forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/nici-adolescenta-nici-mireasa-anul-acesta-joannaann-4033.html)

joannaann 10 iul 2010 16:07:00

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 240658)
Am venit la tine sa-ti arunc o provocare.... ne luam de manuta si facem 30 de minute de miscare zilnic. Ce spui, cum ti se pare? :);)

de acord>:D< imi pare tare rau ca nu am mai intrat pe forum...m-am mutat cu mama si astfel s a ales prafu de dieta mea dar de o saptamana am inceput iar si nu am mai calcat stramb...am avut si ceva pb cu internetul aici dar acum s a rezolvat si ma bucur ca pot tine din nou leg cu voi...
ras_cristalin voi da raportul aici in fiecare seara daca mi-am facut ex sau nu si te astept cu mare drag sa ma tragi de urechi daca trag chiulul si sa ma incurajezi daca ma tin de treaba.>:D<[*71*]

lucia ely 10 iul 2010 16:36:29

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
buna Joanna>:D<
bine ai venit printre noi:*:*:*
o sa vin si eu prin vizita;;) sa vad cum stai cu mancatul,si sportul:*:*
impreuna vom reusi;;)
mult succes!


si nu uita unde vrem sa ajungem:*:*:*


ras_cristalin 10 iul 2010 16:43:30

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
Citat:

Anterior postat de joannaann (Post 248844)
de acord>:D< imi pare tare rau ca nu am mai intrat pe forum...m-am mutat cu mama si astfel s a ales prafu de dieta mea dar de o saptamana am inceput iar si nu am mai calcat stramb...am avut si ceva pb cu internetul aici dar acum s a rezolvat si ma bucur ca pot tine din nou leg cu voi...
ras_cristalin voi da raportul aici in fiecare seara daca mi-am facut ex sau nu si te astept cu mare drag sa ma tragi de urechi daca trag chiulul si sa ma incurajezi daca ma tin de treaba.>:D<[*71*]

Am venit sa vad daca trebuie sa te trag de urechi sau sa te incurajez;;)
Ce mai faci Ioana? :) Cum mananci, ce sport faci? :)

joannaann 10 iul 2010 17:13:54

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
stau binisor....acum 2 min am terminat de facut bicicleta, 30 de minute si mi-am propus sa mai fac 30 de min si diseara. Cu mancatul..am probleme..dimineata nu pot sa mananc nimic sub nicio forma...imi e greata de orice...asa m-am invatat de mica...la pranz am mancat un ardei umplut cu cu carne de piept de pui..i-a facut mama mai light pt mine:)) si diseara voi manca o salata cu branza ...nu mananc paine deloc...eu zic ca mananc binisor..mai ales ca am renuntat la dulciuri desi eu am pb cu glicemia..o am ff mica..cand ma simt rau din cauza asta mananc cate o piersica si imi revin.... Si vreau sa ma laud pt ca aseara mama a facut clatite cu ciocolata, respectivii inamici sunt si acum pe bufetul din bucatarie...ne-am intalnit de ff multe ori...DAR AM REZISTAT! nici nu le-am atins...cam asa stau lucrurile..in rest toate bune ma concentrez pe imaginea mea de peste cateva luni:D:D:D:D

lucia ely 10 iul 2010 18:19:48

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
Citat:

Anterior postat de joannaann (Post 248895)
stau binisor....acum 2 min am terminat de facut bicicleta, 30 de minute si mi-am propus sa mai fac 30 de min si diseara. Cu mancatul..am probleme..dimineata nu pot sa mananc nimic sub nicio forma...imi e greata de orice...asa m-am invatat de mica...la pranz am mancat un ardei umplut cu cu carne de piept de pui..i-a facut mama mai light pt mine:)) si diseara voi manca o salata cu branza ...nu mananc paine deloc...eu zic ca mananc binisor..mai ales ca am renuntat la dulciuri desi eu am pb cu glicemia..o am ff mica..cand ma simt rau din cauza asta mananc cate o piersica si imi revin.... Si vreau sa ma laud pt ca aseara mama a facut clatite cu ciocolata, respectivii inamici sunt si acum pe bufetul din bucatarie...ne-am intalnit de ff multe ori...DAR AM REZISTAT! nici nu le-am atins...cam asa stau lucrurile..in rest toate bune ma concentrez pe imaginea mea de peste cateva luni:D:D:D:D


bravo pt sport:*:*:* ce bicicleta ai?eliptica?
eu am stepper ...si vreau sa-mi iau luna asta ...si bicicleta :D si nush de care :-??
hmm si bravo ca ai rezistat tentatiilor:) app nu ne pui cv poze cu tine?album privat sau ...public cum doresti:*:*:*

sunshine 11 iul 2010 07:59:13

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
bine ai venit si felicitaript decizia luata:)

si eu am renuntat la sucuri:) gandeste te ca in loc de un pahar cu suc, poti mananca un mar, au aceleas nr de calorii, dar marul este mai sanatos si ma satios.


trebuie sa te obisnuietsi sa mananci dimeata!! neaparat 3 mese pe zi, si sub nici o forma sa nu sari peste micul dejun. e o chestie ce tine doar de obisnuita. incee prin a luat o bucatica mica de branza, oricat de mica, dar mananc-o, a doua zi la fel. in fiecare dim sa ie ceva, cu timpul ai sa vezi ca ai poti papa micul dejun in toata regula.

este masa principala, iti da energie :) si este prima regula pt a slabi sanatos

ras_cristalin 11 iul 2010 13:38:35

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
Citat:

Anterior postat de joannaann (Post 248895)
stau binisor....acum 2 min am terminat de facut bicicleta, 30 de minute si mi-am propus sa mai fac 30 de min si diseara. Cu mancatul..am probleme..dimineata nu pot sa mananc nimic sub nicio forma...imi e greata de orice...asa m-am invatat de mica...la pranz am mancat un ardei umplut cu cu carne de piept de pui..i-a facut mama mai light pt mine:)) si diseara voi manca o salata cu branza ...nu mananc paine deloc...eu zic ca mananc binisor..mai ales ca am renuntat la dulciuri desi eu am pb cu glicemia..o am ff mica..cand ma simt rau din cauza asta mananc cate o piersica si imi revin.... Si vreau sa ma laud pt ca aseara mama a facut clatite cu ciocolata, respectivii inamici sunt si acum pe bufetul din bucatarie...ne-am intalnit de ff multe ori...DAR AM REZISTAT! nici nu le-am atins...cam asa stau lucrurile..in rest toate bune ma concentrez pe imaginea mea de peste cateva luni:D:D:D:D

Ce pot sa spun, in afara de micul dejun lipsa, programul tau suna foarte bine. Ai grija sa mananci alimentele corecte, sport faci destul, iei masuri bune cand ti se face rau... e super bine ceea ce faci :) sunt sigura ca kg vor pleca unul dupa altul, cu repeziciune.

Vei fi o mireasa de revista :)

joannaann 11 iul 2010 13:55:10

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
multumesc mult pt incurajari..deja va iubesc.Nu stiu unde sa pun pozici..daca ma ajutati pun:D Astazi am o mare problema...pe mine ma dureau genunchii de cateva luni...era o durere deranjanta nu acuta...ehh si de cand am inceput sa fac si eu putin sport..de dimineata abia m- am ridicat din pat. troznesc de parca nu as avea ligamente..e o provocare sa ma ridic de pe scaun...e de groaza:(( am citit pe net ca poate fi din cauza greutatii corporale pe care o suporta genunchiul..voi ati patit asa ceva...mi-e ciuda ca nici nu ma pot gandi la sport azi...e un sport extrem sa merg prin casa...traiesc un cosmar..HELLLP

lucia ely 11 iul 2010 14:03:43

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
Citat:

Anterior postat de joannaann (Post 249470)
multumesc mult pt incurajari..deja va iubesc.Nu stiu unde sa pun pozici..daca ma ajutati pun:D Astazi am o mare problema...pe mine ma dureau genunchii de cateva luni...era o durere deranjanta nu acuta...ehh si de cand am inceput sa fac si eu putin sport..de dimineata abia m- am ridicat din pat. troznesc de parca nu as avea ligamente..e o provocare sa ma ridic de pe scaun...e de groaza:(( am citit pe net ca poate fi din cauza greutatii corporale pe care o suporta genunchiul..voi ati patit asa ceva...mi-e ciuda ca nici nu ma pot gandi la sport azi...e un sport extrem sa merg prin casa...traiesc un cosmar..HELLLP

buna
intra la preferinte:) la imagini si albume si acolo creezi album nou:*:*:*

lucia ely 11 iul 2010 14:10:06

Re: Nici adolescenta...nici mireasa anul acesta:)) Joannaann
 
buna:*:*
tot eu :) am scris repede aia sa pui pozele ..acuma vin sa iti spun:D de genunchi
draga mea cat sport faceai pana acuma?
te dor pentru ca ai crescut nr de min de sport prea mult deodata:| si ai fortat :|
deasta te dor.... fa-te cu lioton gel sau diclofenac...si leagate ...si stai in pat:)
sa nu ajungi la alte probleme:|
si cu sportu incepe cu 20 de minute ...1-2-3 zile ..si apoi tot cresti:| nu forta ...

pusilici draga mea:*:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:37:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO