forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa rezist tentatiilor? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-rezist-tentatiilor-2851.html)

puiu 20 feb 2010 21:50:53

Cum sa rezist tentatiilor?
 
Of....numa ce am mancat o ciocolata si mi-e asa de rau la stomac simt ca vars tot.....nu mai stiu ce sa fac reusesc sa ma mobilizez 2-3 zile si dupaia nimic....nu stiu cum sa mai fac....vreu sa scap de burta....vedeti pozele cu burta mea oribila....vreau sa nu mai am burta pana in vara..Nu stiu ce sa manc....reusesc sa manc 2 zile mai ok si dupaia parca mi-e rau de la ce am mancat ...ma satur repede de un fel.....azi de exemplu am mancat dimineata 100g cereala de ciocolata cu o cana de lapte,la pranz pui 150g cu castraveti murati si rosii si seara nam reusit tentatiei si am mancat ciocolata....:(( m-am plimbat vreo 3 ore cu Lucas in carut.....zilnic ma plimb 2-3 ore....Certati-ma,dati-mi idei cum sa fac sa-mi revin......vreau sa slabesc pana in vara sa ma mentin dupaia vreo 6 luni ca as vrea la anu sa mai facem un bebe:P si nu vreau sa mai am burta la care sa mai adaug peste.....Ati incercat careva sa mancati dupa cartea lu Mihaela Bilic? la spatele cartii are exemple de ce sa manci la mic-dejun,pranz,cina si gustari....cred ca o sa incep sa manc asa.Promit sa ma apuc de facut sport zilnic....:D[*aerobic*]

ianna 20 feb 2010 22:29:26

Re: cum sa rezist....
 
puiule...
uite cateva idei sa te ajute sa te ti de dieta

Pune-ti foi pe frigider sau pe usi...undeva la vedere... fie cu dieta, fie cu programul sportiv...fie cu citate sau vorbe pentru tine de genul " Si azi trebuie sa mananc sanatos!" ..."Numai eu sunt in masura sa zic NU alimentatiei nesanatoase".

Daca ai cuier (pe usa) agata o bluza cand erai slabuta sau cumpara o bluza care iti place f f mult cu masura la care ai vrea sa ajungi pana la vara.

Arunca tot ce nu e sanatos din frigider...pana si ciocolata...daca vrei sa dai la copil...te duci pana la magazin si ii iei cioco mai mica..exact ca de o portie.

Stabileste care e farfuria ta - cea mai mica din casa! - bine nu alege o farfurie de ceasca :))) - si foloseste numai farfuria respectiva

Ia un calendar mare ...cu patratele goale mari ca sa poti nota cu x - cand faci sport si ce ai mancat peste zi... asa iti sare in ochi ...si poate nu o sa vrei sa pierzi munca de o zi sau 2

Tine la vedere o pereche de blugi mai mica... si probeaza-o la luna...sau ori de cate ori simti nevoia sa mananci ce nu trebuie :D

Pune in garda familia...poate te vor sustine...

ianna 20 feb 2010 22:34:36

Re: cum sa rezist....
 
si trebuie sa papi sanatos!...ce alta motivatie mai sanatoasa sa ai decat inca un copilas...si daca ajungi sa fi supraponderala o sa fie foarte greu cu sarcina...plus kilogramele care se vor depunde de la urmatoarea sarcina....si mai gandeste-te asa... trebuie sa fi sexy pentru sotziorul tau daca ptr tine nu dai atentie sau te complaci ;)

puiu 21 feb 2010 00:31:47

Re: cum sa rezist....
 
ianna,sa stii ca acuma mi-am scos o poza cu mine la imprimanta pe car am puso la vedere sa o pot vedea mereu cand sunt gata sa cedez:D

ianna 21 feb 2010 03:49:45

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
foarte bine!

dar nu te multumit....

mai cauta cateva "stimulete" care sa le imprastii prin casa (pe usi) ca sa iti aduci aminte mereu ca vrei un stil de viata sanatos! ...

si eu planuiesc maine sa imi fac biletele sa le pun pe usi si frigider

siu 26 feb 2010 17:33:32

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
buna imi doresc sa slabesc si sigur voi reusi -am nevoie de sustinere si multa vointa

mvthebest 26 feb 2010 17:35:07

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Citat:

Anterior postat de siu (Post 99790)
buna imi doresc sa slabesc si sigur voi reusi -am nevoie de sustineresi multa vointa

Bine ai venit>:D<:-* Ai sustinere de la toate fetele >:D<

siu 26 feb 2010 17:42:41

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
mersi mult

siu 26 feb 2010 17:45:44

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
astazi am gasit -slabutele si incep sa citesc tot felu de lucruri super interesante si de mare ajutor

mvthebest 26 feb 2010 17:51:01

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Citat:

Anterior postat de siu (Post 99813)
astazi am gasit -slabutele si incep sa citesc tot felu de lucruri super interesante si de mare ajutor

Da si eu am descoperit multe aici si mai ales sustinere am avut>:D<
Fa-ti un jurnal , si spune-ne despre stilul tai de viata. ce sport,dieta ti>:D<

Adella 26 feb 2010 17:51:26

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Citat:

Anterior postat de siu (Post 99813)
astazi am gasit -slabutele si incep sa citesc tot felu de lucruri super interesante si de mare ajutor

Primul pas l-ai facut ...ti-ai acceptat problemele si vrei sa faci ceva bun cu tine ...de aici in colo vei avea sustinerea noastra si vei reusi ..in schimb sa nu te astepti la minuni ...sa citesti pe aici ca cel mai bine e sa adopti un stil de viata sanatos si rezultatele se vad in timp;)o sa ai si stagnari ..dar usor usor vei ajunge undeti-ai propus ..cu multa rabdare si apa:)
>:D<>:D<>:D<>:D<

Slabuta 11 mar 2010 20:25:39

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Puiu, eu ma motivez cu hainutele pe care le testez o data pe luna, mi se pare foarte frumos momentul in care intra pantalonii mai usor pe mine si nu ma mai strang de nu pot respira. :)

Intr-o vreme, aveam o pereche de pantaloni, preferatii mei, atarnati pe usa de la dormitor si toata ziua stateam cu nasul in ei :)

Nu cedam doar pentru ca vroiam sa-i port, cu timpul abtinerea si puterea de a nu cadea prada tentatiilor culinare s-a instalat de la sine.

Stiu ca am un scop si nu trebuie sa ma abat.

Cred ca aici veti zice ca sunt egoista, dar asa sunt eu, ma iubesc prea mult ca sa nu arat bine. Stiu, ca daca nu slabesc, voi privi cu ciuda toate fetele care arata mai bine decat mine.
Vreau sa am 100% incredere in mine (am trait 20 de ani in complexe, eu zic ca ajunge sa sufar si sa plang in perna ca nu sunt in stare sa fac fata unei prajituri), altfel eu ma auto distrug, am trecut printr-o dunga neagra in viata mea si cand am iesit din ea mi-am jurat ca nu se va mai intampla acest lucru. Nu traiesc sa mananc o prajitura, traiesc sa las ceva important in urma mea, sa fac ceva in viata asta, nu doar sa ma trezesc dimineata cu gandul la ce voi manca in respectiva zi.

Trebuie sa fim puternice, altfel nu vom reusi nimic.

carolina anya 07 mar 2011 21:36:40

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
va rog spunetima ce sa fact atunci cand nu mai pot ,cand vad ca nu slabesc de loc, cand ma simt singura, cand nu mai pot rezista ?:(( va rog mult ajutatima am nevoie de prietene pt ca cele care se presupune ca mi-era prietene era dar niste ipocrite , iar eu am nevoie sa ma schinb sa le arat tuturor ca o pot face ca pot sa salbesc si ca nu osa se mai rada niciodada de mine asa va va rog din tota inima ajutatima ... fiti prietenele mel va rog:-s

CrisetenO 07 mar 2011 21:46:17

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Salut, Carolina!

Daca esti in cautarea unor fete care te vor sustine in efortul de a slabi sanatos si de a-ti transforma viata, ai nimerit bine intre Slabute. Stim toate cat e de greu sa slabesti si am cunoscut diverse nivele de cruzime din partea celor din jurul nostru, si ne sustinem una pe alta. De ce nu ne spui mai multe despre tine? Daca nu ai curaj inca sa incepi un jurnal, spune-ne cateva lucruri despre situatia ta, unde vrei sa ajungi si cum planuiesti sa ajungi acolo, si mai ales, respira adanc si nu intra in panica: vei reusi cu rabdare si cu sustinerea Slabutelor.

Cu mult drag,
Cristina

carolina anya 07 mar 2011 22:04:18

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
nu stii cata nevoie aveam sa citesc aceste cuvinte sa simt ca cineva este alaturi de mine si ma sustine , iti multumesc forte mult si tuturor slabutelor sunteti niste adevarate prietene . iar povestea mea este asta incerc de luni de zile sa slabesc darnu resusec si ma simt prost , deprimta fara cineva care sa ma sustina as vrea sa slabesc 15 kg dar decateori incerc sa tin odieta nu reusesc sa o duc la capat asvrea sa o pot face dar nu mai stiu cum ... si de aceea am nevoie de voi , va rog ajutatima .... iti multumesc din tota inima si ma bucur ca exista persone ata de bune ca tine:x

carolina anya 08 mar 2011 21:11:54

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
doamne fetelor astazi am avut o zi grozinca pana si de 8 martie s-a ras de mine nu mai suport asta nu e vita dar macar ma consoleaza gandul ca aici cu voi nimeni nu rade de mine si va multumes :x si va rog din toata inima spunetim cum sa slabesc[-O<

CrisetenO 08 mar 2011 21:25:11

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de carolina anya (Post 562745)
doamne fetelor astazi am avut o zi grozinca pana si de 8 martie s-a ras de mine nu mai suport asta nu e vita dar macar ma consoleaza gandul ca aici cu voi nimeni nu rade de mine si va multumes :x si va rog din toata inima spunetim cum sa slabesc[-O<

Salut Carolina!

Nu-ti fa probleme: intotdeauna cei care vor sa rada de tine vor gasi un motiv. Insa ei nu vor reusi daca tu ai incredere in tine si stii ca vei reusi! Deci asta e primul pas: inarmeaza-te pe de o parte cu rabdare, si pe de alta cu multa incapatanare (sau determinare, cum vrei sa-i zici :))).

Pasul 2: Incepe un jurnal aici pe forum. Spune-ne de unde esti, ce inaltime, ce varsta si ce greutate ai, si la ce greutate vrei sa ajungi. Spune-ne cum arata situatia ta familiala, cum arata programul tau zilnic, ce mananci acum si ce-ti place/nu-ti place sa mananci. Da-ne foarte, foarte multe detalii, ca sa putem sa te ajutam. Nu exista o dieta care sa mearga la fel de bine si de usor la toata lumea! E bine ca ti-ai dat seama ca vrei sa slabesti, si noi suntem alaturi de tine, dar nu putem sa te ajutam daca nu te ajuti si tu un pic.

Pasul 3: odata ce ai un jurnal, un target, si te-ai uitat putin pe la diverse diete recomandate de fete in functie de preferintele tale, trebuie sa te apuci de treaba. Nu ai voie din punctul de inceput sa te mai dai batuta: scaparile de dieta se accepta, scaparile de determinare si de incredere in tine insa te pot birui imediat! Inainte cu curaj, si vei reusi!

Pasul 4: sportul! Nici o dieta nu merge fara sport, dar trebuie sa faci sport in mod inteligent, fara sa faci nici prea mult, nici prea putin!

Hai curaj! Incepe de la pasul 2 si hai sa incepem transformarea Carolinei dintr-o fata frumoasa dar fara incredere in sine intr-o fata frumoasa, dar cu incredere in sine si cu un corp mortal ;)

Cu mult drag,

Cristina

carolina anya 08 mar 2011 21:31:31

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
multumesc atat de mult nu stii cat ma ajuta cuvintele tale si cata putera imi da si o sa iti uremez sfaturile esti cea mai tare dar nu prea stiu cum sa-imi fac jurnal crezi ca ma poti ajuta ?:D

CrisetenO 08 mar 2011 21:54:27

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de carolina anya (Post 562773)
multumesc atat de mult nu stii cat ma ajuta cuvintele tale si cata putera imi da si o sa iti uremez sfaturile esti cea mai tare dar nu prea stiu cum sa-imi fac jurnal crezi ca ma poti ajuta ?:D

Uite, iti trimit un link foarte folositor al Slabutei: ea a anticipat greutatile slabutelor incepatoare: http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...orum-2561.html . Te asteptam intre noi cu mult drag. Eu personal am deschis jurnalul la linkul cu jurnale pe Slabute.ro, dar tu poti sa o faci si in functie de kg (eu eram la mentinere ;)).

Te pup dulce, curaj!

Cristina

vanessa111 03 nov 2011 01:59:21

Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
buna!intru si eu pe acest site de mult tp,,,si cu toate ca pana acum nu am scris nimic,m-au ajutat f mult meniurile ,jurnalele de pe site!eu tin o dieta personalizata ,am grija la nr de calorii iar de vreo 3 saptamani fac si putin sport,,,am slabit 2 kg intr o luna ...sunt multumita ptr k nu am mult de dat jos..DAR..acum dupa aprox o luna de la inceperea dietei m au apucat poftele,mi e foame des...cu toate ca mereu am avut grija sa nu ma infometez!Sunt si in saptamana de inaintea menstruatiei,,,dar mi e greu sa ma mai abtin de la diferite "bunatati"(pana acum insa am reusit)..vreau sa stiu voi cum treceti peste aceste pofte ?stiu ca trebuie sa fie o solutie pe care voi "slabutele"mai experimentate o stiti:))!va pup si astept sugestii

Sand 03 nov 2011 04:27:03

Re: cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Citat:

Anterior postat de vanessa111 (Post 834591)
...vreau sa stiu voi cum treceti peste aceste pofte ?

Buna,

Eu am o noua metoda, cand ma apuca poftele de dulce...imi cumpar cartofi dulci si dovleac si ii bag in cuptor, ii coc asa fara nimicuta si pun putina scotisoara peste cand sunt aproape gata. Si gata, mananc cam o portie (adica cam 1/2 de cartof mediu sau o cana cu cubulete de dovleac copt). In loc de alte prostii...;)...o portie pe zi. Si inca o chestie, mananca foooooooooooarte incet si mesteca bine, ajuta.

adelamaria 03 nov 2011 10:07:08

Re: Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Buna,

Din experienta mea, daca esti acasa si ai timp, e mult mai usor sa depasesti momentele astea! Daca insa esti pe fuga, obosita, stresata, mereu preocupata, n-ai timp de tine...hmmm...cedezi mult mai usor tentatiilor! Pentru ca e de 10 ori mai simplu sa mananci un biscuite cu ciocolata pe care ti-l doresti decat sa bagi mere la cuptor sau sa faci vreun alt substitut de desert mai elaborat. E mai simplu sa intinzi mana dupa cutia de inghetata din frigider decat sa te apuci sa murdaresti robotul de bucatarie in incercarea de a face un smoothie din fructe, nu?...
Solutia? Incearca sa previi :) Adica daca simti ca ai intrat intr-o astfel de perioada, ai grija sa ai mereu la indemana ceva bun, dar cat de cat dietetic. Poate iti plac fructele, poate le poti manca amestecate cu branza de vaci...cateva stafide...poate miere combinata cu ceva, ciocolata neagra, habar n-am...Orice stii ca ar merge la tine!
Ah, si incearca sa nu te descurajezi daca cedezi o data, de doua ori...Nu renunta la dieta doar din cauza asta! E important ca a doua zi sa reincerci sa pastrezi o alimentatie corecta si gata! N-a murit nimeni dintr-o lingura de Finetti sau o bucatica de prajitura :) Important e sa te opresti dupa o lingura :))...
Starea ta psihica, emotionala e foarte importanta! Incearca sa faci lucruri care sa te faca sa te simti bine, pozitiva, optimista! Sportul e excelent pentru asta, dar nu numai! O rochie noua pentru noua silueta, o poza in care arati bine si la care te uiti o data pe zi...cam asta ma ajuta pe mine cand simt ca nu mai pot sau am nevoie de motivatie :)
Ca regula generala, eu chiar daca mai cedez si mananc ceva interzis, am grija sa aleg intre doua optiuni pe cea cu mai putine calorii. Chiar daca e vorba de o diferenta mica, de 50 de calorii, imi spun ca tot conteaza! :)

vanessa111 03 nov 2011 10:26:30

Re: Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
mersi fetelor,,,,dar am uitat sa specific...nu sunt eu cu dulciurile ..ci pur si simplu ,,,simteam "nevoia"de a manca ceva mai gras sau mai "grav"sa zic asa...in concluzie am mancat ceva mai mult din alimentele "permise"dar nu inainte de a ma culca cu 4 h...deci pana acum situatia e cat de cat sub control..:)))

vanessa111 03 nov 2011 10:36:38

Re: cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 834593)
Buna,

Eu am o noua metoda, cand ma apuca poftele de dulce...imi cumpar cartofi dulci si dovleac si ii bag in cuptor, ii coc asa fara nimicuta si pun putina scotisoara peste cand sunt aproape gata. Si gata, mananc cam o portie (adica cam 1/2 de cartof mediu sau o cana cu cubulete de dovleac copt). In loc de alte prostii...;)...o portie pe zi. Si inca o chestie, mananca foooooooooooarte incet si mesteca bine, ajuta.


sand pe tine te am mai citit si acum m am uitat la profilul tau ,,,dar nu ma stiu prea bine cu situl asta ,,,dar am intrat la tine si am vazut o poza cu abdomenul...tu esti:)??????esti slaba..daca da...scz daca zic cv aiurea dar chiar nu ma stiu cu situl:)))))))

vanessa111 03 nov 2011 10:42:15

Re: Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Starea ta psihica, emotionala e foarte importanta! Incearca sa faci lucruri care sa te faca sa te simti bine, pozitiva, optimista! Sportul e excelent pentru asta, dar nu numai! O rochie noua pentru noua silueta, o poza in care arati bine si la care te uiti ..........


da asta cu starea psihica ,,,intra-adevar e importanta.....dar...nu prea poti mereu...cred k de aia ma trezeam deseori cu telefonul in mana comandand o pizza:)))))......referitor la poza ..DAA!!ASTA cHIAR ajuta sa ai o poza cu tine in care sa fii fost slaba:)am..din 2008 ..pff era perfect:)

zorzonica 03 nov 2011 12:19:13

Re: Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Eu nu stiu cum sa procedez cu pachetul la serviciu. E foarte greu sa iau la pachet ceva sanatos, gatit acasa. Adica da pot sa imi fac o salata dar nu pot manca zilnic salata. Si aici unde lucrez nu avem posibilitatea de a incalzi mancarea. Daca exista aceasta posibilitate era mai simplu. Dar asa sfarsec prin a manca covrigi sau prin a comanda diverse chestii nesanatoase, pentru ca cele sanatoase ating niste preturi mult pentru buzunarul meu. Si va intreb voi cum rezolvati acest aspect? Ce anume va luati la pachet si cum rezistati tentatiilor de a comanda tot felul de tampenii?

vanessa111 03 nov 2011 15:03:33

Re: Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Citat:

Anterior postat de zorzonica (Post 834955)
Eu nu stiu cum sa procedez cu pachetul la serviciu. E foarte greu sa iau la pachet ceva sanatos, gatit acasa. Adica da pot sa imi fac o salata dar nu pot manca zilnic salata. Si aici unde lucrez nu avem posibilitatea de a incalzi mancarea. Daca exista aceasta posibilitate era mai simplu. Dar asa sfarsec prin a manca covrigi sau prin a comanda diverse chestii nesanatoase, pentru ca cele sanatoase ating niste preturi mult pentru buzunarul meu. Si va intreb voi cum rezolvati acest aspect? Ce anume va luati la pachet si cum rezistati tentatiilor de a comanda tot felul de tampenii?


hmmm..pt moment eu nu lucrez..dar eu zic daca iti comanzi...iti poti comanda o supa,o ciorba ,piept de pui de-astea...mai ales supele si ciorbele nu sunt asa scumpe(asta in zilele in care te saturi de salata pusa la paket:))..)\

Polux 03 nov 2011 15:05:25

Re: Cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Citat:

Anterior postat de zorzonica (Post 834955)
Eu nu stiu cum sa procedez cu pachetul la serviciu. E foarte greu sa iau la pachet ceva sanatos, gatit acasa. Adica da pot sa imi fac o salata dar nu pot manca zilnic salata. Si aici unde lucrez nu avem posibilitatea de a incalzi mancarea. Daca exista aceasta posibilitate era mai simplu. Dar asa sfarsec prin a manca covrigi sau prin a comanda diverse chestii nesanatoase, pentru ca cele sanatoase ating niste preturi mult pentru buzunarul meu. Si va intreb voi cum rezolvati acest aspect? Ce anume va luati la pachet si cum rezistati tentatiilor de a comanda tot felul de tampenii?

Buna,

La birou la pranz poti manca o conserva de ton pe care sa o amesteci cu salata verde, rosii, porumb, sau cu o felie - 2 de wasa; poti manca branzica de vaci cu legume, iti pori lua in caserola orez cu legume, sau piept de pui.
Poti subsitui din cand in cand pranzul cu 1 fibrobar, daca nu ai avut timp sa iti pregatesti pranzul.

Sand 03 nov 2011 16:08:41

Re: cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Citat:

Anterior postat de vanessa111 (Post 834838)
...am intrat la tine si am vazut o poza cu abdomenul...tu esti:)??????esti slaba..

Da, eu sunt, acum vreo doua Kg. in urma (adica aveam cu 2 mai mult in poza). Vai merci mult pentru compliment.:D;;):">:>...Da' am totusi multe Kg. per total...vreau sa mai slabesc.

Zile placute!

vanessa111 03 nov 2011 20:40:46

Re: cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
dar vad bine la tiker?ai 77,kg??nu se vad deloc!o sa mi aduc aminte de poza ta knd imi va fii din nou lene sa fac exercitii:)!!decat poza aia o ai sau nu stiu eu sa ma uit:))?pup

Roxalia 18 mar 2012 22:21:01

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Buna :)
Cred ca aceasta tema trebuie sa fie luata destul de serios.
Eu personal ma bucur de caracterul meu si de puterea de a spune - NU! lucrurilor,daca renunt...e pus punctul.Adica asa a fost inainte,acum cind reincep dieta imi este extrem de dificil sa spun nu,mai ales cind raminem noi 2 singuri...eu si frigiderul :))
Incerc din toate puterile sa ma stapinesc dar cedez.Ma apuc sa tin post...adica o saptamina sa consum doar legume.Acum o sa stiu ca nu am voie sa maninc lucruri intersize si din acest punct de vedere...dar la mine cel mai bine lucreaza metoda cu hainele...mereu imi doream sa port anumite haine pe care deobicei le evit din cauza problemelor cu silueta.Cind plec la shopping si vad ca nu intru in ceva sau imi este mica sau si mai rau...sta ingrozitor pe mine...imi trece gustul de toate nebuniile.
Si inca ceva ar fi si oamenii...ei ma inspira.Cind vad siluete frumoase ma inspir ca pot si eu sa ajung asa...sau unii oameni care ma motiveaza sa lucrez mai mult asupra mea...sau din alt punt de vedere oamenii-carora vreau sa le demonstrez ca pot si voi ajunge unde imi doresc.

Vuvuzela 28 mar 2012 10:45:08

Re: cum depasim momentele in care suntem aproape de a ceda tentatilor?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 834593)
Buna,

Eu am o noua metoda, cand ma apuca poftele de dulce...imi cumpar cartofi dulci si dovleac si ii bag in cuptor, ii coc asa fara nimicuta si pun putina scotisoara peste cand sunt aproape gata. Si gata, mananc cam o portie (adica cam 1/2 de cartof mediu sau o cana cu cubulete de dovleac copt). In loc de alte prostii...;)...o portie pe zi. Si inca o chestie, mananca foooooooooooarte incet si mesteca bine, ajuta.

Vai, ce idee cu dovleacul! Imi place, nu m-am gandit sa imi fac la cuptor cu scortisoara. O sa tin cont de mesajul tau. Am cautat in alimente si cica dovleacul copt are 20kcal la suta de grame. Super tare. Pup :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:04:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO