forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cate kg ai slabit pana acum? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cate-kg-ai-slabit-pana-acum-2439.html)

nadin3 31 mai 2010 22:33:16

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
fetele pe mine ma dispera la culme ca nu reusesc sa am un regim alimentar stabil, adica daca acum am 3-4 saptamani in care dau jos 4 kg si ma simt foarte bine si sunt pe punctul de a ajunge acolo unde doar visam si imi doresc foarte mult,. si chiar nu mi se pare ca sunt la dieta, apoi urmeaza o perioada in care am o foame de lup efectiv si pun inapoi TOT! apoi vine perioada de descurajare totala, in care mai pun un kg in plus..... si apoi vine iar perioada in care....... imi vine sa ma dau cu capul de pereti si nu am nici cea mai mica problema in a tine o dieta :|

ce e de facut?

Irina Costas 01 iun 2010 08:28:21

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna Nadin3!
Cam asa patesc si eu! Cred ca undeva gresim cu dieta,dar stau si ma gandesc la pers care au sanatatea in pericol si sunt nevoiti sa slabaesca f.multe Kg intr-un timp f.scurt,ei chiar au vointa si cred ca ar trebui sa le urmam ex. Am auzit ca ei manaca in cant foarte mici si in farfurii ce jucarie,iar la alimentatie nu fac restrictie,mananca cate un pic din fiecare,cam asa cred ca ar trebui sa facem si noi.

Red_Rose 01 iun 2010 10:01:01

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
am slabit 18 kg intr-un an fix,dar in perioada asta am reusit si sa ma ingras si sa slabesc din nou.Perioada mea de platou dureaza deja 3 lluni :( nu ma pot abtine de la dulciuri ultimile 3 luni si stagnez din cauza asta.Eu doar cind vad ca slabesc am curaj sa refuz orice.

deadcountess 01 iun 2010 10:33:08

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de nadin3 (Post 205977)
fetele pe mine ma dispera la culme ca nu reusesc sa am un regim alimentar stabil, adica daca acum am 3-4 saptamani in care dau jos 4 kg si ma simt foarte bine si sunt pe punctul de a ajunge acolo unde doar visam si imi doresc foarte mult,. si chiar nu mi se pare ca sunt la dieta, apoi urmeaza o perioada in care am o foame de lup efectiv si pun inapoi TOT! apoi vine perioada de descurajare totala, in care mai pun un kg in plus..... si apoi vine iar perioada in care....... imi vine sa ma dau cu capul de pereti si nu am nici cea mai mica problema in a tine o dieta :|

ce e de facut?

Cred ca greseala e o dieta prea restrictiva care duce la frustrari. Dupa o astfel de dieta e greu de urmat o faza de mentinere.

Citat:

Buna Nadin3!
Cam asa patesc si eu! Cred ca undeva gresim cu dieta,dar stau si ma gandesc la pers care au sanatatea in pericol si sunt nevoiti sa slabaesca f.multe Kg intr-un timp f.scurt,ei chiar au vointa si cred ca ar trebui sa le urmam ex. Am auzit ca ei manaca in cant foarte mici si in farfurii ce jucarie,iar la alimentatie nu fac restrictie,mananca cate un pic din fiecare,cam asa cred ca ar trebui sa facem si noi.

Asa ceva se face numai sub supravegherea medicului. Vorba americanilor "don't try this at home" :))

Anca77yvb 05 iun 2010 07:07:51

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
am slabit 12,5 kg in 7 saptamani si ceva, si se vede diferenta ......... sincer cred ca e cam mult intr-un timp scurt dar asta este mai continui asa macar sa scad sub 70 apoi restul sa dau jos in 6 luni .........

Irina Costas 06 iun 2010 06:08:13

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Buna Anca,cum ai reusit sa slabesti ata de mult intr-un timp relativ scurt?

Anca77yvb 06 iun 2010 06:15:14

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
buna dimineata! pai cu dieta hipocalorica, sport si multa miscare adica mult mers pe jos, fac si sala dar vointa cel mai important. Am inceput sa mananc si grefe ceea ce eu nu mancam pana acum , si in rest regim, e greu pana te apuci ca apoi vine de la sine, e o lupta cu tine insuti sa stii, fara dulciuri , nu am pus ciocolata in gura in aceasta perioada .... nu mananc paine la mancare ............ Sa stii ca se poate eu am plecat odata de la 92 de kg asa ca lupta cea mai grea va fi dupa aia si anume la mentinere ......... Bafta multa!

mariy67 16 iun 2010 05:20:04

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 211019)
buna dimineata! pai cu dieta hipocalorica, sport si multa miscare adica mult mers pe jos, fac si sala dar vointa cel mai important. Am inceput sa mananc si grefe ceea ce eu nu mancam pana acum , si in rest regim, e greu pana te apuci ca apoi vine de la sine, e o lupta cu tine insuti sa stii, fara dulciuri , nu am pus ciocolata in gura in aceasta perioada .... nu mananc paine la mancare ............ Sa stii ca se poate eu am plecat odata de la 92 de kg asa ca lupta cea mai grea va fi dupa aia si anume la mentinere ......... Bafta multa!

felicitari.
si eu am slabit 15 kg.in 2 luni.
fructe multe,legume,salate si mers pe jos.si voi continua.

andrut 16 iun 2010 17:30:57

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
1 kg in 2 zile mi se pare bine :D as vrea sa fie mai rapid procesul dar nu vreau sa se ajuga la infometare

strawberry 21 iun 2010 18:50:03

Re: Cate kg ai slabit pana acum?
 
am slabit aproape 17 kg intr-o luna si jumatate.
mai exact, de pe 26 aprilie, de cand am inceput dieta asta. si ma simt foarte bine in pielea mea si vreau sa mai dau jos cateva kg chiar daca la ticker arata ca vreau sa ma opresc la 75, dar as prefera sa fiu undeva intre 70 si 75. apoi, perioada de mentinere si sa-mi dovedesc atat mie cat si celor din jur (din nou, ambitia) ca pot sa ma mentin cu noua greutate ;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:12:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO