forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit adolescente (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/)
-   -   Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/masuri-normale-greutate-inaltime-persoane-sub-18-ani-4110.html)

DeathInVogue 22 iul 2010 15:32:37

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Citat:

Anterior postat de Dizzicel (Post 263714)
14 ani ,inaltimea 1,65 si 49 d kg ,vreau sa slabesc la abdomen .Help me `[-o<

esti deja suficient de slaba dupa mine...dar daca vrei sa dai jos burtica trebuie sa faci sport( vorbesc eu aia lenesa)

andra scumpa 24 iul 2010 08:24:31

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
am si eu o intrebare...credeti ca mananc cam mult?...am 15 ani 158 si 47 de kg...cam in fiecare zi mananc cam multe fructe in aceasta perioada multe caise ,prune si pepene...cam in jur de 30 de caise 20 de prune si 3 felii de pepene toate astea in jur de ora 11... inainte de asta mananc de obicei peste sau carne de pui la cuptor sau gratar,bors cu peste, branzica ( de vaca sau telemea de oaie) bineinteles doar una din felurile astea ...dulciuri mai rar si paine deloc...astept un raspuns cat se poate de repede>:D<:D

justbelieve 24 iul 2010 08:48:34

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Citat:

Anterior postat de andra scumpa (Post 265663)
am si eu o intrebare...credeti ca mananc cam mult?...am 15 ani 158 si 47 de kg...cam in fiecare zi mananc cam multe fructe in aceasta perioada multe caise ,prune si pepene...cam in jur de 30 de caise 20 de prune si 3 felii de pepene toate astea in jur de ora 11... inainte de asta mananc de obicei peste sau carne de pui la cuptor sau gratar,bors cu peste, branzica ( de vaca sau telemea de oaie) bineinteles doar una din felurile astea ...dulciuri mai rar si paine deloc...astept un raspuns cat se poate de repede>:D<:D

Buna>:D<
Foarte bine ca mananci fructe,trebuie sa profitam acum ca este vara.Dar stai sa vad daca am inteles bine.Ai doar o masa pe zi?:-oAdica dimineata mananci ce ai spus tu acolo peste,ciorba etc si dupa fructe si atat?

andra scumpa 24 iul 2010 11:00:17

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
da doar o masa pe zi si in rest fructe ...si tot mi se pare ca mananc mult ...si fac 80 de abdomene zilnic(de fapt de cateva zile fac 80 pana acum faceam 40),si alte exercitii mai usoare si uneori alerg cate 30 de min...cam de 2ori pe saptamana...uneori si mama imi spune ca mananc prea putin dar mie nu mi se pare ...as vrea sa mai slabesc 3-4 kg sper sa reusesc:x...astept parerile voastre ...chiar am nevoie de sfaturi...:-*:-*:-*>:D<

alinush 24 iul 2010 11:33:19

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Citat:

Anterior postat de andra scumpa (Post 265896)
da doar o masa pe zi si in rest fructe ...si tot mi se pare ca mananc mult ...si fac 80 de abdomene zilnic(de fapt de cateva zile fac 80 pana acum faceam 40),si alte exercitii mai usoare si uneori alerg cate 30 de min...cam de 2ori pe saptamana...uneori si mama imi spune ca mananc prea putin dar mie nu mi se pare ...as vrea sa mai slabesc 3-4 kg sper sa reusesc:x...astept parerile voastre ...chiar am nevoie de sfaturi...:-*:-*:-*>:D<

3,4kg?:-o
da ai 47 kg?nu crezi ca vrei sa slabesti prea mult,pt inaltimea ta?

justbelieve 25 iul 2010 11:08:19

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Citat:

Anterior postat de andra scumpa (Post 265896)
da doar o masa pe zi si in rest fructe ...si tot mi se pare ca mananc mult ...si fac 80 de abdomene zilnic(de fapt de cateva zile fac 80 pana acum faceam 40),si alte exercitii mai usoare si uneori alerg cate 30 de min...cam de 2ori pe saptamana...uneori si mama imi spune ca mananc prea putin dar mie nu mi se pare ...as vrea sa mai slabesc 3-4 kg sper sa reusesc:x...astept parerile voastre ...chiar am nevoie de sfaturi...:-*:-*:-*>:D<

Nu e bine deloc!Cum sa ai doar o masa pe zi?Sanatos este sa ai 3 mese si 2 gustari.Asa iti vei distruge organismul.

Dee 28 iul 2010 09:23:20

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Citat:

Anterior postat de andra scumpa (Post 265896)
da doar o masa pe zi si in rest fructe ...si tot mi se pare ca mananc mult ...si fac 80 de abdomene zilnic(de fapt de cateva zile fac 80 pana acum faceam 40),si alte exercitii mai usoare si uneori alerg cate 30 de min...cam de 2ori pe saptamana...uneori si mama imi spune ca mananc prea putin dar mie nu mi se pare ...as vrea sa mai slabesc 3-4 kg sper sa reusesc:x...astept parerile voastre ...chiar am nevoie de sfaturi...:-*:-*:-*>:D<


Hello Andra :D

In primul rand...47 kg e "subponderal" pentru inaltimea ta, inca putin si dai in altceva...si crede-ma ca de bolile astea nu se scapa usor, si eu gandeam la fel ca tine la inceput. In al doilea rand, cu 1 masa pe zi nu o sa slabesti decat la inceput, dupa care vei pune la loc si mai multe kg decat ai avut initial. E simplu, atunci cand organismul tau vede ca nu-i dai ce-i trebuie, el isi face provizii din grasime si astfel te ingrasi mai mult decat slabesti.Si cand te vei scapa la putin mai multa mancare decat de obicei, corpul tau nu va ezita sa isi faca repede repede provizii si mai multe, ca doar el stie ca va fi privat in continuare de ce ii trebuie ca sa functioneze normal si sa fie sanatos pe viitor.Asta e efectul yo-yo care e imposibil de evitat cand mananci sub 1200 calorii. Te sfatuiesc sa incepi sa iti redresezi programul ca sa nu ajungi ca mine, care facand prostii atata timp cu dietele mult prea hipocalorice mi-am dat metabolismul peste cap si acum slabesc ingrozitor de greu, indiferent cat de sanatos mananc si de cat de mult sport fac...mai bine profiti acum, cat inca slabesti usor ...
Acum in legatura cu sportul: abdomenele nu fac sa dispara grasimica, ele pr si simplu intaresc muschii.Astfel poti avea muschii lucrati la maxim dar stratul de deasupra va ramane. Pt ca arderea grasimilor se face exclusiv prin cardio :D: adica tot ce include miscare: alergare, aerobic (zumba, tae-bo..etc.) bicicleta, jogging...
Bafta si ai grija de tine :-*

Stephanie 28 iul 2010 16:19:39

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Cum au zis si fetele...Greutatea ta e ok si nu ai de ce sa iti faci probleme si sa mananci dezordonat

Dizzicel 03 aug 2010 22:08:12

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
am 1,65 si 48 kg aq :-< vreau sa mai slabesc la abdomen :(:(

Slabuta 03 aug 2010 23:29:11

Re: Masuri normale (greutate, inaltime) pentru persoane sub 18 ani
 
Citat:

Anterior postat de Dizzicel (Post 276789)
am 1,65 si 48 kg aq :-< vreau sa mai slabesc la abdomen :(:(

Dizzicel bun venit :)

Vrem si noi niste pozisoare cu tine :)
La masurile actuale, eu nu vad de ce ai mai slabi.

Poate pozele o sa faca mai multa lumina. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:46:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO