forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 40-50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/)
-   -   Slabute si la 40 ani! (etaj X) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/slabute-40-ani-etaj-x-11362.html)

Tzontz 08 apr 2012 20:28:16

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 1009292)


Adevarat ca a inviat! azi am fost in vizita, maine in vizita. pfui, cand ma gandesc cate pregatiri faceam anii din urma. acu´e randul neaamurilor sa spele vase pana la miezul noptii :))


Paste fericit Blumulet si Hristos a-nviat.
(pai poate au masina de spalat vase si-au scapat ieftin). Oricum e fain sa fii musafir. Daca ar fi o meserie de "musafir" cred ca m-as baga:)):)):)):)):))

Pup toate fetele

blum 08 apr 2012 20:30:25

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de elena67 (Post 1009293)
Buna seara doamnelor si domnule.Citeam saptaminal pe acest site insa de acum un an nu am mai scris,deci cam din an in Paste si deoarece astazi este Sarbatoarea Pastelui la noi mi-am luat inima in dinti si scriu aceste rinduri cu sperantza sa fiu bine primita la etajul 10.Am fost impresionata de Kg pierdute de multe dintre voi,atita ambitie si rabdare mai rar se intilneste.
Am savurat simtzul umorului la Tzontz si am avut momente pline de melancolie citind mesajele doamnelor cu dialect oltenesc(tatal meu era din Vilcea).In alta ordine de idei incerc un fel de dieta personalizata cu o felie de piine LOw Carb ,in rest un fel de Dukan.
O seara placuta tuturor

Elena

Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 1009298)

ei asa-ti sade cel mai bine, sa fii musafir :):)

bine ai indraznit, Eleno!
Verutzo, asta cu musafir are traditie la mine in familie. sor´mea, cand era mica, spunea ca vrea sa devina musafir cand o sa se faca mare. nah, si musafir s-a facut. acu´, daca e meserie recunoscuta in familie, musai s-o incerc si eu macar de-o tura. ca-n rest imi place sa strang neamurile la mine

blum 08 apr 2012 20:31:39

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Tzontz (Post 1009301)



Paste fericit Blumulet si Hristos a-nviat.
(pai poate au masina de spalat vase si-au scapat ieftin). Oricum e fain sa fii musafir. Daca ar fi o meserie de "musafir" cred ca m-as baga:)):)):)):)):))

Pup toate fetele

tocmai am scris ca e recunoscuta ca meserie ( la mine in familie) . acu´, ai doua optiuni: ori te-nvarti cumva s-o recunosca si ai tai, ori schimbi familia. eu te astept :))

vera37 08 apr 2012 20:31:49

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Tzontz (Post 1009301)



Paste fericit Blumulet si Hristos a-nviat.
(pai poate au masina de spalat vase si-au scapat ieftin). Oricum e fain sa fii musafir. Daca ar fi o meserie de "musafir" cred ca m-as baga:)):)):)):)):))

Pup toate fetele

hai bine ai venit tzontzonico! :-*:-*
cum stai cu curatenia? e gata? ca vin musafir :)):))

vera37 08 apr 2012 20:32:44

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 1009305)



bine ai indraznit, Eleno!
Verutzo, asta cu musafir are traditie la mine in familie. sor´mea, cand era mica, spunea ca vrea sa devina musafir cand o sa se faca mare. nah, si musafir s-a facut. acu´, daca e meserie recunoscuta in familie, musai s-o incerc si eu macar de-o tura. ca-n rest imi place sa strang neamurile la mine

uite asa mi-ai dat si mie o idee, ca si sotul are darul de a-i strange pe toti la noi :)):))

blum 08 apr 2012 20:37:06

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 1009308)

uite asa mi-ai dat si mie o idee, ca si sotul are darul de a-i strange pe toti la noi :)):))

acu´nu zic ca nu-mi place sa fiu musafir, dar parca mai frumos e gazda. adica, dupa ce pleaca musafirii, iti aprinzi o tzigare, intinzi picioarele pe canapea si te gandesti " cin´naiba mai strange la ora asta de prin casa? eh, e si maine o zi". pe urma mai bei o cafea, seara, simti cum te ia cu viteza, terimi curatenia, mai bati un cui in perete, mai carpesti un ciorap( daca nu e sarbatoare), mai faci un rebus si te gandesti ce bine e ca n-ai de mers cu masina pana acasa . si uite asa te amagesti ca tot mai bine e gazda :))

elena67 08 apr 2012 20:40:46

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Petrecerile cu familia sint cele mai frumoase ,numai sa-i ai aproape.
In cazul meu ma rezum la colegi(prieteni) ,sint oameni de calitate dar nu sint din familie.

vera37 08 apr 2012 20:44:59

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
fetele, eu ma bag in pat........m-a palit un soooomnnnn :)):)):))
noapte buna! pe maine! :-*:-*>:D<>:D<

blum 08 apr 2012 20:47:14

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 1009324)
fetele, eu ma bag in pat........m-a palit un soooomnnnn :)):)):))
noapte buna! pe maine! :-*:-*>:D<>:D<

Noapte buna, Verutzo!>:D< somn zici?:D

miranda75 08 apr 2012 20:53:18

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Noapte buna fetele, eu nu ma simt bine deloc si ma mananca toate alea, pana si capulx-(x-(x-(
Noapte buna si o saptamana minunata si cu spor va doresc!;);););)>:D<>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:46:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO