forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 40-50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/)
-   -   Slabute si la 40 ani! (etaj III) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/slabute-40-ani-etaj-iii-7644.html)

vera37 07 ian 2011 14:11:58

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 462829)
eu de 1 an de zile am aceiasi greutate sper sa dau si eu jos macar cit tine pupici>:d<>:d<

dai, n-ai cum sa nu dai mai ales ca ai fost constanta in kg:-*:-*
eu anul asta am pus 8 kg asa ca pe cai:)):))

vera37 07 ian 2011 14:14:12

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 462838)


las k asa devenim si noi:D:D:D
mama lor de slabanoagex-(x-(x-(ce cred ele k noi nu putem>:)>:)>:)

da mai alina asa e;);)
stii eu ma uitam la ea odata cum mananca si ma gandeam cum rezista mai frate ca mananca asa putin?>:)>:)

Alina82 07 ian 2011 14:14:24

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 462836)
asta nu e o problema am si bici si staper pe unu pun haine si unu sta sub birou dar trebuie sa ma pun serios pe treaba macar steper:d:d

S-ar putea sa ti se para greu dak nu esti obisnuita cu efortul si sa te ia si durerile de sale,articulatii...de aia iti recomandam start walking k asta nu solicita asa mult articulatiile si e chiar simpatic si tanti aia spune k e foarte eficient...si chiar si eu pot spune la fel...cand am inceput sa il fac scadeam f.bn in cm...partea proasta e k dupa un timp se obisnuieste organismul...dar asa capeti rezistenta fizik si te apuci de altele mai grele:)

Nemo 07 ian 2011 14:17:19

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 462836)
asta nu e o problema am si bici si staper pe unu pun haine si unu sta sub birou dar trebuie sa ma pun serios pe treaba macar steper:d:d

La loc bun stau...>:)
Luase si sotia o chestie pe care te suiai, te tineai de un maner si te cracanai in mod repetat (sorry de expresie, dar cam asa faceai :))), cu picioarele pe doi suporti ce culisau pe niste bare.
Am incercat si eu odata sa-l folosesc, dar cum spuneam, gemea, scartaia si facea un zgomot de parca mutam dulapuri prin casa, si din respect pentru vecinii de sub noi, nu am mai reeditat aventura.:)):)):))
L-am si desfacut in bucati de o vreme, sa nu mai stea in drum, si astept sa ajung la 100 sa-l incerc din nou, poate nu se mai vaita atat cand ma catar pe el.>:)>:)>:)

Alina82 07 ian 2011 14:18:17

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 462845)
da mai alina asa e;);)
stii eu ma uitam la ea odata cum mananca si ma gandeam cum rezista mai frate ca mananca asa putin?>:)>:)

Makr tu esti norocoasa k ai o matusa slaba care mananca putin...eu am o sora care baga in ea k sparta si e slabanoaga:|deci zilele trecute a mancat o cutie de raffaello dupa pranz si la 2 ore ii era foame si iar a mancat:|si tot 50 de kg are:((:((:((
Dar ma consolez k ea e aia rea>:)eu sunt aia buna si iubita de tot neamul=))=))=))

barbuta 07 ian 2011 14:18:45

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de alina82 (Post 462846)


s-ar putea sa ti se para greu dak nu esti obisnuita cu efortul si sa te ia si durerile de sale,articulatii...de aia iti recomandam start walking k asta nu solicita asa mult articulatiile si e chiar simpatic si tanti aia spune k e foarte eficient...si chiar si eu pot spune la fel...cand am inceput sa il fac scadeam f.bn in cm...partea proasta e k dupa un timp se obisnuieste organismul...dar asa capeti rezistenta fizik si te apuci de altele mai grele:)

caut pe net si o sa fac seara poate ma obosesc si adorm mai devreme o sa fac dupa cina e bine?;;);;)

Alina82 07 ian 2011 14:20:06

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 462847)
La loc bun stau...>:)
Luase si sotia o chestie pe care te suiai, te tineai de un maner si te cracanai in mod repetat (sorry de expresie, dar cam asa faceai :))), cu picioarele pe doi suporti ce culisau pe niste bare.
Am incercat si eu odata sa-l folosesc, dar cum spuneam, gemea, scartaia si facea un zgomot de parca mutam dulapuri prin casa, si din respect pentru vecinii de sub noi, nu am mai reeditat aventura.:)):)):))
L-am si desfacut in bucati de o vreme, sa nu mai stea in drum, si astept sa ajung la 100 sa-l incerc din nou, poate nu se mai vaita atat cand ma catar pe el.>:)>:)>:)

Poate trebuia uns mai Nemo...k si stepperul meu dupa ce fusese ceva timp cuier>:)>:)>:)cand m-am urcat pe el sti cum guita=))=))=))dar i-a dat iubi cu un spray din ala pt surubaraie si poi era silentios:D:D:D

barbuta 07 ian 2011 14:20:50

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de nemo (Post 462847)
la loc bun stau...>:)
luase si sotia o chestie pe care te suiai, te tineai de un maner si te cracanai in mod repetat (sorry de expresie, dar cam asa faceai :))), cu picioarele pe doi suporti ce culisau pe niste bare.
Am incercat si eu odata sa-l folosesc, dar cum spuneam, gemea, scartaia si facea un zgomot de parca mutam dulapuri prin casa, si din respect pentru vecinii de sub noi, nu am mai reeditat aventura.:)):)):))
l-am si desfacut in bucati de o vreme, sa nu mai stea in drum, si astept sa ajung la 100 sa-l incerc din nou, poate nu se mai vaita atat cand ma catar pe el.>:)>:)>:)

asa scirtie bicicleta mea si mai bine stau rufele pe ea nu eu:d:d

vera37 07 ian 2011 14:26:00

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
mai eu n-am de-astea prin casa si la tonajul meu sunt fff scumpe:-o:-o:-o
mai ma batai si eu prin casa, merg si mai am si un catel care ma alearga :)):)):))

Nemo 07 ian 2011 14:37:22

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj III)
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 462854)


Poate trebuia uns mai Nemo...k si stepperul meu dupa ce fusese ceva timp cuier>:)>:)>:)cand m-am urcat pe el sti cum guita=))=))=))dar i-a dat iubi cu un spray din ala pt surubaraie si poi era silentios:D:D:D

Mi-e ca daca il ung, aluneca naibii talpicile alea si ma cracanez odata definitiv...=))=))=))

Nu el era de vina saracu` ci greutatea mea...>:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:50:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO