forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Sunt hotarata sa slabesc (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/sunt-hotarata-slabesc-2056.html)

ioana_50 25 dec 2009 11:01:28

Sunt hotarata sa slabesc
 
Ma numesc Ioana si in ianuarie fac 60 de ani.Pana acum 2 ani nu a fost nevoie sa tin cura de slabit.Am fost o fire energica toata viata, acum de 2 ani sint pensionara si odata cu pensia au inceput si kg sa creasca.In iarna lui 2007/2008 am pus 8 kg dar in postul pastelui am tinut post ,nu am mancat carne,oua si lactate 5 saptamani si am dat jos 7 kg dar nu pentru mult timp ,urmatoarea iarna 2008/2009 am pus inapoi 10 kg si nu stiu acum cum le voi da jos,efort fizic mare nu pot sa fac pentru ca obosesc repede ( am uitat sa va spun ca am si astm },stiu sigur ca obosesc si din cauza kg in plus,dar sant hotarata sa slabesc macar 8 kg daca nu mai mult.poate ma ajutati si pe mine !

Slabuta 06 ian 2010 00:21:47

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de ioana_50 (Post 59321)
Ma numesc Ioana si in ianuarie fac 60 de ani.Pana acum 2 ani nu a fost nevoie sa tin cura de slabit.Am fost o fire energica toata viata, acum de 2 ani sint pensionara si odata cu pensia au inceput si kg sa creasca.In iarna lui 2007/2008 am pus 8 kg dar in postul pastelui am tinut post ,nu am mancat carne,oua si lactate 5 saptamani si am dat jos 7 kg dar nu pentru mult timp ,urmatoarea iarna 2008/2009 am pus inapoi 10 kg si nu stiu acum cum le voi da jos,efort fizic mare nu pot sa fac pentru ca obosesc repede ( am uitat sa va spun ca am si astm },stiu sigur ca obosesc si din cauza kg in plus,dar sant hotarata sa slabesc macar 8 kg daca nu mai mult.poate ma ajutati si pe mine !

Buna Ioana si bine ai venit printre noi :)
O sa faci o varsta frumoasa :) Si o cifra rotunda, iti doresc sa traiesti inca pe atata :)

Eu iti recomand plimbari pe jos, prin parc, sa vezi ce miscare vei face daca faci o tura la parc :) si mersul pe jos este miscare, si una chiar foarte buna :)
Daca nu poti face exercitii foarte intense, incepe cu ceva usurel, sa te uiti un pic aici, s-ar putea sa iti placa acestea si poate vei reusi sa le faci :)

Legat de papica cred ca stii si tu, ca trebuie limitat consumul de mezeluri dulciuri, bauturi acidulate, zahar cat mai putin posibil.. :)

Asteptam vesti de la tine, iti doresc sa reusesti in ceea ce ti-ai propus, este foarte motivant sa vezi ca si cineva care are aproape 60 ani este interesat de silueta, d-apoi noi de 20-30 de ani ar trebui sa fim si mai motivate. :)

Slabuta 07 ian 2010 14:55:55

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=147

ianna 07 ian 2010 15:04:05

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
Buna Ziua si bine ati venit printre noi>:D<

mami a scapat de multe kg, mergand mult pe jos...a incercat ceva aerobic dar a zis - la fel ca dvs.- ca repira mult prea greu - este si fumatoare inraita. A tinut regimul care l-a tinut dupa sarcina - asa a zis- mancat des si putin... din 2 in 2 ore cate o inghititura de ceva.. 2 felii de parizer...apoi un mar...apoi o lingurita de branza cu ceapa frecata cu marar etc si a mers cel putin una ora pe zi pe jos ...fie in pas normal fie alergator ( dar nu alergaare)

ioana_50 08 ian 2010 15:22:52

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
Multumesc slabuta pentru urarea de 60 de ani si pentru floare e superba, am lacrimi de emotie iti multumesc si pentru incurajare ca doar si pensionarele trebuie sa tina la sanatate si de ce nu si la SILUETA!.

madelaine77 11 ian 2010 15:13:14

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
Ioana,

Bun venit printre noi si La Multi Ani, atat pentru ziua de nastere cat si pentru onomastica.
M-am bucurat mult sa te citesc..si recunosc ca ai reprezentat o 'portie' zdravana de motivatie...citindu-te, mi-am zis...daca o doamna de varsta mamei mele isi doreste sa fie slaba si sanatoasa...este de neimaginat ca eu la 33 de ani sa ma simt ca o grasana depresiva.
Asadar, felicitari si te astept mai des sa ma motivezi>:D<

ioana_50 12 ian 2010 17:50:39

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
>:D<Fetelor.....Slabutelor ......gata am gasit reteta de slabit pe langa dieta fara dulce si gras de o saptamana si jumatate aplic dieta dansului ,adica daca gatesc pun muzica in bucatarie si gatesc dansand,jucand si asa am dat jos primele 700 de grame intr-o saptamana si jumatate dar am o problema nu stiu cum sa-mi modific tickerul,stiu ca ma ajutati.

Slabuta 12 ian 2010 17:54:56

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de ioana_50 (Post 63564)
>:D<Fetelor.....Slabutelor ......gata am gasit reteta de slabit pe langa dieta fara dulce si gras de o saptamana si jumatate aplic dieta dansului ,adica daca gatesc pun muzica in bucatarie si gatesc dansand,jucand si asa am dat jos primele 700 de grame intr-o saptamana si jumatate dar am o problema nu stiu cum sa-mi modific tickerul,stiu ca ma ajutati.

Buna Ioana :)
Ma bucur ca iti place sa dansezi si eu ador :D
Felicitari pentru 700 gr date jos >:D<
Tot inainte si mult succes :)

Legat de ticker, fa clic chiar pe el, si te va duce la profilul tau, acolo faci clic pe tab-ul "despre mine" si vei putea edita greutatea :)

drama queen 12 ian 2010 17:56:02

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
dai clic pe el si iti apar datele, daca nu intra pe pagina ta de profil (in dreapta sus iti spune salut.. si cum te cheama ) dai clik acolo , porma iti apare asa mesaje cartea de oaspeti , si despre mine tu dai clik la despre mine.. si mai jos printre ultimele iti apare kg care le-ai avut initial.. si cele care le ai actual tu dai la acutual si modifici succes :-* sper sa intelegi :D

drama queen 12 ian 2010 19:18:29

Re: Sunt hotarata sa slabesc
 
slabuta ce reprezinta puiul acela galben care imi apare sus?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:14:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO