
Te pup,scumpa,mai vorbim>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de salexandre (Post 1117751)
Emy drum bun!

Felicitari :)

>:D<
Multumesc de vizita si felicitari, iubita>:D<>:D<

losefat 26 aug 2012 20:05:03

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Bine ai revenit!
Imi pare rau ca esti racita, cat despre mancare..of..stiu, am sarit si eu azi calul!Las ca de luni cu forte proaspete ne reluam obiceiurile sanatoase!
Cum e acasa, cred ca esti foarte fericita in casa ta noua si frumoasa si alaturi de familia ta!Ma bucur ptr. tine cred ca te simti minunat!
O seara placuta iti doresc,
Ema


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO