forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cate kilograme cantareste un centimetru? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cate-kilograme-cantareste-centimetru-11403.html)

Alexik 28 apr 2012 12:51:08

Re: Cate kilograme cantareste un centimetru?
 
Si eu am acum vreo 52sau 53.Insa acum o luna aveam 51 si aratam mai plinuta decat azi.
Au observat si colegii ca am slabit, nu e doar in capul meu.N-am sa inteleg de ce multa lume se uita la kg si pur si simplu vor sa scada de acolo cand se pun pe slabit(desi fac sport=>castiga masa muculara)

Pot sa ajung si la 55 nu-mi pasa.Daca am un abdomen fara grasime si picioare ok nu-mi pasa absolut deloc de kg.Din contra , ma bucur de cat au ajuns sa cantareasca muschii.

PS:*la date am pus 49 de kg pt ca arat cam ca vara trecuta cand aveam 48-49de kg

laurav 28 apr 2012 15:16:13

Re: Cate kilograme cantareste un centimetru?
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 1026210)
D-asta eram eu demoralizata de fiecare data cand ma cantaream dupa o saptamana de "cumintenie".
Binenteles,crezand ca eforturile mele au fost in zadar bagam niste dulciuri .. sa compensez.. imi ziceam ca daca ma chinui degeaba ce rost are ?
:) Ma bucur sa aflu lucrurile astea!
Am o colega care e mai inalta putin ca mine si are mai putine kilograme decat am eu dar ochiul meu critic considera ca e mai grasa decat mine (rautate) :)) ..
Totusi.. am fost suparata mult timp din cauza acestui lucru.. Adica ea mananca la scoala numai covrigi si biscuiti,singura miscare pe care o face,si nici aia mereu,e drumul de acasa la liceu si inapoi si eu care totusi ma chinui ??? (cel putin in comparatie cu ea) :D:))) [*12*]

Depinde de metabolismul si structura fiecaruia. Unii mai au si noroc din asta. Insa ca si consolare o sa-ti zic ca am avut si eu o colega de genul asta in liceu care manca toata ziua numai prostii, nu facea strop de miscare (drumul casa-liceu inseamna vreo 2-3 minute, ca locuia peste drum) si cu toate astea era slaba ca o scandura. Dupa ce am terminat liceul am pierdut legatura cu ea si am revazut-o abia vreo 3 ani mai tarziu. Si crede-ma ca era sa nu o recunosc, cred ca pusese vreo 20 kg pe putin. Nu zic ca o sa i se intample si colegei tale acelasi lucru, dar nici nu cred ca exista multe persoane care pot trai o viata intreaga mancand toate tampeniile si sa ramana si slabe si sanatoase :) Asa ca lasa demoralizatul si tine-te de treaba, o sa vezi la final ca merita efortul!

Alexik 28 apr 2012 15:31:08

Re: Cate kilograme cantareste un centimetru?
 
Citat:

Anterior postat de laurav (Post 1026298)
Depinde de metabolismul si structura fiecaruia. Unii mai au si noroc din asta. Insa ca si consolare o sa-ti zic ca am avut si eu o colega de genul asta in liceu care manca toata ziua numai prostii, nu facea strop de miscare (drumul casa-liceu inseamna vreo 2-3 minute, ca locuia peste drum) si cu toate astea era slaba ca o scandura. Dupa ce am terminat liceul am pierdut legatura cu ea si am revazut-o abia vreo 3 ani mai tarziu. Si crede-ma ca era sa nu o recunosc, cred ca pusese vreo 20 kg pe putin. Nu zic ca o sa i se intample si colegei tale acelasi lucru, dar nici nu cred ca exista multe persoane care pot trai o viata intreaga mancand toate tampeniile si sa ramana si slabe si sanatoase :) Asa ca lasa demoralizatul si tine-te de treaba, o sa vezi la final ca merita efortul!

Asta asa e.Unii poate au un metabolism alert acum dar..la un moment dat poate sa "le faca in ciuda" si sa se ingrase:)

deadcountess 30 apr 2012 13:06:04

Re: Cate kilograme cantareste un centimetru?
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1025430)
Se poate, ai facut muschi, de obicei 1 cm in minus arata 1 kg in minus, dar nu este mereu valabil si pt toti.

No offence, dar mi se pare o aproximare prea...aproximativa :)) De unde pana unde un kilogram :-/

coco23 30 apr 2012 13:08:29

Re: Cate kilograme cantareste un centimetru?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1027046)
No offence, dar mi se pare o aproximare prea...aproximativa :)) De unde pana unde un kilogram :-/

La mine asa este si am mai auzit fete pe forum - destul de multe care aproximau asa.
Nu ma supar,>:D<chiar ca e prea aproximativ, difera de la om la om, de la structura osoasa la structura osoasa:)
Basca nu slabesti la fel peste tot.
Eu am incercat doar sa dau reperul meu>:D<

deadcountess 30 apr 2012 13:14:49

Re: Cate kilograme cantareste un centimetru?
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1027047)

La mine asa este si am mai auzit fete pe forum - destul de multe care aproximau asa.
Nu ma supar,>:D<chiar ca e prea aproximativ, difera de la om la om, de la structura osoasa la structura osoasa:)
Basca nu slabesti la fel peste tot.
Eu am incercat doar sa dau reperul meu>:D<

Da, merge la tine sau la mine :) dar nu si la persoane supraponderale, cum se vede o diferenta de 1-2 kg la o persoana care cantareste 50 si cum se vede la cineva care cantareste 150.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:44:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO