forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Jurnal Mia (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/jurnal-mia-5678.html)

marky_84 29 iul 2010 18:26:13

Jurnal Mia
 
Buna,
Ma numesc Mia am 25 de ani si sunt o viitoare miresica care de cand se stie a avut probleme cu greutatea.
Am tinut tot felul de diete insa desi slabesc rapid , revin la fel de rapid la forma initiala.
Nu am fost niciodata grasuta insa din adolescenta nu pot scapa de titulatura de corpolenta.
De o saptamana incoace am zis stop nu se mai poate asa si am inceput lupta cu kilogramele .
Si astfel am inceput prin a elimina painea din organism de tot si defintiv, dulciurile sucurile, masa de seara dar mai ales am descoperit zumba singura miscare pe care o agreez si care ma relaxeaza .
Cu aceasta ocazie vreau sa va multumesc ca existati si sper ca in viitorul apropiat incet dar sigur sa mi se spuna si mie o slabuta .;;);;);;)
PS fetele din zodioa fecioara pot slabi usor pana in 09 august si dupa 24 august

mvthebest 29 iul 2010 20:05:12

Re: Jurnal Mia
 
Citat:

Anterior postat de marky_84 (Post 271851)
Buna,
Ma numesc Mia am 25 de ani si sunt o viitoare miresica care de cand se stie a avut probleme cu greutatea.
Am tinut tot felul de diete insa desi slabesc rapid , revin la fel de rapid la forma initiala.
Nu am fost niciodata grasuta insa din adolescenta nu pot scapa de titulatura de corpolenta.
De o saptamana incoace am zis stop nu se mai poate asa si am inceput lupta cu kilogramele .
Si astfel am inceput prin a elimina painea din organism de tot si defintiv, dulciurile sucurile, masa de seara dar mai ales am descoperit zumba singura miscare pe care o agreez si care ma relaxeaza .
Cu aceasta ocazie vreau sa va multumesc ca existati si sper ca in viitorul apropiat incet dar sigur sa mi se spuna si mie o slabuta .;;);;);;)
PS fetele din zodioa fecioara pot slabi usor pana in 09 august si dupa 24 august

Bine ai venit>:D<>:D<
Felicitari pentru decizia pe care ai luat-o>:D<
Dupa ce ve-i slabi kg ai mare grija ce papi. Cate calorii papi pe zi?
PS:fetele din varsator cand slabesc:P?

marky_84 29 iul 2010 20:32:48

Re: Jurnal Mia
 
multumesc de urari
cat despre fetele din varsator nu stiu decat ca ai o zodie foarte buna esti ambitioasa asa ca probabil o sa slabesti foarte rapid pentru ca ai o vointa de fier.
cred ca perioada 01-09 august si 24-31 august e prielnica tuturor

Un Pai Roz 30 iul 2010 08:29:31

Re: Jurnal Mia
 
Citat:

Anterior postat de marky_84 (Post 271851)
Buna,
Ma numesc Mia am 25 de ani si sunt o viitoare miresica care de cand se stie a avut probleme cu greutatea.
Am tinut tot felul de diete insa desi slabesc rapid , revin la fel de rapid la forma initiala.
Nu am fost niciodata grasuta insa din adolescenta nu pot scapa de titulatura de corpolenta.
De o saptamana incoace am zis stop nu se mai poate asa si am inceput lupta cu kilogramele .
Si astfel am inceput prin a elimina painea din organism de tot si defintiv, dulciurile sucurile, masa de seara dar mai ales am descoperit zumba singura miscare pe care o agreez si care ma relaxeaza .
Cu aceasta ocazie vreau sa va multumesc ca existati si sper ca in viitorul apropiat incet dar sigur sa mi se spuna si mie o slabuta .;;);;);;)
PS fetele din zodioa fecioara pot slabi usor pana in 09 august si dupa 24 august

Buna Mia si bine ai venit! :-* >:D<
si eu sunt fecioara, abia astept sa vina august sa slabesc :))
sper totusi sa imi revin nitel pana atunci si sa ajung la kg de dinainte de vacanta! :D


Iti urez o zi superba si fara tentatii!! :D :-* >:D<

marky_84 30 iul 2010 09:25:32

Re: Jurnal Mia
 
buna fetelor ,
am mai inceput o zi de lupta impotriva kilogramelor cu zambetul pe buze.
zambetul pe buze a fost generat de pierderea in greutate a 500 grame din corpul meu care explodeaza de fericire si care pare ca in sfarsit imi da indicii ca si el s-a saturat sa care atata greutate dupa el .
visul ca o sa ajung la corpul mult visat e din ce in ce mai concret in capusorul meu.
deosebirea in actuala mea lupta impotriva kilogramelor fata de precedentele lupte este ca acum nu tin un regim strict insa imi monitorizez tot ceea ce mananc avxnd grija sa nu depasec 1200 k/cal pe zi.
asa cum am mentionat anterior am eliminat painea, dulciurile, sucurile masa de seara si fac foarte multa miscare .
ce pot sa spun despre lupta mea constanta impotriva kilogramelor e ca am invatat din propriile greseli si probabil convinsa ca astrele sunt de partea mea optimismul de care dau dovada ma ajuta sa slabesc foarte repede.

din acest motiv cea mai buna metoda de a slabi este eliminarea stresului din viata noastra si convingerea ferma ca lupta pe care o ducem nu este in zadar.
Asa ca sunt convinsa ca fiecare dintre noi va reusi indiferent de zodie .
Va doresc la toate ce imi doresc mie corpul mult visat si multa ambitie in lupta impotriva propriilor noastre tentatii .

ras_cristalin 02 aug 2010 07:54:06

Re: Jurnal Mia
 
Citat:

Anterior postat de marky_84 (Post 272355)
buna fetelor ,
am mai inceput o zi de lupta impotriva kilogramelor cu zambetul pe buze.
zambetul pe buze a fost generat de pierderea in greutate a 500 grame din corpul meu care explodeaza de fericire si care pare ca in sfarsit imi da indicii ca si el s-a saturat sa care atata greutate dupa el .
visul ca o sa ajung la corpul mult visat e din ce in ce mai concret in capusorul meu.
deosebirea in actuala mea lupta impotriva kilogramelor fata de precedentele lupte este ca acum nu tin un regim strict insa imi monitorizez tot ceea ce mananc avxnd grija sa nu depasec 1200 k/cal pe zi.
asa cum am mentionat anterior am eliminat painea, dulciurile, sucurile masa de seara si fac foarte multa miscare .
ce pot sa spun despre lupta mea constanta impotriva kilogramelor e ca am invatat din propriile greseli si probabil convinsa ca astrele sunt de partea mea optimismul de care dau dovada ma ajuta sa slabesc foarte repede.

din acest motiv cea mai buna metoda de a slabi este eliminarea stresului din viata noastra si convingerea ferma ca lupta pe care o ducem nu este in zadar.
Asa ca sunt convinsa ca fiecare dintre noi va reusi indiferent de zodie .
Va doresc la toate ce imi doresc mie corpul mult visat si multa ambitie in lupta impotriva propriilor noastre tentatii .

Buna dimineata, domnisoara mireasa :)
Cand ai nunta? Cu pregatirile cum stai?
Eu am nunta pe 26 septembrie :D abia astept
E prima data cand aud de slabitul acesta ajutat de astre :) e foarte interesant. Ma bucur ca ai pierdut primele sute de grame, e un inceput foarte bun.
Hipocalorica am tinut si eu si m-a ajutat foarte mult.
N-am vazut la tine sa scrii nimic despre sport, practici ceva? Stii ca e foarte important aspectul asta ;)
Astept sa aud de la tine >:D<

yulyka 11 aug 2010 18:29:33

Re: Jurnal Mia
 
buna si bine ai venit!:)cum iti merge cu slabitul??

marky_84 16 aug 2010 11:47:51

Re: Jurnal Mia
 
buna,
pentru ras cristalin sunt logodita nunta trebuia sa o avem pe 21 august insa am amanat-o pentru anul viitor tot in august din cauza unor probleme in familie...
abia astept sa vad poze de la nunta ta si sper daca o sa am ceva probleme sa ma poti ajuta..
sport fac zumba si miscare in fiecare weekend merg la munte , inot profit de faptul ca e vara oricum am timp un an de zile sa slabesc frumos si usor fara infometare zadarnica..
pentru yulyka
cu slabitul merge incet dar sigur nu slabesc decat 500 grame pe saptamana dar pentru mine e excelent... pentru ca asa nu ma ingras repede la loc
oricum eu vreau :
1. sa imi schimb modul de viata
2. sa lupt impotriva stresului cel care ma ingrasa
am o meserie stresanta si pentru mine cel mai important lucru este sa elimin stresul din viata mea
va dores o slabire usoara si multumesc ca va pasa

Slabuta 28 sep 2010 19:38:26

Re: Jurnal Mia
 
Citat:

Anterior postat de marky_84 (Post 290969)
buna,
pentru ras cristalin sunt logodita nunta trebuia sa o avem pe 21 august insa am amanat-o pentru anul viitor tot in august din cauza unor probleme in familie...
abia astept sa vad poze de la nunta ta si sper daca o sa am ceva probleme sa ma poti ajuta..
sport fac zumba si miscare in fiecare weekend merg la munte , inot profit de faptul ca e vara oricum am timp un an de zile sa slabesc frumos si usor fara infometare zadarnica..
pentru yulyka
cu slabitul merge incet dar sigur nu slabesc decat 500 grame pe saptamana dar pentru mine e excelent... pentru ca asa nu ma ingras repede la loc
oricum eu vreau :
1. sa imi schimb modul de viata
2. sa lupt impotriva stresului cel care ma ingrasa
am o meserie stresanta si pentru mine cel mai important lucru este sa elimin stresul din viata mea
va dores o slabire usoara si multumesc ca va pasa

Buna si bine ai venit printre noi :)

Va doresc de pe acum Casa de piatra si multa iubire si intelegere. :)

Ras_cristalin tocmai a avut nunta (sambata care a trecut) :)

Si noi asteptam cu nerabdare pozele. :)

Ce dieta urmezi?
Vad ca la capitolul sport esti bine, bravo :)

marky_84 07 oct 2010 12:29:36

Re: Jurnal Mia
 
buna ,
am recidivat pentru ca am lasat-o moale cu slabitul
asa dupa cum vedeti nici nu m-am ingrasat dar nici nu am slabit
sport am inceput sa fac mai mult decat de obicei mi-am cumparat bicicleta de camera si fac in fiecare zi o ora de mers pe bicicleta si doua seriii de 30 abdomene
sper sa slabesc
mi-am facut abonament la zumba o data pe saptamana si la inot la piscina
doamna ajuta si abia astept sa pun poze gen inainte si dupa


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:55:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO