forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   ajutor, nu voi slabi niciodata (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/ajutor-nu-voi-slabi-niciodata-12197.html)

cleo 02 feb 2013 23:15:13

ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Am 43 de ani si 74 kg. De catva timp ma chinui sa incep o dieta. Nu reusesc sa tin nici macar 2 zile la modul cel mai serios.

Trebuie sa slabesc ..... hainele nu mi se mai potrivesc, arat cu 5 ani mai in varsta ..... am toate motivele sa slabesc si totusi nu reusesc sa ma mobilizez ...am plecat din tara acum cateva luni si acum nu mai am nici macar job ..... ma uit la cutia cu farduri si parca nu stiu ce sa mai fac cu ele ...... ma uit la peria de par, si nu stu cum sa-mi mai aranjez parul ........ am senzatia ca mi s-a terminat si ultima picatura de feminitate........parca stau in fata unui zid si nu am pterea sa trec de el ....... parca mi s-a terminat viata. :(

mvthebest 03 feb 2013 07:32:45

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Citat:

Anterior postat de cleo (Post 1217032)
Am 43 de ani si 74 kg. De catva timp ma chinui sa incep o dieta. Nu reusesc sa tin nici macar 2 zile la modul cel mai serios.

Trebuie sa slabesc ..... hainele nu mi se mai potrivesc, arat cu 5 ani mai in varsta ..... am toate motivele sa slabesc si totusi nu reusesc sa ma mobilizez ...am plecat din tara acum cateva luni si acum nu mai am nici macar job ..... ma uit la cutia cu farduri si parca nu stiu ce sa mai fac cu ele ...... ma uit la peria de par, si nu stu cum sa-mi mai aranjez parul ........ am senzatia ca mi s-a terminat si ultima picatura de feminitate........parca stau in fata unui zid si nu am pterea sa trec de el ....... parca mi s-a terminat viata. :(

Capul sus indiferent de kg ! Frumusetea si feminitatea nu tine de kg sau varsta !
In primul rand trebuie sa va simtiti bine in pielea d-voastra. Kg dispar ,daca suntem putin constincioase. Eliminare carbo rai ajuta la pierderea lor. Sunt cateva diete care iti construiesc o alimentatie buna(SB,Dukan,Monty).
Mult noroc !>:D<

kartika 03 feb 2013 16:52:00

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Citat:

Anterior postat de cleo (Post 1217032)
Am 43 de ani si 74 kg. De catva timp ma chinui sa incep o dieta. Nu reusesc sa tin nici macar 2 zile la modul cel mai serios.

Trebuie sa slabesc ..... hainele nu mi se mai potrivesc, arat cu 5 ani mai in varsta ..... am toate motivele sa slabesc si totusi nu reusesc sa ma mobilizez ...am plecat din tara acum cateva luni si acum nu mai am nici macar job ..... ma uit la cutia cu farduri si parca nu stiu ce sa mai fac cu ele ...... ma uit la peria de par, si nu stu cum sa-mi mai aranjez parul ........ am senzatia ca mi s-a terminat si ultima picatura de feminitate........parca stau in fata unui zid si nu am pterea sa trec de el ....... parca mi s-a terminat viata. :(

Cleo,
nu trebuie sa treci prin zid,da cu capul in el,trezeste-te!>:D<
Apoi intra in baie,ia cutia cu farduri si peria ,si fa ceea ce ai facut atunci cand nu stiai ce se face cu ele...:x:-*;;)asa,frumoasa cum ai fost si cum esti,nu-ti plange de mila>:D<iesi!...natura nu-ti cere bani ca s-o privesti!E gratis...e un dar,medicament pentru suflet>:D< oriunde te gasesti>:D<:x:-*.Jobul nu-l ai,dar si maine e o zi,o alta zi de cautari...si roaga-te!Si eu am s-o fac pentru tine...>:D<...si o sa slabim impreuna,ca de asta suntem aici...:x:-*[*117*][*48*]

Narawen 06 feb 2013 10:13:13

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Ba da vei slabi!

Cateva kilograme in plus nu sunt sfarsitul lumii.
Zici ca nu stii ce sa faci cu tine, ca nu esti fericita din cauza a 5 kilograme.
Bucura-te ca esti sanatoasa, ca ai 2 ochi, 2 maini, 2 picioare functionale, o minte agera si varsta la care poti schimba multe. Asa ca citeste, fa mancare sanatoasa si umbla cu aceste daruri pe care le ai si vei slabi!

Bafta!

kartika 06 feb 2013 11:16:48

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Citat:

Anterior postat de Narawen (Post 1218856)
Ba da vei slabi!

Cateva kilograme in plus nu sunt sfarsitul lumii.
Zici ca nu stii ce sa faci cu tine, ca nu esti fericita din cauza a 5 kilograme.
Bucura-te ca esti sanatoasa, ca ai 2 ochi, 2 maini, 2 picioare functionale, o minte agera si varsta la care poti schimba multe. Asa ca citeste, fa mancare sanatoasa si umbla cu aceste daruri pe care le ai si vei slabi!

Bafta!

Narawen,subscriu la cele spuse de tine>:D<...si mai mult decat atat,are pentru cine lupta...din ceea ce am citit este mama unei minuni de fetita de cativa anisori...gresesc,cumva??....:x

cleo 07 feb 2013 11:08:46

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Va multumesc pentru incurajari!

De luni am inceput dieta Montignac ...... sper sa reusesc sa ma tin de ea ..... trebuie sa dau jos 10 kg pana la vara.

Daca reusesc sa trec peste primele 2 saptamani ... o sa reusesc sa slabesc pana la urma.

Michelina 07 feb 2013 13:02:17

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Citat:

Anterior postat de cleo (Post 1219478)
Va multumesc pentru incurajari!

De luni am inceput dieta Montignac ...... sper sa reusesc sa ma tin de ea ..... trebuie sa dau jos 10 kg pana la vara.

Daca reusesc sa trec peste primele 2 saptamani ... o sa reusesc sa slabesc pana la urma.

Si eu tot de luni am inceput aceasta dieta. Cum te simti, ce mananci? Daca vrei cu adevarat - nu se poate sa nu reusesti.
http://3.bp.blogspot.com/-lf0jJk1h7Y.../s320/insp.jpg

O sa doara.
O sa ia timp.
o sa necesite dedicare.
O sa necesite vointa.
Va trebui sa iei decizii sanatoase.
va trebui sa faci sacrificii.
Va trebui sa fortezi corpul la extrem.
Vor fi tentatii.
Dar ce pot promite e ca atunci cand iti vei atinge scopul va merita!

kartika 11 feb 2013 22:20:41

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Buna seara,cleo!>:D<
Am venit sa -ti fac o vizita si sa te intreb daca ai reusit sa schimbi ceva??>:D<
Eu sunt alaturi de tine,si te imbratisez cu drag!>:D<:x

cleo 12 feb 2013 11:06:25

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1221702)
Buna seara,cleo!>:D<
Am venit sa -ti fac o vizita si sa te intreb daca ai reusit sa schimbi ceva??>:D<
Eu sunt alaturi de tine,si te imbratisez cu drag!>:D<:x

Multumesc pentru vizita si pentru sustinere.
Am o saptamana de cand am taiat fainoasele, dulciurile, cartofii, orezul si anumite alimente. Mi-e cam greu cu dulciurile ..... am niste pofte.... dar sper ca dupa saptamana asta sa ma mai obisnuiesc :)

Sper sa ma tin tare.

kartika 13 feb 2013 20:55:08

Re: ajutor, nu voi slabi niciodata
 
Ma bucur pentru tine!>:D<
Iti poti cumpara ciocolata cu 80/85/90% cacao,sau gasesti ciocolata fara zahar Sly...:x:x
Ai inceput o dieta anume ???Indiferent care ar fi ea eu iti doresc sa reusesti!:x>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:48:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO