forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale (http://forum.slabute.ro/jurnale/)
-   -   Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos (http://forum.slabute.ro/jurnale/jurnal-doru-cum-ma-ingras-sanatos-450.html)

Slabuta 05 mai 2009 19:27:24

Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos
 
Doru pana una alta sa te uiti aici Vrei sa te ingrasi? - Slabute.ro, promit sa vin si cu un exemplu de regim, cum prind un pic de timp liber.

doru 05 iun 2009 19:58:30

Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 5281)
Nu esti singurul stai linistit...sunteti destuli probleme cu probleme de ingrasare...si bine zici un corp ordonat intr-o minte ordonata ...si ca sa slabesti si ca sa te ingrasi asta e regula :)

Am inceput sa-mi ordonez programul, fara sa schimb nimic major la alimentatie si se pare ca a inceput sa mi se 'ordoneze' si corpul, am mai pus 1 kg :D . Am inceput sa mananc regulat si am renuntat la cafea, am observat ca daca beau imi suprima foamea si daca ii mai pun si zahar, incepe chiar sa-mi faca probleme. Din cate am inteles, cafeaua face si probleme cu calciu, asa ca trebuia s-o fac, chiar daca imi place foarte mult :). Trebuie sa recunosc ca umblu un pic mai 'ametit' de cand m-am lasat de cafea, parca imi lipseste ceva :)) ... dar nu ma las prada tentatiilor, ma tin pana la capat, poate o sa mai existe exceptii, dar in mare e un lucru care trebuie sa-l fac. Spre urma am ajuns sa beau cate 1..2l de cafea pe zi si chiar sa mi se faca somn de la asta :)) ... stiu, nu este de ras, este de plans, dar important este sa vrei sa schimbi, oricine greseste, mai putin vor si reusesc sa se corecteze ... e un principiu care imi place mult, oarecum imi acorda o a doua sansa si un fel de nou inceput.

Am inca multe de facut, trebuie sa identific alimentele nocive, poate chiar imi iau o bicicleta pentru miscare :) ... masina asta o sa ma omoare cu sedentarism si zile :)) ... probabil trebuie sa renunt si la unele bauturi :D .

Shorty 06 iun 2009 09:25:38

Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos
 
Felicitari Doru pentru kilogramul adaugat si pentru renuntarea la cafea... stiu ce greu e ca si eu a trebuit sa fac renunt acum vreo 6 luni...da nu ii duc doru :)

Slabuta 08 iun 2009 02:28:40

Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos
 
Citat:

Anterior postat de doru (Post 9713)
Am inceput sa-mi ordonez programul, fara sa schimb nimic major la alimentatie si se pare ca a inceput sa mi se 'ordoneze' si corpul, am mai pus 1 kg :D . Am inceput sa mananc regulat si am renuntat la cafea, am observat ca daca beau imi suprima foamea si daca ii mai pun si zahar, incepe chiar sa-mi faca probleme. Din cate am inteles, cafeaua face si probleme cu calciu, asa ca trebuia s-o fac, chiar daca imi place foarte mult :). Trebuie sa recunosc ca umblu un pic mai 'ametit' de cand m-am lasat de cafea, parca imi lipseste ceva :)) ... dar nu ma las prada tentatiilor, ma tin pana la capat, poate o sa mai existe exceptii, dar in mare e un lucru care trebuie sa-l fac. Spre urma am ajuns sa beau cate 1..2l de cafea pe zi si chiar sa mi se faca somn de la asta :)) ... stiu, nu este de ras, este de plans, dar important este sa vrei sa schimbi, oricine greseste, mai putin vor si reusesc sa se corecteze ... e un principiu care imi place mult, oarecum imi acorda o a doua sansa si un fel de nou inceput.

Am inca multe de facut, trebuie sa identific alimentele nocive, poate chiar imi iau o bicicleta pentru miscare :) ... masina asta o sa ma omoare cu sedentarism si zile :)) ... probabil trebuie sa renunt si la unele bauturi :D .

Salutare Doru. :)Imi cer scuze ca nu te-am vizitat. :)
Ai facut un lucru mare, te-ai lasat de cafea. :) Felicitarile mele, sincer eu o ridic treaba asta la rangul lasatului de fumat:)

Mi se pare la fel de mare dependenta ca si la tigari, desi nu am fumat, dar am baut cafea... si stiu cum e. :)

Legat de bauturi, eu te sfatui sa o lasi mai moale, mai bine ia-ti o bicicleta, cum ai zis-o chiar tu si sa vezi ce conditie fizica vei avea [*37*]

Oricum vad ca kilogramul la tine s-a pus cu foarte mult efort. :D Ai ceva de munca, important e sa nu te lasi. :)

Nu uita sportul trebuie sa faca parte din viata ta, lasa masina, mergi pe jos. :D

Numai bine si te mai asteptam cu vesti bune, ca ai mai pus 1 kg si noi pe langa tine, ca am mai slabit 1 kg. :D

pupacila21 15 ian 2010 08:26:13

Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos
 
bine bine te-ai lasat de cafea dar asta nu te ajuta sa pui kilograme. dak ai avut 80 kg nu cred k e mare greutate k sa ajungi din nou la greutatea asta, cum fac eu sa ajung la 80 care am avut aproape jumate din viatza 65kg?

Adella 07 apr 2010 09:02:47

Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos
 
Ce mai faci Doru?
Cum merge stilul de viata sanatos?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:21:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO