forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-scapi-grasimea-abdomen-3194.html)

mvthebest 18 mar 2010 20:00:35

Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Cum pot scapa de grasimea de pe abdomen??? (nu pot face abdomene,am probleme cu,coloana:-s:( )

riky 18 mar 2010 20:08:56

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
sa stii ca si eu am aceeasi curiozitate...dar mi s-a raspuns ca grasimuta gen burtica se duce cu cardio, cardio, cardio...si de-abia dupa ce grasimea s-a dus...abdomenele vin pentru tonifiere, patratele, modelare..etc

Sand 18 mar 2010 20:10:49

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Atentie la ce mananci si sport, cardio mai ales. Incepi lent, cresti treptat pana la max o ora/zilnic cu o zi pauza. Musai sa transpiri tapan. Nu poti sa slabesti numai la cot, numai la piept, numai la abdomen etc....daca faci sport + dieta sanatoasa - slabesti de peste tot de unde ai grasime. Definirea muschilor e alta treaba dar nu te intereseaza deocamdata.

Red_Rose 18 mar 2010 20:37:52

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
da,adevatar ca cardio ajuta la burtica si grasime anume,o arde dar nu trebuie de facut cardio in exces caci e un sport mai solicitant.E preferatul meu pt ca are efecte mai rapide fata de alte sporturi.Eu cind n=o sa am deloc grasime la burta si colacei ma apuc din nou de pilates(deocamdata nu prea pot ca ma dor ovarele daca incordez muschii abdominali) pt a -mi forma muschisorii de pe abdomen ca sa arda mai multe calorii si sa nu pun grasimea la loc insa acum am de dat jos pina devine plat.In general sint gata la orice sport acum doar sa scap odata de grasimea asta insa ma apuca durerile si balonarile daca fac prea mult sport.

mvthebest 18 mar 2010 20:40:10

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Eu am facut saptamana trecuta cam 60-70min tae-bo,aerobic,zumba si degeaba nu vad rezultate...:(:(:(

onetotilia 18 mar 2010 20:45:08

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
1 ataşament(e)
Sunt convinsa ca o sa se vada....tu sctii bine ca nu apar intr_o saptamana....eu inainte nici nu imbracam rochia asta....ca toate se vedeau....si uite cum arata acum.... :d:d:d:d:d:d:d

mvthebest 18 mar 2010 21:04:39

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 122587)
Sunt convinsa ca o sa se vada....tu sctii bine ca nu apar intr_o saptamana....eu inainte nici nu imbracam rochia asta....ca toate se vedeau....si uite cum arata acum.... :d:d:d:d:d:d:d

Sexy Lady.. Ce super iti sta. Iar rochie e mortala:x:x:x FELICITARI!!!!!!!!


De cate ori pe sapt faci cardio si cate min?

onetotilia 18 mar 2010 21:12:38

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Eu fac cardio apr in fiecare zi...poate de 5 ori pe saptamana.....pai o data filmuletele alea 5 si alta data fac ab bootcamp...dar azi nu am reusit toate 4 filmuletele....numai 3.....azi am facut 26 minute, dar am mers cu biciclteta pana in alt oras la shopping......si m_am plimbat pe acolo o vreme si apoi inapoi...is cam 8 km intr_o parte si 8 in cealalta?deci cam o ora....dar avand in vedere ca m_am ratacit la un moment dat....am mai facut vreo 10 minute daca nu mai mult....si am facut si un pic de zumba....iar dupa cina lam dus si pe caine la plimbare si acum m_am apucat de dansat ca nebuna prin casa....acuma imi trag sufletul un pic.....azi am facut destul zic eu....

onetotilia 18 mar 2010 21:18:03

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Asa si ca sa va spun preturi la haine aici......bluzita de primavara 50 euro,topuri de la 45-120 euro, camasi peste 50 euro..blugi de la 80 euro in sus...sacou cambrat 200 euro...i_am zis azi la al meu ca atunci cand am 50 kg nu are decat sa imi reinnoiasca garderoba....evident nu de ma magazinul ala ,dar nici de la unul ordinar.....(asta asa ca sa va spun ce ma motiveaza pe mine)

mvthebest 18 mar 2010 21:24:32

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 122607)
Eu fac cardio apr in fiecare zi...poate de 5 ori pe saptamana.....pai o data filmuletele alea 5 si alta data fac ab bootcamp...dar azi nu am reusit toate 4 filmuletele....numai 3.....azi am facut 26 minute, dar am mers cu biciclteta pana in alt oras la shopping......si m_am plimbat pe acolo o vreme si apoi inapoi...is cam 8 km intr_o parte si 8 in cealalta?deci cam o ora....dar avand in vedere ca m_am ratacit la un moment dat....am mai facut vreo 10 minute daca nu mai mult....si am facut si un pic de zumba....iar dupa cina lam dus si pe caine la plimbare si acum m_am apucat de dansat ca nebuna prin casa....acuma imi trag sufletul un pic.....azi am facut destul zic eu....

wow:-o:-o:-oDeci faci l-lumea sport... Si de cat timp faci asa?? In cat timp s-au vazut rezultatele?

drama queen 18 mar 2010 21:37:39

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 122608)
Asa si ca sa va spun preturi la haine aici......bluzita de primavara 50 euro,topuri de la 45-120 euro, camasi peste 50 euro..blugi de la 80 euro in sus...sacou cambrat 200 euro...i_am zis azi la al meu ca atunci cand am 50 kg nu are decat sa imi reinnoiasca garderoba....evident nu de ma magazinul ala ,dar nici de la unul ordinar.....(asta asa ca sa va spun ce ma motiveaza pe mine)


sincer mi s epar cam piperate :P

onetotilia 18 mar 2010 21:41:27

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Sincer si mie ca aveam vreo 50 de euro in buzunar..... :))

onetotilia 18 mar 2010 21:42:19

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Dar aici un salar de de 1200_1600 euro....asta fara sa fii calificat

onetotilia 18 mar 2010 21:43:22

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Pai nu stiu cred ca de vreo luna m_am apucat asa.....dar mai mult de sapt trecuta sa fiu sincera.....api nu stiu cum sa iti spun....ca in fiecare saptamana am avut rezultate...

Iulya 23 mar 2010 21:58:11

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Buna tuturor! Sunt noua aici si inca nu am descoperit cum sta treaba cu tot. Dar am putina vointa si acum, cand vad cat de motivate si cat de bine informate sunteti voi, simt ca am facut alegerea corecta sa ma inregistrez aici. Nu mi-am ales inca dieta, dar am o saptamana de cand -zic eu- mananc mai sanatos si mai putin. Si cam de tot atata timp fac sport: cardio, zilnic o ora. Trebuie sa spun ca am 68kg:(. Am mai practicat cardio acum ceva timp, aprox. 2 luni, iar rezultatele au fost vizibile. Bafta in continuare si daca aveti ceva sugestii si pentru mine, le astept cu nerabdare.

Slabuta 25 mar 2010 20:23:44

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de Iulya (Post 127012)
Buna tuturor! Sunt noua aici si inca nu am descoperit cum sta treaba cu tot. Dar am putina vointa si acum, cand vad cat de motivate si cat de bine informate sunteti voi, simt ca am facut alegerea corecta sa ma inregistrez aici. Nu mi-am ales inca dieta, dar am o saptamana de cand -zic eu- mananc mai sanatos si mai putin. Si cam de tot atata timp fac sport: cardio, zilnic o ora. Trebuie sa spun ca am 68kg:(. Am mai practicat cardio acum ceva timp, aprox. 2 luni, iar rezultatele au fost vizibile. Bafta in continuare si daca aveti ceva sugestii si pentru mine, le astept cu nerabdare.


Buna Iulya :)

Cam care e meniul tau? :)

Ce cardio ai ales sa faci?

Tu ai probleme la burtica, ca topicul asa se cheama? :)
Ca sa stiu ce sfaturi sa iti dau :)

iona 17 iun 2010 22:08:09

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 122607)
Eu fac cardio apr in fiecare zi...poate de 5 ori pe saptamana.....pai o data filmuletele alea 5 si alta data fac ab bootcamp...dar azi nu am reusit toate 4 filmuletele....numai 3.....azi am facut 26 minute, dar am mers cu biciclteta pana in alt oras la shopping......si m_am plimbat pe acolo o vreme si apoi inapoi...is cam 8 km intr_o parte si 8 in cealalta?deci cam o ora....dar avand in vedere ca m_am ratacit la un moment dat....am mai facut vreo 10 minute daca nu mai mult....si am facut si un pic de zumba....iar dupa cina lam dus si pe caine la plimbare si acum m_am apucat de dansat ca nebuna prin casa....acuma imi trag sufletul un pic.....azi am facut destul zic eu....


Buna. Sunt noua pe aici si am aceea prob ca si voi...cum sa scap de burta. Onetotilia ai spus ca faci exercitii cardio, adica cele 5 filmule...adica care? ai putea sa imi arati si mie adresa lor... please trebuie sa slabesc urgent si sa scap de grasimea de pe burta

justbelieve 18 iun 2010 08:19:54

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de iona (Post 223320)
Buna. Sunt noua pe aici si am aceea prob ca si voi...cum sa scap de burta. Onetotilia ai spus ca faci exercitii cardio, adica cele 5 filmule...adica care? ai putea sa imi arati si mie adresa lor... please trebuie sa slabesc urgent si sa scap de grasimea de pe burta

Buna si bine ai venit>:D<
Onetotilia cred ca vorbeste despre filmuletele cu Billy Blanks http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...mate-2700.html

mvthebest 01 iul 2010 23:06:42

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de iona (Post 223320)
Buna. Sunt noua pe aici si am aceea prob ca si voi...cum sa scap de burta. Onetotilia ai spus ca faci exercitii cardio, adica cele 5 filmule...adica care? ai putea sa imi arati si mie adresa lor... please trebuie sa slabesc urgent si sa scap de grasimea de pe burta

Cardio inseamna:tae-bo,fitness,aerobic,jogging,bicicleta,role,etc>:D<

mickybog 06 iul 2010 09:11:11

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Buna ! Am si eu nevoie d sfaturi...vreau sa scap d grasimea de pe burtica si de p solduri:( Regim am tinut si ink mai tin ...nu mananc nimic ce tine d categoria fainoase...consum multe lichide..si fructe! Dar arat naspa..am solduri si "aripioare" si burtica! vreau sa scap d ele...Nu pot purta nimic strans p corp...pentru ca arat penibil:(! mi-as dori mult sa imi dati si mie cateva sfaturi..! multumesc frumos! va pwp p toate!

Slabuta 08 iul 2010 10:44:44

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de mickybog (Post 242233)
Buna ! Am si eu nevoie d sfaturi...vreau sa scap d grasimea de pe burtica si de p solduri:( Regim am tinut si ink mai tin ...nu mananc nimic ce tine d categoria fainoase...consum multe lichide..si fructe! Dar arat naspa..am solduri si "aripioare" si burtica! vreau sa scap d ele...Nu pot purta nimic strans p corp...pentru ca arat penibil:(! mi-as dori mult sa imi dati si mie cateva sfaturi..! multumesc frumos! va pwp p toate!

Buna Micky si bine ai venit :)

Cam ce regim ai?
Este foarte importanta alimentatia cand vrei sa scapi de burtica si aripioare.

Ce sport faci?

mickybog 09 iul 2010 10:59:48

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Buna! La inceput am tinut o dieta cu mere, iar acum mi-am format eu un regim ..dimineatza lapte cu cereale si un fruct...la pranz supa de pui sau piept de pui la gratar cu o salata de sezon, iar seara fructe sau iaur, iar painea am exclus-o definitv din meniul meu, cred ca d 2 ani nu am mincat painet! Dar crede-ma ca nu am mai dat un kg jos..am scazut d la 68 la 55 (in timp, cateva luni) si acum nu reusesc sa mai scap d 3-4 kg! Si am ramas cu burtica, dar c ma deranjeaza cel mai tare e faptul ca am solduri si aripioare! Sport fac abdomene , putine(30 pe seara, dar fac in fiecare seara) si genoflexiuni..mai fac si bicicleta, dar nu des ..o data p saptamana 20 min! Si nu se observa nimic..cred ca le fac in zadar..nu scap deloc d aripioare! te pwp si multumesc pt raspuns

minouse 09 iul 2010 12:02:04

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de mickybog (Post 242233)
Buna ! Am si eu nevoie d sfaturi...vreau sa scap d grasimea de pe burtica si de p solduri:( Regim am tinut si ink mai tin ...nu mananc nimic ce tine d categoria fainoase...consum multe lichide..si fructe! Dar arat naspa..am solduri si "aripioare" si burtica! vreau sa scap d ele...Nu pot purta nimic strans p corp...pentru ca arat penibil:(! mi-as dori mult sa imi dati si mie cateva sfaturi..! multumesc frumos! va pwp p toate!

Sport faci? Daca da, de care?
Cele mai eficiente sunt sporturile cardio daca vrei sa dai jos grasimea, majoritatea celorlalte sporturi sunt de obicei pt lucrarea muschilor.
Mult noroc si sunt sigura ca in comunitatea aceasta o sa gasesti respunsurile de care ai nevoie.:)

carmenb 15 iul 2010 13:55:06

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
buna. sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor urgent. imi recomandati va rog o dieta pentru a scapa de burta si aripioare. si ceva spor sa fac acasa( am un bebe de aproape 2 ani si nu am cu cine il lasa sa merg la sala).
de cand am nascut am tinut diferite diete am luat chiar si pastile, am slabit de la 65 la 61 dar mai jos nu cobor nici cum. cel mai mult ma deranjaza burta si aripioarele de mie rusine sa ies pe strada:-(
va multumesc pentru sfaturi:-*

Slabuta 24 iul 2010 19:06:19

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de carmenb (Post 255336)
buna. sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor urgent. imi recomandati va rog o dieta pentru a scapa de burta si aripioare. si ceva spor sa fac acasa( am un bebe de aproape 2 ani si nu am cu cine il lasa sa merg la sala).
de cand am nascut am tinut diferite diete am luat chiar si pastile, am slabit de la 65 la 61 dar mai jos nu cobor nici cum. cel mai mult ma deranjaza burta si aripioarele de mie rusine sa ies pe strada:-(
va multumesc pentru sfaturi:-*

Buna Carmen si bun venit :)

Eu iti recomand South Beach, se slabeste preponderent in zona burtii/taliei. :)
In plus, poti face acasa exercitii, nu este obligatoriu sa mergi la sala. :)
Poti consulta categoria sport de pe slabute, vei gasi multe tipuri de exercitii pentru aceasta zona si care chiar dau rezultate :)

Incearca aceasta dieta si nu o sa regreti :)

carmenb 28 iul 2010 16:27:30

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
buna.
multumesc slabuta de primire si de sfaturi. am inceput de luni sa fac exerciti acasa in timp ce bebe doarme. nu stiu daca e cea mai indicata perioada a zilei pentru sport dar atunci am timp. dieta south beach nu pot tine deoarece sunt dependenta de fructe, toata ziua as manca numai fructe. daca sti o dieta bazata pe fructe te rog sa imi zici.
pupici si spor la slabit la toata lumea

Mihaela83 29 iul 2010 14:29:30

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Buna,,

Sunt si eu noua pe aici,si desi am numai 55kg la 163 am o burta de zici ca-s graviduta in cateva luni....88 de cm sub buric....deci prea mult.Imi doresc si eu ( sa nu zic 60 ca manechinele )un 70 ,undeva pe acolo.
Va rog ajutati-ma cum sa dau atata grasime jos.....


Pupici,:-*:-*

mamysaby 29 iul 2010 23:25:25

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
buna fetelor. ajutatima si pe mine sa slabesc ve rog. am 58 si vreau sa ajung urgent la 52,53. mentionez ca sunt o fire sedentara datorita fetitei de 1 an care o am. poooop:-*:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

Slabuta 01 aug 2010 20:15:15

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de carmenb (Post 270589)
buna.
multumesc slabuta de primire si de sfaturi. am inceput de luni sa fac exerciti acasa in timp ce bebe doarme. nu stiu daca e cea mai indicata perioada a zilei pentru sport dar atunci am timp. dieta south beach nu pot tine deoarece sunt dependenta de fructe, toata ziua as manca numai fructe. daca sti o dieta bazata pe fructe te rog sa imi zici.
pupici si spor la slabit la toata lumea

Buna Carmen :)

Exercitiile le poti face oricand, numai sa nu fie chiar seara sau la miezul noptii :)

Hmmm, o dieta bazata pe fructe... poate fi doar o dieta de detoxifiere numai cu fructe, care se poate tine maxim 7 zile.

In general, fructele se consuma ca gustari si nu in cantitati exagerat de mari :)

Deci, poti manca alimente sanatoase pe parcursul zilei si fructe doar la gustari, fara sa fie amestecate cu alte alimente. :)

Citat:

Anterior postat de Mihaela83 (Post 271594)
Buna,,

Sunt si eu noua pe aici,si desi am numai 55kg la 163 am o burta de zici ca-s graviduta in cateva luni....88 de cm sub buric....deci prea mult.Imi doresc si eu ( sa nu zic 60 ca manechinele )un 70 ,undeva pe acolo.
Va rog ajutati-ma cum sa dau atata grasime jos.....


Pupici,:-*:-*

Buna Mihaela :)

Eu am slabit la burta de la 88 la 79 cu South Beach :)
In plus am facut mult aerobic :)

Citat:

Anterior postat de mamysaby (Post 272149)
buna fetelor. ajutatima si pe mine sa slabesc ve rog. am 58 si vreau sa ajung urgent la 52,53. mentionez ca sunt o fire sedentara datorita fetitei de 1 an care o am. poooop:-*:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

Buna si bine ai venit :)

Sa inteleg ca nu mai alaptezi :)
Daca da, atunci poti urma o dieta personalizata, din care sa elimini alimentele grase, mai putina painica, dulciuri, bauturi carbogazoase scoase total.

Si sa incluzi mai multe legume proaspete, carnuri slabe, lactate, fructe la gustari si bineinteles sport. :)

Poti incerca pilates, dans, zumba, aerobic..... sunt multe video-uri aici Sport, iti alegi exercitiile care iti plac si le practici constant :)

andreeaalina 01 aug 2010 21:17:10

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 274201)

Buna Carmen :)

Exercitiile le poti face oricand, numai sa nu fie chiar seara sau la miezul noptii :)

Hmmm, o dieta bazata pe fructe... poate fi doar o dieta de detoxifiere numai cu fructe, care se poate tine maxim 7 zile.

In general, fructele se consuma ca gustari si nu in cantitati exagerat de mari :)

Deci, poti manca alimente sanatoase pe parcursul zilei si fructe doar la gustari, fara sa fie amestecate cu alte alimente. :)



Buna Mihaela :)

Eu am slabit la burta de la 88 la 79 cu South Beach :)
In plus am facut mult aerobic :)


Buna si bine ai venit :)

Sa inteleg ca nu mai alaptezi :)
Daca da, atunci poti urma o dieta personalizata, din care sa elimini alimentele grase, mai putina painica, dulciuri, bauturi carbogazoase scoase total.

Si sa incluzi mai multe legume proaspete, carnuri slabe, lactate, fructe la gustari si bineinteles sport. :)

Poti incerca pilates, dans, zumba, aerobic..... sunt multe video-uri aici Sport, iti alegi exercitiile care iti plac si le practici constant :)

De ce nu se pot face seara sau la miezul noptii? Ca eu numai atunci fac, cand fac bineinteles, altfel n-am timp. N-au efect sau de ce? Stiu ca sportul e binevenit oricand.

mvthebest 01 aug 2010 21:22:29

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de andreeaalina (Post 274299)
De ce nu se pot face seara sau la miezul noptii? Ca eu numai atunci fac, cand fac bineinteles, altfel n-am timp. N-au efect sau de ce? Stiu ca sportul e binevenit oricand.

Este binevenit oricand.
Dar este mult mai recomandat dimineata sau la pranz pentru ca atunci ardem grasimea de pe noi.
Daca le faci seara atunci arzi doar mancarea ce ai mancat-o pe parcursul zilei.. (eu asa stiam) :)

Slabuta 01 aug 2010 21:32:36

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de andreeaalina (Post 274299)
De ce nu se pot face seara sau la miezul noptii? Ca eu numai atunci fac, cand fac bineinteles, altfel n-am timp. N-au efect sau de ce? Stiu ca sportul e binevenit oricand.

Buna Andreea :)

Eficienta sportului este mai mare ziua.
Seara, corpul se pregateste pentru odihna si nici metabolismul nu mai este la fel de "activ".

Eu, la fel, sunt mai nocturna, dar incerc pe cat posibil sa fac sport intre 6-8 seara (inainte era la 12 noaptea), am progresat. :)

Uite sa citesti si aici :)
http://forum.slabute.ro/sport/cand-s...port-5720.html

Ralu C 02 aug 2010 11:51:54

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Buna..sunt destul de noua in ceea ce priveste o dieta...sunt fff pofticioasa..dar reusesc pana la urma s ma abtin..de o sapt am redus din alimentatie..m simt bine...dar cea mai mare problema este grasimea de pe abdomen..nu am prea mult timp de sport..ajung seara la 20:00 acasa...cand mai merg s alerg...dar cam atat..stiu ca nu e suficient..dar cred ca imi lipseste si ambitia..c exercitii ma sfatuiti sa fac pentru inceput?...dar mentionez decat seara pot.:(..
Multumesc
pup

Slabuta 03 aug 2010 17:04:46

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de Ralu C (Post 274845)
Buna..sunt destul de noua in ceea ce priveste o dieta...sunt fff pofticioasa..dar reusesc pana la urma s ma abtin..de o sapt am redus din alimentatie..m simt bine...dar cea mai mare problema este grasimea de pe abdomen..nu am prea mult timp de sport..ajung seara la 20:00 acasa...cand mai merg s alerg...dar cam atat..stiu ca nu e suficient..dar cred ca imi lipseste si ambitia..c exercitii ma sfatuiti sa fac pentru inceput?...dar mentionez decat seara pot.:(..
Multumesc
pup

Buna Ralu si bine ai venit :)

Ralu, muncesti?
Ai putea face de dimineata, ar fi si mai eficient. :)
Ca sa dai burtica jos, este vorba de cardio, nu doar de niste exercitii, adica dans, aerobic, tae-bo.... din aceasta zona. :)

Conteaza si alimentatia, cam ce mananci intr-o zi?


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:38:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO